Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Kiti klausimai > padekit del autoivykio


    


mergaite 2005-08-04 00:52
Sveiki,

Beda tokia: kaimynas parase pareiskima , kad as kieme ivaziavau jo masina ir pasisalinau. As apie tai pirma karta girdziu , mano masina niekur neapibraizyta, gavau saukima i keliu policija, ten grasina 5 tukst lt bauda uz pasisalinima is ivykio, pats pareigunas nufotografavo mano masina ir isitikino kad nera ten jokiu apibraizymiu ar zymiu ivaziavimo. Bet kazkodel paeme normalias teises ir israse laikina vairuotojo pazymejima. KA daryti ir kur kreiptis? Nejau nereikia jokiu irodmu ir is manes atims teises ?

1. Mindaugas 2005-08-04 08:22
Kol kas neturit teisinio pagrindo nieko daryt. Bus surinkti įrodymai, apklausti liudytojai, įtariamieji ir nukentėjusieji ir priimtas sprendimas (nutarimas). Va tada, jei tas sprendimas jūsų netenkins, jį ir galėsite skųsti jame nustatyta tvarka.
O šiaip (kaip supratau esate įtariamoji) galite domėtis bylos tyrimu, susipažinti su surinkta medžiaga, duoti paaiškinimus ir visomis kitomis ATPK 272 str. 1 d. numatytomis teisėmis (http://www3.lrs.lt/cgi-bin/preps2?Condition1=20463&Condition2=)

2. dede pranas 2005-08-04 08:44
Jei paskirs bauda kokius 3.5 tai teisiu neatims.

Kadangi kieme greičiai nedideli, dideliu įbrežimu ir neturėtų būti- pakaks ir visai menku+kazkokio liudytojo parodymu kuris matė pati faktą.

Pastebima pakankamai paplitusi situacija, kada mergaites kam stuktelėjusios baisiai issigasta, iteigia sau kad "nieko nebuvo" ir pasišalina iš įvykio vietos.
Paminetu atveju pakvietus policija pasekmes mazdaug butu shios- 115Lt bauda+ kokiais 30 Lt pabrangtu kita met draudimo polisas, kitu atveju bauda nuo 3-4 tukstančių+draudimas atremontaves kaimyno auto išieškos nuostolius.

3. Paktas 2005-08-04 09:30
Negąsdinkite žmogaus- bauda būtų apie 100 lt. + 2 lt.kvitas, o darudimas tam ir yra, kad už jūsų žioplumą mokėtų.Savo mašiną tektų remontuoti už savo lėšas.
PS.Jeigu tik įbrėžimas -reikėjo nuėiti pas kaimyną ir susitarti gražiuoju-šimtai pavyzdžių(ir jokių pasekmių).:))

4. dėdė pranas 3. Paktas 2005-08-04 10:54
Hmz...kaip tai už pasitraukimą iš įvykio vietos 100Lt+kvitas?

Tikiuosi čia ne tą plačiai paplitusią nusikalstamą veiklą turite minty, kada nukentejusiajam atlyginama žala, o paskui iš 130 str. "perkvalifikuojama" i 127str. 2 dal. aišku ne už ačiu?

5. paktas 2005-08-04 11:47
aš turėjau omeny paskutinę Jūsų pastraipą -pirmojoje dalyje.

6. vytiocha 2005-08-04 17:09
negasdinkite zmogaus, nera jau tai baisu. administracine atsakomybe be kaltes negalima, jei smugis buvo labai silpnas, tik atsireme, zmogaus masina kaltininko masina net neapgadinta negales nubausti uz pasisalinima is ivykio vietos, nes objektyviai zmogus galejo nepastebeti kad kliude kita auto. O jeigu skirs bauda uz pasisalinima is ivykio vietos drasiai paduokit i teisma ir laimesite, jau ne viena tokia byla yra buvusi. Taigi nubaus tik uz auto ivyki. Tiesa gali buti problemu su draudimu, gali nenoreti moketi, taciau ir juos galima itikinyi:)

