Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

T. Seikalis: savivaldybėms užsienio investicijų nereikia
2014-03-31 , Advokato padėjėjas Tomas Seikalis

Prašau visų atkreipti dėmesį į Lietuvos savivaldybių administracijų interneto tinklalapių versijų anglų kalba turinį ir pagalvoti apie tų versijų tikslą bei naudą. Situacija yra tokia pat apgailėtina, kaip ir Lietuvos įvaizdžio užsienyje kūrimas. Nesuprantama ko blogas mūsų valstybės herbas, istorinė vėliava ar trispalvė, kodėl dar reikia kurti visokius logotipus, juoką keliančius šūkius ar pristatinėti taip šalį, kad vėliau tenka dėl to raudonuoti.

Bet grįžkime prie savivaldybių administracijų interneto tinklalapių. Minėtuose tinklalapiuose užsienio kalba (anglų, rusų, lenkų, vokiečių, prancūzų ir pan.) skelbiama informacija skirta užsieniečiam bei asmenims besidomintiems investicine aplinka konkrečiame regione. Kadangi turistai augiau informacijos gali rasti apie konkretų regioną ar miestą turizmo informacijos centro portaluose, tai vienintelis užsienio kalba savivaldybės administracijos tinklapio tikslas yra glaustai pateikti informaciją apie savivaldybę ir pateikti visą informaciją apie investavimo galimybes, regiono patrauklumą, perspektyvas investuotojams.

Apžvelkime kaip didžiosios Lietuvos savivaldybės anglų kalba pristato save investuotojams savo pačiose tinklalapiuose. Vilniaus miesto savivaldybė(www.vilnius.lt/index.php?992979069) tiesiog pateikia pranešimus spaudai apie įvykius Vilniuje susijusią su administracija, taryba ar meru. Rodos Vilniui nereikėtų reklamuotis, Lietuvos sostinė, o ir taip dažniausiai tai būna pirmas pamatytas miestas Lietuvos svečiams. Nieko įdomaus investuotojams tinklalapyje anglų kalba nepaskelbta, paskutinis pranešimas dar nuo Kalėdų arba kažkelintų metų filmukas, kaip meras traiško draudžiamose vietose paliktus automobilius šarvuotu transporteriu. Tuo tarpu bent Rygos savivaldybės portale (www.riga.lv/EN/Channels/About_Riga/default.htm) yra paskelbta mirganti reklaminė juosta (angl. banner) „Invest in Riga“. O Vilniaus rajono savivaldybės administracijos interneto tinklalapio angliškojoje versijoje (www.vrsa.lt/go.php/pol/t/10) apie galimybę pradėti verslą, investavimo sąlygas ar rajono patrauklumą užsienio verslininkas nieko nėra iš viso paskelbta, tik atkartoti išversti į anglų kalbą pranešimai spaudai ir aktualijos. Labai galia, kad ši savivaldybė nesistengia pritraukti verslo, sukurti daugiau darbų vietos, gi Vilniaus rajonas atrodo prasčiau nei koks Skuodo rajonas, o visgi juosia Lietuvos sostinę.

Galima pagirti atnaujintą Kauno miesto savivaldybės interneto tinklalapį. Paspaudus angeliškąją versiją (www.kaunas.lt/index.php?2928940587), pastebimas skyrius „Business“ bei kitą investuotojams aktuali informacija. Tuo tarpu Kauno rajono savivaldybės interneto tinklalapio angeliškojoje versijoje (www.krs.lt/portal/portal/krsen) vaizdas apgailėtinas. Griūvančios panemunės pilies ir mero kabineto nuotraukos, informacija apie rajono simbolika, ir truputis apie rajoną bei jo istoriją. O vis dėl to Kauno rajonas yra Lietuvos centre, kurį jungia transporto mazgai ir logistikos centrai bei šokia tokia pramonė ir gan stiprus žemės ūkis. Kam reikalingi du merai viename mieste, koks tikslas tokiai mažiai šaliai turėti Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybės administraciją su būstinėmis Kaune, ar Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono ir pan.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos interneto tinklalapio angliškąją versiją (www.klaipeda.lt/lit/English/1) yra pati geriausia. Matoma visą pagrindinė informacija, kodėl investuotojas turi pasirinkti Klaipėdą. Tikrai profesionalus darbas, panašu į puikų VšĮ Investuok Lietuvoje interneto tinklalapį. Bet deja, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos interneto tinklalapyje (www.klaipedos-r.lt/go.php/lit/English) tik po 20 sekundžių radau kur yra skelbiama informacija anglų kalba. Ką radau verta drausminės nuobaudos atsakingam administracijos darbuotojui. Klaipėdos rajonas nepatalpino jokios naudingos informacijos investuotojams ir turistams – visiškas nulis. Tai nusikalstama, žinant kokios patrauklios turizmui ir verslui yra pamario vietos. Pavyzdžiui, naftos gavyba ir pan.

Pagaliau Šiaulių miesto savivaldybės administraciją (edem.siauliai.lt/lit/English) suvokė, kad ne rašinėliais anglų kalba apie Saulės mūšį pritrauksi investuotojus, o konkrečia informacija apie investicijų sąlygas, mokestinę aplinką ir t. t. Tiesiog įspūdingai atrodo tinklapio fono nuotrauka – besileidžiantis krovinis Boeing 747 lėktuvas. O tuo tarpu Šiaulių rajono savivaldybės administracijos interneto tinklapio angeliškojoje versijoje (www.siauliai-r.sav.lt/lit/English) paskelbta informacija yra skurdi, investuotojui neinformatyvi ir moksleivio lygio. Turbūt Wikipedia galima apie Šiaulių rajoną rasti daugiau informacijos.

Skuodo, Pasvalio, Akmenės ir Vilkaviškio rajonų savivaldybių interneto tinklalapiai arba neturi anglų kalba puslapio arba jame jokia informacija nepaskelbta.

Tai tik kelėtos savivaldybių administracijų interneto tinklalapio anglu kalba turinio apžvalga, dar yra likę keturiasdešimt savivaldybių, kurių daugumą skelbią tik informaciją koks Livonijos ar Kryžiuočių ordinas ką sudegino kuriais metais, jog rajone teka upė, o šalia upės yra miškas ir pan. Ši informacija yra skirta turistams, bet ne investuotojams. Savivaldybių merai ir administracijų darbuotojai turi „sirgti“ investuotojų paieškos ir darbo vietų kūrimo liga, bet deja jiems labiau rūpima ES lėšų įsisavinimas, o ne „investavimas“. Žinoma, Lietuva pagal daugelį kriterijų, iš kelių šimto pasaulyje valstybių, patenka į geriausių šalių penkiasdešimtuką, bet kodėl nepasistengus patekti į dešimtuką.

Tomas Seikalis
Advokato padėjėjas
Advokato Remigijaus Rinkevičiaus kontora
www.rinkevicius.eu

16
Teisininkų komentarai
Statinio nuosavybės teisės įgijimas pagal įgyjamąją senatį. Ką svarbu žinoti?
2024-04-24, Advokatų kontroros GLIMSTEDT vyresnioji teisininkė, advokatė Renata Račko
Sugadintas kaimynų turtas: kada teks mokėti iš savos kišenės
2024-04-24, Advokatų kontoros „Marger“ partneris, advokatas dr. Deividas Poška ir draudimo bendrovės „Gjensidige“ Žalų departamento vadovė Baltijos šalims Viktorija Katilienė
Paulius Galubickas. Ar sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai gali prašyti vietų rūkymui?
2024-04-24, Paulius Galubickas, „HubLegal“ advokatų kontoros partneris, advokatas
Sėkmingas restruktūrizavimas – misija įmanoma
2024-04-23, WIDEN advokatų kontoros partnerė, advokatė Džiuginta Balčiūnė

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
19:03
11:29
12:51
22:23
14:55
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti