Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
Infolex grojaraštis
Rodyti daugiau
Powered by Microsoft Azure
Rekomenduojame
2024-04-24, INFOLEX
Atnaujintas Užimtumo rėmimo priemonių įgyvendinimo sąlygų ir tvarkos aprašas. Aprašo pakeitimai užtikrins, kad de minimis pagalba subsidijos gavėjams būtų suteikiama vadovaujantis Reglamento (ES) 2023/2831 nuostatomis. Taip pat Nauda patirs VUI paraišką Užimtumo tarnybai pateikę darbdaviai, nes tiems, kurie turi įsiskolinimų, Užimtumo tarnyba pateiktos VUI paraiškos iš karto neatmestų, bet sudarytų galimybę, gražinus įsiskolinimus, jų pateiktą VUI paraišką toliau vertinti. Nustatyta, kad nustačius, jog de minimis pagalba nesuderinama su Europos Sąjungos vidaus rinka, de minimis pagalbos gavėjas privalo jam išmokėtą de minimis pagalbos sumą sugrąžinti savanoriškai arba ši suma išieškoma ne ginčo tvarka.“
Visas straipsnis >>

2024-04-22, Advokatas, VU TF Baudžiamosios justicijos katedros doc. dr. Remigijus Merkevičius
Vyriausybės kanclerio 2023 m. liepos 27 d. įsakymu Nr. V-134 sudaryta darbo grupė (toliau vadinama Darbo grupe), kuriai buvo pavesta patobulinti Baudžiamojo proceso kodeksą, 2024 m. balandžio 18 d. oficialiai paskelbė savo beveik devynerių mėnesių kūrybos rezultatus. Kadangi Darbo grupėje uoliai triūsė ir savo kūrybinėmis įžvalgomis dalinosi iš esmės baudžiamosios valdžios institucijų atstovai, jos rezultatų kryptingumas ab initio buvo aiškus, lengvai nuspėjamas. Vienintelis „nežinomasis“ buvo, kiek toli Darbo grupės siūlymai Lietuvos baudžiamąjį procesą sugrąžins į sovietmetį.
Visas straipsnis >>

Teisininkų komentarai
2024-04-24, Paulius Galubickas, „HubLegal“ advokatų kontoros partneris, advokatas
Ne paslaptis, kad dalis sveikatos priežiūros darbuotojų rūko. Kiek tarp Lietuvos gydytojų yra rūkančių, tyrimų duomenų aptikti nepavyko, bet prieš kurį laiką apibendrinti duomenys apie gydytojų rūkymo paplitimą Europoje rodė, kad, pavyzdžiui Jungtinėje Karalystėje ir Skandinavijos šalyse rūkė apie 13-15 proc. gydytojų, o Italijoje, Graikijoje ir Ispanijoje – net 40 proc.
Visas straipsnis >>

2024-04-24, Advokatų kontoros „Marger“ partneris, advokatas dr. Deividas Poška ir draudimo bendrovės „Gjensidige“ Žalų departamento vadovė Baltijos šalims Viktorija Katilienė
Lietuvos žmonės nėra linkę artimai bičiuliautis su kaimynais – tyrimai rodo, kad 6 iš 10 apsiriboja mandagiu pasisveikinimu. Santykius su jais, deja, dar labiau kartina nelaimės, kurių metu sugadinamas kaimynų būstas ir jame esantis turtas. Draudikai atkreipia dėmesį, kad kaimynų turtas dažniausiai nukenčia nuo vandens, o skaudžiausiai – nuo ugnies padarytos žalos.
Visas straipsnis >>

