Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Procesas > Ar galima bauda pakeisti įv...


    


vvysmonts 2004-02-27 09:59
Ar galima bauda pakeisti įviešuosius darbus,kai išieškojimas jau atiduotas antstoliui.
Tai va mano situacija tokia:2000 metais gavau bauda 1500 lt už KET pažeidimą,baudos nesumokėjau tada (2001.01mėn)buvo byla perduota antstoliui ir kol kas antstolis į mane (namus ,sąskaitas ir kt.turtą)nesikreipė ,bet neseniai paaiškėjo ,kad byla visgi yra atiduota vykdymui,o paaiškėjo tada kai kreipėsi kitas antstolis ir užblokavo mano sąskitą ,dėl kitos baudos.
Ar galima kaip nors padaryti viska taip ,kad antstoliai mane nukreiptu atlikti viešuosius darbus kad tokiu būdu atsiskaityčiau už savo skolas ir ka reikia padaryti ,kad tai tikrai pasiekt.

1. padėjėjas 2004-02-27 13:07
Sveiki,
Suprantu Jūsų norą išsisukti, tačiau LR ATPK reglamentuoja, kad pakeisti baudos vykdymą į viešuosius darbus ar areštą galima tik tuo atveju, kai baudos negalima išieškoti priverstine tvarka dėl objektyvių priežasčių, t.y. pvz., policija turi gauti iš antstolio išieškojimo iš Jūsų negalimumo aktą, vėliau kreiptis į teismą dėl baudos vykdymo pakeitimo.
Turbūt ir pats suprantate, kuomet šiandien antstolis sau atlyginimą pats užsidirbą, jei iš Jūsų yra galimybė benk kiek išieškoti, jis tikrai tokio akto nesurašys.
Sėkmės,

2. Staska 1. padėjėjas 2004-02-27 13:36
Idomu, kur antstoliai deda tokias bylas {galima uzsikrauti per kokius 5 metus, tai nebus kur ir laikyti :))) } ir kaip daznai jas pakelia pakartotinai, kad patikrinti skolininko turtine padeti ish naujo? ir ar už tokį pakartotiną patikrinimą yra skaičiuojamos vykdymo išlaidos? Ar jos protingos?
Gal yra baudų išieškojimo maksimalus terminas?

3. vvysmonts 2004-02-27 15:48
Bent jau kaip man notaras paaiškino tai supratau kad patikrina kažkur kas3-6 mėn ir visi tie patikrinimai kainuoja lygiai tiek pat kaip ir ir pirmaji karta tikrinti ,taigi man tai davė suprasti kad skola laikui bėgant tik augs,bet man norėtusi ,kad pakeistu į viešuosius darbus taip ir gera darba nuveikčiau ir bauda butų sumokėta jug už 1 val 10 Lt nurašo tai va per diena gautusi 80 Lituku ,per 20 dienu žių ir ir būčiau atsiskaites nes savo darbovietėj dirbu tik ant pusės etato ir tegaunu per mėn vos 300 Lt ,manau reikia mest ta darbą ir pas antstoli apsireikšti kaip bedarbiui ir beturčiui ir tada gal iš rašys viešiesiems darbams ...Kaip jūs manot.

4. Barbaras 2004-03-01 12:43
to staska
vykdymo islaidos (cia turima omeny faktines) zinoma priklauso nuo turetu faktiniu, na nebent jas kas kitas o ne skolininkas noretu padengti, tada is jo ju imti ir galima atsisakyti.
to vvysmonts
o jus isitikines, kad jus neturit kito turto i kuri galima nukreipt isieskojimo?:)

5. vvysmonts 2004-03-01 13:32
Na isitikikines tik tiek:automobilio tikrai neturiu(legaliai),nekilnojamo turto irgi ,nu vinu žodž.ka turiu tai sąskaita kuri užblokuota su 200 Lt ir darba(oficialų) su 300Lt uždarbiu,tai manau ,kad realiai iš manes lyg ir nieko turėtų nepešti ir ęsant tokioms aplinkybėms (jei tik tokių pakanka)būtų galima man paskirti viešuosius darbus,ar aš teisingai suprantu ,ar visgi viskas spręstusi kitaip...

