' INFOLEX.LT > Diskusijos > Nemokamos atostogos
INFOLEX.LT
10:01 Sekmadienis, 2016 vasario 14 d. English English Lietuviškai Lietuviškai
Pradžia Teisės aktai Teismų praktika Studentai Visuomenė Mano
Šiandien portale
 • Naujienos
 • Renginiai
 • Diskusijos
 • Kas ką veikia
 • Darbo birža
 • Infolex formos
 • WWW nuorodos
 • Apie mus
 • Teisės aktai
 • Kodeksai
 • Populiariausi įstatymai
 • Naujausi aktai
 • Savivaldybių dokumentai
 • Teismų praktika
 • Dažniausiai cituojamos bylos
 • Populiariausios bylos
 • Naujausios santraukos
 • Susipažinkite
  Teisės mokymai NTA Teismai Advokatų kontoros Antstolių kontoros Notarų biurai Policijos komisariatai Teismai Teisės mokymai ERPF
   

  Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
  Paieška:   
  Diskusijos teksto dydis:  A  A  A  A  A 
   

  Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Darbo teisė > Nemokamos atostogos


      


  Anonymous 2009.05.24 11:10

  Darbdavys liepia eiti nemokamu 2 savaiciu atostogu. Bet jei seimoje vienas maitintojas, o vaiku iki 18-vienas, o dar yra studentas, o alga, dirbant socialine darbuotoja vaiku globos namuose nera didziausia.Nebus net is ko susimoketi mokesciu, apie valgi jau nebekalbu.

   Ar galiu atsisakyti, neiti nemokamu atostogu, ar bent jau galeciau reikalauti, kad esant nemokamose atostogose nereiktu buti darbe. O gal galiu reikalauti-prasyti, kad tas nemokamas atostogas butu galima padalyti i kelis kartus, po kelias dienas.

  Turiu 72 dienas mokamu atostogu, ar neprivalau pirmiausia jas isnaudoti, kad galeciau eiti nemokamu?


  1. Xamiakas 2009.05.24 17:14
  Atsisakyti galite, bet siais laikais nemokamu atostogu zmones varomi tik vienu tikslu - kad sutaupyti pinigu. Taigi jei atsisakysite eiti nemokamu atostogu, yra galimybe kad darbdavys prades ieskoti preteksto jus aplamai pasalinti is darbo. Taciau kaip jau minejau, priversti pasiimti nemokamu atostogu jusu negali. Nemokamu atostogu metu jus neprivalote buti darbo vietoje, taigi to net nereikia reikalauti, tai yra savaime suprantama. Galite tartis su darbdaviu del nemokamu atostogu laiko padalijimo, taciau jis neprivalo sutikti. Kaip ir jus aplamai neprivalote iseiti tu nemokamu atostogu. Jeigu vaikui yra iki 14 metu, geriausia butu prasyti kad nemokamos atostogos per menesi butu iki 14 dienu, tokio ilgio nemokamos atostogos skaiciuojasi y darbo staza. Pagal teisingumo principus taip, pirmiau turetu buti suteiktos jums priklausancios apmokamos kasmetines atostogos, deja krizes siaubiamoje lietuvoje teisingumo principu labai mazai kas laikosi.

  2. Anonymous 1. Xamiakas 2009.05.24 23:22

  As ne siaip sau klausiu apie buvima darbe nemokamu atsotogu metu. apie tai mums yra kalbama. Ar yra galimu pateikti argumentu, ar cia irgi reikia sutikti, nes kitaip pasiulys eiti lauk...?

  O kiek per metus galima eiti nemokamu atostogu, kad netruktu darbo stazas?


  3. Lorenza 2009.05.25 11:22
  Argumentai labai paprasti ir aiškūs - atostogų (ar jos mokamos, ar nemokamos) metu žmogus darbe neprivalo būti ir jokio teisinio pagrindo reikalauti dirbti atostogų metu darbdavys neturi....
  Be to, nemokamos atostogos turėtų būti suteikiamos tik tam tikrais DK numatytais atvejais, darbuotojui pačiam prašant... Deja, šių dienų realybė kitokia. Dažnai tokiais "nepaklusniais" darbuotojais, kurie bando ieškot teisybės, darbdaviai atsikrato kitokiais būdais...

  4. pamastymai 2. Anonymous 2009.05.25 11:29
  DK komentare nurodoma, kad į darbo stažą įskaičiuojamos nemokamos atostogos (nenurodant jų termino). Nutrūksta tik nepertraukiamo darbo stražo porūšio - stažo kasmetinėms atostogoms gauti - skaičiavimas DK 170 str. numatytais atvejais, pvz.: pagal DK 170 str. 1 d. 6 p. Į darbo metus, už kuriuos suteikiamos kasmetinės atostogos, įskaitoma nemokamos atostogos iki keturiolikos kalendorinių dienų.

