Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
Infolex grojaraštis
Rodyti daugiau
Powered by Microsoft Azure
Rekomenduojame
2024-05-21, INFOLEX
Pakoreguoti Visuomenės informavimo, konsultavimo ir dalyvavimo priimant sprendimus dėl teritorijų planavimo nuostatai. Šio pakeitimo tikslas – Nutarimo nuostatas pakeisti ir papildyti, kad jos atitiktų aktualios redakcijos Teritorijų planavimo įstatymo nuostatas. Pakeitimai susiję su: a) galimybe merui deleguoti atitinkamas savo funkcijas (suteiktus įgaliojimus) administracijos direktoriui; b) supaprastinta teritorijų planavimo dokumentų viešinimo procedūrų tvarka; c) nustatyta, kad kai rengiami, keičiami ar koreguojami detalieji planai (ar vietovės lygmens bendrieji planai, kuriuose nustatomas detaliųjų planų teritorijos naudojimo reglamentas) Nuostatų 20.1 papunktyje nurodyta informacija papildomai įrašoma prie planuojamos teritorijos ribų planavimo organizatoriaus nurodytoje vietoje (vietose) ir nurodytų matmenų įrengtame informaciniame stende (stenduose). Ir kiti pakeitimai.
Visas straipsnis >>

Teisininkų komentarai
2024-05-21, Advokatų kontoros „Glimstedt“ teisininkė Gabrielė Šapkauskaitė
Lietuvos Respublikos Seimas patvirtino svarbius Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo pakeitimus. Jei šie pakeitimai įsigalios, jie turės reikšmingą poveikį tobulinant asmens duomenų apsaugos teisinę sistemą, suteikiant darbdaviams galimybę tvarkyti kandidatų bei darbuotojų asmens duomenis, susijusius su apkaltinamaisiais nuosprendžiais ir nusikalstamomis veikomis.
Visas straipsnis >>

2024-05-20, Agnė Pimpytė, advokatų kontoros „Sorainen“ vyresnioji teisininkė
Aktualėjant tvarumo, pagarbos aplinkai ir žaliosioms idėjoms, pasaulio politikai ir valdantieji ieško naujų būdų mažinti žmonijos paliekamą pėdsaką planetoje. Kaip tai beskambėtų, tačiau vienas iš tokių būdų yra mokesčiai, kurių viena iš funkcijų – žmogaus ekonominės veiklos žalos aplinkai mažinimo priemonė.
Visas straipsnis >>

2024-05-20, Advokatų kontoros „Glimstedt“ teisininkė Ksenija Veličkienė
Lietuvoje, kaip ir daugumoje pasaulio valstybių, dviguba pilietybė leidžiama tik išimtiniais atvejais. 2024 m. gegužės 12 d. įvykęs referendumas jokių pakeitimų daugybinės pilietybės reguliavimui Lietuvoje neatnešė, todėl lieka galioti anksčiau nustatyta tvarka.
Visas straipsnis >>

Savaitės apžvalga
2024-05-20, Prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius | Advokatas, VU TF docentas dr. Remigijus Merkevičius | Infolex
Remigijus Merkevičius Vytautas Nekrošius

Šios savaitės teisinių naujienų apžvalgoje rasite ir svarbiausią bei įdomiausią praeitos savaitės Lietuvos Aukščiausiojo Teismo praktiką, kurią aptarė prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius ir advokatas, VU TF Baudžiamosios justicijos katedros docentas, dr. Remigijus Merkevičius.
Taip pat tinklalaidės „Gal paklauskim Temidės?“ dalies „Visi taškai ant i: ar bus antrasis sezonas?“ turinys tekstiniu formatu.

