INFOLEX.LT
Pradžia Teisės aktai Teismų praktika Studentai Visuomenė Mano LT EN
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

Karjeros naujienos
2017.10.20, Lietuvos Respublikos prokuratūra
Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis pasirašė įsakymą, kuriuo Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotoju paskyrė Saulių Versecką. Šiuo metu jis yra Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras.
Visas straipsnis >>

Aktualijos
2017.10.20, Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas
Baltijos ir Juodosios jūrų regionų valstybių konstitucinės justicijos asociacija (BBCJ) (toliau – Asociacija) išreiškia didžiulį susirūpinimą dėl Moldovos Respublikos Prezidento spaudimo šalies Konstituciniam Teismui ir jo kišimosi į šio teismo veiklą.
Visas straipsnis >>

2017.10.20, Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas
Konstitucinis Teismas šiandien priimtu sprendimu išaiškino, kad pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją, referendumu nepakeitus Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio 2 dalies, Lietuvos Respublikos Seimas negali įstatymu nustatyti, kad Lietuvos Respublikos piliečiai, po Lietuvos Respublikos nepriklausomybės atkūrimo 1990 m. kovo 11 d. išvykę iš Lietuvos Respublikos ir įgiję Europos Sąjungos arba (ir) Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos valstybės narės pilietybę, gali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės piliečiai.
Visas straipsnis >>

2017.10.20, Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerija
Seimui priėmus Tarnybos Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos statuto pataisas, dar šiais metais bus didinamas pataisos pareigūnų atlyginimas.
Visas straipsnis >>

2017.10.20, Paulius Kalmantas, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija
Priimtos Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos Baudžiamojo proceso kodekso pataisos, kuriomis teisėsaugai sudaryta galimybė už akių teisti didelę žalą nusikaltimais padariusius asmenis.
Visas straipsnis >>

2017.10.20, Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas
Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas susitiko su Lietuvoje viešinčia Lenkijos vyriausiojo administracinio teismo delegacija. Buvo aptartas Lietuvos ir Lenkijos teismų bendradarbiavimas, Lenkijos teismų sistemos reforma.
Visas straipsnis >>

2017.10.19, Goda Bacenskienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija
Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ partnerė Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinika pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT). Taip siekiama stiprinti jaunimo organizacijų veiklą Lietuvoje, sudaryti sąlygas gerinti jų teisinę aplinką ir ginti organizacijų bei jų narių teisinius interesus.
Visas straipsnis >>
Teisininkų komentarai
2017.10.19, Erika Tamošaitienė yra Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėja.
Kasdien iš apylinkių teismų į pašto skyrius yra išsiunčiama daugiau kaip 200 laiškų.
Visas straipsnis >>

2017.10.19, Advokatų profesinės bendrijos „TRINITI LT“ partnerė Vilija Viešūnaitė
Kol Europos Sąjungos (ES) ir Jungtinės Karalystės (JK) viršūnės Briuselyje ieško sutarimo derybose dėl JK išstojimo iš Bendrijos ir daugybė klausimų dėl ateities lieka neatsakyti, jau dabar aiškios derybinės ES pozicijos dėl prekių ženklų.
Visas straipsnis >>

2017.10.18, Advokatė Aušra Maliauskaitė-Embrektė
Bendrovių teisės departamentų vadovai prisiima daugiau atsakomybės ir patiria vis didesnį spaudimą ieškoti efektyvesnių būdų dirbti su išorės teisinių paslaugų teikėjais, atskleidžia naujausia „TerraLex“ apklausa. Kaip didžiausius iššūkius, su kuriais susidurs per artimiausius pusantrų metų, vadovai įvardija teisinį reglamentavimą, atitiktį tvaraus verslo reikalavimams, asmens duomenų saugumą ir kibernetinio saugumo klausimus.
Visas straipsnis >>

2017.10.17, Advokatų profesinės bendrijos asocijuota teisininkė Goda Sukackaitė
Mobiliųjų aplikacijų savininkai, parduodantys įvairias prekes ar paslaugas, privalo registruotis Valstybinėje duomenų apsaugos inspekcijoje (VDAI) kaip asmens duomenų valdytojai.
Visas straipsnis >>

2017.10.17, Karolina Baronaitė-Birmontė, advokatų kontoros GLIMSTEDT vyresnioji teisininkė, advokatė
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas priėmė nutartį, kurioje nurodė, jog vadovas yra atsakingas už bendrovės dėl netinkamos buhalterinės apskaitos tvarkymo gautą baudą ir turi atlyginti patirtą žalą.
Visas straipsnis >>

