INFOLEX.LT
Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

registruotis prisijungti
Teisininkų komentarai archyvas
12/11/2023, Teisės firmos „Sorainen“ vyresnioji teisininkė, advokatė Greta Kubiliūnaitė
Žodis „bankrotas” iki šiol, ko gero, ne vienam verslininkui kelia siaubą ir asocijuojasi su visišku žlugimu, pabaiga ir galbūt net reputacinėmis dėmėmis. Juolab, kad dar prieš kelis šimtus metų, pavyzdžiui, Anglijoje ir Prancūzijoje, bankrutuojantys asmenys buvo laikomi nusikaltėliais ir net galėjo sulaukti mirties bausmės. Čia aš norėčiau sustoti ir priminti, kad gyvename visai kitais laikais ir su finansiniais sunkumais susiduriančios įmonės ar jų vadovai nėra nusikaltėliai. XXI amžiuje nemokumas nereiškia neišvengiamo bankroto.
Teisininkų komentarai
Tarptautinė mokslinė studentų konferencija "Darbuotojų mobilumas: teisiniai ir socialiniai aspektai"
2007-04-12, Vilniaus universiteto Teisės fakultetas
Teisingumo ministerijos savaitės įvykiai
2007-02-09, TM
Teisingumo ministerijos savaitės įvykiai
2006-11-07, TM
Rugsėjį pradeda darbą keturi nauji antstoliai
2006-08-30, Antstolių rūmai
Teismų praktikos išaiškinimai archyvas
12/11/2023, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Š. m. gruodžio 8 d. Lietuvos Respublikos Seime vyko bendras Lietuvos Respublikos Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto, Lietuvos teismų, Generalinės prokuratūros, advokatūros bei Lietuvos teisininkų draugijos forumas tema „Teisinė valstybė ir gerovės valstybė – panašios, tapačios ar priešingos sąvokos“.
12/8/2023, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) teisėjų kolegija 2023 m. gruodžio 6 d. paskelbė nutartį byloje, kurioje ginčas kilo dėl vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą priteisimo.
12/7/2023, Lietuvos apeliacinis teismas
Nuo gruodžio 11 dienos startuoja inovatyvus internetinis projektas ATVIRI TEISMAI.
12/7/2023, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) išplėstinė teisėjų kolegija 2023 m. gruodžio 6 d. nutartimi pripažino, kad Valstybinės miškų tarnybos direktoriaus įsakymas, kuriuo patvirtintas Ignalinos regiono valstybinių miškų vidinės miškotvarkos projektas, yra neteisėtas tiek, kiek buvo numatyti pagrindiniai miškų kirtimai įsteigtose ir potencialiose Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorijose bei šių saugomų teritorijų artimoje aplinkoje.
12/7/2023, Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas
Konstituciniame Teisme 2023 m. gruodžio 6 d. priimtas nagrinėti pareiškėjo Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo prašymas ištirti, ar Bausmių vykdymo kodekso (2022 m. birželio 28 d. redakcija) 67 straipsnio 1 dalies nuostata „terminuoto laisvės atėmimo bausmes atliekantiems nuteistiesiems gali būti leidžiama su palyda arba be jos išvykti iš bausmės atlikimo vietos Lietuvos Respublikos teritorijoje ne ilgiau kaip dešimt parų dėl artimojo mirties“ tiek, kiek pagal ją trumpalaikės išvykos į artimojo laidotuves nesuteikiamos nuteistiesiems, atliekantiems laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę, neprieštarauja Konstitucijos 21 straipsnio 2 daliai, 29 straipsniui.
12/7/2023, Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas
Konstituciniame Teisme priimtas nagrinėti pareiškėjo Seimo 2023 m. lapkričio 21 d. nutarime Nr. XIV-2278 „Dėl apkaltos Lietuvos Respublikos Seimo nariui R. Ž. pradžios ir kreipimosi į Lietuvos Respublikos Konstitucinį Teismą“ išdėstytas paklausimas, kuriuo kreipiamasi išvados, ar Seimo nario R. Ž. konkretūs veiksmai, nurodyti Seimo specialiosios tyrimo komisijos pateikto siūlymo pradėti apkaltos procesą Seimo nariui R. Ž. pagrįstumui ištirti ir išvadai dėl pagrindo pradėti apkaltos procesą parengti išvadoje, prieštarauja Konstitucijai.
12/7/2023, Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas
Konstitucinis Teismas šios dienos sprendimu atsisakė nagrinėti pareiškėjo Vilniaus apygardos teismo prašymą ištirti, ar Civilinio kodekso (toliau CK) 4.113 straipsnio 1 dalies, 4.126 straipsnio 1 dalies nuostatose įtvirtintas teisinis reguliavimas, susijęs su servituto nustatymu teismo sprendimu, neprieštarauja Konstitucijai.
12/7/2023, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Lietuvos Aukščiausiajame Teisme vyko kartu su Lietuvos Respublikos generaline prokuratūra, Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba ir Policijos departamentu prie Vidaus reikalų ministerijos organizuotas pasitarimas-diskusija „Efektyvus baudžiamasis procesas = žmogaus teisių ir laisvių apsauga = atsakomybės (ne)išvengiamumas“.
12/6/2023, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų atrankos kolegija išsprendė nuteistųjų V. G., E. M. ir R. K. kasacinių skundų dėl Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2023 m. lapkričio 22 d. nuosprendžio priėmimo ir prašymų sustabdyti šio teismo nuosprendžio vykdymą klausimus.
12/6/2023, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
2023 m. gruodžio 6 d. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje R. B., H.-E. E ir A.G. buvo nuteisti už trijų nusikaltimų padarymą, veikiant organizuota grupe.
12/6/2023, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
2023 m. gruodžio 5 d. Lietuvos Aukščiausiajame Teisme lankėsi septyni Ukrainos teisininkai praktikai (teisėjai, privataus sektoriaus, dirbančio su teisinėmis technologijomis, atstovai).
Teismų praktikos išaiškinimai
Tarptautinė mokslinė studentų konferencija "Darbuotojų mobilumas: teisiniai ir socialiniai aspektai"
2007-04-12, Vilniaus universiteto Teisės fakultetas
Teisingumo ministerijos savaitės įvykiai
2007-02-09, TM
Teisingumo ministerijos savaitės įvykiai
2006-11-07, TM
Rugsėjį pradeda darbą keturi nauji antstoliai
2006-08-30, Antstolių rūmai
Teismai ir ikiteisminis procesas archyvas
12/11/2023, Nacionalinė teismų administracija
Gruodžio 9-ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Ji skirta atkreipti dėmesį į įvairiuose valstybės sektoriuose plintančią korupciją ir paskatinti žmones užkirsti jai kelią. Nacionalinė teismų administracija drauge su Lietuvos apeliaciniu teismu ir Vilniaus apygardos teismu paminėjo šią dieną mokymuose apie korupcijos pasireiškimą, jos rizikas ir kovą su ja teismų sistemoje ir šalies mastu „Teismų sistemos vertybinis integralumas – esminė kovos su korupcija prielaida šalyje“.
12/11/2023, Generalinė prokuratūra
Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai Vilniaus apygardos teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą su kaltinamuoju aktu dėl veikimo prieš Lietuvos Respubliką ir viešo pritarimo tarptautiniams nusikaltimams (Baudžiamojo kodekso 118 str. 1 d. ir 1702 str. 1 d.). Kaltinimai pareikšti E. Š., K. J. ir V. I.
12/11/2023, Generalinė prokuratūra
Panevėžyje du užsieniečiai – 47 metų Kirgizijos Respublikos pilietis ir 44 metų Armėnijos Respublikos pilietis – išgirdo nuosprendį dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną veikiant bendrininkų grupėje. Jie teisėtvarkos pareigūnų buvo sulaikyti netoli Panevėžio, kai dviem automobiliais iš Latvijos į Vokietiją vežė septynis neteisėtus migrantus.
12/11/2023, Nacionalinė teismų administracija
Šiandien Lietuvos teismų bendruomenė pristatė internetinį projektą ATVIRI TEISMAI, kuriuo atvėrė dar daugiau informacijos apie savo veiklą. Inovatyvus internetinis projektas interneto svetainėje www.teismai.lt leis keliais pelės paspaudimais surasti ne tik statistinius duomenis apie gautas ir išnagrinėtas bylas visuose teismuose, teisėjų specializaciją, tačiau ir informaciją apie teismams skirtas lėšas, jų panaudojimą, teisėjų ir teismuose dirbančiųjų darbuotojų skaičių.
12/11/2023, Nacionalinė teismų administracija
2023 m. gruodžio 18 d. 9.00 val. Lietuvos Respublikos Prezidentūroje vyks Pretendentų į teisėjus atrankos komisijos posėdis, kuriame bus vykdomos atrankos į apygardų ir apygardų administracinių teismų teisėjo pareigas.
12/11/2023, Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai | Nacionalinė teismų administracija
Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose priimtas apkaltinamasis teismo baudžiamasis įsakymas, kuriuo buvęs VšĮ Jonavos ligoninės direktorius Paulius Vasilavičius pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo, o 7500 eurų kyšį davęs asmuo E. S. ir jo atstovauta įmonė UAB „Graina“ pripažinti kaltais dėl papirkimo.
12/11/2023, Regionų apygardos administracinis teismas | Nacionalinė teismų administracija
Regionų apygardos administraciniame teisme (Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio rūmuose) 2023 m. birželio 22 d. – spalio 30 d. vyko asmenų aptarnavimo kokybės monitoringas, kurio metu besikreipiantys į teismą asmenys buvo kviečiami užpildyti apklausos anketas popierine forma teismo rūmuose arba elektronine forma teismo interneto svetainėje.
12/11/2023, Nacionalinė teismų administracija
Pasaulyje Tarptautinė antikorupcijos diena minima gruodžio 9 dieną. Artėjant šiai dienai Marijampolės apylinkės teismo vadovas Laimondas Noreika, Antikorupcijos komisija, kuriai vadovauja teismo kanclerė Dovilė Pangonytė, pasveikino teismo darbuotojus. Linkėdami ir toliau išlikti nepakantiems korupcijai, bei užkirsti kelią jos plitimui, pakvietė teismo darbuotojus pasitikrinti žinias ir dalyvauti konkurse.
12/8/2023, Generalinė prokuratūra
Po Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) patenkinto Panevėžio apygardos prokuratūros kasacinio skundo iš naujo apeliacine tvarka išnagrinėjus baudžiamąją bylą, biržietis D. R. pripažintas kaltu dėl neatsargaus gyvybės atėmimo.
12/8/2023, Nacionalinė teismų administracija
Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose bus pradėta nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje Kauno rajono gyventojas K. K. kaltinamas dėl neteisėto elektroninių cigarečių skysčių, kurių sudėtyje yra psichotropinės medžiagos, įgijimo bei platinimo.
12/8/2023, Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmai
Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose paskelbtas nuosprendis buvusiam profesinės karo tarnybos kariui K. B., kuris dezertyravo iš Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono. Kaltinamajam skirta 8-ių mėn. laisvės atėmimo bausmė. Minėtą bausmę subendrinus su ankstesniu nuosprendžiu, skirta galutinė – 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmė su 2 500 Eur (50 MGL) bauda. Laisvės atėmimo bausmės vykdymas atidėtas 1 m.
12/7/2023, Nacionalinė teismų administracija
Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmai priėmė nutartį, kuria atmestas Lygtinio paleidimo iš laisvės atėmimo vietų įstaigos komisijos nutarimas dėl lygtinio paleidimo taikymo nuteistajam T. Č., kuris buvo nuteistas 15 metų laisvės atėmimo bausme dėl daugybės nusikalstamų veikų epizodų ir vadovavimo ginkluotam nusikalstamam susivienijimui.
12/7/2023, Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai
Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose priimtas baudžiamasis įsakymas, kuriuo 23 metų kaunietė U. P. pripažinta kalta dėl vairavimo neblaiviai neturint teisių vairuoti transporto priemones.
