' INFOLEX.LT > Diskusijos > del vaiko islaikymo
INFOLEX.LT
12:33 Trečiadienis, 2016 vasario 10 d. English English Lietuviškai Lietuviškai
Pradžia Teisės aktai Teismų praktika Studentai Visuomenė Mano
Šiandien portale
 • Naujienos
 • Renginiai
 • Diskusijos
 • Kas ką veikia
 • Darbo birža
 • Infolex formos
 • WWW nuorodos
 • Apie mus
 • Teisės aktai
 • Kodeksai
 • Populiariausi įstatymai
 • Naujausi aktai
 • Savivaldybių dokumentai
 • Teismų praktika
 • Dažniausiai cituojamos bylos
 • Populiariausios bylos
 • Naujausios santraukos
 • Susipažinkite
  Teisės mokymai NTA Teismai Advokatų kontoros Antstolių kontoros Notarų biurai Policijos komisariatai Teismai Teisės mokymai ERPF
   

  Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
  Paieška:   
  Diskusijos teksto dydis:  A  A  A  A  A 
   

  Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Šeimos teisė > del vaiko islaikymo


      


  genu 2008.10.14 09:02
  Labas rytas,

  Vyras turi nesantuokini vaika (2 metukai), ji islaiko pagal susitarima su vaiko mama (teismo nutarties nera), kiekviena menesi skiria apie 300-350 litu. Jeigu vaiko tevas sugalvotu paduoti ieskini i teisma del vaiko lankymo, nes kyla konfliktai, mamai manipuliuoja vaiku, neleidzia matytis. Klausimas: 1) Ar teismas gali padidinti/sumazinti alimentus? (alga ant popieriaus minimumas).
  2) Tevas turi zemes sklypa ir automobili - ar tokiu atveju teismas gali priteisti dali turto vaikui kaip islaikyma?
  3) Jeigu zemes sklypas ir automobilis bus perrasytas dabartinei zmonai, ar tai tures itakos priteisiant alimentus vyro vaikui?

  1. Sigitas 2008.10.14 09:37
  Išlaikymas gali būti padidintas iki 50 proc. minimalios algos, tai numato Darbo kodekso 225 str. 1. Iš darbo užmokesčio, neviršijančio Vyriausybės nustatytos minimalios mėnesinės algos išieškant išlaikymą periodinėmis išmokomis – iki penkiasdešimties procentų darbuotojui išmokėtino darbo užmokesčio.
  Automobilis ir kitas turtas kaip išlaikymas negali būti priteistas, nes vaikui išlaikyti reikia materialinių išteklių kuriuos būtų galima panaudoti, o ne pvz. buvusiai žmonai palengvinti gyvenimą perdavus automobilį :) Automobilis gali būti priverstinai parduotas pvz. jeigu jūs nevykdysite teismo sprendimo, kuriuo bus priteistas vaikui išlaikymas, bet čia taip pat tik labai maža galimybė, nes reikiamą išskaitą iš darbo užmokesčio padarys darbdavys, jeigu teismas priteis išlaikymą. O dėl turto perašymo, tai jokios įtakos neturės, nes visas turtas yra bendroji jungtinė nuosavybė.

  2. Zilvinas /Juf! 1. Sigitas 2008.10.14 10:02
  Išlaikymas GALI būti priteisiamas turtu (LR CK 3.196 str. 1 d. 3 p.).

  Sutuoktinis gali savo dalį bendrojoje jungtinėje nuosavybėje padovanoti kitam sutuoktiniui. Tuomet vienintelis turto savininkas bus tas dovaną gavęs sutuoktinis (LR CK 3.89 str. 1 d. 2 p.), tačiau, tam tikrais atvejais, atsakomybė prieš kreditorius išlieka (LR CK 3.99 str.).

  3. Sigitas 2. Zilvinas /Juf! 2008.10.14 10:45
  LR CK 3.196 str. 1 d. išlaikymas turtu šiuo atveju negali būti priteistas, nes Jūsų paminėtas punktas gali būti taikomas tik, jeigu nėra vykdoma pareiga išlaikyti savo vaikus.

