INFOLEX.LT
16:31 Trečiadienis, 2014 balandžio 16 d. English English Lietuviškai Lietuviškai
Pradžia Teisės aktai Teismų praktika Studentai Visuomenė Mano
Šiandien portale
 • Naujienos
 • Renginiai
 • Diskusijos
 • Kas ką veikia
 • Darbo birža
 • Infolex formos
 • WWW nuorodos
 • Apie mus
 • Teisės aktai
 • Kodeksai
 • Populiariausi įstatymai
 • Naujausi aktai
 • Savivaldybių dokumentai
 • Teismų praktika
 • Dažniausiai cituojamos bylos
 • Populiariausios bylos
 • Naujausios santraukos
 • Susipažinkite
  Teisės mokymai NTA Teismai Advokatų kontoros Antstolių kontoros Notarų biurai Policijos komisariatai Teismai ERPF
   

  Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
  Paieška:   
  Diskusijos teksto dydis:  A  A  A  A  A 
   

  Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Šeimos teisė > Alimentų indeksavimas


      


  egle 2008.07.03 00:44
  2004 metais padaviau i teisma vyra del to kad nepadeda islaikyt vaiku. Skyrybos ivyko 2002. Skyrybu metu alimentu atsisakiau, nes buvo pazadeta visiska pagalba islaikant vaikus. Deja islaikyt vaiku kaip zadejo jis nepadejo. Kai padaviau i teisma reikalavau kad jis man sumoketu uz praeita laikotarpi abiem vaikam ir ir po 300 simtus toliau kas men. Susidare apie 10 000. As tiek gal ir nesitikejau gaut, bet kazkiektai bent buciau gavus uz praeitus metus. Mano vyras pasiule man taikos suitart, jis mokes po 200 lt vienam vaikui, kitam tuo metu jau suejo 18. Nors vaikas mokesi ir nedirbo niekur. Neturejau galimybes begiot po teismus ir sutikau. Jam reikejo moketi tik 3 metus po 200. Dabar jau ir kitam vaikui suejo 18. Jis man mokejo tik 1 metus. Liko skolingas apie 3500 lt.Sitas zmogus mane apgavo 2 kartus. Juk mes sudarem kaip ir kontrakta pries 4 metus po du simtus. Sumokejo tik puse. Ka d galima pirkt uz du simtus dabar ir ka pries 4 metus. O jai dar palauks su ta skola tai isvis kapeikom virs. Noreciau paklausti ar galima but indeksuoti ta jo skola man pagal siandienine verte. Nes nemokejo jis piktybiskai. Ir pries musu susitarima ir po jo dirbo tam paciam darbe ir vertesi normaliai.

  1. bang 2008.07.03 09:26
  Jūsų taip vadinamą "kontraktą" reikėjo sudaryti raštu. Vaikams patapus pilnamečiais, tik jie gali reikalauti išlaikymo įsiskolinimo (kas mano manymu nelabai logiška).

  2. egle 2008.07.03 21:46
  Taikos sutartis, tai buvo, ne kontraktas. Mes taikiai susitarem, kad jis mokes 200 lt. kas men. As atsisakiau kitu pretenziju, visa tai sutvarke musu advokatai, viskas i teisinta.
  Jus norit pasakyt, kad skola del alimentu, dabar gali issireikalaut tik mano vaikas, o as jau neturiu teises, jis sutarti sudare su manim ne su mano vaiku.

  3. bang 2. egle 2008.07.04 09:26
  Tokia jau praktika, kad vaikui patapus pilnamečiu, dėl visų su išlaikymu susijusių klausimų turi spręsti jis pats (nors, kaip jau sakiau, manau, kad gali mama).

  4. absurdas 2010.08.23 21:12
  tos indeksacijos,,,man algos niekas neindeksuoju, gyvenimas blogeja, vaikui tik turi kilti viskas

  5. Zilvinas /Juf! 4. absurdas 2010.08.24 11:04
  Atlyginimas - ne išmalda. Žmogus uždirba tiek, kiek, kiek yra vertas, kiek sugeba sukurti vertės ir kaip moka save parduoti. Niekas kitas už patį žmogų jo atlyginimo augimu nepuls rūpintis, teks pačiam.