12/6/2023, Generalinė prokuratūra
Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje Aukštaitijos gyventojui pareikšti kaltinimai dėl savo mažametės sesers išžaginimo ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo.
12/6/2023, Generalinė prokuratūra
Šiaulių apygardos prokuratūros Telšių apylinkės prokuratūros prokurorė Asta Kudrauskienė teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl galimo turto pasisavinimo iš vienos uždarosios akcinės bendrovės Mažeikių mieste.
12/6/2023, Generalinė prokuratūra
Kauno apygardos prokuratūros prokuroras teismui su kaltinamuoju aktu perdavė baudžiamąją bylą dėl neteisėto didelio kiekio narkotinių kanapių auginimo, disponavimo narkotinėmis medžiagomis, jų platinimo.
12/6/2023, Nacionalinė teismų administracija
2023 m. gruodžio 6 d. nuo 10.00 iki 13.00 val. naudojant elektroninių ryšių technologijas (balsavimas vyks elektroniniu paštu) vyks neeilinis Teisėjų tarybos posėdis.
12/6/2023, Generalinė prokuratūra
Vilniaus apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje Lietuvos Respublikos Seimo narys P. G. kaltinamas tuo, kad 2022 m. gegužės 26 d. Lietuvos Respublikos Seimo patalpose, po Seimo plenarinio posėdžio, kuriame buvo svarstomas Civilinės sąjungos įstatymo projektas, viešai išsakė teiginius, kurie vertintini kaip žmonių grupės niekinimas dėl jų seksualinės orientacijos.
12/6/2023, Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai
Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose paskelbtas nuosprendis byloje, kurioje kaunietė A. R. buvo kaltinama dėl eismo įvykio, kurio metu žuvo du žmonės, sukėlimo.
Teismai ir ikiteisminis procesas
Tarptautinė mokslinė studentų konferencija "Darbuotojų mobilumas: teisiniai ir socialiniai aspektai"
2007-04-12, Vilniaus universiteto Teisės fakultetas
Teisingumo ministerijos savaitės įvykiai
2007-02-09, TM
Teisingumo ministerijos savaitės įvykiai
2006-11-07, TM
Rugsėjį pradeda darbą keturi nauji antstoliai
2006-08-30, Antstolių rūmai
Lietuvos advokatūros naujienos archyvas
12/11/2023, Advokatų taryba
2023 m. gruodžio 11 – 15 d. įvykiai, posėdžiai ir renginiai Lietuvos advokatūroje.
Lietuvos advokatūros naujienos
Tarptautinė mokslinė studentų konferencija "Darbuotojų mobilumas: teisiniai ir socialiniai aspektai"
2007-04-12, Vilniaus universiteto Teisės fakultetas
Teisingumo ministerijos savaitės įvykiai
2007-02-09, TM
Teisingumo ministerijos savaitės įvykiai
2006-11-07, TM
Rugsėjį pradeda darbą keturi nauji antstoliai
2006-08-30, Antstolių rūmai
Karjera archyvas
12/6/2023, Mykolo Romerio universitetas
Neseniai įvykusiame Europos reformų universitetų aljanso - ERUA narių susirinkime Mykolo Romerio universiteto (MRU) rektorė prof. dr Inga Žalėnienė buvo išrinkta ERUA Rektorių tarybos vice pirmininke. Rektorių tarybos pirmininku išrinktas Socialinių ir humanitarinių mokslų universiteto - SWAP (Lenkija) rektorius prof. hab. dr. Roman Cieślak.
TV, radijo, interneto laidos archyvas
12/6/2023, Lietuvos notarų rūmai
Žinių radijo laidos "Tarp keturių sienų" vedėjas, brokeris Mantas Mikočiūnas kalbino Lietuvos notarų rūmų prezidentą, Klaipėdos notarą Marių Stračkaitį apie naujienas - notarų rengiamus elektroninius nekilnojamojo turto aukcionus, nuotolinių notarinių veiksmų plėtrą, patogius elektroninius įrankius, pagreitinančius klientų patekimą pas notarus.
