Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Šeimos teisė > Vis dar laukiu komentaro


    


Danute 2002-08-21 10:16
Vis dar laukiu komentaro :esu išsiskyrusi, turiu nepilnametį sūnų ( 9 m.), teismo sprendimu vaiko gyvenamoji vieta yra nustatyta su manimi. Rugsėjo mėn ketinu ištekėti už Vokietijos piliečio, gauti vizą šeimos sujungimui ir kartu su vaiku nuolatiniam gyvenimui persikelti gyventi pas vyrą į Vokietijos Respubliką. Tačiau susiduriu su viena keblia problema: vizos išdavimui vaikui reikalaujama pateikti kito tėvo notariškai patvirtintą sutikimą vaiko išsivežimui. Sakykite, ar Vokietijos ambasada nepažeidžia mano teisių tokio dokumento reikalavimu? Kiek man yra žinoma bei remdamasi informacija, gauta iš Migracijos departamento, jokie teisiniai aktai šiuo metu nereglamentuoja vaiko išsivežimo nuolatiniam gyvenimui tvarkos, todėl, vadovaujantis įstatymo analogijos principu, taikoma vaiko laikino išsivežimo į užsienį tvarka. Tai man tvirtina t.p. ir advokatai Klaipėdoje. Laikinam išvežimui, mano atveju, tėvo sutikimo nebereikia. Vokietijos ambasadai Vilniuje buvo pateiktas mano skyrybų teismo sprendimas bei jo vertimas į vokiečių kalbą į kurį mes sulaukėme atsakymo, jog išsiveždama vaiką, aš sudarysiu tas vadinamasias kliūtis bendravimui su tėvu, todėl tėvo sutikimas išlieka būtina sąlyga vizai gauti. Kiek man yra žinoma, mano ex ketina gauti darbą Vilniaus mieste ir išvažiuoti į ten dirbti, galbūt vėliau net ir į užsienį. Tokiu būdu kliūtis bendravimui sukuria jis pats, tačiau mano leidimo jam išvažiuoti nereikia. Kodėl mano sukurtos kliūtys yra kitaip vertinamos nei jo? Kaip žmogus, jaučiu, jog pažeidžiamos mano teisės. Ar galiu teigti tai t.p. ir kaip fizinis asmuo? Ar atstumas geografiškai yra kiūtis teisine prasme?
Advokato patarta, vyro nesutikimo duoti leidimą išvažiavimui dėl nepagrįstų priežasčių atveju, kreipčiausi į teismą, dėl jo nepagrįsto nesutikimo nuginčijomo. Pateikite, prašau, pavyzdžių, kokios buvusio vyro nesutikimo priežastys teisme būtų svarus, nenuginčijamas argumentas?


1. baristeris 2002-08-21 11:38
Manyciau viena is pagrindiniu priezasciu - butinybe gauti viza atvykimui. Jei vaikas gyvens kitoje salyje ir tevas del vienokiu ar kitokiu priezasciu negaus vizos - negales lankyti sunaus. Atstumas ar tevo laikinas isvykimas i kita valstybe nera kliutis bendravimui, nes judejimas Lietuvoje ar grizimas i Lietuva tevui neribojamas.

2. Danute 2002-08-21 11:46
Į Vokietiją Lietuvos piliečiui vizos nereikia, atvykti į šalį reikia tik LR paso ir būti ten galima 90 dienų pusės metų laikotarpyje. Tai daugiau nei būtina ar daugiau nei tėvas vaiką lankytų budamas Lietuvoje. Žodžiu, jei pats tėvas nesisikurs sau kliūčių, tarkim taptų nepageidaujamu asmeniu šalyje, galės važinėti be problemų.

Ar teisingai supratau, jog ir mano išvažiavimas teisiškai nėra kliūtis bendravimui?
Ar teisi Vokietijos Ambasada reikalaudama sutikimo?

