Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
Infolex grojaraštis
Rodyti daugiau
Powered by Microsoft Azure
Teisininkų komentarai
2024-04-19, Advokatų kontoros „Glimstedt“ advokatė Renata Jankutė-Timofejenko
Jau daugiau nei du dešimtmečius visi Lietuvoje naudojami automobiliai turi būti apdrausti privalomuoju transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės draudimu. Nepaisant ilgametės draudimo praktikos, vis dar pasitaiko kuriozinių atvejų, kai vairuotojai per neapdairumą pavėluoja sumokėti draudimo įmoką pagal draudimo sutartį ir netikėtai patenka į eismo įvykį, dėl kurio sukėlimo yra atsakingi. Nors draudikas atlygina nukentėjusio asmens patirtus nuostolius (draudimo sutarties pagrindu išmoka draudimo išmoką), taškas tokioje istorijoje gali būti nepadėtas.
Visas straipsnis >>

Teismų praktikos išaiškinimai
2024-04-19, Konstitucinis Teismas
Konstitucinis Teismas 2024 m. balandžio 18 d. sprendimu priėmė nagrinėti pareiškėjos Seimo narių grupės prašymą įvertinti teisinio reguliavimo, susijusio su kailinių žvėrelių laikymo ir veisimo specializuotuose ūkiuose (fermose) ūkinės veiklos draudimu, atitiktį Konstitucijai.
Visas straipsnis >>

2024-04-18, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
2024 m. balandžio 18 d. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje L. L. nuteistas už tai, kad, turėdamas bendrą tyčią gauti lėšų pragyvenimui, iš parduotuvių „Iki“, „Lidl“, „Norfa“, „Rimi“ per septynis kartus pagrobė, o iš parduotuvės „Promo Cash&Carry“ pasikėsino pagrobti įvairių prekių.
Visas straipsnis >>

2024-04-18, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Užsieniečių teisinė padėtis: LVAT iš dalies tenkino užsieniečių apeliacinius skundus ir panaikino Migracijos departamento sprendimus įtraukti į SIS II perspėjimus dėl draudimo jiems atvykti į Šengeno zoną 3 metų laikotarpiui.
Visas straipsnis >>

2024-04-18, Europos Sąjungos Teisingumo Teismas
Sąjungos konkurencijos teisės pažeidimai: ankstesnė Čekijos senaties tvarka nesuderinama su Sąjungos teise.
Visas straipsnis >>

2024-04-17, Lietuvos apeliacinis teismas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti 2023 m. pabaigoje Šiaulių apygardos teismo priimtą sprendimą, kuriuo ieškovei uždarajai akcinei bendrovei „Energijos parkas“ iš atsakovės viešosios įstaigos Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro priteista atlyginti 328 371 Eur nuostolių, kuriuos ieškovė patyrė nuo 2019 m. pradžios iki 2021 m. pabaigos Kairių sąvartyne surinkdama ir utilizuodama dujas.
Visas straipsnis >>

2024-04-17, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
2024 m. balandžio 17 d. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo mišri Baudžiamųjų bylų skyriaus ir Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje septyni asmenys nuteisti už tai, kad veikdami bendrininkų grupe atskleidė įmonės komercine paslaptimi laikomą informaciją, kuri jiems buvo patikėta dėl jų darbo šioje įmonėje, ir taip padarė jai didelę turtinę žalą (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 211 straipsnis).
Visas straipsnis >>
Teismai ir ikiteisminis procesas
2024-04-19, Nacionalinė teismų administracija
Užsieniečių teisinė padėtis: LVAT iš dalies tenkino užsieniečių apeliacinius skundus ir panaikino Migracijos departamento sprendimus įtraukti į SIS II perspėjimus dėl draudimo jiems atvykti į Šengeno zoną 3 metų laikotarpiui.
Visas straipsnis >>

2024-04-19, Generalinė prokuratūra
Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai ir Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai, glaudžiai bendradarbiaudami su Lenkijos Respublikos centrinio tyrimo biuro (Centralne Biuro Śledcze Policji, CBŚP) pareigūnais ir Lenkijos Respublikos prokurorais, sulaikė asmenis, įtariamus Rusijos Federacijos opozicionieriaus Leonido Volkovo užpuolimu ir sumušimu.
Visas straipsnis >>

