Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
Infolex grojaraštis
Rodyti daugiau
Powered by Microsoft Azure
Rekomenduojame
2024-02-28, Infolex
Pakoreguotas Darbo sutarties pasibaigimo, kai darbdavio (jeigu darbdavys yra fizinis asmuo) ar darbdavio atstovų buvimo vietos nustatyti neįmanoma arba kai darbdavys (jeigu darbdavys yra fizinis asmuo) yra miręs, tvarkos aprašas. Pakeitimu atnaujintas 4 punktas, reglamentuojantis atvejus, kai darbuotojas, nori nutraukti darbo sutartį su darbdaviu, kurio buvimo vieta nežinoma arba kuris yra miręs.
Visas straipsnis >>

Teisininkų komentarai
2024-02-27, Advokatų kontoros „Glimstedt“ partnerė, advokatė Aušra Maliauskaitė-Embrektė ir teisininkė Goda Dugnaitė
Dėl augančio susirūpinimo aplinkosauga, socialine gerove ir tinkamu įmonių valdymu pastaraisiais metais Europos Sąjunga (ES) skiria vis daugiau dėmesio tvarumo klausimams. Šiai tendencijai atspindėti priimta nemažai teisinių priemonių, o viena jų – Įmonių informacijos apie tvarumą teikimo direktyva (angl. Corporate Sustainability Reporting Directive) (CSRD) . Nors daugiau nei 11 tūkst. ES įmonių jau anksčiau teikė tvarumo ataskaitas pagal Nefinansinės informacijos atskleidimo direktyvą , CSRD įveda esminius pokyčius – įtvirtina naują ataskaitų teikimo tvarką ir ženkliai išplečia įmonių ratą, kuriam šis reikalavimas bus taikomas. Numatoma, kad ataskaitas turės teikti daugiau nei 40 tūkst. ES įmonių bei daugiau nei 10 tūkst. ne ES įmonių. Toliau straipsnyje aptariami esminiai tvarumo ataskaitų teikimo klausimai ir praktiniai patarimai, kaip įmonės turėtų pasiruošti artėjantiems pokyčiams.
Visas straipsnis >>

2024-02-27, Viktorija Stančikė, ILAW LEXTAL vyresnioji teisininkė
Dirbtinis intelektas pamažu skverbiasi į dažno iš mūsų profesinę veiklą. Viena iš sričių, kurioje dirbtinio intelekto įrankiai didesne ar mažesne apimtimi taikomi jau gana intensyviai – tai darbuotojų atranka. Dirbtinio intelekto įrankių naudojimas darbuotojų atrankose turi daug pliusų, pradedant dideliu efektyvumu, laiko ir kitų resursų taupymu, baigiant išaugusiu objektyvumu, nes išvengiama žmogiškojo šališkumo faktoriaus.
Visas straipsnis >>

2024-02-26, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir advokatų kontora „Glimstedt“
Olimpinė simbolika yra vienas iš labiausiai atpažįstamų prekių ženklų visame pasaulyje. Tarptautinės bendrovės moka milžiniškas sumas, kad patektų į išskirtinį oficialių rėmėjų klubą. Tačiau yra daugybė griežtų reikalavimų ir net draudimų, kurių privalu laikytis. Taigi kuo išskirtinė yra šio prekių ženklo apsauga ir kodėl ne kiekvienas gali naudoti olimpinę simboliką?
Visas straipsnis >>

2024-02-26, Teisės firmos „Sorainen“ partneris Kazimieras Karpickis ir teisininkas Vincas Šniutė
Lietuvos teismai pirmą kartą pasisakė dėl populiarios akcininkų sutarties nuostatos, įpareigojančios akcijas parduodantį asmenį užtikrinti, kad naujasis akcininkas taptų sutarties šalimi. Tokio pobūdžio ginčai Lietuvos teismų praktikoje nėra dažni. Tad šiame komentare nagrinėjamos bylos pavyzdys yra išskirtinis ir leidžiantis įvertinti teismų požiūrį į akcininkų ginčus. Šis teismo sprendimas siunčia svarbią žinutę verslui. Kokia ji?
Visas straipsnis >>

Savaitės apžvalga
2024-02-26, Prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius | Advokatas, VU TF docentas dr. Remigijus Merkevičius | Infolex
Remigijus Merkevičius Vytautas Nekrošius

Šios savaitės teisinių naujienų apžvalgoje rasite ir svarbiausią bei įdomiausią praeitos savaitės Lietuvos Aukščiausiojo Teismo praktiką, kurią aptarė prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius ir advokatas, VU TF Baudžiamosios justicijos katedros docentas, dr. Remigijus Merkevičius.
Taip pat išskirtinis turinys – tinklalaidės „Gal paklauskim Temidės?“ dalies „LAT teisėjo žvilgsniu – teismai iš vidaus“. Pašnekovė D. Vasarienė.

Naujausiame Savaitės apžvalgos numeryje (304):

Visas straipsnis >>

Teismų praktikos išaiškinimai
2024-02-28, Lietuvos apeliacinis teismas
Lietuvos apeliacinis teismas patvirtino, kad apygardos teismo sprendimas, kuriuo Lenkijoje registruota bendrovė „ADT Sp. z o. o.“ įpareigota atlyginti AB „Žemaitijos pienas“ patirtus nuostolius – 630 521 Eur, atsiradusius dėl Lenkijos bendrovės neteisėtų veiksmų vykdant sutartį, yra pagrįstas ir teisėtas.
Visas straipsnis >>

2024-02-28, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas 2024 m. vasario 28 d. išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje asmuo nuteistas už tai, kad, vairuodamas automobilį, išvažiavo į priešingos krypties eismo juostą ir nežymiai sužalojo nukentėjusįjį (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (BK) 140 straipsnio 1 dalis).
Visas straipsnis >>

2024-02-28, Generalinė prokuratūra
Lietuvos apeliacinis teismas pripažino kaltu dėl kyšininkavimo ir sugriežtino pirmos instancijos teismo skirtą bausmę skirdamas 3 metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimą buvusiam Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriui Viliui Šiliauskui. Teismas taip pat paliko galioti Kauno apygardos teismo draudimą 7 metus dirbti valstybės tarnyboje bei priimtų kyšių vertę atitinkančios pinigų sumos – 260 tūkst. eurų, konfiskavimą.
Visas straipsnis >>

2024-02-28, Nacionalinė teismų administracija
Lietuvos apeliacinis teismas pakeitė apygardos teismo nuosprendį – nenustatė, kad buvęs Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius V. Š. pripažįsta savo kaltę ir nuoširdžiai gailisi, ir už kyšininkavimą jam paskyrė 5 metų laisvės atėmimo bausmę, kurią, atsižvelgęs į prokuroro prašymą, sumažino trečdaliu – paskyrė 3 metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.
Visas straipsnis >>

2024-02-27, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
2024 m. vasario 22 d. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje E. N. nuteistas dėl pelnymosi iš nepilnamečio asmens prostitucijos.
Visas straipsnis >>

2024-02-27, Lietuvos apeliacinis teismas
Lietuvos apeliacinis teismas pristato naujieną – metines teismo išnagrinėtų civilinių ir baudžiamųjų bylų apžvalgas.
Visas straipsnis >>
Teismai ir ikiteisminis procesas
2024-02-28, Nacionalinė teismų administracija
Seimo narė Agnė Širinskienė kreipėsi į Regionų administracinį teismą prašydama panaikinti Lietuvos Respublikos Seimo Etikos ir procedūrų komisijos (Komisija) 2023 m. rugsėjo 13 d. išvados Nr. 101-I-28 dalį, kuria pripažinta, kad ji 2023 m. kovo 14 d. socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbtame įraše paskleidė faktais nepagrįstus ir visuomenę klaidinančius teiginius apie Olego Šurajevo einamas pareigas ir todėl nesilaikė Valstybės politikų elgesio kodekse įtvirtinto pagarbos žmogui ir valstybei principo; taip pat rekomenduota pareiškėjai savo pasisakymuose remtis patikrintais faktais ir vengti nurodyti tikėtinas aplinkybes, taip pat socialinio tinklo „Facebook“ asmeninėje paskyroje viešai atsiprašyti Ministrės Pirmininkės ir jos patarėjų dėl viešai paskleistų visuomenę klaidinančių teiginių.
Visas straipsnis >>