Naujausiame Savaitės apžvalgos numeryje (316):

Visas straipsnis >>

Teismų praktikos išaiškinimai
2024-05-21, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
2024 m. gegužės 14 d. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjo tris atnaujintas administracinio nusižengimo bylas, kuriose bendrovės direktorius A. Ž. ir laikinai bendrovės direktoriaus pareigas ėjusi V. B. buvo patraukti administracinėn atsakomybėn ir nubausti pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 119 straipsnį už tai, kad nepriėmė bendrovės akcininko registruotosiomis pašto siuntomis bendrovės buveinės adresu siųstų prašymų dėl informacijos apie bendrovę pateikimo, nepateikė jam prašomos informacijos, taip pažeidė bendrovės akcininko neturtinę teisę gauti informaciją apie bendrovę.
Visas straipsnis >>

2024-05-21, Konstitucinis Teismas
Konstitucinis Teismas šios dienos nutarimu prieštaravusiu (prieštaraujančiu) Konstitucijos 38 straipsnio 2 daliai pripažino CK 3.269 straipsnio (2000 m. liepos 18 d., 2021 m. gruodžio 23 d. redakcijos) 7 punktą, pagal kurį vaiko globėju negalėjo būti skiriamas asmuo, sulaukęs šešiasdešimt penkerių metų arba vyresnis, išskyrus artimąjį giminaitį, jei jis norėjo laikinai globoti jaunesnį kaip dešimties metų vaiką.
Visas straipsnis >>

2024-05-20, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
2024 m. gegužės 16 d. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjo bylą, kurioje sprendė dėl ieškovo pareigos suformuluoti ieškinio dalyką ir pagrindą, bylos nagrinėjimo ribų nustatymo bei teismo teisės pagal pareigas (ex officio) spręsti dėl byloje nepareikšto materialiojo teisinio reikalavimo.
Visas straipsnis >>

2024-05-17, Konstitucinis Teismas
Konstitucinis Teismas gegužės 20 d., pirmadienį, 16 val. skelbs nutarimą byloje pagal individualų konstitucinį skundą, kuriuo prašoma ištirti, ar Civilinio kodekso 3.269 straipsnio 7 punktas, pagal kurį vaiko globėju (rūpintoju) negali būti skiriamas asmuo, sulaukęs šešiasdešimt penkerių metų arba vyresnis, išskyrus artimąjį giminaitį, jei jis nori laikinai globoti jaunesnį kaip dešimties metų vaiką, neprieštarauja Konstitucijos 29 straipsniui.
Visas straipsnis >>

2024-05-17, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
2024 m. gegužės 16 d. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjo civilinę bylą, kurioje buvo sprendžiama dėl asmens, apie kurį buvo išsakyti teiginiai „YouTube“ kanalo vaizdo įrašuose ir kurio nuotrauka buvo „YouTube“ kanalo vaizdo įrašo užsklandoje, garbės ir orumo gynimo, teisės į atvaizdą ir privatų gyvenimą pažeidimo.
Visas straipsnis >>

2024-05-17, Nacionalinė teismų administracija
2024 m. gegužės 14 d. Lietuvos Aukščiausiajame Teisme išnagrinėta atnaujinta administracinio nusižengimo byla, kurioje S. V. nubaustas 300 Eur bauda ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimu šešiems mėnesiams už vairavimą neturint teisės vairuoti (Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 424 straipsnio 3 dalis).
Visas straipsnis >>
Teismai ir ikiteisminis procesas
2024-05-21, Generalinė prokuratūra
Reaguodama į vakar Lenkijoje paskelbtą žinią apie devynių asmenų, kurie įtariami Rusijos tarnybų nurodymu Lenkijoje vykdę įvairias nusikalstamas veikas, sulaikymą, Lietuvos prokuratūra patvirtina, kad tiek tiriant nurodyto pobūdžio nusikalstamas veikas, tiek ir kitus nusikaltimus, Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Estijos bei kitų valstybių teisėsaugos ir kitų institucijų pareigūnai nuolat aktyviai bendradarbiauja bei keičiasi aktualia informacija.
Visas straipsnis >>

2024-05-20, Nacionalinė teismų administracija
2024 m. gegužė 22 d. 15 val. bus skelbiamas Teisėjų garbės teismo sprendimas.
Visas straipsnis >>

2024-05-20, Nacionalinė teismų administracija
Kauno apygardos teismas šiandien nuteisė kaunietį T. N., kuris laikotarpyje nuo 2023 m. rugsėjo 29 d. 00.00 val. iki 2023 m. rugsėjo 30 d. 03.40 val., tiksliau ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu laiku, savo gyvenamojoje vietoje Kaune, tarpusavio konflikto dėl asmeninių nesutarimų metu, tyčia rankomis sudavė savo sugyventinei ne mažiau 44 smūgius į galvą, kairę ranką bei krūtinę, rankomis suspaudė kaklą, nuo ko ji netrukus įvykio vietoje mirė.
Visas straipsnis >>