6. Hawk 5. vvysmonts 2004-03-02 14:45
Kadangi dirbate, tai antstolis patvarkymą su vykdomuoju raštu pasiųs į darbovietę ir kas menesį iš 300 nuskaičiuos apie 100. 200 nuo sąskaitos nurašys taip pat. Tiesa...prie baudos dar dasidės kokie 500 vykdymo išlaidų...
Apie viešuosius darbus čia kalbėt net neverta...

7. vvysmonts 2004-03-02 15:41
To Hawk:
Įdomu kuom galit pagrysti savo nuomonės teisingumą.
O jei aš jau nuo šiandien oficialiai niekur nebedirbu :tada apie viešuosius darbus kalbėt verta ...ar nežinot

8. Hawk 2004-03-02 18:53
Jei šendien nedirbat, nereiškia kad nedirbsit niekad...antstolis gali ir palaukti...

Jei pavyks išsilaikyti nedirbant ir neįgyjant turto( išieškojimas gali buti nukreiptas ne tik į nekilnojamąji turtą, bet ir į kitą turta ) kol antstoliui ir policijai trūks kantrybe (gal kokius 2-3 metus ar ilgiau) ka gali žinot...

9. vvysmonts 2004-03-02 19:19
Dar karta pasikartoju Jau kokie 5 m.jokio turto išskyrus tuos nelemtus (200 Lt savo saskaitoje)neturėjau ,neturiu ir dar greitai nežadu turėti,tiesa dar vakar turėjau darba (oficialų)
Klausimas:
Kokiu būdu būtų galima atsiratyti (priimtiniausias Viešieji darbai) skolos-(bauda) kuriai jau apie 3m. ir kaip tai padaryti pageidautina,kad atsakytų įšmanantys teisę ir suprantantys klausimo esmę.

10. Hawk 2004-03-02 20:16
Ypatingai apdovanotiems nuovoka paaiškinu- viešieji darbai- kaip sunkesnė nuobauda gali būti skiriama tik teismo tuomet, kai išieškojimas negalimas. Ne tuomet kada skolininkas staiga praregi ir konstatuoja kad "galima atsiratyti (priimtiniausias Viešieji darbai) skolos-(bauda)''

Kad išieškojimas negalimas konstatuoja antstolis. Kadangi jo atlygis priklauso nuo išieškojimo efektyvumo, antstolis geriau kantriai palauks kol skolininkas pradės dirbti ar praturtės, nei gražins policijai vykdomaji raštą. Jei skolininkas ne itint senyvo amžiaus valkata, gali ir ilgiau palaukt...

Policija gavus antstolio rašta dėl išieškojimo negalimumo, gali kreiptis į teisma, kad skolininkui būtų paskirti viešieji darbai ar administracinis areštas. Kadangi prasikaltelių darbas yra nenašus, o atliekantys administracinį arešta veltedžiai aplamai našta valstybei gali į teismą dėl nuobaudos pakeitimo ir nesikreipti.

Kadangi kaip minėta viešieji darbai yra sunkesnė nuobauda nei bauda, tai skolininkas nei kreiptis dėl tokių darbų paskyrimo nei skųsti viešūjų darbų nepaskyrimo negali...

11. vvysmonts 2004-03-02 20:51
To howek:
A iš kur pas jus tokios žinios...
Gal galėtumėt moostelt koki texta(apibrėžimą) kuriame aiškiai būtų nurodoma kaip gali elgtis anstolis tokiu ar kitokiu atveju...
Beja iš jūsų komentaro galima pagalvoti,kad aš jums skoloje...
Man labiau padėtu patarimas kaip pagerinti savo situacija,o ne bandymas įtikinti ,kad kitos išeities nėra kaip tik kuo greičiau mokėti baudą...Netikiu
Paprasčiausiai nėra gero teisininko nuomonės.arba dauguma tikrai nežino kaip tas dalykas gali būti išspręstas atsakovo naudai...

12. Hawk 2004-03-02 22:21
Situacija buvo galima pagerinti, prašant policijos baudos mokejima išdelioti kokiems 12 mėn. ir ją mokant nustatytais terminais. Tuomet nebūtų vykdymo išlaidų, bei savo išlaidas būtų galima planuoti ir nereiketu 1500 išdet iš karto.

Dabar belieka nueit pas antstoli ir susitart dėl mokėjimo terminų, bei nuolankiai prašyt sumažint vykdymo išlaidas. Tokiu būdu bus išvengta netikėtu siurprizu kaip paskutiniu lešų arešto ir pan.

Kaip pačiam skolininkui reikalaut, kad bauda būtų pakeista viešaisiais darbais , deja, negaliu pasakyt, kadangi tokių galimybiių įstatymas nenumato.
13. vvysmonts 2004-03-02 23:17
Na žinoma reikalaut nederėtu juk ne aš teisesnis,bet mandagiai antstoliui paaiškinus savo nepavidėtina padėtį,mažu gal ir ryžtusi atsisakyti savo (galimo)atlygio juk byla jau sena (mano manymu)visgi daugiau nei 3 metai,kiek iš pokalbio telefonu su juo supratau ,kad dar nėra ta byla prdėta vykdyti,o tik gauta vykdymui.

14. d 2004-03-03 12:59
tai aš tada antstolis mandagiai paaiškintų, kad mąstyti reikia logiškai. Koks normalus žmogus atsisakys savo atlyginimo? aš asmeniškai tai neįsivaizduoju. Iš patirties Žinau, kad visokios senos baudos baudelis ir kiti nemalonūs dalykėliai iškyla pačiu sunkiausiu gyvenime metu, t.y. tada kai žmogui ir be visokiu antstolių gyvent nesinori... o kai pats skolininkas prašosi viešų darbų, tai kyla įtarimas, kad turto jis turi arba bent ruošiasi turėti. Tada verta nuvažiuot į namus, o tai dar 60 Lt faktinių išlaidų....

15. Barbaras 2004-04-01 07:59
del turto - ar jau taip nieko namuose, kur gyvenat nera?....ar (jei esat santuokoj) nesat nieko igijes (saldytuvas, televizorius ir kt. buitine technika, baldai, mobilus telefonas ir t.t., nes i tai irgi galima nukreipt isieskojima, nustatant dali, o jei nesusituokes, tai ir net nenustatinejant)? :) abejoju.

16. vvysmonts 2004-04-01 10:15
Nu kadangi niekas nesugalvojot kaip tai galima padaryti,tai teko bauda susimoketi ,o gaila tikejausi ,kad bus imanoma kaip nors išsisukti ir be baudos mokėjimo.

17. Mario 15. Barbaras 2004-04-01 10:33
Labai jau likvidus turtas. Vargu ar apsimoka (efektyvu) jį pardavinėti? Nebent morališkai paspausti skolinininką, bet koks čia spaudimas, jei skolininko kišenės tuščios.

18. Hawk 2004-04-01 11:26
''Dar karta pasikartoju Jau kokie 5 m.jokio turto išskyrus tuos nelemtus (200 Lt savo saskaitoje)neturėjau ,neturiu ir dar greitai nežadu turėti,tiesa dar vakar turėjau darba (oficialų)''2004.03.02 19

''teko bauda susimoketi'' 2004.04.01

Asmuo, nedirbantis, skurdęs 5 metus per mėnesį laiko sugebėjo į valstybės biudžetą įmokėt 1500lt., (bei spėju ir antstoliui kelis šimtukus)
Fenomenalu- administracinė nuobauda 200 procentu pasiekė savo tikslus, bei padėjo žmogui atsitiest.

19. vvysmonts 2004-04-01 11:43
Nekenčiu antstoliu...Niekšai,lupikai ir t.t.
Gaila ,kad teko susimokėti,bet kitaip nebuvo galima ( praturtėjau ir turto jau nera galimybės nuslėpti)...O gaila.

20. Trikena 2004-04-21 09:34
O man antstoliai visai nieko žmogeliukai. Jie vistik gina kitų teises.

21. Mirza Šafis 2004-04-26 15:36
Baudų už ATP išieškojimas šiek tiek skiriasi nuo, pvz., skolos išieškojimo. Institucija, priėmusi nutarimą, vyldymui jį perduoti turi per 3 mėn. Neperdavė - sudie baudos mokėjimui. Perdavė, tada anstolis padaro visus užklausimus. Yra turto, arba skolininkas dirba - iš ten baudą ir išieškos. Nėra turto, skolininkas niekur nedirba - surašys, kad nėr iš kur išieškoti ir grąžins popierius institucijai. Tada institucija gali kreiptis į teismą ir prašyti pakeisti piniginę baudą į viešuosius darbus. Beje, tam reikalingas asmens sutikimas. Ir dar, institucija, po popierių grąžinimo, negali po savaitės antstoliui vėl atsiųsti tuos pačius popierius, ir vėl reikalauti daryti užklausimų. Bet kokiu atveju, pareiga susimokėti baudą niekur nedingsta. Ir apskritai, derėtų laiku atsiskaityti su valstybe, tuomet ir problemų nekiltų, juk jei viskas daroma laiku ir tvarkingai, tai galima ir baudos mokėjimą išdėstyti, šiuo metu galima kreiptis ir dėl LR ATPK 30-1 str. taikymo , yra ir kitų galimybių.