2024-04-24, Advokatų kontroros GLIMSTEDT vyresnioji teisininkė, advokatė Renata Račko
Fizinis ar juridinis asmuo, kuris nėra daikto savininkas, bet yra sąžiningai įgijęs daiktą bei sąžiningai, teisėtai, atvirai, nepertraukiamai ir kaip savą valdęs nekilnojamąjį daiktą ne mažiau kaip dešimt metų arba kilnojamąjį daiktą ne mažiau kaip trejus metus, kai per visą valdymo laikotarpį daikto savininkas turėjo teisinę galimybę įgyvendinti savo teisę į daiktą, bet nė karto nepasinaudojo ja, įgyja nuosavybės teisę į tą daiktą.
Visas straipsnis >>

2024-04-23, WIDEN advokatų kontoros partnerė, advokatė Džiuginta Balčiūnė
2024 m. balandžio 5 d. AVNT (Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnyba prie LR Finansų ministerijos) paskelbė 2023 m. nemokumo procesų apžvalgą. Įprastai AVNT analizuoja ir apibendrina juridinių bei fizinių asmenų bankroto procesus bei restruktūrizavimo procesus. Tad kokie buvo 2023-ieji?
Visas straipsnis >>

Savaitės apžvalga
2024-04-22, Prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius | Advokatas, VU TF docentas dr. Remigijus Merkevičius | Infolex
Remigijus Merkevičius Vytautas Nekrošius

Šios savaitės teisinių naujienų apžvalgoje rasite ir svarbiausią bei įdomiausią praeitos savaitės Lietuvos Aukščiausiojo Teismo praktiką, kurią aptarė prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius ir advokatas, VU TF Baudžiamosios justicijos katedros docentas, dr. Remigijus Merkevičius.
Taip pat tinklalaidės „Gal paklauskim Temidės?“ dalies „Kas svarbu renkantis profesinį kelią?“ turinys tekstiniu formatu. Pašnekovė Donata Gogoleva.

Naujausiame Savaitės apžvalgos numeryje (312):

Visas straipsnis >>

Teismų praktikos išaiškinimai
2024-04-24, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
2024 m. balandžio 23 d. Lietuvos Aukščiausiajame Teisme išnagrinėta civilinė byla dėl įsiteisėjusio teismo nuosprendžio, kuriuo patenkintas civilinis ieškinys, res judicata (galutinis teismo sprendimas) galios.
Visas straipsnis >>

2024-04-24, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
2024 m. balandžio 24 d. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje buvęs advokatas G. R. pripažintas kaltu ir jam paskirta 39 800 Eur dydžio bauda (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 226 straipsnio 3 dalis – 796 MGL) už tai, kad vykusių susitikimų su kitu advokatu metu jis tiesiogiai pasiūlė, pažadėjo ir susitarė perduoti didesnės negu 250 MGL vertės kyšį – 22 000 Eur – siekdamas, kad šis, pasinaudodamas savo pažintimis ir įtaka, paveiktų Lietuvos apeliacinio teismo teisėją, kad būtų priimtas G. R. pageidautinas sprendimas.
Visas straipsnis >>

2024-04-24, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Rinkimai: nustatyta, kad siekiant užtikrinti tolygų rinkėjų pasiskirstymą, keturios rinkimų apygardos buvo sudarytos atlikus išsamias derinimo procedūras bei atsižvelgus į gyventojų sudėtį, inter alia lenkų tautinės mažumos interesus.
Visas straipsnis >>

2024-04-24, Lietuvos apeliacinis teismas
Lietuvos apeliacinis teismas paskelbė sprendimą daugiau nei 250 tomų sudėtingoje byloje, kurioje kaltinimai dėl nusikalstamo susivienijimo organizavimo, vadovavimo ir dalyvavimo jo veikloje, cigarečių kontrabandos ir neteisėto disponavimo jomis, korupcinio pobūdžio bei kitų nusikalstamų veikų buvo pareikšti 32 asmenims, iš kurių 30 – nuteisti už padarytus nusikaltimus. Nuteistiesiems paskirtos laisvės atėmimo bausmės ir baudos, taip pat solidariai priteista atlyginti beveik 6,7 mln. Eur žalą valstybei bei konfiskuotos pinigų sumos, atitinkančios nusikaltimų metu naudotų vilkikų ir puspriekabių vertę ar vertės dalį.
Visas straipsnis >>