  Teisiškai nemokamos atostogos suteikiamos tik darbuotojo prašymu DK 184 str. kolektyvinėje sutartyje numatytais atvejais (kitų teisininkų nuomene - ir kitais atvejais, jei darbuotojas ir darbdavys susitaria).
  Jei Jūs nenorite eiti nemokamų atostogų - tai nebus pagrindas Jus atleisti darbdavio iniciatyva. BET, kaip žinia, institucijoms (finansuojamoms iš biudžeto) finansavimas nėra lankstus, t.y. kiek pinigų institucijai "nuleista", tik ji jų turi. Priėmė valdžia sprendimą apkarpyti finansavimą - įstaigų vadovai sprendžia, kaip, visų pirma, išlaikyti esančius darbuotojus. Kaip viena iš priemonių - nemokamos atostogos. Jei darbuotojai nemokamų atostogų neis - liks darbuotojus atleidinėti "dėl ekonominių priežasčių", kadangi pinigų institucijai skirta tiek, kiek jau nusprendė valdžia.

  Ar Jums geriau imti nemokamas atostogas, ar būti atleistam (-ai) (galbūt atleis ne Jus, o Jūsų kolegą (-ę)) dėl ekonominių priežasčių - spręsti tik Jums.

  5. Piktas 2009.05.25 12:01
  Idomus dalykoj ant Lietuvos dedas,kazi kokiam amziuj gyvenam pries musu era?dirbk uz dyka o jei nedirbsi-atleis is darbo...Teisine valstybe?

  6. imiz 2009.05.26 09:25
  LRV 2003 nutarimo 940 8.8. p. nustato galimybę biudžetininkams nemokamų gauti iki 30 (atskirais atvejais ir daugiau) kalendorinių dienų ir dėl to nenutrūksta darbo stažas.

  1. Anonymous 2009.05.29 09:46
  Noriu paklausti, jeigu darbdavys "varo" nemokamų atostogų prieš kasmetines, ar nenukentės "atostoginiai"?

  1. saulaite 2009.05.29 09:52
  Dirbti per nemokamas atostogas? Cia jau vergove ir naglumas. na VDI laaaabai apsidziaugtu tokia situacija. Kazin bauda nebutu didesne nei jusu mokamas atlyginimas? bet jei reikia pinigeliu ir darbo vietos tai nieko nepadarysi - darbdaviai valdo:(

  7. Nera 2009.06.01 16:31
  Kadangi siuo metu darbovietese darbuo tojai ima neapmokamas atostogas 2 savaitems, iskilo klausimas: girdejau, kad nuo geguzes 1 dienos, imant neapmokamu atostogu, sveikatos draudimas islieka tik 5 dienas. Jei veliau tektu susirgti ir gydytis, uz viska, isskyrus butinaja pagalba, reiktu apsimoketi paciam.

  2. Anonymous 1. saulaite 2009.06.02 10:08
  Na, tai gal tai VDI reiktų pranešti? Ir ko dabar ten jie visi nutilo? turiu omenyje tą VDI. Juk labai daug pažeidimų tikrai rastų...bet tyli...

  3. Andrius28 2. Anonymous 2009.06.02 14:05
  14 k.d.

  8. RITA 2009.07.06 13:36
  Įstaigos darbuotojus varo nemokamų 14 dienų. Dirbu už puse etato, įdomu ar man irgi reikia eiti visa 14 d ar puse laiko

  Jūsų komentaras/atsakymas
  DĖMESIO: Jūs galite rašyti žinutę ir neprisiregistravęs sistemoje. Jei nesate užsiregistravęs ir norite tai padaryti nemokamai - spauskite čia.

  Prieš rašydami-perskaitykite  Privatumas
  Vardas (Nick)* Rodyti nuorodą į mano asmens kortelę portale
  El. paštas Rodyti mano el. paštą
  Atsakymas į Atsakymas privatus (matys tik gavėjas ir autorius)
  P.S. Rašyti privačiai galima tik pažymėtiems žvaigždute
  Komentaras*
  Saugos kodas*
     Įrašykite saugos kodą, kurį matote piešinėlyje


  PASTABOS:
  1. Neįžeidinėkite diskusijų dalyvių;
  2. Neįžeidinėkite teisininkų bei teisinės sistemos.
  3. Nekurstykite rasinės ar tautinės diskriminacijos.
  4. Mes tikimės, kad diskusijose dalyvauja išsilavinę ir kultūringi žmonės.
  5. Reklaminiai skelbimai bus šalinami be įspėjimo.
   
   
  © UAB Lexnet
  tel. (8-5) 277 9832, faks. (8-5) 277 9831
  el. paštas: portalas@lexnet.lt