' INFOLEX.LT - Teisės portalas
INFOLEX.LT
04:15 Sekmadienis, 2015 balandžio 26 d. English English Lietuviškai Lietuviškai
Pradžia Teisės aktai Teismų praktika Studentai Visuomenė Mano
Šiandien portale
 • Naujienos
 • Renginiai
 • Diskusijos
 • Kas ką veikia
 • Darbo birža
 • Infolex formos
 • WWW nuorodos
 • Apie mus
 • Teisės aktai
 • Kodeksai
 • Populiariausi įstatymai
 • Naujausi aktai
 • Savivaldybių dokumentai
 • Teismų praktika
 • Dažniausiai cituojamos bylos
 • Populiariausios bylos
 • Naujausios santraukos
 • Susipažinkite
  Teisės mokymai NTA Teismai Advokatų kontoros Antstolių kontoros Notarų biurai Policijos komisariatai Teismai ERPF
   

  Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
  Paieška:   
  Aktualijos
  Teisėjų taryba: teisėjai turi saugoti savo profesijos garbę ir prestižą
  2015.04.24, Nacionalinė teismų administracija
  Šiandien vykusiame Teisėjų tarybos posėdyje buvo įvertintas Lietuvos apeliacinio teismo pirmininko ir teisėjų, dalyvavusių vakarienėje, sukėlusioje rezonansą ir didelį visuomenės susidomėjimą, elgesys.

  Diskusija su teisėjais
  2015.04.24, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT)
  Vilniaus miesto apylinkės teisme vykusiame seminare Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai ir teisėjai diskutavo apie kovos su korupcija aktualijas.

  Sumažintų pensijų kompensavimas nepasiturintiems asmenims neturi būti kliūtis gauti piniginę socialinę paramą
  2015.04.24, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija
  Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pritaria Seimo nario siūlymui patobulinti Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą ir pakeisti jį taip, kad skiriant piniginę socialinę paramą, senatvės ir netekto darbingumo (invalidumo) kompensuojamoji suma nebūtų įskaitoma į asmens gautas pajamas.

  Augantis darbo ginčų skaičius – šalių piktnaudžiavimo savo teisėmis pasekmė
  2015.04.24, Nacionalinė teismų administracija
  Dėl ko dažniausiai kyla darbo ginčai? Kaip ir kokie nesutarimai sprendžiami darbo ginčų komisijoje, o kokie pasiekia teismą? Apie darbo bylų nagrinėjimo tvarką ir darbdavių bei darbuotojų nesutarimų priežastis pasakoja Kauno apylinkės teismo teisėja Diana Labokaitė.

  Seimui pritarus pradės veikti integruota baudžiamojo proceso informacinė sistema (IBPS)
  2015.04.24, Nacionalinė teismų administracija
  Praėjusią savaitę Vyriausybė pateikė Seimui svarstyti Baudžiamojo proceso kodekso (BPK) pakeitimus. Jiems pritarus nuo š. m. gegužės 10 d. pradės veikti Integruota baudžiamojo proceso informacinė sistema (toliau – IBPS), kurioje bus kaupiami ikiteisminio tyrimo institucijų renkami duomenys.

  Seimas pritarė Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pateikimui
  2015.04.24, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija
  Šiandien Seimas pritarė Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisų pateikimui, kuriomis siūloma, kad vaiko paėmimas iš šeimos būtų kraštutinė priemonė savivaldybės socialiniams darbuotojams ne mažiau kaip 12 mėn. dirbus su krizę patiriančia šeima, išnaudojus visus galimus pagalbos būdus ir nelikus galimybei palikti vaiką augti šeimoje.
  rodyti daugiau >>
  Komentarai
  Klausk teisininko: koks piniginis dydis turi būti priteisiamas iš tėvo nepilnamečiam vaikui išlaikyti?
  2015.04.24, Į klausimą atsako teisininkas Vitalius Jarmontovičius.
  Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (toliau – CK) 3.192 str. 1 d. įtvirtinta, kad tėvai privalo materialiai išlaikyti savo nepilnamečius vaikus. CK 3.192 str. 2 d. nurodyta, kad išlaikymo dydis turi būti proporcingas nepilnamečių vaikų poreikiams bei jų tėvų turtinei padėčiai ir užtikrinti būtinas vaikui vystytis sąlygas, t. y. nustato kriterijus, į kuriuos atsižvelgiant nustatomas nepilnamečiam vaikui priteisiamo išlaikymo dydis. Priteisiant išlaikymą iš vieno iš tėvų, atsižvelgiama į tai, kad materialinį išlaikymą savo nepilnamečiams vaikams privalo teikti abu tėvai proporcingai savo turtinei padėčiai (CK 3.192 str. 3 d.).