2024-05-20, Generalinė prokuratūra
Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atliekant ikiteisminius tyrimus dėl galimo savivaldybių tarybos narių piktnaudžiavimo panaudojant lėšas, skiriamas jų, kaip tarybos narių, veiklos išlaidoms apmokėti, pareikšti įtarimai Jonavos rajono savivaldybės tarybos nariams Kęstučiui Macioniui, Žilvinui Galimovui, buvusiam Neringos savivaldybės tarybos nariui Stasiui Valančiui ir esamam šios savivaldybės tarybos nariui Laurynui Vainučiui bei Birštono savivaldybės tarybos narei Romai Žentelienei.
Visas straipsnis >>

2024-05-17, Generalinė prokuratūra | Specialiųjų tyrimų tarnyba
Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai piktnaudžiavimu siekiant turtinės naudos, dokumentų klastojimu bei sukčiavimu pareikšti buvusiam Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariui.
Visas straipsnis >>

2024-05-17, Generalinė prokuratūra
Prieš teismą stos psichotropinių medžiagų kontrabanda ir pasikėsinimu disponuoti dideliu jų kiekiu kaltinamas ne kartą teistas 32-ejų vyras. Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Violeta Bartušienė surašė kaltinamąjį aktą ir perdavė teismui šią baudžiamąją bylą.
Visas straipsnis >>
Lietuvos advokatūros naujienos
2024-05-20, Advokatų taryba
2024 m. gegužės 20 – 24 d. Lietuvos advokatūroje: Advokatų garbės teismo posėdis; Įrašymas į advokatų padėjėjų sąrašą; Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos komiteto posėdis.
Visas straipsnis >>

2024-05-15, Advokatų taryba
Kviečiame dalyvauti konferencijoje „Pokyčių link: Jungtinių Tautų vaiko teisių komiteto rekomendacijos ir kasdienybės iššūkiai“. Konferencijos metu bus gilinamasi į vaiko teisių realybę Lietuvoje, Jungtinių Tautų Vaiko teisių komiteto rekomendacijas, vaiko teisių iššūkius bei kitas aktualias temas.
Visas straipsnis >>

Karjera
2024-05-15, Statistikos departamentas
Valstybės duomenų agentūros generalinė direktorė dr. Jūratė Petrauskienė paskirta antrajai penkerių metų kadencijai. Tokį sprendimą trečiadienį priėmė Vyriausybė.
Visas straipsnis >>

Universitetai ir teisės mokslas
2024-05-21, Mykolo Romerio universitetas
Egzaminų sukeltas nerimas yra visiškai natūrali būsena. Mykolo Romerio universiteto (MRU) Psichologijos instituto lektorius, psichologas Gintautas Katulis sako, kad stebuklų nebūna ir reikia susitaikyti su tuo, kad egzaminų sesijos laikotarpiu didesnis ar mažesnis nerimas vis tiek bus. Kita vertus, nerimą galima ir reikia kontroliuoti. Susirūpinti ir ieškoti pagalbos būtina, jeigu nerimas paralyžiuoja, trukdo mokytis ar susikaupti, įsisavinti informaciją. Siekiant to išvengti, reikia laikytis penkių žingsnių strategijos.
Visas straipsnis >>

2024-05-21, Vilniaus universitetas
Praeitą savaitę gegužės 16-17 dienomis VU MKIC bibliotekoje vyko 11-oji Tarptautinio teisės doktorantūros tinklo konferencija „Law and Beyond: Anything New on the Legal Front?“, skirta doktorantūros studentams ir jauniesiems mokslininkams iš įvairių šalių.
Visas straipsnis >>

2024-05-20, Vilniaus universitetas
Šiemet minimos Europos Sąjungos (ES) 2004 metų plėtros dvidešimtosios metinės, kai į organizaciją įstojo dešimt naujų narių, įskaitant Lietuvą. Šia proga gegužės 24 d. Vilniaus universiteto (VU) Teisės fakultetas organizuoja tarptautinę mokslinę konferenciją „Lietuvos Respublika Europos Sąjungoje: dvidešimt patirties, iššūkių ir augimo metų“.
Visas straipsnis >>