3. bang 2002-08-21 12:10
Jei teismas yra nustatęs vaiko gyvenamąją vietą su vienu iš tėvų arba su juo vaikas gyvena daugiausia, laikinai vykstant į užsienį nebereikia antrojo iš tėvų sutikimo. Be kitų dokumentų Lietuvos Respublikos pasienio kontrolės punkto pareigūnams dar pateikiama teismo sprendimo dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo kopija.

4. danute 2002-08-21 12:15
Ačiū, Banga, tačiau visa tai apie laikiną išvažiavimą, o kaip gi dėl NUOLATINAI GYVENTI?

5. VU TF 1 kurso studentas 2002-08-21 12:40 Reitingas: -2 ( 1 ) 
Atkreipkite dėmesį į tai, jog nei viena Lietuvos Respublikos institucija jokių kliūčių jums nedaro. Nesusitarimai iškilo su Vokietijos pareigūnais dėl vizos išdavimo. Ar jums neatrodo, kad nemažai įtakos tam turi pačios Vokietijos, o ne Lietuvos įstatymai.

Praktinis patarimas: Ambasadoje oficialiai užklauskite, kuo remiantis iš jūsų reikalaujamas antro vaiko sutikimas. Manau, kad gavus atsakymą sužinosite kokia kryptimi reikia dirbti.

6. bang 4. danute 2002-08-21 12:52
Išvykti nuolat gyventi esu rašęs sutikimus (tvirtinamus notariškai), tačiau tame pačiame sutikime kitas iš tėvų sutinka, kad vaikas būtų įvaikintas. Iš išvykstančiųjų sutikimo reikalauja ambasados ir migracijos departamentas remdamiesi 1993 metų Hagos konvencija dėl vaikų apsaugos ir bendradarbiavimo tarptautinio įvaikinimo srityje (ratifikuotos Lietuvoje 1997 m.) ir LR CK.

Manau, jei kreiptumėtės į teismą dėl leidimo nuolat išvykti (kai tėvas piktybiškai nesutinka), jį lengvai gautumėte, jei paaiškintumėte, kad tai vaiko interesais (geresnės gyvanimo sąlygos, geresnis išsilavinimas, pilnavertė šeima ir pan.), be to gali būti atsižvelgta ir į vaiko nuomonę.


7. danute 2002-08-21 12:59
Ačiū visiems bendraujantiems su manimi.
Paradoksalu, tačiau Vokietijos ambasados tarnautojai teigia, jog vadovaujasi LR civiliniu kodeksu. Advokatai vokietijoje t.p. teigia, jog vizos išdavimas turiremtis Lietuvos įstatymais. Gavau tokį atsakymą raštu. Mano skyrybų teismo sprendimas, kuriame yra teiginiai, jog vaiko gyvenamoji vieta nustatoma su manimi ir jog aš nesudarysiu kliūčių tėvui dalyvauti vaiko auklėjime ar pan. buvo išverstas ir nusiųstas į Vokietiją. Visi Vokietijos advokatai pripažįsta, jog šios formuluotės atitinka vokiškąją "alleine Sorgerecht" ir suteikia man teisę vienai nuspręsti vaiko gyvenamąją vietą ir pan. Tačiau Vokietijos ambasados vizų skyriaus viršininkas, susipažinęs tiek su lietuvišku teismo sprendimo dokumentu, tiek su vokiškuoja, atsakė, jog išvykdama į užsienį ir išsiveždama vaiką, neva sudarysiu tas kliūtis, tėvo bendravimui su vaiku, kurių teismo sprendimu privalau nesudaryti.
Kur tiesa ir kas yra teisus_ Kuo dar galiu motyvuoti Vokietijos ambasadoje.

8. Danute 2002-08-21 13:01
Taip, matau, jog lieka tik teismas.
Ačiū visiems

9. cuska 2002-08-21 13:10
Gal ambasados darbuotojams itikinamai atrtodytu Vokietijos advokatu paaiskinimai? (jus minejote, kad juos advokatai jums pateike; gal jie gali oficialiai toki rasta pateikti ambasadai? Gal migracijos departamentas gali pateikti rasta, kad pagal LR istatymus daugiau nieko neturite gauti?

10. VU TF 1 kurso studentas 6. bang 2002-08-21 13:12 Reitingas: -2 ( 1 ) 
Jokio įvaikinimo, kaip supratau, nėra. Koks Hagos konvencijos straipsnis jūsų manymu taikytinas?
Koks LR CK draudžia išvežti vaiką tokioje situacijoje?

Jei žinote atsakymus- rašykite konkrečiai: “įstatymas-straipsnis”, ir Danute bus patenkinta. Jei nežinote- neminėkite visų stambesnių norminių aktų, tikėdamas, kad kažką tokio ten galima surasti.

Kitas klausimas: Kaip žadate įrodyti nesutikimo “piktybiškumą”? Teorijoje jokios geros gyvenimo sąlygos neatstos vaikui tėvą.


11. VU TF 1 kurso studentas 8. Danute 2002-08-21 13:24 Reitingas: -2 ( 1 ) 
Palaukite su teismu. Reikia žinoti dėl ko teistis. Jeigu tėvas turi teisę neleisti išvežti vaiką, nebus labai paprasta įrodyti, kad jis to neleidžia nepagrįstai.

Tikriausiai yra paprastesnių būdų.

12. bang 10. VU TF 1 kurso studentas 2002-08-21 14:34
6 kom. rašiau būtent apie įvaikinimą, su kuo buvau susidūręs praktikoje Hag.K. 17-19 str.

Dėl "piktybiškumo" - jeigu tėvas nenurodo atsisakymo duoti sutikimą pagrįstų motyvų (kitokių kaip begalinė meilė ir parapsichologinis ryšys tik per nedidelį atstumą:). Pagrįstas motyvas būtų pav., negalia trukdanti nukeliauti į Vokietiją. Dėl vaiko meilės tėvui teismas galės pasiklausti paties vaiko (CK 3.177 str.).

13. Vanagas 2002-08-21 14:42
Manau Vokietijos ambasados darbuotojai teisūs.
CK 3.170 str. 2dal"vaikas, kurio tėvai gyvena skyrium turi teisę nuolat ir tiesiogiai bendrauti su abiem tėvais , nesvarbu , kur tėvai gyvena." Tai yra vaiko teisė. Kai šiuo atvėju galėtų buti užtikrinta ši teisė?
Kreipiantis į teismą įrodinėjant buvusio sutuoktinio "piktybiškumą"( tėvo norą bendrauti su sūnumi)
bei remiantis argumentais, kad naujoji tėvynė ekonomiškai stipresnė, o naujasis tėtis turi daugiau pinigų, nesutikimą nuginčyti bus nelengva.

14. bang 13. Vanagas 2002-08-21 14:57
Jei kyla ginčas tarp tėvų dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, vaiko gyvenamoji vieta teismo sprendimu nustatoma su vienu iš tėvų. Kai tėvai nesusitaria dėl skyrium gyvenančio tėvo ar motinos dalyvavimo auklėjant vaiką ir bendravimo su juo, bendravimo su vaiku ir dalyvavimo jį auklėjant tvarką nustato teismas.
Dėl CK 3.170 str. 2 d. - būtent teisę, o ne pareigą :) Motina gali užtikrinti šią teisę pagal vaiko pageidavimą. Teismas, nagrinėdamas ginčus dėl vaikų, privalo išklausyti vaiką, sugebantį išreikšti savo pažiūras, ir išsiaiškinti vaiko norus.

15. VU TF 1 kurso studentas 12. bang 2002-08-21 15:06 Reitingas: -2 ( 1 ) 
Finansinė negalia, trukdanti keliauti į Vokietiją. Aš rimtai. Tėvas neturi pinigų važiuoti kiekvieną kartą į Vokietiją. Tai turėtų būti pakankamas pagrindas. Ką pasakysite?

16. VU TF 1 kurso studentas 13. Vanagas 2002-08-21 15:09 Reitingas: -2 ( 1 ) 
O kodėl laikinas išvykimas į užsienį netrukdo nuolat ir tiesiogiai bendrauti su tėvu?

17. VU TF 1 kurso studentas 14. bang 2002-08-21 15:12 Reitingas: -2 ( 1 ) 
Užtat 3.170’1 nustatyta teisė ir pareiga.

18. Vanagas 14. bang 2002-08-21 15:25 Reitingas: -2 ( 1 ) 
Ar neteko girdėti, kad kartu ar skyrium gyvenantys tėvai su sūnumis savaitgaliais žaidžia futbolą, meškerioja, eina į kiną ir tt. Vaikams tai patinka. Esant dideliems atstumams tai užtikrinti gali būti problematiška.
CK 3.175 str. 2d."Teismas nustato skyrium gyvenančio tėvo ar motinos bendravimo tvarką, atsižvelgdamas į vaiko interesus ir sudarydamas galimybę skyrium gyvenančiam tėvui ar motinai maximaliai dalyvauti auklėjant vaiką."

19. bang 2002-08-21 16:09
To: 15 - įvertins teismas. Tokia negalia gali trukdyti ir Lietuvoje (tarp Vilniaus ir Kauno... :).
To: 17 - 14 komentare atsakiau į 13. Dėl 3.170 str. 1 d. - jei tėvas neįgalus finansiškai pasimatyti su vaiku, tai kaip jis atliks pareigą mokėti alimentus ?
To: 18 - man labai patinka nenuginčijamas argumentas "Vaikams tai patinka" :)

20. VU TF 1 kurso studentas 19. bang 2002-08-21 16:26 Reitingas: -2 ( 1 ) 
Keliones Vilnius-Kaunas tėvas galėjo numatyti. Išlaidos tokioms kelionėms ir alimentams negali būti lyginamos su išlaidomis nuolatinėms kelionėms į Vokietiją. Jo, teisingai sakote: teismas tai tikrai įvertins. Atspėkite, kieno naudai?

21. VU TF 1 kurso studentas 2002-08-21 16:28 Reitingas: -2 ( 1 ) 
Pagrindiniai aspektai.
1. Jeigu tėvo sutikimas pagal įstatymus nebūtinas, ambasados darbuotojai neturi sudaryti kliūčių gaunant vizą.
2. Jeigu tėvo sutikimas reikalingas ir būtinas, tėvas turi teisę tokio sutikimo neduoti. Manytina, kad teismo procesas gali būti pakankamai sudėtingas, nes pripažinus faktą, jog išvežant vaiką į užsienį tėvui iš tikrųjų kliūdama bendrauti, niekas negali jam tokias kliūtis priverstinai nustatyti. Todėl teismo proceso reikia vengti.

Pagrindiniai pasiūlymai:
1. Stengtis įtikinti ambasados darbuotojus, kad sutikimas nebūtinas. Tam tikslui:
a) užklausti vizų skyriaus viršininką, kuo remiantis jis mano, jog išvykimu į Vokietiją bus sudarytos kliūtys bendravimui su vaiku. Jo nuomonė, kol kas, teisiškai nepagrįsta. Pagal teismo sprendimą vaikas gyvena su jumis. Teismo sprendime tikriausiai nėra nustatytas konkretus adresas arba tai, kad gyvenamoji vieta turi būti Lietuvos Respublikos teritorijoje.
b) Vertas dėmesio cuskos pasiūlymas prašyti raštų iš migracijos departamento (jei jis tokį raštą sutiks išduoti ir Vokietijos advokatų.
2. Jeigu nepavyks- bandyti susitarti su tėvu.
3. Tik tuo atveju, jei ir tai nepavyks, galvoti apie teismą, įvertinus visas problemas. Nepamiršti, kad tėvas irgi turi teisę bendrauti su vaiku. Ir JEI (!!!) preziumuojama, kad išvykimas į Vokietija jam yra bendravimo su vaiku kliūtis, įmanoma, kad teismas atsisakys tokią kliūtį nustatyti.

22. Vanagas 19. bang 2002-08-21 16:36
Kiek susidūriau, teismas nustatydamas vaiko gyvenamają vietą su vienu iš tėvų, nustato ne abstrakčiai, bet konkrečiu adresu. Ar tai nebūtu kliūtis išvykimui?
Nustebino teiginys, kad vaikams ir tėvams patinka bendrauti? Taip būna dažnai, aišku, jei vaikui nesuformuojama nuomonė kad buvęs sutuoktinis labai blogas, ar kosmonautas, visam laikui palikęs žemę.
O koks teismo sprendimas turėtu būti jūsų nuomone? Iš temos autorės pasisakymų, galima daryti prielaidą kad buvęs sutuoktinis nedaro žalingos įtakos vaikui, nekenkia vaiko interesams.

23. bang 20. VU TF 1 kurso studentas 2002-08-21 16:42
Taip pat galėjo numatyti ir iš vieno Lietuvos galo į kitą. Atstumas iki Vokietijos ne toks jau didelis, kad teismas atsižvelgtų į tokią tėvo fin. negalią, o ne į vaiko interesus.

Vaikų teisių ir interesų apsauga, ir gynimas, vaikų auklėjimas šeimoje yra vieni iš svarbiausių šeimos santykių teisinio reglamentavimo principų. Pasikartosiu, bet visgi manau, kad tėvo parypavimai, kad jis fin. neįgalus, yra niekis palyginti su vaiko apsisprendimu, su motinos teise pasirinkti sau ir vaikui gyvenamąją vietą, juo labiau, jei ji gali vaikui suteikti geresnes auklėjimo, mokymosi ir kt. gyvenimo sąlygas, o gal ir naują tėtušį (šeimą). Be abejo, visa tai reikės paaiškinti teisme. Neužmirškim, kad vaikas visgi paliktas motinai, o ne tėvui.

24. bang 21. VU TF 1 kurso studentas 2002-08-21 16:45
Geri pasiūlymai.

25. bang 22. Vanagas 2002-08-21 16:49
Jei teismas nurodė konkrečią vietą, nereiškia, kad be teismo sprendimo nebegalima pakeisti adreso :)
Nustebino kategoriškumas.
Dėl teismo sprendimo pasilieku prie nuomonės išsakytos 6,12 ir 23 kom.

26. VU TF 1 kurso studentas 2002-08-21 17:05 Reitingas: -2 ( 1 ) 
Gerb. Danute,

Gerb. bang siūlo nekreipti dėmesio į jokius (net ir gerus ;) ) pasiūlymus ir iškart kreiptis į teismą. Negalvokite apie padėtį, kurioje atsidursite, jei teismas atsisakys patenkinti jūsų prašymą. Gerb. bang garantuoja, kad taip neatsitiks. Jis visiškai įsitikinęs, kad jūs laimėsite. Atrodo, tokios nuomonės laikosi ir jūsų advokatai?

Jums spręsti.

Pagarbiai,
VU TF 1 kurso studentas

27. Vanagas 2002-08-21 17:39
Dar reikėtų atkreipti dėmesį į VTAP įstatymą. Vaikas turi teisę-naudotis visomis Lietuvos Konstitucijoje nustatytomis..., vaiko teisių apsugą nustato Lietuvos..., vaikas nuo gimimo turi teisę į tautybę, pilietybę,kitus susijusius ryšius..., šias teises saugo Lietuvos K., kiti įstatymai, valstybės ar savivaldos institucijos.Vaikui turi būti užtikrinta galimybė išmokti valstybinę ir gimtąją kalbą ir tt. ir tt. Vaikas susietas ir su valstybe.

28. Danute 2002-08-21 18:21
Yra ir kita ( pusiau legali) galimybė man savo vaiką išsivežti į Vokietiją su turistine viza, maksimaliai trims mėnesiams. Per tą laikotarpį vaikas neva apsižiūrėjo, jam patiko ir jis nusprendė pasilikti pas mane Vokietijoje. Aš jau ištekėjusi, turiu ilgalaikę vizą šeimos sujungimui Vokietijoje ir skyrybų bylos sprendimą, kuriame nurodyta vaiko gyvenamioji vieta - su manimi, todėl pagal Vokietijos įstatymus vaikas, kol mokysis (!) gali likti su manimi ir gauti leidimą gyventi , vadinamą "Duldung" (Pakentimas/Toleravimas). Kas man grėstų už tai pagal Lietuvos įstatymus? Kuo galėčiau būti apkaltinta? Ar tai galima būtų kotiruoti kaip vaiko pagrobimas ar pan.?

29. bang 26. VU TF 1 kurso studentas 2002-08-22 09:43
Jokiu būdu nereikėjo suprasti mano komentarų, kaip raginimą iškart kreiptis į teismą. Parašiau savo nuomonę dėl šansų laimėti, jei reikalas prieitų iki teismo.
Mano nuomone visų pirma reikia kreiptis informacijos į migracijos departamento kompetetingus pareigūnus.

30. Vanagas 28. Danute 2002-08-22 12:35
Be buvusio sutuoktinio sutikimo išveždama vaiką nulat gyventi į užsienį, pažeistumėt teismo sprendimą toje dalyje, kur nustatyta nesudaryti kliučių antrajam iš tėvu bendrauti su vaiku.
Manau, kad statistiniam Lietuvos gyventojui, turinčiam statistines pajamas-apytiksliai 1000Lt. per menesį, mokančiam lietuvių ir gal rusų kalbas, išvežus vaiką užsienin, būtų sudaromos pakankamos bendravimo kliūtys , kad teismas pripažintų jas tokiomis.
Baudžiamojon atsakomybėn patraukta nebūtumėt, (jau kitose diskusijose buvo rašyta apie tai,nepamenu numerio, tik ten tėvas norėjo vaiką paimti iš motinos), tačiau neigiamų pasekmių tai galėtų turėti.
Be to, galimai pažeistumėte Vokietijos įmigracinius įstatymus(pasirinktumėt ne tą tvarką, kur nurodė ambasadoje, o tą "pusiau legalią''), ir jei Vokietijos migracinė tarnyba sužinotų, tai pase galėtų atsirasti žyma"deport".

31. gina 30. Vanagas 2002-08-26 14:07
Greičiausiai taip ir atsitiktų- blogiausiu atveju motinai gali būti atimtas leidimas. Be to Vokietijoje bus reikalaujami vaiko dokumentai lankyti mokyklą, gauti vienas ar kitas išmokas vaikui ir panašiai. Siūlyčiau tartis su tėvu, kad vaikas atvyks į Lietuvą savo atostogų metu ar panašiai.

32. gina 31. gina 2002-08-26 14:08
patikslinsiu: dokumentai-migracijos tarnybos leidimas gyventi Vokietijoje.

33. neteisininkas 2002-12-02 23:09
palikite vaika Lietuvoj, kam jam tas uzsienis ir naujasis tevelis nebilys , nebus jam ten geriau, tegul uzaugs ir pasirinks. Jei yra sansas likti gimtineje tai reikia ir likti.
Danute, palik ta vaika, Lietuvoj, jo tevyne cia, o pati vaziuok, pasidarysi kitu....

34. Theresa Mane 2019-12-24 21:29

 Sveikinimai kiekvienam, kuris skaito šį liudijimą. Mano vyras mane atmetė po trejų (3) vedybų vien dėl to, kad kita moteris jį apkaltino ir jis paliko mane ir vaiką kentėti. vieną dieną skaitydamas internete pamačiau įrašą apie tai, kaip šis rašybos keitiklis šiuo adresu [email protected] padėjo moteriai susigrąžinti savo vyrą ir aš jam atsakiau į jo adresą, o jis man pasakė kad moteris prakeikė mano vyrą ir jis man pasakė, kad jis man padės ir po 2 dienų turėsiu savo vyrą. Aš tikėjau juo ir šiandien džiaugiuosi galėdamas jums visiems pranešti, kad šis rašybos ratukas turi galią sugrąžinti mėgėjus. nes dabar džiaugiuosi savo vyru. Ačiū dr. Ilekhojie. Ačiū! „Ilekhojies“ susisiekite su [email protected] arba skambinkite +2348147400259

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.