  Tomas Chochrin. Lietuvos Aukščiausiasis teismas pradėjo naudoti naują sprendimų motyvų rašymo techniką
  2015.04.24, Tomas Chochrin
  Neretai pasitaiko, kai LAT’ui tenka atmetinėti kasacinius skundus tuo pagrindu, kai kasatoriai netinkamai naudoja senesnius precedentus teigdami, kad žemėsnės instancijos teismai nukrypo nuo LAT’o suformuotos praktikos. Tada teismas atmesdamas jų argumentus panaudoja savo šabloną apie ratio decidendi.

  rodyti daugiau >>
  Žiniasklaidos apžvalga
  Pritarė permainoms: Apeliaciniame teisme keisis vadovas ir teisėjai
  2015.04.24, www.Delfi.lt
  Lietuvos apeliaciniame teisme – permainos: Teisėjų taryba penktadienį pritarė prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretui ir neprieštaravo, kad iš pareigų būtų atleistas teismo pirmininkas Egidijus Žironas.

  rodyti daugiau >>
  Teismų informacija
  Apeliacinis teismas įdėjo daug pastangų siekdamas sutrumpinti bylų nagrinėjimo terminus
  2015.04.21, Lietuvos apeliacinis teismas
  Vakar Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) pirmininkas ir skyrių pirmininkai, Lietuvos apeliacinio teismo (LApT) teisėjams pristatydami administracinės veiklos patikrinimo aktą, įvertino tai, kad 2013-2014 m. dirbant dideliais tempais buvo siekiama spręsti bylų nagrinėjimo trukmės problemą.

  rodyti daugiau >>
  Disertacijų gynimai
  Balandžio 30 d. 13.00 val. Teisės fakulteto Jablonskio auditorijoje Baudžiamosios justicijos katedros doktorantas Gerardas VIŠINSKIS gins disertaciją ,,Baudžiamoji atsakomybė už savavaldžiavimą“ ( 2 )
  2015.04.08, Vilniaus Universitetas, Teisės fakultetas
  Disertacijoje analizuojamos savavaldžiavimo nusikaltimo sudėtys, įtvirtintos Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 294 straipsnio 1 ir 2 dalyse. Tyrimo tikslas – Išanalizuoti baudžiamosios atsakomybės už savavaldžiavimą reglamentavimą Lietuvoje, nustatyti ir atskleisti baudžiamosios atsakomybės už savavaldžiavimą reglamentavimo ir taikymo trūkumus bei pateikti galimus jų šalinimo sprendimus ir (ar) rekomendacijas.

  Eglė Kybartienė gins disertaciją "Subjektai, turintys teisę kreiptis prejudicinio sprendimo pagal Europos Sąjungos teisę" ( 1 )
  2015.04.08, Mykolo Romerio universitetas
  2015 m. gegužės 8 d. 13 val. Mykolo Romerio universiteto I-414 aud. Eglė Kybartienė (Teisės fakultetas, Tarptautinės ir Europos Sąjungos teisės institutas) gins disertaciją "Subjektai, turintys teisę kreiptis prejudicinio sprendimo pagal Europos Sąjungos teisę" (Teisė, 01 S).

  Laura Rimšaitė gins disertaciją "Konkurencijos teisės institutų taikymo ypatumai energetikos sektoriuje"
  2015.04.07, Mykolo Romerio universitetas
  2015 m. gegužės 26 d. 14 val. Mykolo Romerio universiteto I-414 aud. Laura Rimšaitė (Teisės fakultetas, Verslo teisės katedra) gins disertaciją "Konkurencijos teisės institutų taikymo ypatumai energetikos sektoriuje" (Teisė, 01 S).

  rodyti daugiau >>
  Teisės naujienų apžvalgos
  Svarbiausios statybų ir projektavimo teisės naujienos per 3 minutes
  2015.04.23, Advokatų kontora TRINITI
  Advokatų kontoros TRINITI parengtas naujienlaiškis, kuriame teisininkai apžvelgia kovo mėnesį paskelbtus statybą ir projektavimą reglamentuojančius teisės aktus.

  Advokatų kontoros Balčiūnas ir Grajauskas kovo mėnesio ,,Bankų teisės apžvalga"
  2015.04.03, Advokatų kontora Balčiūnas ir Grajauskas

  Advokatų profesinės bendrijos „Motieka & Audzevičius“ 2015 metų pirmojo ketvirčio Europos Sąjungos ir tarptautinių ginčų sprendimų aktualijų naujienlaiškis
  2015.04.03, Advokatų profesinė bendrija „Motieka & Audzevičius“
  Advokatų profesinė bendrija „Motieka & Audzevičius“ pristato 2015 metų pirmojo ketvirčio Europos Sąjungos ir tarptautinių ginčų sprendimų aktualijų naujienlaiškį. Pastarasis leidinys yra skirtas norintiems sekti Europos Sąjungos ir tarptautinių ginčų sprendimų naujienas teisės srityse, kuriose specializuojasi „Motieka & Audzevičius“ teisininkai. Advokatų profesinė bendrija „Motieka & Audzevičius“ teikia teisines paslaugas aplinkos apsaugos, energetikos ir gamtos išteklių, bankroto ir restruktūrizavimo, baudžiamosios (White Collar), ES ir tarptautinės, įmonių ir susijungimų ir įsigijimų, komercinės, konkurencijos, nekilnojamojo turto ir statybų, mokesčių, viešųjų pirkimų ginčų teisės srityse.

  Advokatų profesinės bendrijos „Motieka & Audzevičius“ 2015 metų pirmojo ketvirčio Lietuvos teismų praktikos aktualijų naujienlaiškis
  2015.04.03, Advokatų profesinė bendrija „Motieka & Audzevičius“
  Advokatų profesinė bendrija „Motieka & Audzevičius“ pristato 2015 metų pirmojo ketvirčio Lietuvos teismų praktikos aktualijų naujienlaiškį. Pastarasis leidinys yra skirtas norintiems sekti teismų praktiką aplinkos apsaugos, energetikos ir gamtos išteklių, bankroto ir restruktūrizavimo, baudžiamosios (White Collar), ES ir tarptautinės, įmonių ir susijungimų ir įsigijimų, komercinės, konkurencijos, nekilnojamojo turto ir statybų, mokesčių, viešųjų pirkimų teisės srityse.

  UAB „Muita“ e. leidinys „Muitų teisė praktikams“ Nr. 27
  2015.04.01, UAB „Muita“
  Temos:
  • LR muitų teisės aktų pakeitimų apžvalga;
  • ES ir pasaulio aktualijos;
  • Vilniaus teritorinė muitinė: deklarantų daromos klaidos;
  • Muitinės tarpininkų veikla ir pažeidimai;
  • Preferencinė prekių kilmė: tiesioginio vežimo sąlyga;
  • Atleidimas nuo mokestinės prievolės dėl muitinės klaidos;
  • Dvejopo naudojimo prekės: tiekimo sutarties sąlygos;
  • Kombinuotosios nomenklatūros paaiškinimų 2015 m. redakcija.

  Advokatų kontoros Balčiūnas ir Grajauskas vasario mėnesio ,,Teisės naujienų apžvalga".
  2015.03.31, Advokatų kontora Balčiūnas ir Grajauskas
  rodyti daugiau >>

  Pastaba:

  Teisės portalas INFOLEX Naujienų skyrelyje skelbiamos informacijos požiūriu yra tik informacijos perdavėjas, bet ne jos autorius, todėl INFOLEX Naujienose pateikiama informacija ir jos pobūdis nepriklauso nuo INFOLEX valios ir šiame skyriuje skelbiami straipsniai nebūtinai sutampa ar išreiškia mūsų poziciją.

  INFOLEX kūrybinė grupė
  Naujausios diskusijos
  01:17  UAB steigimo dokumentai rusu kalba [Civilinė teisė]
  20:35  dėl žemės susigrąžinimo [Kiti klausimai]
  17:56  procesiniu palukanu dydis [Civilinė teisė]
  15:36  kaip toliau vykdomas isieskojimas? [Procesas]
  15:27  Del 1/2 atlyginimo dalies. [Civilinė teisė]
  Naujausi darbo pasiūlymai
  Ieško antstolio padėjėjo (-os)
  Siūlo studentams atlikti praktiką
  Siūlo atlikti praktiką
  Ieško kandidato (-ės) į skolų valdymo specialisto darbo poziciją
  Siūlo atlikti praktiką studentams (-ėms)
  rodyti viską
  Naujienos
 • Užsisakykite ir gausite el. paštu !
 •  
  © UAB Lexnet
  tel. (8-5) 277 9832, faks. (8-5) 277 9831
  el. paštas: portalas@lexnet.lt