  Dėl dovanojimo taip pat nesutikčiau, nes dovanojant nekilnojamąjį turtą Jums reiks kreiptis į notarą ir pan. (tai žinoma nulems papildomas išlaidas), o realiai naudos tikrai nebus, nes remiantis LR CK 6.67 str. 1 d. 1 p. Jums bus taikoma nesąžiningumo prezumpcija ir toks sandoris negalės būti panaudotas (skolininkas sudarė sandorį su savo sutuoktiniu, vaikais, tėvais ar kitais artimaisiais giminaičiais).

  4. Zilvinas /Juf! 3. Sigitas 2008.10.14 11:02
  Tai, ar pareiga vykdoma, ar nevykdoma - reliatyvus dalykas. Jeigu vaiko motina kreipsis į teismą dėl išlaikymo dydžio/formos pakeitimo, reiškia, jos manymu pareiga išlaikyti nėra (tinkamai) vykdoma. Ar jos manymas teisingas ir pagrįstas - spręstų teismas. Laikantis tamstos logikos - vieno lito per mėnesį (arba nors ir 100 ar 300 litų) mokėjimas vaiko išlaikymui, apsaugotų visus nuo galimo išlaikymo priteisimo.

  Taip, turto dovanojimas esant realiai grėsmei, kad į jį bus nukreiptas išieškojimas, nieko neišgelbės. Tačiau, vertinant tai, kad bylos dėl išlaikymo nėra, ir galbūt dar nebus metų metus, prieš gerą laiko tarpą atliktas turto dovanojimas gali nebeatrodyti toks nesąžiningas. Nors aš asmeniškai nerekomenduočiau taip "slapstyti" turto. Vaiko išlaikymas - rimtas dalykas, ir ne turto slaptstymu tokie klausimai yra sprendžiami...

  5. genu 2008.10.14 11:20
  Labai aciu uz issamius atsakymus! Esme tame ir yra, kad vaiko tevas normaliai ir be problemu islaiko savo vaika dabar. Jeigu jau atsitiks taip, kad tikrai reikes kreiptis i teisma ir teismas priteistu tarkim 400-500 lt alimentu, vaiko tevas tuos pinigus ir moketu. Klausimo esme ir buvo tame, kad jeigu tevas tvarkingai mokes alimentus pinigine israiska ar gali teismas dar ir turtu priteisti islaikyma?
  O dar kitas dalykas - ar dabartines vyro zmonos turtas ir DU turi itakos priteisiant vyro vaikui alimentus?
  Tiesiog esant konfliktiskiems santykiams su vaiko motina, ziurima i ateiti :)

  6. Zilvinas /Juf! 5. genu 2008.10.14 12:40
  Manyčiau, kad aprašomu atveju, tikimybė priteisti išlaikymą turtu yra tikrai menka.

  7. genu 6. Zilvinas /Juf! 2008.10.14 15:02
  Aciu!

  Jūsų komentaras/atsakymas
  DĖMESIO: Jūs galite rašyti žinutę ir neprisiregistravęs sistemoje. Jei nesate užsiregistravęs ir norite tai padaryti nemokamai - spauskite čia.

  Prieš rašydami-perskaitykite  Privatumas
  Vardas (Nick)* Rodyti nuorodą į mano asmens kortelę portale
  El. paštas Rodyti mano el. paštą
  Atsakymas į Atsakymas privatus (matys tik gavėjas ir autorius)
  P.S. Rašyti privačiai galima tik pažymėtiems žvaigždute
  Komentaras*
  Saugos kodas*
     Įrašykite saugos kodą, kurį matote piešinėlyje


  PASTABOS:
  1. Neįžeidinėkite diskusijų dalyvių;
  2. Neįžeidinėkite teisininkų bei teisinės sistemos.
  3. Nekurstykite rasinės ar tautinės diskriminacijos.
  4. Mes tikimės, kad diskusijose dalyvauja išsilavinę ir kultūringi žmonės.
  5. Reklaminiai skelbimai bus šalinami be įspėjimo.
   
   
  © UAB Lexnet
  tel. (8-5) 277 9832, faks. (8-5) 277 9831
  el. paštas: portalas@lexnet.lt