' INFOLEX.LT > Diskusijos > Ar privaloma dalyvauti parengiamajame teismo posėdyje?
INFOLEX.LT
21:13 Šeštadienis, 2016 vasario 13 d. English English Lietuviškai Lietuviškai
Pradžia Teisės aktai Teismų praktika Studentai Visuomenė Mano
Šiandien portale
 • Naujienos
 • Renginiai
 • Diskusijos
 • Kas ką veikia
 • Darbo birža
 • Infolex formos
 • WWW nuorodos
 • Apie mus
 • Teisės aktai
 • Kodeksai
 • Populiariausi įstatymai
 • Naujausi aktai
 • Savivaldybių dokumentai
 • Teismų praktika
 • Dažniausiai cituojamos bylos
 • Populiariausios bylos
 • Naujausios santraukos
 • Susipažinkite
  Teisės mokymai NTA Teismai Advokatų kontoros Antstolių kontoros Notarų biurai Policijos komisariatai Teismai Teisės mokymai ERPF
   

  Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
  Paieška:   
  Diskusijos teksto dydis:  A  A  A  A  A 
   

  Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Procesas > Ar privaloma dalyvauti pare...


      


  badigol 2008.04.24 11:36
  Surašiau atsiliepimą į ieškinį, prašiau bylą nagrinėti atsakovui nedalyvaujant. Gavau pranešimą apie parengiamąjį teismo posėdį. Nutarties pripažinti atsakovo dalyvavimą būtinu nėra. Dabar svarstau: 1) ar privalu dalyvauti parengiamajame posėdyje, 2) ar galioja ankstesnis prašymas nagrinėti nedalyvaujant, 3) ar turiu rašyti naują prašymą, kad pasirengtų bylos nagrinėjimui atsakovui nedalyvaujant?

  1. bang 2008.04.24 11:43
  Dėl ramybės, geriau parašyti prašymą dėl konkretaus posėdžio.

  2. badigol 1. bang 2008.04.24 12:02
  Aš šiaip galvoju, kad toks prašymas gali nesuveikti: juk teisėjas mano, kad efektyviausiai bylos nagrinėjimui galima pasirengti būtent parengiamajame posėdyje. Be to, CPK 230 straipsnyje, reglamentuojančiame parengiamojo posėdžio eigą, skirtingai negu CPK 246 straipsnyje, nenumatyta galimybė prašyti, kad parengiamasis posėdis būtų pravestas šaliai nedalyvaujant. Pagal CPK 230 straipsnio 2 dalį - tik dvi sprendimo už akių priėmimo sąlygos: tinkamas pranešimas ir atvykusios šalies prašymas. Neatvykusios šalies prašymo nebuvimas neminimas.

  3. bang 2. badigol 2008.04.24 12:19
  "prašymas gali nesuveikti" - ką turėjai galvoje, ty kaip nesuveikti ?
  Prie ko čia sprendimas už akių, jei kabame apie "ar privalu dalyvauti parengiamajame posėdyje". Niekas šalies negali priversti ginti savo teisių/interesų, nutartimi tik išskirtiniais atvejais gali nustatyti privalomą dalyvavimą.

  4. badigol 3. bang 2008.04.24 13:08
  Sakydamas, kad prašymas gali nesuveikti, turiu omenyje, kad gali būti priimtas sprendimas už akių pagal CPK 230 str. 2 d. nuostatas. Panašu, kad net ir tuomet, kai yra neatvykusios šalies prašymas.

  5. bang 4. badigol 2008.04.24 13:28
  Tai, kad interesantas ir neprieštarauja dėl sprendimo, nenori bylos vilkinti - "... prašiau bylą nagrinėti atsakovui nedalyvaujant".

  6. badigol 5. bang 2008.04.24 13:35
  Bet jei ieškovas pateiks parengiamajame posėdyje kažkokių naujų argumentų ir reikalaus priimti sprendimą už akių, tai šitai ir gali būti padaryta atsakovui apie tuos naujus argumentus (aplinkybes ir įrodymus) nežinant?