2024-02-28, Generalinė prokuratūra
Lietuvos, Latvijos ir Italijos teisminės ir teisėsaugos institucijos tarptautinės operacijos metu sulaikė du asmenis, įtariamus neteisėtu lėšų legalizavimu per anksčiau Lietuvoje veikusią finansų įstaigą. Įtariama, kad nuo 2017 m. du pagrindiniai įtariamieji neteisėtai legalizavo apie 2 mlrd. eurų, naudodamiesi pasauliniu mastu veikusiu priedangos įmonių tinklu. Minėti asmenys, įtariama, teikė internetines nusikalstamu būdu gautų lėšų legalizavimo paslaugas nusikaltėliams.
Visas straipsnis >>

2024-02-28, Generalinė prokuratūra
Kauno apylinkės teismo nuosprendžiu du jaunuoliai nuteisti už neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis – kanapėmis.
Visas straipsnis >>

2024-02-27, Klaipėdos apygardos teismas
Klaipėdos apygardos teismas kaip pirmoji instancija baigė nagrinėti civilinę bylą dėl trūkumų šalinimo išlaidų atlyginimo ir iš dalies patenkino Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos ieškinį, atmetė rangovės priešieškinį dėl nuostolių atlyginimo, proporcingai patenkintų ir atmestų reikalavimų dalims paskirstytos bylinėjimosi išlaidos.
Visas straipsnis >>

2024-02-27, Nacionalinė teismų administracija
Pretendentų į teisėjus atrankos komisija 2024 m. vasario 19 d. posėdyje baigė atrankos į Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjo pareigas vykdymą ir šiandien skelbia išvadą dėl pretendentų į minėtas pareigas.
Visas straipsnis >>

2024-02-27, Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai
Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose paskelbtas nuosprendis baudžiamojoje byloje, kurioje anksčiau neteistas kaunietis M. S. pripažintas kaltu dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti. Įrodyta, jog legaliai veikusioje parduotuvėje, kuriai vadovavo kaltinamasis M. S., pardavinėtuose iš kanapių pagamintuose CBD produktuose narkotinių medžiagų kiekis buvo didesnis nei leistinas.
Visas straipsnis >>
Lietuvos advokatūros naujienos
2024-02-28, Advokatų taryba
Visas straipsnis >>

2024-02-27, Advokatų taryba
Kviečiame dalyvauti vaiko teisių gynėjų organizuojamame forume „Kaip apsaugoti vaikus? Teisė į atvaizdą. Galimybės vs raudonos linijos“, kuris vyks š. m. kovo 7 d. 13.00–16.00 val. Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (adresu: Gedimino pr. 51, Vilnius).
Visas straipsnis >>

2024-02-26, Advokatų taryba
2024 m. vasario 26 – kovo 1 d. savaitės įvykiai, posėdžiai ir renginiai Lietuvos advokatūroje.
Visas straipsnis >>

Universitetai ir teisės mokslas
2024-02-28, Vytauto Didžiojo universitetas
Kviečiame registruotis į Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakulteto organizuojamus praktinius mediacijos mokymus „Mediacijos praktikos diena pažengusiems“. Mokymai vyks kontaktiniu būdu 2024 m. balandžio 20 d., 9.00-16.00 val., adresu Jonavos g. 66-112 kab.
Visas straipsnis >>

2024-02-28, Mykolo Romerio universitetas
Nacionalinė teismų administracija, įgyvendindama 2014–2021 metų Norvegijos ir Europos ekonominės erdvės lėšomis finansuojamus projektus, organizuoja 2 dienų (16 ak. val.) mokymus tema “Mediacijos taikymas ginčuose tarp smurto artimoje aplinkoje patyrusio ir smurtavusio asmenų” (pridedamas mokymų aprašymas su programa).
Visas straipsnis >>

2024-02-23, Mykolo Romerio universitetas
Technologinė pažanga ir dirbtinis intelektas (DI) keičia ne tik darbo rinką, bet ir žmogiškuosius santykius. Akivaizdu, jog stovime ant didžiulių permainų slenksčio. Ar automatizuoti įrenginiai atims iš mūsų darbą? Kodėl pažangos daugiau, o dirbame nė kiek ne mažiau ir nebemokame ilsėtis? Kodėl DI kuriančias įmones valdo tokia paslaptis – kas atrenka DI informaciją, kas ja gali pasinaudoti?
Visas straipsnis >>

2024-02-23, Mykolo Romerio universitetas
Kibernetinis saugumas visada buvo Mykolo Romerio universiteto (MRU) prioritetas, todėl jam skiriame daug dėmesio. Su džiaugsmu pranešame, kad prasidėjo tarptautinis bendradarbiavimo projektas „SOCCER“ kibernetinio saugumo srityje, prie kurio prisijungė MRU.
Visas straipsnis >>

2024-02-22, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Vasario 21 d. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus universitetu (VU). Sutartį patvirtino Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkė dr. Danguolė Bublienė ir VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas
Visas straipsnis >>

Aktualijos
2024-02-28, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba
​Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) patvirtino pagaminto ir planuojamo pagaminti elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių kiekio apskaičiavimo tvarkos aprašą. Apskaičiuojant metinį gamybos kiekį bus vertinamas:
Visas straipsnis >>

2024-02-28, Europos Komisija
Europos Komisija pateikė išsamią strategiją, kaip užtikrinti ES pramonės lyderystę pažangiųjų medžiagų technologijų, nepaprastai svarbių tiek žaliajai, tiek skaitmeninei pertvarkai, srityje. Komunikate „Pažangiosios medžiagos pramonės lyderystei“ siūlomi konkretūs veiksmai, padėsiantys mokslinių tyrimų ir inovacijų prioritetus suderinti su investicijomis ES.
Visas straipsnis >>

2024-02-28, Prezidentas
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį, tęsdamas jau tradicinėmis tapusias darbo dienas regionuose, su komanda dirba Kupiškio rajone.
Visas straipsnis >>

2024-02-28, Donatas Parulis, Lygiagretaus vaistų importo asociacijos direktorius
Paskutinę vasario dieną minima Tarptautinė retų ligų diena. Šią dieną 2008 metais inicijavo EURORDIS aljansas, vienijantis Europos retomis ligomis sergančių pacientų organizacijas, siekiant atkreipti dėmesį, kad retomis ligomis sergantys žmonės gautų tinkamą sveikatos priežiūrą, diagnozės ir gydymo galimybes.
Visas straipsnis >>

2024-02-28, Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba
Konkurencijos taryba nepradės tyrimo dėl Vilniaus miesto savivaldybės sprendimų bei veiksmų, susijusių su išorine reklama, nes toks tyrimas neatitinka institucijos veiklos prioriteto.
Visas straipsnis >>

2024-02-27, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba
​Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) viešajai konsultacijai teikia projektą dėl nuotekų valymo kainos už padidėjusią ir savitąją taršą skaičiavimo tvarkos aprašo. Pastabos ir pasiūlymai priimami iki 2024 m. kovo 8 d.
Visas straipsnis >>

Pastaba:

Teisės portalas INFOLEX Naujienų skyrelyje skelbiamos informacijos požiūriu yra tik informacijos perdavėjas, bet ne jos autorius, todėl INFOLEX Naujienose pateikiama informacija ir jos pobūdis nepriklauso nuo INFOLEX valios ir šiame skyriuje skelbiami straipsniai nebūtinai sutampa ar išreiškia mūsų poziciją.

INFOLEX kūrybinė grupė
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
16:39
15:01
07:56
21:33
18:18
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti