' INFOLEX.LT > Diskusijos > Fiktyvus sandoris ?
INFOLEX.LT
17:25 Šeštadienis, 2016 vasario 6 d. English English Lietuviškai Lietuviškai
Pradžia Teisės aktai Teismų praktika Studentai Visuomenė Mano
Šiandien portale
 • Naujienos
 • Renginiai
 • Diskusijos
 • Kas ką veikia
 • Darbo birža
 • Infolex formos
 • WWW nuorodos
 • Apie mus
 • Teisės aktai
 • Kodeksai
 • Populiariausi įstatymai
 • Naujausi aktai
 • Savivaldybių dokumentai
 • Teismų praktika
 • Dažniausiai cituojamos bylos
 • Populiariausios bylos
 • Naujausios santraukos
 • Susipažinkite
  Teisės mokymai NTA Teismai Advokatų kontoros Antstolių kontoros Notarų biurai Policijos komisariatai Teismai Teisės mokymai ERPF
   

  Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
  Paieška:   
  Diskusijos teksto dydis:  A  A  A  A  A 
   

  Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Civilinė teisė > Fiktyvus sandoris ?


      


  Dovile 2012.01.16 15:18
  Sveiki,

  imone A, ir imone B 2009 m. paslaugu teikimo sutarti, kuria imone A isipareigojo atlikti geodezinius ir kadastrinius matavimus imonei B.

  Issiaiskinau, kad 2009 m. dar buvo privaloma licencija (o ne tik samdomas zmogus su geodezininko pazymejimu), todel imone A neturejo teises atlikti tokius darbus, pasirasyti sutarti kaip vykdytojas ir israsyti saskaitas.

  Ruosiu Ieskini teismui.

  Gal turite komentaru ? Ar tai fiktyvus sandoris ?

  Aciu

  1. kesmas 2012.01.16 16:38
  Pradžiai siūlyčiau paskaityti CK 1.83 str. komentarą. Iš pirmo žvilgsnio sudaryta sutartis prieštarauja imperatyvioms įstatymo normoms, t.y. CK 1.80 str. Toks sandoris yra ne fiktyvus, o niekinis.

  2. nesvarbu 2012.01.16 18:54
  o jūs kas, įmonė B? Ieškinį dėl ko, sandorio pripažinimo negaliojančius? vien tai, jog asmuo neturi licencijos, sandorio galiojimui įtakos neturi.

  3. bang 2012.01.18 10:00
  Sandoris joks ne niekinis, įmonė už atliktus darbus turėjo teisę išrašyti sąskaitas. Kitas dalykas dėl tų atliktų darbų rezultato prasmės, ty panaudojimo užsakovo siektais tikslais galimybės ir ar vykdytojas nesuklaidino užsakovo dėl to.

  4. Gediminas 3. bang 2012.01.18 11:47
  Jūsų nuomone įmonė neturinti licenzijos verstis tam tikrais darbais, tačiau sudariusi tokių darbų atlikimo sutartį, darbus atlikusi ir išrašiusi sąskaitą, elgėsi teisėtai?

  5. Dovile 2012.01.18 13:23


  Taip, as esu imone B (tiksliau imones B bankroto administratorius, kuris tyri gincyti 36 men, sandorius). O imone A atliko paslaugas neturedama licencijos is imones B paimdama pinigus uz darbus, kuriu atlikineti neturejo teises.

  Pagarbiai
  Dovile

  6. Gediminas 2012.01.18 23:51
  Nenoriu ginčytis, bet licenzijavimo taisykles numatančios normos tikrai yra imperatyvios, todėl būčiau linkęs pritarti pirmam komentarui, kad tokį sandorį būtų galima nuginčyti.

  7. mokslas ir gyvenimas 2012.01.19 01:10
  http://www.matininkuasociacija.lt/lt/naujienos/naujienos/kas_gali_vykdyti_geodezijos_ir_nekilnojamojo_daikto_kadastrinius_matavimu_ukine_veikla_lietuvoje/
  Lietuvos matininkų asociacija gauna nemažai geodezijos ir kadastrinių matavimų rinkoje dirbančių bei norinčių dirbti asmenų įvairiausių užklausų dėl teisingo tokios veiklos ūkio tvarkymo, kurios atspindi pagrindinį klausimą — kas gali vykdyti geodezijos ir nekilnojamojo daikto kadastrinių matavimų ūkinę veiklą Lietuvoje?