  6. absurdas 2010.08.26 09:55
  o pensinikui nekyla kainos, nors atidirbo visa gyvenima, o dabar gala su galu suduria, nors alga buvo pakankamai didele?kodel jam neindeksuojama pensija.O vaiku prisidirbt mokam ir turedami mazai apmokamus darbus, ir turedami invalidumus ir tt.tik noretusi kad butu logiska ,jei dabar krize, tai visi pasispaudziam dirzus, ar vaikui priteisia visa mano alga, ir gyvena kai bajoras, saldainiais sikna uzkimsta, o as po 2 operaciju rekiu duokit antra darba

  8. NICK 2010.10.11 16:13
  Sveiki! Noriu isiterpti del indeksacijos.As teiravausi pas advokata,tai atsakymas kad jum nepriklauso,kadangi teismas nepriteise.O va bendradarbiui priteise kiekvienam po 400lt=800lt.periodines ismokos.Neatsizvelge i pajamas! Ir dabar anstole indeksavo alimentus atgaline data,jau po 879lt.,susidare nemaza suma.Ir beda,kad paklausti negali! Istatymai auksciau teismu!Algos mazeja,krize,alimentai dideja.Kokia bus ateitis?Dauguma moteru negalvoja,kas bus toliau,jei ji kerstaus! Juk kentes vaikai! Isaus diena,kai pagauses bylu,kuriose TEVAI bylinesis del islaikymo su vaikais!!!Kada gi teismai,anstoliai dirbs pagal zmogiskuosius kriterijus,atsizvelgs i visas aplinkybes???Verkti norisi nuo tokiu istatymu!Dar stebimes,kad lietuviu tauta savizudziai!Kol nebus teisingi istatymai,zmonija degraduos,grims gilyn i praraja...

  9. AS TO NICK 2010.10.11 17:15
  Kokie teismai, jei tėvas mokėjo nereguliariai ir buvo įsiskolinimu, tai senatvei neprisiteis jokio išlaikymo, o jeigu dar mokėjo Vaikų Garantinis Fondas tai jokių šansų išsireikalauti senatvei išlaikymo. O kad indeksuoja tai labai gerai, nes kainos visur kyla, tai ir indeksavimas reikalingas.Alimentų reikalavimas tai tikrai ne kerštas, o paprasčiausiai reikalingas vaikui išlaikyti, jei brangusis tėvelis neaugina savo vaiku, tai jam ir nesuprantamas indeksavimas, o geriausiai būna, kaip saviems vaikams nemoka alimentų, o išlaiko svetimus vaikus. Tai kad vyrai neverkit, kad reikia alimentus mokėti, o pasistenkite kuo daugiau savo vaikams padėti tai ir jie senatvei jums padės.  Jūsų komentaras/atsakymas
  DĖMESIO: Jūs galite rašyti žinutę ir neprisiregistravęs sistemoje. Jei nesate užsiregistravęs ir norite tai padaryti nemokamai - spauskite čia.

  Prieš rašydami-perskaitykite  Privatumas
  Vardas (Nick)* Rodyti nuorodą į mano asmens kortelę portale
  El. paštas Rodyti mano el. paštą
  Atsakymas į Atsakymas privatus (matys tik gavėjas ir autorius)
  P.S. Rašyti privačiai galima tik pažymėtiems žvaigždute
  Komentaras*
  Saugos kodas*
     Įrašykite saugos kodą, kurį matote piešinėlyje


  PASTABOS:
  1. Neįžeidinėkite diskusijų dalyvių;
  2. Neįžeidinėkite teisininkų bei teisinės sistemos.
  3. Nekurstykite rasinės ar tautinės diskriminacijos.
  4. Mes tikimės, kad diskusijose dalyvauja išsilavinę ir kultūringi žmonės.
  5. Reklaminiai skelbimai bus šalinami be įspėjimo.
   
   
     
  © UAB Lexnet
  tel. (8-5) 277 9832, faks. (8-5) 277 9831
  el. paštas: portalas@lexnet.lt