7. dede pranas 2005-08-04 18:09
Priesh pora menesiu teko stebeti toki reishkini, kuomet prasizengusios moterishkes vyras(moterishke pasishalino ish ivykio vietos) atejo pas nukentejusi kompensuoti nuostoliu. Nustebo, kad nuostoliai tokie dideli, kadangi pasak jo moterishkes, ji automobili tik krepshtelejo, buvo ishlipusi pasizhiureti, nepamate nei menkiausio ibrezhimo ir tuomet, isitikinusi kad zala nepadaryta nuvazhiavo. Dar labiau nustebo, kada auklejimo tikslais jam buvo parodytas diskelis, (salia ivykio vietos veikia bankas, tai banko ukvedys uz bonke diskeli paskolino:) kuriame aiskia matyti, kad nuo smugio bmw x5 pasoko kai kamuolys, o moteriske neshlipusi nuruko labai staigiai.

Be to mergaite rasho, kad neapgadintas jos automobilis, apie kaimyno nutyli. Galimas daiktas kad su kabliu ar bamperiu stuktelejo, buna ir taip. Ne viena tokia byla yra buvusi, taigi belieka tiketis, kad policija viska tinkamai ishtirs.

8. vytiocha 2. dede pranas 2005-08-05 09:03
jeigu jau smugis bus neblogas tai is tiesu nepavyks isvengti atsakomybes, niekas nepatikes, kad nepastebejo jog atsitrenke i kita auto:) Rasydamas turejau mintyje visai nezymius pazeidimus, neperseniausiai mano pazystamai panasus ivykis buvo- manevruodama atbula atsireme i kita auto, jos masinyte visiskai nenukentejo, o kaimynui buvo ilenktos dureles, pavyko irodyti, kad nebuvo pabegimo is ivykio vietos nes nepastenejo, kad apskritai toks buvo. Esme tame kad pabegimas is ivykio vietos galimas tik esant tyciai, taigi neatsargumas (nepastebejo ivykio) netinka konstatuojant pabegima....

9. dėdė pranas 2005-08-05 13:04
Panagrinejus lvat bylas dėl pasitraukimo iš įvykio vietos matyti, kad sąlyginai nemažas procentas pažeidėjų yra moterys. Pasitraukimo motyvai labai įvairūs- nepastebėjo, nejuto, veže svarbiu reikalu vaiką ar bijojo konflikto su kitu autoįvykio dalyviu ir tt., be to nestokoja ir išradingumo-staigiai pakeičia apgadintas detales ir tvirtina kad nieko nenutiko-vienok pasakomis ir pasakėčiomis teismas matomai mažai linkęs tikėti.

Byloje nustatyta, kad apeliantė dalyvavo eismo įvykyje ir jam įvykus nesilaikė pareigos pasilikti įvykio vietoje, apie įvykį informuoti policiją. Liudytojas Orestas Valiukonis ikiteisminio tyrimo metu paaiškino bei pirmosios instancijos teismo posėdžio metu parodė, kad buvo girdimas susidūrimo garsas, suveikė automobilio signalizacija, kurią apeliantė turėjo išgirsti (b. l. 16, 43). Nukentėjusioji A. Krinicinienė taip pat matė įvykio aplinkybės, paaiškino, kad išgirdo stuktelėjimą ir savo automobilio signalizacijos kaukimą (b. l. 17), todėl apeliantės teiginiai apie tai, kad ji nejuto atsitrenkimo į kitą automobilį ir dėl to išvažiavo iš įvykio vietos, laikytini neatitinkančiais tikrovės.
Šioje apeliacinėje byloje taip pat keliamas klausimas dėl ATPK 301 straipsnio, numatančio mažesnės nei įstatymo numatyta administracinės nuobaudos skyrimo arba nuobaudos neskyrimo galimybę, taikymo S. Gražinienės atžvilgiu.
ATPK 130 straipsnyje numatyto pažeidimo padarymas užtraukia baudą vairuotojams nuo trijų tūkstančių iki keturių tūkstančių litų arba teisės vairuoti transporto priemones atėmimą nuo trejų iki penkerių metų. Institucijos nutarimu paskirta minimali ATPK 130 straipsnio sankcijoje numatyta nuobauda (3000 Lt bauda), atsižvelgiant į atsakomybę lengvinančią aplinkybę – pažeidėja nuoširdžiai gailisi.
Apeliaciniame skunde nurodyti motyvai nesudaro pagrindo sušvelninti paskirtą nuobaudą. ATPK 301 straipsnyje numatyta administracinės nuobaudos švelninimo taisyklė gali būti taikoma tik esant kelioms lengvinančioms ar kitoms ypatingoms aplinkybėms, dėl kurių administracinėn atsakomybėn traukiamas asmuo gali būti itin palankiai charakterizuojamas ar jo padaryta veika laikoma iš esmės nepavojinga. Tokios aplinkybės byloje nenustatytos. Nuobaudos sušvelninimas ar visiškas jos neskyrimas neleistų pasiekti ATPK numatytų administracinės nuobaudos tikslų.
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 144 straipsnio 3 dalies 1 punktu, teisėjų kolegija

n u t a r i a :

Sigitos Gražinienės apeliacinio skundo nepatenkinti.
Vilniaus apygardos administracinio teismo 2005 m. kovo 23 d. nutartį ir Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato Viešosios policijos Eismo priežiūros tarnybos 2005 m. vasario 9 d. nutarimą palikti nepakeistus.
Nutartis neskundžiama.10. vytiocha 9. dėdė pranas 2005-08-05 15:46
visiskai su Jumis sutinku:) juk as ir rasiau apie atveji kada objektyvios aplinkybes patvirtina, kad ivykis galejo buti nepatebetas, o jei jau kaukia signalizacija ir masina sokineja nuo smugiu tai nieko nebus, teks moketi baudas uz pabegima:)

11. Issigandes. 2005-11-07 10:33
o jeigu su zmogumis susitari, sumoki jam pinigus uz padaryta zala, o tada tas zmogus paskambina mentams ir pasako, kad pabegom is auto įvykio. Kaip tada elgtis?

12. tomonzo 2007-10-15 16:15
Prieš 10 dienų LVAT priėmė aktulaią šiai temai nutarį dėl ATPK 130 str. taikymo. Joje yra naikinamas kelių policijos pareigūnų ir žemesnės instancijos teismų paliktas nutarimas dėl pasišalinimo iš eismo įvykio vietos, nes, esant nedideliems apgadinimams, vairuotojas galėjo nepastebėti eismo įvykio,ir nuvažiavo nesant tyčiai. Buvo atsižvelgta ir į keleivės parodymus. LIko galioti tik nuobauda už automobilio apgadinimą.

Nuoroda:

http://www.lvat.lt/getdocument.aspx?id=57a6b57d-efab-4e8f-b4b8-01babbf73c80.

13. Lee 2008-01-30 17:34
Dekui, tomonzo, tu pagelbejai man, nes mano situacija labai panasi: viena vakara isvazinejau su masina is aiksteles, nepajutau, kad kliudziau kita automobili (na, ten tik poliruoklio reikia, kad sutvarkyti ibrezima) ir isvaziavau i sokius (buvau blaivus), o si ivyki pastebejusi seimininke pranese policijai. Man keista, jog ji paminejo savo pranesime, kad kauke signalizacija, bet ji net nesuveike nuo prisilietimo.

14. anupr@s 2008-01-30 18:19
Vairavote stambiagabaritį automobili, apgadinimai buvo itint nežymūs bei kartu vežėtės garbingos gydytojo, notaro ar kitos profesijos atstovą, kuris galėtu paliūdyti?

Paskiau su sunkvežimu ir gydytoja išvažiavote į šokius? Juokauju aišku. Jei tikrai manote kad nejutote kontakto, pažeidimą ginčykite.

Panagrinėjus tokių bylų, kur "nepajuto" statistiką matyt būtu 19 vs 1 policijos naudai.


15. jonas 2009-06-01 02:01
Sveiki, buvo toks nutikimas. Jog mano drauge degalineje vaziuodama atbuline eiga stuktelejo i kito automobilio sparna. Ji man aiskino jog nepastebejo uz jos stobejusio automobilio ir ivaziavo. Jos automobiliui jokia zala nepadaryta, tik menkutis ibrezimas tarsi adata lengvai bruksteleje. O kitam sparnas ilinkes. Issigandus ji isvaziavo, is automobilio nebuvo islipus ir kamera nenufilmavo kai ji ilipo i ji, tik smugi uzfiksavo ir galbut numerius. Ji is sono stebejo ir mate kai buvo atvaziavus policija. Ka tokiu atveju daryti, patarkite. Prasau

16. PoGo 2009-06-17 08:25
AS panasiai

17. PoGo 2009-06-17 08:30
Man panasiai buvo. Kliudziau kieme masina veidrodeliu signalizacija neisijunge ibrezimo nepastebejau. Netoliese gyvenau pasistaciau masina nulekiau paziuret. Policija atvaziavo, ibrezimas kokiu 3cm ant galinio stopo . Pasiziurejau ir ishejau kai policija ishvaziavo. O pasirodo mano nr mate. Kol grizinejau namo policija nuvaziavo i mano kiema, ismatavo auksti masinos uzsirase kad atitinka ir ishvaziavo. Po savaites pas mane prisistate. Ateme plastikines teises, dave popieriu, o siandien 09-09-17 po pusvalandzio einu i teisma. Pazystamu klausiau sake turetu 100-200lt buti. O pareigunai tik gasdina nezmoniskom baudom. Svarbiausia nepasimesti ir pasakyti normalius parodymus. NEPAMACIAU KAD KLIUDZIAU, TODEL NIEKO NEPASTEBEJES RAMIAI NUVAZIAVAU TOLIAU. O jeigu jau teismas nusprestu kad kaltas tai skusiu apeliacinian. O jei kas bijote tai samdykites advokata arba bent pasikonsultuokite. Be to niekada nekeiskite savo parodymu net jei ir klausines teisme nesvarbu ka liudininkai pasake.

18. PoGo 2009-06-17 08:31
*09-06-17 :D

19. romasius 2009-07-30 12:44
gal kas galetu patart kaip elgtis tokioje situacijoje
automobilis nulauze pakeles stulpeli ir nuvaziavo, bet atsirado doru liudininku kurie pranese KP. dabar KP kviecia pasiaiskinti del pasisalinimo is ivykio vietos....

20. sambadi 2009-09-10 19:13
Mano draudimo agentas paskambino ir pranese kad mane kaltina padarius avarija, todel pradejau dometis. Paaiskejo kad pries menesi buvo ivykis kurio kaltininkas esu as. Mano masina nesudauzyta ir nesulankstyta tik vietomis ibrezta dureliu plasme, o kitai masinai nuplestas priekinis buferis ir sparnas ibreztas. Policijoje paprasiau nukentejusios nr ir liudiniku parodymu nes po menesio nk neatsiminiau ar ten as vaziavau aplamai. Bet man nebuvo nk pasakyta isskyrus tai kad reik duot parodymus. duodamas parodymus parasiau kad su manim buvo dar du liudinikai, bet tik praejusius dar vienam menesiui buvo liepta juos atvezti. neapklausus dar vieno liudininko mano byla yra perduota i teisma, bet jau antra savaite kai vaziuoju ir niekaip negaliu jos gaut nes jos neatsiuncia, o teismas dar uz dvieju savaiciu ka dayti?

21. E.J 2009-09-16 13:12
Buvo tokia situacija,mergina uzkabino kita stovinti automobili,nejaute net ir nuvaziavo,ten vos bufery perbrauke.Ar gali tai butu traktuojamas pabegimas?Ir per kiek laiko nuo ivikio jis turi but uzregistruotas?

22. zioplas 2009-10-13 16:17
na mano nelaiminga situacija tokia: aiksteleje manevruodamas atbuline eiga savo buferiu ilenkiau kitai masinai dureles, vairuotojas tos masinos buvo ten ir mes kaip ir susitareme nekviesti policijos, sumokejau zala. bet visgi buna ir negeru zmoniu (tikekimes mano atveju to nebus): jeigu jis vistiek parasytu pareiskima i policija ar pan kaip tokiu atveju elgtis? kokios gali buti pasekmes?

23. andriuss 2009-12-08 15:59
Sveiki. Tokia mano beda. Pries 1,5 menesio degalineje parkavausi, ir (kaip man atrodo) nieko nepadariau, tiesiog pamaciau kad bus per mazai vietos islipt tarp dvieju masinu, todel isvaziavau ir perstaciau masina i kita vieta,salia. Priparkaves automobili islipau ir nuejau i degalines parduotuve. Apsipirkes sedau i masina ir isvaziavau.Be to automobilis registruotas ne mano vardu, o tevo, nes ir priklauso jam. Siandien tevas gavo kvietima i policija, dar nezinau del ko. Bet ziurint i sia situacija, ar galima butu teigti (jei as padariau kazkoki nusizengima), kad pabegau is ivykio vietos? Jug net neitariau kad kazka padariau. Jei buciau kazka padares, tai is isgascio buciau iskart isvaziaves.

24. baisu 2010-01-02 20:26
laba vakara. man nutiko taip: isvziuodama is stovejimo aiksteles, nepastebejau masinos ir ja uzkliudziau. islipau pasiziurejau ir ten nieko tai masinai nebuvo. buvo ir liudininkai kitoje masinoje. jie taip pat nieko nepastebejo. Ir as isvaziavau. po kokios poros val ateina kaimynas ir sako, jog as jam sulanksciau numerius (mazas kampelis tik ilenktas) ir isvis buferis vos laikosi, liepe moket 500 lt. Kaimynas grasino kad iskvies policija ir tada man reiks moket 4000lt ir atims teisias 3 metam. as kaip durna ir sumokejau dali. paskui teciui grizus ji nusivedziau prie kaimyno masinos, jis ten nieko nepastebejo, tada patys paskambvinom policijai, papasakojom kas nutiko. pro sali ėjusi policininka paprasem kad apziuretu ir patartu ka daryt. jis pasake kad ten visiskai niekas nepadaryta. kaimynas grazino pinigus, bet pasake "jeigu butum atejus ir atsiprasius tau nieko nebutu", jis grasina man kad bus blogai. net nzn ka daryt.

25. Tomas 2010-01-26 12:49
Sveiki... Matau čia protingi žmonės. Norejau pasiklausti, kaip turiu elgtis jei nuosavo namo kieme atsitrenkiau i koki nors pastata ar i kita transporto priemone. Sakykim transporto priemone yra apgadinta...

26. Vika 2015-09-17 22:09
Norėjau pasiteirauti... Anglijoje per neapdairuma įvažiavau į kitą automobilį, tačiau nei man nei jam nieko nenutiko... O to automobilio vairuotoją užsirašė mano duomenis ir nusifotografavo teisės, tačiau aš jei kai kurias detales pamelavau nes automobilis mamos vardu ir labai išsigandau... Ar man gali kas nors nutikti, negaliu ramiai miegoti bijau kad visa tai pasibaigs blogai...

27. scaris 2016-05-26 18:01
Sveveiki, atsitiko toks 2014 rugpjucio men , man paskambino is keliu policijos ir paparase atvykti i policija , atvykus pasake , kad pries menesi mano automobilis, kieme atsiternke i kita automobili ir isvaziavo is ivykio vietos, automobilio savinike -as, sake kad mate pro langa atsitrenkima, /automobilis priklauso imonei/....Nukentejusi puse sake , kad mate vairuotoja...,ant masinos jokiu ibrezimu ir ilenkimu nebuvo /tai oficialiai uzfiksuota policijoje, sukviete visus darbininkus , pakviete nukentejusia,ji nieko neatpazino....Man kaip imones vadovui ,paskire bauda..../Automobilis buvo draustas/ Dabar po 1,5 m gaunu is teismi pranesima , kad draudimo firma , padave i teisma , siekdama issireikalauti pinigus uz automobilio remonta.Kokie turetu buti mano veiksmai????

28. juristas 2016-05-27 18:22
Koks Jūsų el. pašto adresas?

29. Inga 2017-10-02 19:04
Sveiki. O man buvo taip snd,tiesiog vaziavau ir pyptelejau vaziuojanciam dviratininkui kad pasitrauktu toleliau y kelkrasty nes is priekio masina vaziavo,ir kaip jus manot jis mane atseke iki namu ir pagrasino kvietimu y teisma,nu ar cia normalu? Tai ko policijos dar neiskviete?

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.