  7. bang 6. badigol 2008.04.24 14:04
  Žiūrint, kokie tie argumentai/įrodymai. Jeigu jais keičiamas reikalavimo faktinis pagrindas - teismas privalės patikslintą iešknį vėl išsiųsti atsakovui. Jeigu nekeičiamas - čia atsakovo problema, jei jam neįdomu. Sprendimas už akių dėl neatvykusio atsakovo negali būti priimtas dėl tų ieškinio reikalavimų, apie kuriuos atsakovas nebuvo informuotas.
  O šiaip turiu abejonių dėl galimybės priimti sprendimą už akių, jei pateiktas atsakovo atsiliepimas ir prašymas nagrinėti jam nedalyvaujant.

  8. badigol 2008.05.07 20:03
  -> Parengiamasis posėdis baigėsi taip ir neprasidėjęs. Teisėjai netiko, kad direktorius į pareigas visuotinio akcininkų susirinkimo nutarimu paskirtas net 1995 m. Esą nėra jokio pagrindo manyti, kad žmogus šias pareigas po tiek metų tebeina, be to, neišku, ar UAB direktorius gali vesti bylą teisme, todėl liepė pristatyti JAR išrašą arba naują paskyrimą ir įstatus. Paaiškino, kad šį kartą dar neskirs 20 tūkst. litų baudos už proceso vilkinimą ir apsiribojo įspėjimu...???
  -> Juokingiausia, kad 1995 m. VAS nutarimas dėl konkretaus asmens skyrimo UAB direktoriumi buvo pateiktas kartu su atsiliepimu, kurį teismas priėmė, nenustatęs jokių trūkumų, nes nenurodė juos šalinti.
  -> Šia proga man įdomu, ar gali atsakovas teisme suabejoti, kad teisėja dar tebeina pareigas, į kurias ją prieš N metų dekretu paskyrė prezidentas, prašyti teisėjos, kad ji pateiktų susirinkusiems tą dekretą ir galiausiai - asmens tapatybės dokumentą bei santuokos (ar ištuokos) liudijimą, kad matytusi, jog ji tikrai yra tas pats prezidento dekrete nurodytas asmuo, nes atsakovui dėl to kilo labai rimtų abejonių... Juk maža kas dideliuose teismo rūmuose gali užeiti į salę papirmininkauti...

  9. bang 2008.05.08 08:51
  "Šia proga man įdomu, ar gali atsakovas teisme suabejoti, kad teisėja dar tebeina pareigas" klausimas retorinis ? :)

  10. badigol 9. bang 2008.05.08 09:05
  Iš dalies taip, iš dalies gal ir ne :) Jei rimtai, tai iš kur bylininkui žinoti, kad teisėju prisistatantis asmuo tikrai yra teisėjas? Palyginimui: net ir uniformuotas policijos pareigūnas paprašius pateikia pažymėjimą. Tai kodėl iškilus abejonėms :) to negalėtų padaryti ir teisėjas?

  11. bang 10. badigol 2008.05.08 11:55
  Manau, privalėtų parodyti, bet po to, galėtum kaltinti tik pats save :)

  Jūsų komentaras/atsakymas
  DĖMESIO: Jūs galite rašyti žinutę ir neprisiregistravęs sistemoje. Jei nesate užsiregistravęs ir norite tai padaryti nemokamai - spauskite čia.

  Prieš rašydami-perskaitykite  Privatumas
  Vardas (Nick)* Rodyti nuorodą į mano asmens kortelę portale
  El. paštas Rodyti mano el. paštą
  Atsakymas į Atsakymas privatus (matys tik gavėjas ir autorius)
  P.S. Rašyti privačiai galima tik pažymėtiems žvaigždute
  Komentaras*
  Saugos kodas*
     Įrašykite saugos kodą, kurį matote piešinėlyje


  PASTABOS:
  1. Neįžeidinėkite diskusijų dalyvių;
  2. Neįžeidinėkite teisininkų bei teisinės sistemos.
  3. Nekurstykite rasinės ar tautinės diskriminacijos.
  4. Mes tikimės, kad diskusijose dalyvauja išsilavinę ir kultūringi žmonės.
  5. Reklaminiai skelbimai bus šalinami be įspėjimo.
   
   
  © UAB Lexnet
  tel. (8-5) 277 9832, faks. (8-5) 277 9831
  el. paštas: portalas@lexnet.lt