2024-04-19, Generalinė prokuratūra
Teismas patenkino Panevėžio apylinkės prokuratūros prokuroro prašymą ir skyrė kardomąją priemonę – suėmimą, 37 metų Vilniaus rajono gyventojui. Prieš porą mėnesių iš įkalinimo įstaigos išėjusiam vyrui pateikti įtarimai dėl sukčiavimo, plėšimo ir valstybės tarnautojo vardo pasisavinimo.
Visas straipsnis >>

2024-04-19, Generalinė prokuratūra
Atliekant ikiteisminius tyrimus dėl galimo savivaldybių tarybos narių piktnaudžiavimo panaudojant lėšas, skiriamas jų, kaip tarybos narių, veiklos išlaidoms apmokėti, pareikšti įtarimai Marijampolės savivaldybės tarybos narei V. P. ir Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narei L. R.
Visas straipsnis >>

2024-04-19, Generalinė prokuratūra
Šiaulių apylinkės prokuratūra kreipėsi į teismą su pareiškimu dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu byloje, susijusioje su eismo įvykiu, kai prieš praėjusių metų Kalėdas jame buvo sužaloti jaunuoliai.
Visas straipsnis >>

2024-04-19, Generalinė prokuratūra
Šiandien, balandžio 19 d., 12 val. kviečiame žiniasklaidos atstovus į spaudos konferenciją, kurioje bus suteiktas trumpas komentaras apie Lenkijoje sulaikytus asmenis, įtariamus Rusijos Federacijos opozicionieriaus L. V.užpuolimu ir sumušimu.
Visas straipsnis >>
Lietuvos advokatūros naujienos
2024-04-17, Advokatų taryba
Bendradarbiaujant Lietuvos advokatūrai, Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybai (VGTP) ir Mykolo Romerio universitetui (MRU), skelbiame, kad startuoja preliminari registracija į naują specialiųjų mokymų, skirtų antrinę teisinę pagalbą teikiantiems advokatams, programą.
Visas straipsnis >>

2024-04-17, Advokatų taryba
Gyventojų nuomone, Lietuvoje žmogaus teisės užtikrinamos, tačiau net ketvirtadalis apklaustųjų teigia, kad labiausiai pažeidžiama jų teisė į privataus gyvenimo neliečiamumą, antroje vietoje – teisė į teisingą teismą, o trečdalis mano, kad labiausiai pažeidžiama Lietuvoje teisė į žodžio laisvę. Be to, galimybės apginti savo, kaip paprasto žmogaus, teises prieš valstybę vertinamos kaip praktiškai neįgyvendinamos.
Visas straipsnis >>

Karjera
2024-04-16, Lietuvos apeliacinis teismas
Šiandien prie Apeliacinio teismo bendruomenės prisijungė Civilinių bylų skyriaus teisėja Giedrė Čėsnienė. Paskyrus naują teisėją, Apeliacinio teismo Civilinių bylų skyrius yra visiškai užpildytas.
Visas straipsnis >>

Universitetai ir teisės mokslas
2024-04-19, Mykolo Romerio universitetas
Startavus Nacionalinės teisės olimpiados iniciatyvai, šiemet prie jos jungiasi ir Lietuvos Respublikos Seimas. Aktyvus piliečių dalyvavimas sprendžiant valstybės ateitį yra svarbi demokratijos sąlyga, nusakanti piliečių santykį su valdžios institucijomis. 2024-ieji – rinkimų metai. Todėl šiemet nacionalinės teisės žinių olimpiados organizatoriai – Mykolo Romerio universiteto (MRU) Teisės mokykla ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija bei partneriai Olimpiadą skiria demokratijai ir jaunimo dalyvavimui sprendimų priėmime.
Visas straipsnis >>

2024-04-18, Mykolo Romerio universitetas
Mykolo Romerio universitete (MRU) balandžio 18-19 dienomis vykstančiame tarptautiniame moksliniame forume „Networking on Sustainable Security in Dynamic Environment“ aktyviai dalyvauja Lietuvos ir užsienio mokslininkai bei saugumo ekspertai. Jau tradicija tapęs forumas apjungia dvi konferencijas, kuriose analizuojamos valstybės, visuomenės, asmens saugumo ir vystymosi potencialo problemos.
Visas straipsnis >>

2024-04-18, Mykolo Romerio universitetas
Mykolo Romerio universiteto (MRU) Viešojo saugumo akademijos (VSA) dekanė prof. dr. Snieguolė Matulienė ir Lietuvos probacijos tarnybos (LPT) direktorius Romas Ostanavičius balandžio 17 d. pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Sutartyje numatytas bendradarbiavimas, rengiant ir vykdant bendrus mokslinius tyrimus bei taikomąją mokslo veiklą, tarptautinius ir nacionalinius projektus, įgyvendinant mokslo ir studijų bei kvalifikacijos tobulinimo programas.
Visas straipsnis >>

2024-04-15, Mokslo taryba
2024 m. balandžio 25 d. 9 val. 30 min. doktorantė Elena Vėgėlytė gins disertaciją tema Daugiašalių platformų apmokestinimas pelno mokesčiu: tarptautinio apmokestinimo problematika.
Visas straipsnis >>

Aktualijos
2024-04-19, Valstybinė darbo inspekcija
Ar galima nustatyti išbandymo terminą darbuotojui, perkėlus jį į kitas pareigas? O sudarius susitarimą dėl papildomo darbo? Šie ir kiti klausimai apie išbandymo laikotarpį dažnai kyla daugeliui darbuotojų. Taigi ką reikia žinoti apie šį – išbandymo – terminą ir kokios darbuotojo teisės?
Visas straipsnis >>

2024-04-19, Nacionalinė žemės tarnyba prie Aplinkos ministerijos
Ketvirtadienį Seimas priėmė Žemės bei Vietos savivaldos įstatymų pataisas ir įteisino galimybę valstybinės žemės patikėtiniams išduoti sutikimus laikinai naudotis laisvos valstybinės žemės fondo žemės plotais.
Visas straipsnis >>

2024-04-18, Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos
Balandžio 18-ąją pasaulyje minint Tarptautinę paminklų ir paminklinių vietų apsaugos dieną Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos savo profesinę šventės dieną šventė neseniai baigtuose restauruoti ir visuomenei atvertuose Sapiegų rūmuose Vilniuje. Ta proga apdovanoti Lietuvos kultūros paveldui nusipelnę žmonės.
Visas straipsnis >>

2024-04-18, Žemės ūkio ministerija
Siekiant smulkiesiems ūkiams sudaryti kuo palankesnes sąlygas gauti Europos Sąjungos paramą, Žemės ūkio ministerija padidino jiems skirtas lėšas ir pratęsė paraiškų rinkimo laikotarpį.
Visas straipsnis >>

2024-04-18, Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija
Politinių partijų, politinių komitetų ir save išsikėlusių kandidatų bendravimas su rinkėjais yra neatsiejama demokratiškų rinkimų dalis. Tuo pačiu yra svarbu nepamiršti, kad tvarkant rinkėjų asmens duomenis būtina užtikrinti Bendrajame duomenų apsaugos reglamente (BDAR) nustatytų taisyklių laikymąsi, kurios padeda užtikrinti piliečių pasitikėjimą dėl jų asmens duomenų tvarkymo rinkimų metu.
Visas straipsnis >>

2024-04-18, Švietimo ir mokslo ministerija
Informatikos tarpinio patikrinimo užduotis atitiko programą ir netgi buvo lengvesnė, nei reikalauja užduoties aprašas, tačiau kai kurie uždaviniai neturėjo būti įtraukti į patikrinimą, nes mokiniai tų temų mokysis vėliau. Taip pat pasitaikė neaiškių formuluočių užduočių atsakymų variantuose. Tai nustatė švietimo, mokslo ir sporto ministro sudaryta komisija. Už nekorektiškai pateiktas užduotis mokiniams bus skiriama taškų, mokinių vertinimai nuo to nenukentės – atvirkščiai, jie padidės.
Visas straipsnis >>

Pastaba:

Teisės portalas INFOLEX Naujienų skyrelyje skelbiamos informacijos požiūriu yra tik informacijos perdavėjas, bet ne jos autorius, todėl INFOLEX Naujienose pateikiama informacija ir jos pobūdis nepriklauso nuo INFOLEX valios ir šiame skyriuje skelbiami straipsniai nebūtinai sutampa ar išreiškia mūsų poziciją.

INFOLEX kūrybinė grupė
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Viešųjų pirkimų tarnyba
2024-04-19
Viešųjų pirkimų tarnyba
2024-04-19
Naujausios diskusijos
23:47
12:51
22:23
14:55
13:07
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti