' INFOLEX.LT > Diskusijos > Dėl alimentų indeksavimo
INFOLEX.LT
21:04 Ketvirtadienis, 2016 vasario 11 d. English English Lietuviškai Lietuviškai
Pradžia Teisės aktai Teismų praktika Studentai Visuomenė Mano
Šiandien portale
 • Naujienos
 • Renginiai
 • Diskusijos
 • Kas ką veikia
 • Darbo birža
 • Infolex formos
 • WWW nuorodos
 • Apie mus
 • Teisės aktai
 • Kodeksai
 • Populiariausi įstatymai
 • Naujausi aktai
 • Savivaldybių dokumentai
 • Teismų praktika
 • Dažniausiai cituojamos bylos
 • Populiariausios bylos
 • Naujausios santraukos
 • Susipažinkite
  Teisės mokymai NTA Teismai Advokatų kontoros Antstolių kontoros Notarų biurai Policijos komisariatai Teismai Teisės mokymai ERPF
   

  Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
  Paieška:   
  Diskusijos teksto dydis:  A  A  A  A  A 
   

  Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Šeimos teisė > Dėl alimentų indeksavimo


      


  migle 2010.01.15 10:51
  Sveiki, balandzio menesi buvo teismas dėl vaiko islaikymo, kuriame patvirtino sudaryta taikos sutarti. Gavau teismo nutarti, kurioje rasoma, kad teismas nutraukia civiline byla ir patvirtina mano ir vaiko tevo sudaryta taikos sutarti, pagal kuria vaikui islaikymas mokamas periodinėmis išmokomis po 400 lt.
  Kadangi jau praejo pusmetis, pasakiau savo buvusiam vyrui kad alimentai turi indeksuotis, o jis aiskina kad indeksuojasi tik teismo priteistos periodines ismokos, o cia buvo sudaryta taikos sutartis, todel sitos ismokos nesiindeksuoja. Tai kaip cia skaitos, teismas juk buvo, teismo nutarti as turiu, o alimentai vadinasi mokami savo noriu, o ne teismo priteisti? jei buvo sudaryta taikos sutartis tai sitos periodines ismokos indeksuojasi ar nesiindeksuoja?

  1. bang 2010.01.15 11:01
  Yra argumentų tiek į vieną, tiek į kitą pusę. Galite remtis tuo, kad sutartis yra patvirtinta teisme, o teismo patvirtinta taikos sutartis yra sudėtinė teismo procesinio sprendimo dalis, taigi taikom CK 3.208 str. ir indeksuojam.

  2. migle 2010.01.15 11:55
  as taip ir sakiau, bet jo darbe buhalteris pasake kad nutarime nera irasyta, kad ismokos turi indeksuotis istatymu nustatyta tvarka. Atseit kam nera parasyta, tiems ir neindeksuoja, o je taikos susitarimas, tai isvis niekam neindeksuoja. Ar jis elgiasi teisingai?

  3. Zero 2010.01.15 12:19

  Mano situacija analogiska ir as irgi asmeniskai nesutinku su indexavimu.(geranoriskai teikiu islaikyma pagal Taikos Sutarti), bet pries istatyma nepapusi.
  Viskas priklauso nuo VKI, kuris s.m. palyginus su praeitais metais yra 1,03,
  taigi visas ismokas dauginamos is sio sk.
  Buchalteris elgiasi neteisingai.
  Paskaitykite LRV 2008m. liepos 9d. nutarima Nr.684 ir viskas bus aisku.


  Zero

  4. nesvarbu 2. migle 2010.01.15 13:09
  Indeksuojasi. Kad nereikėtų ieškoti, pridedu nutarimo tekstą:


  PERIODINĖMIS IŠMOKOMIS PRITEISTO IŠLAIKYMO SUMOS IR ATLYGINAMOS ŽALOS INDEKSAVIMO TVARKOS APRAŠAS

  1. Periodinėmis išmokomis priteisto išlaikymo sumos ir atlyginamos žalos indeksavimo tvarkos aprašas reglamentuoja periodinėmis išmokomis priteisto išlaikymo sumos ir su nukentėjusio asmens suluošinimu ar kitokiu sveikatos sužalojimu susijusios žalos, taip pat su gyvybės atėmimu susijusios žalos, atlyginamos periodinėmis išmokomis (toliau vadinama – periodinės išmokos), indeksavimą.