22. Rimvis 2004-05-19 10:47
i viesuosius darbus bauda (jei ji buvo paskirta pagal BK o ne ATPK) bus pakeiciama tik anstolio teikimu ir pacio nuteistojo sutikimu (sutikti galima ir teismo proceso metu). Taciau turi buti keli faktoriai: 1) nuteistasis turi netureti lesu baudai sumoketi; 2) apie tai turi buti informuotas anstolis nedelsiant; 3) paciam sutikti bauda atidirbti atliekant viesuosius darbus.

23. Paulius 2005-06-09 10:36
Šiaip tai man labai įdomus temos autoriaus požiūris. Jeigu kaltas- susimokėk. O tokie pasisakymai kaip antstoliai lupikai ir t.t. tai išvis kažkokia nesąmonė. Kodėl tamsta darydamas žalą valstybei (jei gavai baudą 1500Lt) tai dar turbūt ir nemažą, turėtum dėl kažkokių tai aplinkybių išvengti sumokėjimo... Mano galva kaip tik reikėtų daugiau baudos tokiem vengikam mest. Patys nesąžiningai elgiasi ir dar nori kažko.
Gėdos reiktų turėti...

25. tomcia 2015-03-05 09:29
kokiu reikia dokumentu i teisma kad vietoi baudos dotu viesuju darbu

26. INESA 1. padėjėjas 2015-12-14 16:22
NORECIAU PAKLAUST,AR IMANOMA PAKEISTI ANTSTOLI,ESU BAUDOS MOKETOJAS,NES SU SIUO NEINA BENDRAUTI IR SUMAS RASO IS DANGAUS.PRIES TRIS MENESIU BUVO 1990EURU,DAR PO MENESIO 2330, OSIAI DIENAI VIRSIJA 4000 EURU

27. juristas 2015-12-14 19:44
Jūs antstolio pakeisti negalit. bandykit išsisaiškint kokiu pagrindu auga išieškomos sumos dydis. Jūs turit teisę susipažint su vykdomąja byla.

28. Gailiuosi 2017-01-20 18:20
Zodziu teismas pagal baudziamaji kodeksa dave 378€ , pusantru metu antstolis nerado manes . Siandien suzinau kad nuosprendis pakeistas i 5 dienu aresta , bet nutarties dar neturiu ir tik pasiimsiu ir pasirasysiu , kai pasirasau turesiu 7 dienas apskundimui . Klausimas ... As siandien apmokejau bauda po 3 dienu pasiimsiu nutarty ir turesiu pasirasyti , tada su ja begsiu i teisma ir vaidinsiu kad nieko nezinojau jog nuobauda pakeista ( pries priimant nutarty apmoketa ) pavyks isvengt 5 paru ? Gal Yra koks prasymas sugrazinti pinigine nuobauda ? :)

29. marte 2017-10-02 15:50
sveiki skolu turiu uz ket pazeidimus skoloms minimum 12metu,per ta laika darbo ,turto neturejas. dirbt pradet neplanuoju,nes mokesiu iki gyvenimo galo :)gal su tokia sena skola yra varijantu ,ja atidirbti viesais darbais ar pan?

30. Net 2017-10-02 16:08
Administr.baudas galima panaikinti pagal senaties terminą.

31. marte 2017-10-03 11:56
Gal galit pasakyt koks jis? ir koki zinksniai nuo ko pradeti? Didelis dekui

32. marte 30. Net 2017-10-03 20:35
koks yra senaties terminas,kiek metu turi praeit?aciu

33. Adrijanna 2024-06-08 15:36
Sveiki ,norėjau paklausti ar galimą anstoliui sumokėti viena pasirinktą bauda? Ta bauda yra keliu eismo nusizengimo nesumokejau ir papuolė pas antstoli. Man kitaip teisiu nekeis ,jei tos baudos nesumokesiu,bet ten pas ji neviena bauda ,tai ar galima sumoketi pasirinkta bauda ar be sansu ?

34. :: 2024-06-10 17:17
Tai antstolio klauskit.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.