Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Civilinė teisė > Neteisingas vertimas i uzsi...


    


Kestamas 2005-08-05 17:01
vienas vertimu biuru atliko vertima (is lietuviu i uzsienio kalba), iriso ir notariskai patvirtino man Lietuvoje isduotus pazymejimus apie profesine ir moksline veikla taip pat bakalauro, magistro diplomus. Vertimai atlikti notarui zinomos vertojos bei patvirtinti vertejos parasu, vertimu biuro antspaudu, taip pat vertejos parasas patvirtintas notariskai, uz atliktus darbus gavau ceki su vertimu biuro vadovo parasu ir vertimo biuro anspaudu.


Problema ta jog vertimo neimanoma suprasti net ir labai gerai zinant uzsienio kalba, nes beveik kiekviename zodyje gramatines klaidos. Zodziai vertime neatitinka originalo kalbos!

Net 8 dokumentu vertimai nesutampa su originalu kopijomis, del to jog sie dokumentai neteisingai iristi. Kai kurie lapai vertime iristi ''aukstyn kojomis''! :)
Bandziau rastu kreiptis i vertimu biura bei draugiskai isspresti problema, bet vertimu biuras ignoruoja skambucius ar bet koki bandyma kreiptis siuo klausimu.Taigi, kokiu keliu ir ar imanoma rasti sprendimo buda siuo klausimu jei firma atsisako bendrauti?Ir dar - kas galetu patvirtinti jog vertimai nera teisingi?


Ar imanoma klausima isspresti man nedalyvaujant tiesiogiai teisme?
Kokius dokumentus reiktu pateikti teismui?

is anskto dekui uz atsakyma!
Pagarbiai Kestamas

1. mildukas 2005-08-06 18:28

Kaip suprantu, Jus asmeniskai negalite nueiti i agentura? Uz netinkamai ivykdyta paslauga agentura turetu grazinti visus/ dali pinigu; kita vertus, sumokedami pinigus, Jus priemete paslauga kaip Jums priimtina.

O del kreipimosi i teisma as abejoju - paskaiciuokite, ar verta. Kainuos daug tiek laiko, tiek pinigu atzvilgiu.

Vertimo teisinguma patvirtintu teismo paskirtas ekspertas.


2. dede pranas 2005-08-06 20:55
Vertimu biuras turetu arba pataisyti vertimus arba grazhinti pinigus.
Pagal pateiktu dokumentu pavadinimus ir apimtis matyti, kas paslaugu kaina ne didesne kaip pora/keli shimtai litu, del ko vargu ar i teisma apsimoka kreiptis, vienok galima butu kreiptis i Nacionalinė vartotojų teisių apsaugos taryba prie Teisingumo ministerijos
Vilniaus g. 25 LT-2600 Vilnius
Tel. 8 (5) 262 6751
Faks. 8 (5) 279 14 66

3. kestamas 2005-08-07 15:43
didelis ACIU uz greita ir tikslu atsakyma!
darbu apimtis - beveik 1000Lt, kaip suprantu ieskinys galetu butu didesniai sumai, nes pakartotinai teko visus dokumentus isversti viename is uzsienio vertimu biure (verteja darba atliko labai greitai ir labai teisingai, net nesitikejau..!!!)

Taigi ar verta kreiptis i teisma del to 1000lt?vertimus pataisyti jau per velu, nes kaip minejau as juos pakartotinai atlikau kitame uzsienio vertimu biure jau budamas ne Lietuvoje..(berots susisiekem su firmos atstovais, pasirodo si persikele i kitas patalpas, todel iki siol bandymas susisiekti pastu buvo apsunkintas, manau neradus sprendimo budo ar nesulaukus pagalbos is Nacionalines Vartotoju Teisiu Apsaugos Tarybos prie Teisingumo Ministerijos, teks kreiptis i teisma, todel domintu klausimas - uz ka tektu man sussimoketi pries besikreipiant i teisma, ar butinas butu advokatas? Kiek man tai preliminariai galetu kainuoti ir ar imanoma butu prisiteisti visas ar dali teismo islaidu is vertimu biuro?)

dekui4. Damoklo kardas 2005-08-07 16:32
Nuostolius ir išlaidas galima prisiteisti visas. Teismo, advokato, ekspertizių ir t.t. ir pan. (jeigu bylą laimėsite). Tad, galutinai sudėjus ieškinys bus gerokai virš 1000 Lt. Susisiekit su kokiu advokatu ir pasikonsultuokite, po to nusisamdysit jį ir jis galės Jus atstovauti teisme.
Tačiau manau kaip atsakovą reikėtų nurodyti ir tą notarą, kuris tokią nesamonę patvirtino.

5. dede pranas 2005-08-07 17:05
Del notaro- atsakovo aishkiai pasikarshciuota.
Berods notaras tvirtina lietuvishkas kopijas ir vertejo tapatybe, tad kuo prasikalto lieka neaishku.

6. Damoklo kardas 2005-08-07 17:16
Notariato įstatymo 26 str. 1d. 6p.:
6) liudija dokumentų vertimo iš vienos kalbos į kitą tikrumą;

Na, man rodos ne tik vertėjo tapatybę tvirtina.
Taip pat 16 str.:

16 str. Notaro atsakomybė

Notaras atsako Lietuvos Respublikos civilinio kodekso ir šio įstatymo nustatyta tvarka už savo, savo atstovo ir notaro biuro darbuotojų kaltais veiksmais fiziniams ar juridiniams asmenims padarytą žalą, vykdant notaro profesinę veiklą.
Už įstatymų ar kitų teisės aktų pažeidimus, padarytus atliekant notarinius veiksmus, už kuriuos taikoma baudžiamoji ar administracinė atsakomybė, notaras atsako kaip valstybės pareigūnas.

7. dede pranas 2005-08-07 22:27
Matyt nevisai tiksli istatymo formuluote, bei neidemi analize klaidina. Vienok notaras tvirtina ne vertimo, bet dokumento tikruma, taigi tvirtina, vertejo tapatybe ir dokumento forma kaipo tokia.

Na pamodeliuokime konkrechias situacijas. Nemazai notaru rokoujasi rusishkai, netgi yra anglu kalba ivaldzhiusiu: how a you? I am how. Vienok kitu 900 pasaulio kalbu ir dialektu notaras gali ir nezhinoti, vienok vertimus privalo tvirtinti. Taigi, jei vertejas pridare klaidu pvz ish xantu-mansiu ar kitos uzsienio kalbos kazka versdamas, manau notaras uz vertimo lingvistine kokybe vargu ar gali bent teorishkai atsakyti.

8. Damoklo kardas 2005-08-07 23:32
Tu pamąstyk pats geriau. Kokio velnio tvirtint vertėjo tapatybę ar dokumento formą. Juk esmė ta, kad būtent vertimo tikrumą (t.y. kad išversta būtent tas, kas buvo originaliam dokumente) reikia patvirtint, juk tame vertimo notariško tvirtinimo ir yra esmė.
Kaip įstatyme parašyta taip ir vykdoma.
Tam notarai ir turi savo parinktus patikimus vertėjus, kurie atlieka vertimo darbus. Tam notarui ir mokami pinigai, kad jis pasinaudojęs visomis priemonėmis patvirtintų vertimo atitikimą originalui.
Ir tam notaras yra apdraustas civilinės atsakomybės draudimu, kad jeigu kažkur susimauna, neatlieka savo darbo, arba atlieka prastai, žalą atlygintų draudimas.

9. dede pranas 2005-08-08 09:54
Siulau padaryti praktini experimenta.
Paskambinti i kelis atsitiktinai pasirinktus notaro biurus ir draudimo kompanijas(kurios draudzia notaru atsakomube) bei prisistachius nepatenkintu klijentu, pareikshti pretenzijas bei paprashyti atlyginti zhala del netixlaus vertimo. Argumentai kodel notaras neatsako uzh vertimu kokybe bus pateikti nedelsiant.
Tiesa, jei kas bus ishvadintas aferistu ar panashiai ash nekaltas.

10. AB 2005-08-08 12:49
Aš tiesiog paskambinau savo notarui ir paprašiau pakomentuoti.
Notaras tvirtina,kaip ir minėjo Pranas,vertėjo asmenybę ir tai,kad dokumentas,pristatytas vertimui ir išverstas yra dokumentas,apie kurį eina kalba.
Įsidemėkite,kad pas bent kurį notarą vertėjai nesiunčia,o tik pas konkretų,kuris to vertėjo asmenybę pažista ir gali patvirtinti.

Galima meginti traukti notarą atsakovu,bet tikrai tai bus sugaištas laikas ir pinigai

11. Damoklo kardas 2005-08-08 14:04
Na, bet štai atvejis kai notaro nurodytas vertėjas taip "gerai" išvertė.
Jeigu vertimas taip pakeičia dokumentą, kad jo turinys pasikeičia, tai vadinas notaras negali tokio dokumento tvirtint. O jeigu patvirtino, tai sakyčiau tai notaro kaltė irgi.
Aš manau įstatymo leidėjas ne tai turėjo omeny ką notarai daro. Notarai sau gyvenimą pasilengvino.
Dabar tai tik įstatymo normos interpretavimo klausimas. O tai tarp kelių teisininkų būtų beprasmis laiko gaišimas. ;)

12. kestamas 2005-08-11 01:50

Sitaucija tokia:


direktorius bendrauja E-pastu ir beabejo, turedamas rankose vertimu kopijas, pripazista firmos kalte, siulo tartis del neteisingai atliktu vertimu, bet tuo paciu leidzia suprasti jog uz notaro paslaugas sumoketu pinigu reikalauti nevertetu, kadangi ’’notaras tvirtina ne vertima, bet vertejos asmenybe - parasa’’..


taigi is to sektu keli klausimai:
1. kiek pinigeliu realu issireikalauti is firmos kaip zalos atlyginima uz neteisinga vertima neteismo keliu, jei uz vertima, kuris 100 proc. neteisingas, sumokejau - 670lt, o uz notaro paslaugas dar beveik - 300lt (viso beveik - 1000lt)?

2. ar teisingai supratau jog nerealu net ir teismo keliu issirekalauti sumoketus pinigus uz notaro atliktas paslaugas, nors is vienos puses ziurint lyg ir visas darbas buvo pavestas biurui (isvesti ir patvirtinti notariskai minetus dokumentus)?

3. jei nepavyktu susitarti, kada veliausiai as galiu apskusti teismui si ’’nesusipratima’’ nuo vertimo dienos praejus 6men ar 1-2metams?


didelis ACIU

13. remigijusgel 2020-08-05 14:43
Ar neįmanoma, kad sutarties sąlygų neįvykdžius agentūrų tada sumokėtų už paslaugų perdarymą kitoje agentūroje, tarkim čia https://metropolis.lt/paslaugos/vertimai-rastu/dokumentu-vertimai/

14. Povilas 2024-02-19 16:38
Aš tai darau visada vertimą per https://translate.google.lt arba https://vertimas.online, aišku jeigu nereikia mums oficialių kažkokių patvirtinimų

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.