2017.10.13, Svajūnas Bliudsukis yra Klaipėdos miesto apylinkės teismo pirmininkas
Nepilnamečių rūkymas gali baigtis ne tik bauda, bet ir sukelti rimtų problemų ateityje. Įstatymas numato draudimą nepilnamečiams rūkyti (vartoti) ir turėti ne tik paprastas, bet ir sparčiai populiarėjančias elektronines cigaretes. Tokių ribojimų pažeidimai asmenims užtraukia atsakomybę, numatytą Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse. Vien Klaipėdos miesto apylinkės ir Klaipėdos rajono apylinkės teismuose jau išnagrinėtos 38 bylos dėl nepilnamečių rūkymo.
Visas straipsnis >>
Žiniasklaidos apžvalga
2017.10.19, Dainius Sinkevičius, Delfi.lt
„Niekada nemaniau, kad pateksiu į tokią situaciją – dabar net nežinau, kaip gintis, nes esu apkaltintas tuo, ko nepadariau ir gyvenime nepadaryčiau“, – neslėpdamas emocijų sako vienoje sostinės taksi bendrovėje pavežėju dirbantis 21 metų studentas Olegas Malinovskis.
Visas straipsnis >>

Teismų informacija
2017.10.20, Irma Gritėnienė Panevėžio miesto apylinkės teismo pirmininko padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)
Panevėžio miesto apylinkės teismas įsijungė į naują Panevėžio miesto savivaldybės paskelbtą projektą jaunimo profesiniam orientavimui skatinti. Savivaldybė kviečia miesto įmones ir įstaigas priimti moksleivius ir papasakoti apie įvairias profesijas, darbą, perspektyvas.
Visas straipsnis >>

2017.10.19, Vaida Bytautė, Kauno apylinkės teismo pirmininko padėjėja ryšiams su žiniasklaida ir visuomene
Kauno apylinkės teismas išnagrinėjo A. P. ir V. J. administracinio nusižengimo bylas, kurie, protestuodami prieš medžių pjovimą Kaune esančioje Smetonos alėjoje, atsakomybėn patraukti už pareigūnų teisėtų reikalavimų nevykdymą.
Visas straipsnis >>

2017.10.17, Lietuvos Teismai
Lietuvos teismuose liudytojams ir nukentėjusiesiems kasdien padeda 70 savanorių. Siekdami ir toliau aktyviai plėtoti savanorystės idėją, kartu prisidedant prie neformalaus ugdymo vystymo šalyje, Lietuvos teismai tapo pirmąja teisėsaugos institucija, kuri bendradarbiaudama su „Badgecraft“ platformos startuolių komanda sukūrė skaitmeninių ženkliukų seriją teismų savanorių kompetencijų stiprinimui ir pripažinimui.
Visas straipsnis >>

2017.10.16, Laima Domarkienė Klaipėdos apygardos teismo pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene
Klaipėdos apygardos teismas priėmė nutartį pakeisti pirmosios instancijos teismo sprendimą civilinėje byloje, kurioje ginčas kilo dėl rašytiniu susitarimu įformintų paskolų grąžinimo.
Visas straipsnis >>

Lietuvos advokatūros naujienos
2017.10.17, Lietuvos Advokatūra
Lietuvos advokatūros 2017 m. lapkričio mėnesio seminarų tvarkaraštis
Visas straipsnis >>

2017.09.21, Lietuvos Advokatūra
Lietuvos advokatūros 2017 m. spalio mėnesio seminarų tvarkaraštis
Visas straipsnis >>

Teisės naujienų apžvalgos
2017.09.28, UAB "Muita", Inga Mickevičienė
„Muitų teisė praktikams“ Nr. 54 kviečiame skaityti
Visas straipsnis >>


Pastaba:

Teisės portalas INFOLEX Naujienų skyrelyje skelbiamos informacijos požiūriu yra tik informacijos perdavėjas, bet ne jos autorius, todėl INFOLEX Naujienose pateikiama informacija ir jos pobūdis nepriklauso nuo INFOLEX valios ir šiame skyriuje skelbiami straipsniai nebūtinai sutampa ar išreiškia mūsų poziciją.

INFOLEX kūrybinė grupė
Naujausios diskusijos
11:03
10:11
06:32
20:40
20:07
Naujausi darbo pasiūlymai
rodyti viską >>
įkelti naują "siūlo darbą" skelbimą >>
įkelti naują "ieško darbo" skelbimą >>
 
© UAB Lexnet - Visos teisės saugomosPrivatumo politika