  2. Indeksavimas – periodinių išmokų perskaičiavimas siekiant visiškai ar iš dalies kompensuoti dėl vartotojų kainų padidėjimo prarastas pajamas.

  3. Periodinės išmokos indeksuojamos atsižvelgiant į praėjusių metų gruodžio mėnesio, palyginti su ankstesnių metų gruodžio mėnesiu, vartotojų kainų indeksą (toliau vadinama – kainų indeksas), kurį apskaičiuoja ir skelbia Statistikos departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės. Periodinės išmokos indeksuojamos, kai kainų indeksas lygus 101 arba didesnis.

  4. Periodinės išmokos indeksuojamos nuo einamųjų metų vasario mėnesio.

  5. Periodinė išmoka dauginama iš vartotojų kainų indekso ir dalijama iš 100, gautas dydis apvalinamas pagal skaičių apvalinimo taisykles: 49 ir mažiau centų atmetama, o 50 ir daugiau centų apvalinama iki lito.

  6. Po pirmojo periodinės išmokos indeksavimo vėliau indeksuojamos perskaičiuotos periodinės išmokos.

  7. Neindeksuojamos tos periodinės išmokos, kurios paskirtos arba padidintos per paskutinius 6 mėnesius.

  8. Periodines išmokas indeksuoja teismo sprendimą, kuriuo priteistas išlaikymas ar žalos atlyginimas periodinėmis išmokomis, vykdantis antstolis. Kai priteistas išlaikymas ar atlyginama žala išieškoma darant išskaitas iš skolininko darbo užmokesčio ar kitų jam prilygintų pajamų, indeksavimą privalo atlikti išskaitas darantis asmuo.

  9. Skolininkas, mokantis periodines išmokas savo noru, privalo pats indeksuoti periodines išmokas. Jeigu skolininkas nevykdo pareigos indeksuoti periodines išmokas, teismo sprendimas, kuriuo priteistas išlaikymas ar žalos atlyginimas periodinėmis išmokomis, gali būti pateikiamas vykdyti antstoliui.


  5. niekas 2010.05.28 15:15
  Kaip graziai jus cia rasot. O as turiu kita nuomone. Visi kazkodel mato tik CK 3.208 straipsni, bet neiziuri to pacio CK 3.194 straipsnio. Mano supratimu kaip tik tas straipsnis isaiskina kas yra islaikymo priteisimas ir kokiu atveju jis skiriamas. Kaip matau LRV 2008-07-09 nutarimo Nr. 684 tekstas idetas, tad as idesiu CK 3.194 teksta, kad ieskoti nereiketu:

  3.194 straipsnis. Išlaikymo priteisimas

  1. Jeigu nepilnamečio vaiko tėvai (ar vienas jų) nevykdo pareigos materialiai išlaikyti savo nepilnamečius vaikus, teismas išlaikymą priteisia pagal vieno iš tėvų ar vaiko globėjo (rūpintojo) arba valstybinės vaiko teisių apsaugos institucijos ieškinį.

  2. Išlaikymas taip pat priteisiamas, jeigu tėvai, nutraukdami santuoką ar pradėdami gyventi skyrium, nesusitarė dėl savo nepilnamečių vaikų išlaikymo šios knygos nustatyta tvarka.

  3. Išlaikymą teismas priteisia, kol vaikas sulaukia pilnametystės, išskyrus atvejus, kai vaikas yra nedarbingas dėl invalidumo, kuris jam nepilnamečiui nustatytas.

  4. Priteisto išlaikymo išieškojimas nutraukiamas, jeigu:

  1) nepilnametis emancipuojamas;

  2) vaikas sulaukė pilnametystės;

  3) vaikas įvaikinamas;

  4) vaikas miršta.

  5. Kai asmuo, iš kurio buvo priteistas išlaikymas, mirė, išlaikymo pareiga pereina jo įpėdiniams, kiek leidžia paveldimas turtas, nesvarbu, koks palikimo priėmimo būdas pagal šio kodekso penktosios knygos normas.

  Paziurekime LRV nutarimo pavadinima " PERIODINĖMIS IŠMOKOMIS PRITEISTO IŠLAIKYMO SUMOS......". Tad kaip isivaizduoju sis nutarimas netaikomas, jei vaiko islaikymo suma buvo numatyta taikos sutartyje.


  6. niekas 2010.05.28 15:40
  Taip pat noreciau atkreipti demesi i teismu sprendimo del santuokos nutraukimo teksta, kai skiriamasi bendru sutarimu. Jei imtume sprendimo teksta jis susideda is "........isnagrinejo civiline byla pagal pareiskeju pareiskima del santuokos nutraukimo abieju sutuoktini7 bendru sutikimu ir nustate............. nusprende...........pareiskima tenkinti visiskai.......... Patvirtinti pasirasyta sutarti del santuokos nutraukimo pasekmiu.......... ir t.t". Jei santuokos nutraukimo sutartyje buvo aptartos vaiko auklejimo, gyvenamosios vietos ir islaikymo aplinkybes, jus niekur teismo sprendime nerasite zodziu, jog teismas priteisia islaikymo suma. Is to isplaukia, jog taikos sutartimi nustatyta vaiko islaikymo suma neturetu buti indeksuojama.

  Tikiuosi as neklystu.

  7. Vitas 2010.09.23 15:00
  Nu man irgi tas pat. Skyrybu sutartimi teismas patvirtino, kad skirsiu vaiko islaikymui 400 Lt kiekviena menesi. Kadangi laikinai buvau prarades darba ir neturejau pajamu, tris menesius mokejau dali sumos, t.y. po 200 Lt. Buvau nusiuntes buvusiai sutuoktinei, kad susidarysianti isiskolinima grazinsiu kai tik turesiu pajamas. Bet mano neprimokejimas buvo dingstis buvusiai sutuoktinei kreiptis i Daivos Milevicienes anstoliu kontora. Jie zinoma nuskaiciavo daugiau nei nei buvau skolingas. Kai pasiteiravau kad jie ruosiasi grazinti mano per daug nuskaiciuota suma, man paaiskino, kad jie turi teise negrazinti man pinigu 20 dienu (jau praejo savaite). Kadangi moku islaikymui savanoriskai pareikalavo kiekviena pervedima patvirtinti banko pavedimo kopija. Kai nusiunciau, suzinojau dar viena naujiena apie 400 Lt indeksavima ir primygtinai pasiule negrazinti per daug nuskaiciuotos sumos, o itraukti i indeksuota suma ir dar pasiule pasiskaityti Vyriausybes nutarima del alimentu indeksavimo. Tai nieko nesuprantu. Susitareme ir teismas patvirtino musu susitarima del sunaus islaikymo ir staiga atsiranda indeksavimas. Kaip teisingai suprasti Vyriausybes nutarima?

  8. nesvarbu 7. Vitas 2010.09.23 15:54
  Kokia indeksavimo esmė? Kad esant infliacijai neblogėtų vaiko padėtis, nes už 400 2005 buvo galima daugiau nusipirkt nei 2009. Nematau jokios prasmės išskirti situacijų, kai išlaikymas priteistas teismo sprendimu ir kai yra mokama pagal patvirtintą taikos sutartį.

  9. simajeja 2010.09.30 18:50
  pries 5metus gime sunus,vaiko tevas jam dave pavarde ir pasizadejo ji islaikyti,bet po 2men dingo jis is musugyvenimo ir po siai diena nera aiskukur jis yra,kadangi jis islaikymo savo noru neteike,tai as prisiteisiau elimentus jam priteise nuo pat vaiko gimimo tai buvo 2007m kai jau vaikui buvo 2metai. bet man atejo nuosprendis kad byla nutraukta nes jam nebuvo galimybes yteikti dokumentu teismo,ir byla palikta nenagrineta, tai kiap suprast ar jie yra priteisti ar kaip kur man db vel kreiptis kad butu atnaujinta byla

  10. Daiva 2011.12.15 21:15
  Kokia yra alimentų bazinė suma. Anksčiau buvo 125 Lt ne mažiau... o kiek dabar, gal kas žinot... kažkur valstybės žiniose paskelbta sakė anstoliai, bet aš niekaip neatsimenu kelintais metais tai buvo indeksuojama suma

  11. bang 10. Daiva 2011.12.16 10:57
  Nėra. LAT praktikoje nustatyta, kad negali būti mažiau už MGL, o orientaciniu kriterijumi imama MMA.

  12. Audra 2012.07.31 20:27
  Mano situacija toki:kol antstolė vykdė alimentų išskaičiavimą,išmokas indeksavo,o kai alimentus ėmė išskaičiuoti iš atlyginimo,įmonės finansininkė jų jau antri metai nebeindeksuoja.Pasiskaičiavau,kad per tuos beveik dvejus metus susidarė 130lt.suma.Tai įdomu-ar šią sumą finansininkė turi pervesti vaikui?O gal tik perskaičiuoti alimentų dydį nuo tos dienos,kai į ją kreipsiuosi dėl indeksavimo?

  13. as 12. Audra 2012.07.31 21:14
  Tikrai abejociau, kad per 2 metus susidare tik 130 Lt (5 Lt per men). Na nebent alimentai po maziau nei 100 Lt kas yra nerealu..
  Bet kokiu atveju skola reiketu pervesti antstolei i depozitine saskaita arba vaikui + apie pavedima informuoti antstole.

  14. . 12. Audra 2012.07.31 23:10
  Jeigu išlaikymas buvo priteisiamas periodinėmis išmokomis,išlaikymo suma indeksuojama kasmet Vyriausybės nustatyta tvarka.(CK 3.208 str.).

  15. Audra 2012.08.01 08:57
  dėkui už atsakymą.Na,aš tą sumą pati pasiskaičiavau,ji tikriausiai ir nėra tiksli.kita vertus,pradžioje priteista suma buvo200lt.,po metų-217lt.,o dar po metų-220lt.,na ir jau dvejus metus nesikeičia.

  Jūsų komentaras/atsakymas
  DĖMESIO: Jūs galite rašyti žinutę ir neprisiregistravęs sistemoje. Jei nesate užsiregistravęs ir norite tai padaryti nemokamai - spauskite čia.

  Prieš rašydami-perskaitykite  Privatumas
  Vardas (Nick)* Rodyti nuorodą į mano asmens kortelę portale
  El. paštas Rodyti mano el. paštą
  Atsakymas į Atsakymas privatus (matys tik gavėjas ir autorius)
  P.S. Rašyti privačiai galima tik pažymėtiems žvaigždute
  Komentaras*
  Saugos kodas*
     Įrašykite saugos kodą, kurį matote piešinėlyje


  PASTABOS:
  1. Neįžeidinėkite diskusijų dalyvių;
  2. Neįžeidinėkite teisininkų bei teisinės sistemos.
  3. Nekurstykite rasinės ar tautinės diskriminacijos.
  4. Mes tikimės, kad diskusijose dalyvauja išsilavinę ir kultūringi žmonės.
  5. Reklaminiai skelbimai bus šalinami be įspėjimo.
   
   
  © UAB Lexnet
  tel. (8-5) 277 9832, faks. (8-5) 277 9831
  el. paštas: portalas@lexnet.lt