2024-04-24, Lietuvos apeliacinis teismas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko nepakeistą Vilniaus apygardos teismo 2023 m. gruodžio pabaigoje priimtą sprendimą, patvirtindamas, kad UAB „Enefit“ nepagrįstai iš elektros pirkimo–pardavimo sutartį su ja nutraukusios UAB „FishNet“ reikalavo sumokėti daugiau nei 1 mln. Eur.
Visas straipsnis >>

2024-04-24, Konstitucinis Teismas
Konstitucinis Teismas šios dienos nutarimu neprieštaraujančia Konstitucijai pripažino Fizinių asmenų bankroto įstatymo 29 straipsnio 7 dalį (2021 m. birželio 29 d. redakcija) (toliau – FABĮ) tiek, kiek pagal ją baigus fizinio asmens bankroto procesą nenurašomi reikalavimai, kylantys iš fizinio asmens pareigos sumokėti valstybei baudas, paskirtas už fizinio asmens padarytus kitų įstatymų pažeidimus.
Visas straipsnis >>
Teismai ir ikiteisminis procesas
2024-04-24, Specialiųjų tyrimų tarnyba
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė nuteistojo kasacinį skundą ir paliko galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo kaltu dėl prekybos poveikiu pripažintas vilnietis advokatas G. R. Jam palikta teismo paskirta bausmė – 40 000 Eur bauda.
Visas straipsnis >>

2024-04-24, Nacionalinė teismų administracija
Regionų administracinis teismas, išnagrinėjęs Sveikatos apsaugos ministerijos skundą dėl įsakymo, kuriuo Ministerija įpareigota grąžinti daugiau nei pusę milijono eurų ES lėšų, balandžio 17 d. sprendimu atmetė jį kaip nepagrįstą.
Visas straipsnis >>

2024-04-24, Nacionalinė teismų administracija
Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose paskelbtas nuosprendis plėšimą įvykdžiusiam kaltinamajam T. J., kuris vakare užpuolė iš darbo išėjusias dvi parduotuvės darbuotojas. Užpuolikas, panaudojęs peilį ir juo grasindamas bei panaudojęs fizinį smurtą, pagrobė moterų rankines. Teismas kaltinamajam skyrė trečdaliu sumažintą 2 m. laisvės atėmimo bausmę.
Visas straipsnis >>

2024-04-24, Nacionalinė teismų administracija
Pareiškėja UAB „Druskininkų rasa“ kreipėsi į teismą prašydama panaikinti atsakovės Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nutarimą, kuriuo Bendrovei už Maisto įstatymo 7 straipsnio 1 dalies pažeidimą paskirta 500 Eur bauda.
Visas straipsnis >>

2024-04-24, Nacionalinė teismų administracija
Regionų administracinis teismas, išnagrinėjęs bylą, balandžio 23 d. sprendimu įpareigojo Šiaulių miesto savivaldybės tarybą apsvarstyti Vyriausybės atstovo teikimą panaikinti Tarybos ir mero sekretoriatą.
Visas straipsnis >>

2024-04-24, Generalinė prokuratūra
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė nuteistojo kasacinį skundą ir paliko galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo kaltu dėl prekybos poveikiu pripažintas vilnietis advokatas G. R. Jam palikta teismo paskirta bausmė - beveik 40 000 Eur bauda.
Visas straipsnis >>
Lietuvos advokatūros naujienos
2024-04-24, Lietuvos advokatūra
Pirmą kartą (š. m. balandžio 26 d., 10:00 val.) po Nepriklausomybės atkūrimo aukščiausias Lietuvos advokatūros savivaldos organas – Visuotinis advokatų susirinkimas vyks Kaune, Žalgirio arenos Amfiteatro salėje. Tačiau jau antrus metus iš eilės Visuotinis advokatų susirinkimas prasidės ne sveikinimo kalbomis, bet diskusija. Šįkart apie politikų atsakomybę.
Visas straipsnis >>

2024-04-23, Advokatų taryba
Maloniai informuojame, kad prasideda VGTP specializuotų mokymų programa ,,Nepilnamečių įtariamųjų, kaltinamųjų gynybos ypatumai ikiteisminiuose tyrimuose ir teismų procesuose"
Visas straipsnis >>

2024-04-22, Advokatų taryba
2024 m. balandžio 23 – 26 d. Lietuvos advokatūroje.
Visas straipsnis >>

Karjera
2024-04-22, Advokatų profesinė bendrija AVOCAD
Advokatų profesinės bendrijos AVOCAD vadovaujančiu partneriu tapo advokatas Egidijus Langys. Jis keičia iki šiol šias pareigas vykdžiusį advokatą Lauryną Staniulį, kuris ir toliau lieka AVOCAD partneriu.
Visas straipsnis >>

Universitetai ir teisės mokslas
2024-04-24, Vilniaus universitetas
Brown-Mosten tarptautinis klientų konsultavimo konkursas yra puiki galimybė teisės studentams išbandyti save ir išmokti klientų konsultavimo įgūdžių. Šis konkursas vyksta kasmet skirtingose pasaulio šalyse, kur susitinka iš įvairių pasaulio vietų teisės studentai ir gauna galimybę susipažinti su įvairiomis kultūromis bei skirtingomis teisės sistemomis. Šiais metais konkursas buvo organizuojamas Lenkijoje, Liubline balandžio 10-13 dienomis ir užsiregistravusios buvo 24 šalys.
Visas straipsnis >>

2024-04-24, Vilniaus universitetas
NOHA yra tarptautinė universitetų asociacija, kurios tikslas – didinti humanitarinio sektoriaus profesionalumą. Nuo 2012 m., būdamas NOHA tinklo nariu, Vilniaus universitetas rengdavo „NOHA pavasario mokyklą“ – įvadinį humanitarinės veiklos kursą tiems, kurie dalyvauja humanitarinėje veikloje ir jaučia poreikį tobulinti savo pagrindines žinias ir įgūdžius, ir apskritai tiems, kurie nori prisijungti prie humanitarinės veiklos.
Visas straipsnis >>

2024-04-24, Vilniaus universitetas
VU Teisės fakultetas kviečia tarpdisciplinines studentų komandas dalyvauti konkurse, kuriame turėsite galimybę kartu spręsti realias Lietuvos bei akademinės bendruomenės problemas, užmegzti naujas pažintis, ugdyti komandinio darbo įgūdžius, o, sėkmės atveju, gauti piniginį prizą.
Visas straipsnis >>

2024-04-23, Mykolo Romerio universitetas
Šiandien daugiašalės platformos užkariavo mūsų kasdienybę. Nuo taksi iškvietimo iki apsipirkimo internetu ar nakvynės rezervavimo kelionėse – šios platformos tapo nepakeičiamomis. Tokios platformos kaip „Vinted“, „Airbnb“ ir „Uber“ sukuria sąlygas bet kam tapti paslaugų teikėju, atverdamos begalę naujų verslo galimybių. Šis pokytis kelia iššūkių tradiciniams prekybininkams ir kartu skatina peržiūrėti pelno mokesčio sistemas.
Visas straipsnis >>

2024-04-23, Vilniaus universitetas
Praeitą savaitę VU Teisės fakultete vyko Hamline universiteto (JAV) politikos mokslų ir teisės profesoriaus David Schultz paskaita ,,Demokratija teisme: teismai ir 2024 JAV Prezidento rinkimai”.
Visas straipsnis >>

2024-04-23, Mykolo Romerio universitetas
Keturių darbo dienų savaitė yra apipinta nepagrįstais „baubais“, kurių atsiradimas ir plitimas apnuogina visas darbo rinkoje egzistuojančias problemas. Apie keturių darbo dienų savaitės modelį šiandien kalbamės su Mykolo Romerio universiteto Vadybos ir politikos mokslų instituto prof. dr. Agota Giedre Raišiene.
Visas straipsnis >>
Aktualijos
2024-04-24, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos
Balandžio 22 dieną Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) viršininkas Albertas Stanislovaitis susitiko su Valstybinės darbo inspekcijos vyriausiuoju valstybinio darbo inspektoriumi Jonu Griciumi bei jo pavaduotoju Daliumi Čeponu aptarti abiejų institucijų bendradarbiavimo galimybes.
Visas straipsnis >>

2024-04-24, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba
Balandžio 24 dieną minima Šuns diena. Anot VMVT specialistų, tokios progos minėjimas atkreipia dėmesį bei skatina keisti požiūrį į augintinius ir elgesį su jais. Anksčiau šuo buvo suvokiamas kaip „gyva signalizacija“, kuri turi saugoti turtą nuo svetimų žmonių. Tokie metodai ne tik, kad pasenę, bet ir gerokai prasilenkia su šiuolaikiškomis humaniškomis vertybėmis.
Visas straipsnis >>

2024-04-24, Muitinės departamentas prie Finansų ministerijos
Muitinės kriminalinė tarnyba (MKT) kviečia rytoj, balandžio 25 d., 14 val., žiniasklaidos atstovus į spaudos konferenciją, kurioje bus pristatyti beveik metus trukusio ikiteisminio tyrimo dėl narkotikų kontrabandos dideliais kiekiais iš JAV rezultatai. Spaudos konferencija vyks MKT patalpose, Žalgirio g. 127, 3 a. salėje.
Visas straipsnis >>

2024-04-24, Finansų ministerija
Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos parengtiems įstatymų projektams, perkeliantiems Bendrovių tvarumo atskaitomybės direktyvos nuostatas, kurios įpareigos įmones kasmet skelbti informaciją tvarumo klausimais. Kartu siūlomi pakeitimai įmonių finansinių ataskaitų kokybės didinimui bei administracinės naštos ir perteklinio reglamentavimo mažinimui. Tokiomis priemonėmis siekiama nuosekliai prisidėti prie tvarios ES ekonomikos ir finansų sistemos įgyvendinimo. Numatoma, kad pakeitimai turėtų įsigalioti šių metų liepos 1 d.
Visas straipsnis >>

2024-04-24, Aplinkos ministerija
Trečiadienį pilna apimtimi pradėjo veikti naujoji Statybos sektoriaus vystymo agentūros (SSVA) informacinė sistema SSVIS. Naujoje sistemoje kol kas vyksta statybos specialistų ir įmonių atestavimo procedūros. Ateityje SSVIS funkcionalumą planuojama plėsti, taip pat įtraukiant pastatų energinio naudingumo sertifikavimo ekspertų atestavimą.
Visas straipsnis >>

2024-04-24, Seimas
Balandžio 24 d. posėdyje, vykdydamas parlamentinę kontrolę, Seimo Žmogaus teisių komitetas išklausė informaciją apie Seimo kontrolierių atliktą tyrimą „Pagalbos nuo nusikalstamos veikos nukentėjusiems asmenims užtikrinimo srityje kylančios esminės žmogaus teisių problemos“. Tyrimą pristatė Seimo kontrolierė Erika Leonaitė.
Visas straipsnis >>

Pastaba:

Teisės portalas INFOLEX Naujienų skyrelyje skelbiamos informacijos požiūriu yra tik informacijos perdavėjas, bet ne jos autorius, todėl INFOLEX Naujienose pateikiama informacija ir jos pobūdis nepriklauso nuo INFOLEX valios ir šiame skyriuje skelbiami straipsniai nebūtinai sutampa ar išreiškia mūsų poziciją.

INFOLEX kūrybinė grupė
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
19:03
11:29
12:51
22:23
14:55
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti