Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Ar tikrai norite pažymėti šį komentarą kaip netinkamą?
Pažymėkite patikrinimo varnelę:
Anonymous
2006-01-03 18:47
Sveiki. Butu smagu, jei galetumete patarti.
Po skyrybu su buvusia zmona pagal teismo sprendima, vaiko gyvenamoji vieta buvo nustatyta pas jo motina (teismo sprendime nera nurodytas konketus adresas). Dabar buvusi zmona nusprende isvaziuoti gyventi i kita miesta. Ar ji privalo man pranesti kokiu butent adresu ji gyvens? Ar apskritai, ar ji turi teise pakeisti vaiko gyvenamaja vieta be mano leidimo? Ar pasikeitus vaiko gyvenamajai vietai galiu kreiptis i teisma su prasymu is naujo nustatyti jo gyvenamaja vieta?
1. hawk
2006-01-03 19:38
Kokiu tikslu domites?
2. jonas
2006-01-04 13:52
Tevu teises ir pareigos net nutraukus santuoka yra lygios...
Bet kasacines bylos is AT praktikos rodo, kad tevu teises bendrauti su savo vaikais yra tik formalios...Deja, taip yra
Kiek perziurejau AT civ. bylas siuo klausymu, tik labai retais atvejais po skyrybu vaikai lieka su tevu (vyru). Ir cia nieka nepadarysi...Prisiminkite Dautarto atveji ...Buvusioji isveze vaika i Ispanija, o Dautartas norejo vaikuo gyv. vieta nustatyti su juo.
AT verdiktas, -beveik standartine fraze - ".....tevai turi placias galimybes su vaiku bendrauti...i.t.t,ju teises nera suvarzytas bendrauti. Tai tiesa, bet galimybes?O jeigu vaikai dar nustatyti pries teva?
Taigi Dautarrtui niekas netrukdo vazineti i Ispanija ir atgal
Deja, tokia realybe
3. jole
2006-01-04 14:48
Vaiko gyvenamoji vieta nustatoma ne pagal konkretų adresą ( tai būtų visiškas absurdas0 , o su vienu iš tėvų.Tėvai turi teisę ir pareigą maksimaliai dalyvauti auklėjant vaiką , taigi turi teisę žinoti kur jis gyvena. Žmona nepakeitė vaoko gyvenamosios vietos, nes jis liko su ja.Kreiptis į teismą dėl gyvenamosios vietos nustatymo galima reisškiant pakartotinį ieškinį
4. paktas
2006-01-04 15:05
Šiaip, žinoti kur vaikas gyvens Jūs turite teise. Bet jokio pakartotinio ieškiniuo reikšti nereikia, nes teismas negali (šiuo atveju) apriboti žmonos konstitucines teises (LR Konstitucija 32 str.).Manau, jei nesate manjakas, tai sužinoti problemu nebus.
5. hawk
2006-01-04 16:28
Esme tikriausiai ne gyvenamosios vietos, bet vaiko buitinių-socialinių sąlygų pasikeitimas. Jei vietos pakeitimas salygų visumos nepablogina- kreiptis nera pagrindo.
6. Santa
2018-07-25 19:00
laba diena. Gal galetumete patarti.
Situavija yra tokia. Brolis po skyrybu su buvusia zmona niekaip negali susitarti gražiuoju dėl vaikų lankymosi Lietuvoje. Jo ex išvyko gyventi į užsienį kartu su vaikais ten juos tyčia mokė kalbėti anglu kalba kad jie ne susikalbėtu su tėvu, tėvas šneka tik lietuvių ir rusu kalbomis. nuolat nuteikinėja, neleidzia bendrauti. Tėčio dabartine šeima yra tvarkinga, negerianti, turinti geras gyvenimo sąlygas, turi geras pajamas ir norėtų vaikų ar bent vieno vaiko gyvenamosios vietos pakeitimo. Vieno vaiko tėvas nematė 2 metus kita vaiką parvežė parodyti per atostogas tik savaitei nors tetis tvarkingai moka alimentus ir nori nuolat bendrauti tai yra draudžiama. Kokia reali galimybe prisiteisti vaikus ar bent 1 vaiką? Pagal teismo sprendima, vaiko gyvenamoji vieta buvo nustatyta pas jo motina (teismo sprendime nera nurodytas konketus adresas). Buvusi zmona 3 metus slėpė gyvenama vieta tik dabar gavome konkretų adresą. isAr Ar apskritai, ar ji turi teise pakeisti vaiko gyvenamaja vieta be tėvo leidimo? Ar pasikeitus vaiko gyvenamajai vietai galima kreiptis i teisma su prasymu is naujo nustatyti jo gyvenamaja vieta? Ir kiek tikėtina kad bent vienas vaikas gali būti grąžintas į Lietuva kartu gyventi su tėvu?
Galima vadovautis 1980 m. Hagos konvencija dėl tarptautinio vaikų grobimo civilinių aspektų[1] (toliau 1980 m. Hagos konvencija) ir 2003 m. lapkričio 27 d. Tarybos reglamentu (EB) Nr. 2201/2003 Dėl jurisdikcijos ir teismo sprendimų, susijusių su santuoka ir tėvų pareigomis, pripažinimo bei vykdymo, panaikinančiu Reglamentą (EB) Nr. 1347/2000 (toliau ir Reglamentas).
Pagal Reglamento 2 straipsnio 11 punktą neteisėtas vaiko išvežimas ir negrąžinimas yra tais atvejais, kai yra pažeidžiamos globos teisės, įgytos teismo sprendimu, įstatymu nustatyta tvarka ar juridinę galią turinčiu susitarimu pagal valstybės narės, kurioje yra vaiko nuolatinė gyvenamoji vieta iki išvežimo ar negrąžinimo, ir jei išvežimo ar negrąžinimo metu globos teisėmis buvo faktiškai naudojamasi drauge, ar jų su niekuo nesidalijant, arba jomis taip būtų naudojamasi išvežimui ar negrąžinimui. Pagal Reglamento 11 straipsnio 3 dalį, teismas klausimą dėl vaiko grąžinimo privalo išspręsti ne vėliau kaip per 6 savaites nuo pareiškimo gavimo. Reglamentas nukreipia į 1980 m. Hagos konvenciją.
Vadovaujantis 1980 m. Hagos konvencija tarptautinis vaikų grobimas civilinės teisės prasme suprantamas kaip vieno iš tėvų ar kitų artimų giminaičių vykdomas neteisėtas vaiko išvežimas į kitą valstybę ir laikymas joje arba kaip teisėtai į kitą valstybę atvežto vaiko laikymas joje pasibaigus teisėtam vaiko buvimo toje valstybėje laikui. Konvencijos 3 straipsnis numato dvi būtinąsias sąlygas, kai vaiko išvežimas laikomas neteisėtu: 1) vaiką išvežant turi būti pažeistos globos teisės, suteiktos asmeniui, institucijai ar kitai organizacijai atskirai ar kartu, pagal vaiko nuolatinės gyvenamosios vietos valstybės teisę; 2) šiomis teisėmis išvežimo ar laikymo metu turi būti kartu ar atskirai naudojamasi arba turėtų būti galimybės tai daryti, jeigu vaikas nebūtų neteisėtai išvežtas. Tai reiškia, kad vaiko išvežimu ir laikymu turi būti pažeistos teisėtos ir realiai įgyvendinamos vaiko globos teisės. Pagal Konvencijos 5 straipsnį, globos teisės reiškia teisę rūpintis vaiku, visų pirma nustatyti jo gyvenamąją vietą. Globos teisės asmeniui gali būti suteiktos: 1) pagal įstatymą; 2) teismo keliu; 3) administracinės institucijos sprendimu; 4) teisinė galią turinčiu susitarimu. Bet kuriuo atveju globos suteikimo pagrindas turi būti teisėtas pagal vaiko nuolatinės gyvenamosios vietos valstybės teisė.
Jūsų komentaras/atsakymas
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.