2024-05-20, Mykolo Romerio universitetas
Jei rinkimai JAV vyktų 2024 m. gegužės 17 d., prezidentu būtų išrinktas Donaldas Trumpas. JAV Senatas tikriausiai pereitų į respublikonų rankas, o dėl Atstovų rūmų kontrolės vis dar neaišku, ar juos kontroliuotų demokratai, ar respublikonai. Iš penkių ar šešių valstijų, kurios nulems JAV prezidento rinkimus, dabartinis prezidentas Joe Bidenas atsilieka penkiose. Kyla klausimas, kodėl?
Visas straipsnis >>

2024-05-20, Mokslo taryba | Vilniaus universitetas
2024m. birželio 17 d. 12 val. VU Teisės fakulteto Kazimiero Leono Sapiegos (302) auditorijoje ir nuotoliniu būdu Miranda Borusevičiūtė gins disertaciją tema „Konstitucinė speciali teisėjų institucija Lietuvoje: teisinio reguliavimo iššūkiai“.
Visas straipsnis >>

2024-05-20, Mykolo Romerio universitetas
Gegužės 17 d. Mykolo Romerio universitete (MRU) vyko tradicinė Mokslinės minties šventė, skirta paminėti Lietuvos konstitucinės teisės patriarcho profesoriaus Mykolo Romerio 144-ąjį gimtadienį.
Visas straipsnis >>
Aktualijos
2024-05-21, Aplinkos ministerija
Seimas po pateikimo pritarė Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo ir Geležinkelių transporto kodekso pataisoms, kurios geriau suderina gyventojų ir ūkio subjektų interesus, aiškiau reglamentuoja žemės naudojimo ir ūkinės veiklos vykdymo galimybes teritorijose, kuriose taikomos specialiosios žemės naudojimo sąlygos.
Visas straipsnis >>

2024-05-21, Seimas
Seimas paragino Sakartvelo Parlamentą atšaukti priimtą įstatymą „Dėl užsienio įtakos skaidrumo“, užtikrinti žodžio ir susirinkimų laisvę, puoselėti šalies pilietinę visuomenę, siekti su ja dialogo ir laikytis konstitucinio įsipareigojimo toliau siekti integracijos į ES ir NATO bei tęsti būtinas reformas.
Visas straipsnis >>

2024-05-21, Seimas
Seimas pradėjo svarstyti socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės pristatytas Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis siekiama įpareigoti asmenis, ketinančius užsiimti veikla, susijusia su vaikais, turėti išduotą Neteisėto darbo su vaikais prevencijos kodą (QR kodą), darbdavius tikrinti, ar darbuotojas turi QR kodą, o atitinkamas institucijas vykdyti darbdavių priežiūrą. Tokiu būdu siekiama maksimaliai užkirsti kelią galimam seksualiniam smurtui prieš vaikus.
Visas straipsnis >>

2024-05-21, Seimas
Seimas svarstys naujos redakcijos Sporto įstatymo projektą ir aštuonis lydimuosius teisės aktus, kuriais siekiama sukurti vientisą sporto modelį nuo fizinio aktyvumo pagrindų iki įtraukimo į aukšto meistriškumo sportą.
Visas straipsnis >>

2024-05-21, Seimas
Seimas po svarstymo pritarė Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos inicijuotoms Baudžiamojo kodekso pataisoms, kuriomis numatoma nustatyti proporcingas bausmes už pačius pavojingiausius nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos konstitucinius pagrindus.
Visas straipsnis >>

2024-05-20, Lietuvos notarų rūmai
Dėl notariškai nekontroliuojamos juridinių asmenų steigimo tvarkos vis dažniau klastojami dokumentai, užvaldomas turtas, pasisavinama svetima tapatybė bei padaroma kitokių nusikaltimų.
Visas straipsnis >>

Pastaba:

Teisės portalas INFOLEX Naujienų skyrelyje skelbiamos informacijos požiūriu yra tik informacijos perdavėjas, bet ne jos autorius, todėl INFOLEX Naujienose pateikiama informacija ir jos pobūdis nepriklauso nuo INFOLEX valios ir šiame skyriuje skelbiami straipsniai nebūtinai sutampa ar išreiškia mūsų poziciją.

INFOLEX kūrybinė grupė
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
22:29
19:47
15:57
15:21
11:58
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti