Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Kiti klausimai > Studento pazymejimas


    


Paul 2003-10-09 13:36
Pakomentuokite, kas galite, ar Lietuvos studento pazymejimas yra tiesiogiai susijes su studiju programa ir ar mokestis uz ji renkamas teisetai? Juk be studento pazymejimo as negaliu vykdyti studiju programos, ar ne taip?

1. laura 2003-10-09 14:10
Kodėl negalite? Žinoma, galite. Tik viena bėda- be studento pažymėjimo negalėsite naudotis nuolaidomis visuomeninio transporto mėnesiniams bilietams, kelionėms, naudotis aukštosios mokyklos skaitykla, biblioteka ir pan.
Mokesti imamas teisėtai- pažymėjimas kainuoja. O jei tai VU pažymėjimas, tai jis dar ir kreditinės kortelės funkciją atlieka- o banko paslaugos irgi kainuoja...

2. Paul 1. laura 2003-10-09 14:51
I studiju programa ieina ne tik naudojimasis laboratorijomis bei bibliotekomis, ko negalima padaryti be studento pazymejimo, bet ir atsiskaitymai, egzaminai ir t.t., kur pagal ideja turetu tikrinti LSP. Tad prielaidai kad LSP yra tiesiogiai susijes su studiju programa, vietos yra. Galima sakyti kad tai tik priemone studiju programai vykdyti, t.y. netiesiogiai susije, taciau tada toki statusa igytu ir auditorijos, laboratorijos, o ypac biblioteka. Tad kodel ir tu neapmokestinti? Kas del banku, korteliu, tai tu gali pasirinkti banka, gali pasirinkti kortele ir t.t., o be LSP tu net ne studentas, t.y. neturi to irodancio dokumento, ir neturi kito pasirinkimo kaip tik ji nusipirkt (kas irgi yra prievarta, jei ziuret is sutarciu teises. O kas del kainu, tai LSP susirenka pakankamai is reklamos, remeju, is to pacio banko. Nes ne LSAS moka bankui, o bankas LSAS ir t.t.

3. Bandikutas 2003-10-09 15:03
Jau keli kursai funkcionuoju su negaliojanciu pazymejimu. Vazineju su auto, tai nuolatinio nereikia, bibliotekoj pateikineju sena pazymejima, niekas nepastebi, kad jis pirmo kurso :)

Dabar nusprendziau vis delto prasitesti pazymejima, nuejau i Snoro kioska ir KA JUS MANOT - pareikalavo 30 Lt uz pratesima, nes "nebuvo pratestas daugiau kaip du metus".

Cia yra visiskas marazmas - as nesinaudojau pazymejimu tris metus, o is manes nori nulupti pinigu uz ta laikotarpi, kai juo nesinaudojau... Nezinau, gal is principo dabar nepratesinesiu. VUSA -lupikautojai. Jei ne nuolatinio bilieto nuolaida, tai 15 Lt uz pratesima butu plesikavimas vidury baltos dienos. Turetu buti imama pazymejimo SAVIKAINA- kas cia per biznis is vargsu studentu.

4. laura 2. Paul 2003-10-09 15:12
Per atsiskaitymus dėstytojui pateikiama studijų knygelė, o ne studento pažymėjimas. Aš studijavau be studento pažymėjimo, visur pateikdavau studijų knygelę. Kelis kartus teko pasiginčyti, tačiau likau prie savo. Man to pažymėjimo tiesiog nereikėjo ir niekam nepavyko man įrodyt, kad aš privalau jį įsigyti. Tiesa, buvo kuriozinė situacija po valstybinių egzaminų prieš įteikiant diplomus: metodiniam skyriuje davė krūvą lapukų, kad susirinkti parašus, kad niekam (bibliotekai, LSA ir pan.) neskolingas, tai turėjau rūpesčių, nes atstovybei reikėjo grąžinti pažymėjimą, aš neturėjau ką grąžinti, tai buvo daug nervacijos kol įrodžiau, kad aš jo tiesiog neturiu ir neturėjau. Diplomą įteikė ne kartu su visais (nespėjau gauti to jų parašiuko), o jau po visko. Truputį gaila, kad dekanas rankos nepaspaudė :)

5. Kipshas 2003-10-09 15:21
Kam reikalingas studento pažymėjimas? :
asmenybei nustatyti? - yra tam pasas
vairuoti? - yra tam vairuotojo pažymėjimas
naudotis skaitykla? - yra tam kompiuteriai ir studentų sarašai. Netiki tavim - pateiki pasą.
nuolaidos miesto transporte? - tam verta įsigyti, bet jei su savo mašina važinėji?
naudotis užsienyje? - tam yra ISIC
tad kam jis aplamai reikalingas?

Ar mes jį privalom turėti? aišku kad ne. Ar mes už jį privalom mokėti jei norim jį gauti - aišku kad taip.
Studento statusas įgyjamas išleidus rektoriui įsakymą dėl priėmimo, o ne išdavus pažymėjimą.

6. Paul 2003-10-10 10:06
Laura, Kipshai, Bandituk ne kiekvienam gyvenime prireikia ir paso. Jei ziurima i LSP kaip i nuolaidu kortele, tai tai tada aisku, nafik jis man reikalingas, jei turiu auto ir pasa ir ISIC ir su visais galiu susitart ar pakist negaliojanti LSP. Visa tai aisku jei yra bardakas sistemoj, tai daug kas atrodo nereikalinga, nors aukstojo mokslo istatymas imperatyviai reikalauja kad studentui butu isduodamas LSP. Ir jei biblioteka, destytojas dirbtu labai stropiai, tai nemanau kad su studiju knygele butu imanoma pratempt. O ka jei nera studiju knygeles? KTU isduoda jas pries sesija. Nesioti is dekanato israsa kad esi studentas? Ir apskritai, labai malonu su visais tartis ir irodineti kad esi studentas, kai neturi LSP?
As prasiau ir klausiau visai ne to.
Duokit man teisiskai pagristu argumentu:
Ar LSP yra tiesiogiai ar netiesiogiai su studiju programa susijes kaip studenta (o ne asmeni) identifikuojantis dokumentas, kuris yra privalomas pagal AMI.

Kipshui: as ne apie studento statusa klausiau. Bet kokia teisine padetis yra irodinejimo klausimas. Jei malonu nesiotis rektoriaus isakyma kad irodyti jog esi studentas, veliava tamstai i rankas :)


7. Kipshas 6. Paul 2003-10-10 13:05
Kai kuriose aukštosiose pakanka bibliotekininkei įvesti tavo duomenis ir ji jau žino kad tu studentas ...
dėl įstatyminio privalomumo padiskutuosim vėliau :]

8. Barbaras 2003-10-10 13:33
nesuprantu klaiso tikslo

9. Paul 8. Barbaras 2003-10-10 14:32
o as nesupratau zodzio "klaiso" :)) Jei turima omeny "klausimo" tai tikslas yra padiskutuot ar LT uz LSP renkami teisetai remiantis AM istatymu. Na ir pagalvoti ar nebus LSP pirkimo sutartis sudaryta priverstinai, zinant kad bent jau istatymiskai rekalingas LSP studentui.

>To: Kipshas< ar tik ne tamsta rasete diploma ar tezes apie kvazi teismu (adm nuobaudu skyrimo tvarkos) atitikima konstitucijoje numatytai nuostatai kad teisinguma LT vykdo tik teismai? ar pan.

O kas del biblioteku, tai yra "studentas" ir yra "biblioteka". Nera "kai kurie studentai" ir "kai kurios bibliotekos" :)

10. Sima 2018-01-25 13:09
O gal kas žinote kaip su [url=http://www.ziptravel.lt/isic-itic-pazymejimas] isic [/url] pažymėjimu? Ar jis suteikia kokias nors lengvatas?

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.