TV, radijo, interneto laidos
Klaipėdos notaras Marius Stračkaitis išrinktas Europos Sąjungos notariatų tarybos prezidentu 2024 metų kadencijai
2023-12-11, Lietuvos notarų rūmai
Seimo delegacijos Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje atstovai dalyvaus organizacijos Biuro ir Politinių reikalų komiteto posėdžiuose
2023-12-11, Seimas
Prezidentas: Baltijos šalių draugystė – vertybė, padedanti įveikti bet kokius iššūkius
2023-12-11, Prezidentas
Skaidrumo akademijos įvertinimas
2023-12-11, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos
Universitetai ir teisės mokslas archyvas
12/11/2023, Vilniaus universitetas
Doc. dr. Giedrė Lastauskienė – studentų išrinkta kaip geriausia 2023 m. VU Teisės fakulteto dėstytoja! VU Teisės fakultete ji dėsto „Teisės teorijos“ dalyką I-ojo kurso teisės studentams.
12/11/2023, Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnyba
Š. m. gruodžio 8 d. Tarnybos atstovė dr. Julija Umbrasaitė dalyvavo Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo akademijos ir tarptautinės nevyriausybinės organizacijos Kauno soroptimisčių klubo organizuotame forume-konferencijoje „Žmogaus teisių reliatyvumas socialinėje ir kultūrinėje erdvėje“.
12/8/2023, Mykolo Romerio universitetas
Gruodžio 7-8 dienomis Universitete lankosi Azerbaidžano Respublikos valstybės muitinės komiteto akademijos (Academy of the State Customs Committee of the Republic of Azerbaijan – ASCCA) delegacija, vadovaujama rektoriaus dr. Gulu Novruzov.
12/6/2023, Mykolo Romerio universitetas
Tarptautinė universitetų reitingavimo agentūra „QS World University Rankings: Sustainability“ skelbia pasaulio aukštojo mokslo institucijų tvarumo rodiklių reitingus, kuriuose pirmą kartą įvertintas ir Mykolo Romerio universitetas (MRU)
Universitetai ir teisės mokslas
Klaipėdos notaras Marius Stračkaitis išrinktas Europos Sąjungos notariatų tarybos prezidentu 2024 metų kadencijai
2023-12-11, Lietuvos notarų rūmai
Seimo delegacijos Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje atstovai dalyvaus organizacijos Biuro ir Politinių reikalų komiteto posėdžiuose
2023-12-11, Seimas
Prezidentas: Baltijos šalių draugystė – vertybė, padedanti įveikti bet kokius iššūkius
2023-12-11, Prezidentas
Skaidrumo akademijos įvertinimas
2023-12-11, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos
Aktualijos archyvas
12/11/2023, Lietuvos notarų rūmai
Gruodžio 8 dieną Briuselyje įvykusiame Europos Sąjungos notariatų tarybos (CNUE) Generalinės asamblėjos posėdyje Lietuvos notarų rūmų prezidentas, Klaipėdos notaras Marius Stračkaitis vienbalsiai išrinktas CNUE prezidentu 2024 metų kadencijai.
12/11/2023, Seimas
Seimo delegacijos Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininkas Emanuelis Zingeris ir delegacijos pirmininko pavaduotojas Arminas Lydeka išvyksta dalyvauti Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) organizuojamuose Politinių reikalų komiteto posėdžiuose. Lietuvos parlamento delegacijos pirmininkas taip pat dalyvaus ETPA Biuro posėdžiuose.
12/11/2023, Prezidentas
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį su darbo vizitu lankosi Taline. Šalies vadovas dalyvavo kasmetiniame trijų Baltijos valstybių Prezidentų susitikime. Lietuvos, Latvijos ir Estijos vadovai aptarė regiono saugumo ir gynybos klausimus, paramą Ukrainai, regiono infrastruktūros plėtros projektus....
12/11/2023, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos
Tarptautinė antikorupcijos diena, skirta atkreipti dėmesį į korupcijos apraiškas ir priemones, skatinančias kurti antikorupcinę aplinką – minima gruodžio 9 dieną. Ta proga už puikius rezultatus Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai prie Aplinkos ministerijos garbingai įteiktas Skaidrumo akademijos sertifikatas.
12/11/2023, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos
Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos Teritorijų planavimo valstybinės priežiūros departamento (Statybos inspekcijos TP departamentas) specialistai 2023-12-07 susitiko su Alytaus ir Kauno miestų bei Jonavos, Kauno ir Marijampolės rajonų savivaldybių administracijomis.
12/11/2023, Lietuvos bankas | Vidaus reikalų ministerija
Lietuvos institucijos, matydamos reikšmingai augančią kriptoturto sektoriaus riziką, griežtina reikalavimus šias paslaugas šalyje teikiančioms įmonėms. Lietuvos banko, Vidaus reikalų ir Finansų ministerijų bei Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos vadovai įspėja – nesiimant veiksmų, Lietuva rizikuotų prarasti patikimos jurisdikcijos reputaciją, o tai neigiamai atsilieptų šalies finansų sistemai, investiciniam klimatui ir tarptautiniu mastu veikiančioms Lietuvos FinTech įmonėms.
12/11/2023, Valstybinė miškų tarnyba
Nuo šiol Valstybinėje miškų tarnyboje, išduodant leidimus kirsti mišką saugomose teritorijose, bus laikomasi 4 ir 6 akių vidaus kontrolės principo.
12/11/2023, Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos
Po Aplinkos apsaugos departamento duoto privalomojo nurodymo AB „Lietuvos geležinkeliai“ dukterinė įmonė AB „LTG Infra“ pradėjo tvarkyti 38 500 vnt. arba 3000 t senų medinių pabėgių. Bendru sutarimu suteiktas privalomojo nurodymo įgyvendinimo terminas – iki kitų metų gegužės 23 d.  
12/11/2023, Lietuvos notarų rūmai
Tarptautinės žmogaus teisių dienos proga teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska gruodžio 11 dieną Teisingumo ministerijoje šešiolikai nominuotų asmenų ir organizacijų įteikė kasmetinius apdovanojimus už darbą stiprinant žmogaus teises Lietuvoje.
12/8/2023, Užsienio reikalų ministerija
Gruodžio 7 dieną Europos Sąjungos (ES) oficialiajame leidinyje paskelbtas reglamentas dėl ES ir jos valstybių narių apsaugos nuo trečiųjų šalių ekonominės prievartos (angl. EU Anti-coercion instrument ). Tai yra paskutinis formalus teisės akto priėmimo žingsnis, reglamentas įsigalios po 20 dienų.
12/8/2023, Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija
Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija (Inspekcija), gavusi Vilniaus rajono savivaldybės administracijos (VRSA) informaciją apie įvykdytą kibernetinę ataką, savo iniciatyva pradėjo tyrimą, siekdama įvertinti galimus Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) nuostatų pažeidimus.
12/8/2023, Vidaus reikalų ministerija
Minint Tarptautinę antikorupcijos dieną Vidaus reikalų ministerijoje surengta diskusija „Nepriekaištinga reputacija ir vertybės. Valstybės tarnybos autoriteto užtikrinimas“.
12/7/2023, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) pripažino nesąžiningomis UAB „Vilgma GI“ pirkimo-pardavimo sutarties tam tikrų punktų sąlygas. Bendrovė privalo netaikyti šių sąlygų sudarant naujas vartojimo sutartis ir vykdant sudarytas vartojimo sutartis.
12/7/2023, Europos Komisija
Šiemet sukanka 30 metų, kai įsigaliojo Mastrichto sutartis, kuria nustatytas vienas svarbiausių Europos Sąjungos (ES) laimėjimų: ES pilietybė, kurią turi kiekvienas ES šalies pilietybę turintis asmuo.
12/7/2023, Europos Komisija
Europos Komisija ir vyriausiasis įgaliotinis priėmė komunikatą „Neapykantai – ne. Prieš neapykantą susivienijusi Europa“. Visi europiečiai raginami kovoti su neapykanta, pasisakyti už toleranciją ir pagarbą.
12/7/2023, Aplinkos ministerija
Aplinkos ministerija parengė statybos techninio reglamento „Statinio projektavimas, projekto ekspertizė“pataisas, leisiančias patikslinti teisinį reglamentavimą ir pašalinanti praktikoje kylančius taikymo neaiškumus dėl ekspertizės akte informacinėje sistemoje „Infostatyba“ skelbiamų asmens duomenų nuasmeninimo bei Bendrojo duomenų apsaugos reglamento taikymo.
12/7/2023, Krašto apsaugos ministerija
Šiandien Lietuvai priskirtą Vokietijos kariuomenės 41-ąją brigadą pakeitė 21-oji brigada. Vadovavimą 41-osios brigados vadas brigados generolas Christianas Nawratas perdavė Vokietijos kariuomenės 21-osios brigados vadui pulkininkui Marcui Eggertui. Jo vadovaujami kariai toliau vykdys atgrasymo ir gynybos užduotis.
12/7/2023, Muitinės departamentas prie Finansų ministerijos
Kviečiame verslo bendruomenę ir visus muitinės klientus į diskusijų portalą Muitinės forumas atviram dialogui.
12/7/2023, Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos
Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai atlikę išsamų tyrimą nustatė neteisėtos medžioklės atvejį Kretingos rajone, kai asmuo sumedžiojo šerną iš automobilio. Už neteisėtai sumedžiotą ir dorotą šerną dviem medžiotojams gresia ne tik didelės baudos, bet ir teisės medžioti atėmimas iki 5 metų, buvo paimtas automobilis ir ginklas.
12/7/2023, Lietuvos notarų rūmai
Lietuvos notarų rūmų svetainės Leidinių skiltyje publikuotas naujas elektroninio leidinio „Notariatas Plius“ numeris.
12/6/2023, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos
Gyventojams atkreipus dėmesį į skelbimuose vis dažniau pasitaikančius siūlymus pirkti butą negyvenamosios paskirties patalpose, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) įspėja: įsigijus tokį butą ne tik netenkama kai kurių gyvenamajam būstui priklausančių garantijų, bet gali tekti sumokėti baudą.
12/6/2023, Seimas
Gruodžio 7 d., ketvirtadienį, 10.30 val. Seimo Konstitucijos salėje (I rūmai) vyks tradicija tapęs Baltijos šalių žurnalistų forumas „Tarptautiniai konfliktai ir žurnalistika: tikslas – išlaikyti aukščiausius žurnalistikos standartus“, kuris šiemet skiriamas profesinių standartų išlaikymui karų ir tarptautinių konfliktų kontekste
12/6/2023, Vilniaus komercinio arbitražo teismas
Vilniaus komercinio arbitražo teismas ir Vilniaus arbitražo bendruomenė 2024 m. rugsėjo 13 d. organizuoja Vilniaus arbitražo dieną 2024.
12/6/2023, Susisiekimo ministerija
Siekiant mažinti šešėlį ir užtikrinti didesnį keleivių saugumą bei geresnį aptarnavimą, nuo kitų metų gegužės planuojama pakeisti keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais teisinį reglamentavimą.
12/6/2023, Vidaus reikalų ministerija
Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pristatė du Informatikos ir ryšių departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) valdomus registrus, naudojamus nusikaltimų prevencijai, vykdant ikiteisminius tyrimus bei teismo procesus.
Aktualijos
Klaipėdos notaras Marius Stračkaitis išrinktas Europos Sąjungos notariatų tarybos prezidentu 2024 metų kadencijai
2023-12-11, Lietuvos notarų rūmai
Seimo delegacijos Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje atstovai dalyvaus organizacijos Biuro ir Politinių reikalų komiteto posėdžiuose
2023-12-11, Seimas
Prezidentas: Baltijos šalių draugystė – vertybė, padedanti įveikti bet kokius iššūkius
2023-12-11, Prezidentas
Skaidrumo akademijos įvertinimas
2023-12-11, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
23:00
22:14
09:11
21:31
08:49
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>