  Atsakymą rasti nelengva, nes įsigaliojus naujoms Lietuvos Respublikos Geodezijos ir kartografijos bei Lietuvos Respublikos Nekilnojamojo turto kadastro įstatymų nuostatoms, atsisakyta privalomo juridinių asmenų, dirbančių geodezijos ir kadastrinių matavimų rinkoje, licencijavimo, kaip perteklinio reikalavimo. Tačiau Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimas „Dėl licencijų geodeziniams, topografiniams ir kartografiniams darbams išdavimo“ nėra panaikintas. Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos savo svetainėje vis dar informuoja, kad geodezijos ir kadastrinių matavimų srities ūkinė veikla yra licencijuojama ir vykdoma tik juridinių asmenų.

  Teisės aktuose nėra aiškiai nustatyta, kaip geodezijos ir kadastrinių matavimų srities ūkinė veikla turėtų būti vykdoma — ar privalomai kuriamas jurinis asmuo (uždaroji akcinė bendrovė, individuali įmonė ar panašiai), ar pakaktų asmeniui, kuris turi geodezininko ir/ar matininko kvalifikacinį pažymėjimą, išsiimti verslo liudijimą ar kaip kitaip.

  Todėl Lietuvos matininkų asociacija raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos ūkio ministeriją, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministeriją bei Nacionalinę žemės tarnybą prie žemės ūkio ministerijos dėl šio klausimo — kas gali vykdyti geodezijos ir nekilnojamojo daikto kadastrinių matavimų ūkinę veiklą Lietuvoje? — išaiškinimo.

  Paradoksas, matininkas, gal ir neturintis licencijos, hipotetiskai gali tinkamai atlikti darbus, vanasi kai kas mano, kad uz tinkamai atliktus darbus moketi nereikia, o va bankroto administratorius, turintis visus kvalifikacijos pazymejimus, bet nemokantis atlikti darbo, bei patarimu besiklausinejantis internete pas gerus zmones ir studentus, tokiam moketi uz administravima butina, vanasi

  8. bang 6. Gediminas 2012.01.19 10:20
  Aš neturiu apskritai jokios licencijos, bet jei mes susitarsime, kad aš jums rulete apmatuosiu sklypą ir sukalsiu kampuose kuoliukus, o jūs man už tai sumokėsite, kur problema ? Sutartį galėsime pavadinti superpupergeomazo arba landbruderšafto uždizaininimo darbų sutartimi.

  9. Gediminas 2012.01.19 14:13
  Sutartis buvo sudaryta ne šiaip su kokiu asmeniu, o su juridiniu asmeniu, kuris verčiasi ūkine - komercine veikla ir tokiu būdu siekia pelno. Akivaizdu, kad neturėdama licenzijos verstis tam tikrais darbais, įmonė elgėsi neteisėtai. Beabejo reikėtų skaityti sutartį ir t.t. ir panašiai, bet to, kad teisės normos, reglamentuojančios licenzijuojamą veiklą yra imperatyvios, turbūt niekas nepaneigs.

  10. bang 9. Gediminas 2012.01.20 10:00
  Nepagaunat esmės. Jei įmonė atliko matavimų darbus neturėdama licencijos, tai automatiškai nereiškia, kad jie neteisėti ir už juos nereikia mokėti. Klausimas tik dėl tų darbų reikšmė/prasčės/pasekmių ta prasme, kad tie matavimai nebus pripažinti kaip tinkami teritorijų planavimo procese - 3 kom.

  Jūsų komentaras/atsakymas
  DĖMESIO: Jūs galite rašyti žinutę ir neprisiregistravęs sistemoje. Jei nesate užsiregistravęs ir norite tai padaryti nemokamai - spauskite čia.

  Prieš rašydami-perskaitykite  Privatumas
  Vardas (Nick)* Rodyti nuorodą į mano asmens kortelę portale
  El. paštas Rodyti mano el. paštą
  Atsakymas į Atsakymas privatus (matys tik gavėjas ir autorius)
  P.S. Rašyti privačiai galima tik pažymėtiems žvaigždute
  Komentaras*
  Saugos kodas*
     Įrašykite saugos kodą, kurį matote piešinėlyje


  PASTABOS:
  1. Neįžeidinėkite diskusijų dalyvių;
  2. Neįžeidinėkite teisininkų bei teisinės sistemos.
  3. Nekurstykite rasinės ar tautinės diskriminacijos.
  4. Mes tikimės, kad diskusijose dalyvauja išsilavinę ir kultūringi žmonės.
  5. Reklaminiai skelbimai bus šalinami be įspėjimo.
   
   
  © UAB Lexnet
  tel. (8-5) 277 9832, faks. (8-5) 277 9831
  el. paštas: portalas@lexnet.lt