Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Kiti klausimai > Nelegalios statybos įteisin...


    


Beta 2006-02-21 19:10
Prašau pagalbos. Gal kas galite išsamiai paaiškinti kaip įteisinti nelegalią statybą?
Situacija: perku butą. Jame išgriautos sienos (neatraminės) (buvo du kambariai, o liko kaip ir vienas kambarys), vietoj virtuvės patalpos padaryta vonios su tualetu patalpa. Viskas padaryta be projekto ir be statybos leidimų. Nauji kadastriniai matavimai nepadaryti.
Pardavėjas siūlo pirkti tokį butą koks yra, bet su ankstesniu buto planu , tarsi pirkčiau dviejų kambarių ankstesnio išplanavimo butą.

1. Vija 2006-02-21 19:34
Nesu didelė tokių rekonstrukcijų žinovė, todėl į mano pamąstymus žiūrėkite atsargiai.
Perskaičius jūsų klausimą ir man kilo klausimų: koks tai namas: daugiabutis, mūrinis, medinis ar kaip? Mieste, kaime ir pan. Kaip manote, ar gali būti kokių nors problemų dėl rekonstrukcijos projekto suderinimo, ar yra kokių nors ribojimų dėl vandentiekio, kanalizacijos ir pan.? O gal tai nekilnojamojo turto vertybė? Tai gali sudaryti jums problemų.
Pirkdami butą, jūs prisiimate atsakomybę dėl neteisėtos rekonstrukcijos. Jeigu jus vis viena norite pirkti tą butą, galvodama, kad rekonstrukcijos projektą pavyks suderinti, apsidrausdama, kai nupirksite, kreipkitės į antstolį dėl faktinių aplinkybių konstatavimo. Paslaugos, žinoma, mokamos.
Buto kaina dėl išplanavimo neatitikimo turėtų sumažėti, nes jums pačiai teks susitvarkyti dokumentus. Jeigu visa tai tenkina, pirmyn.

2. Beta 2006-02-21 21:57
Butas yra daugiabučiame name vieno didmiesčio senamiestyje. Kiek aiškinausi su architektu problema yra vonios perkėlimas į virtuvės vietą. Tokiu atveju darant projektą, pagal 2004 m. Statybos techninį reglamentą : "jei nėra galimybių įrengti naujai projektuojamų vonios ir tualeto patalpų virš kituose aukštuose esančių šios paskirties patalpų (tarp jų ribų), leidžiama jas įrengti virš kitos paskirties patalpų, užtikrinant vandens ir nuotekų nepratekamumą, mikrobinės taršos išvengimą, nepadidinant esamo triukšmo lygio ir nepabloginant kvapų, jei šių prietaisų nuotakai klojami virš perdangos ir prijungiami prie esamų stovų".

Bet kokios yra procedūros norint teisiškai įforminti tai, kas jau padaryta???

3. abrams 2006-02-22 00:30
galima gyventi ir neįteisinus savavališkos statybos.

O jei norite susitvarkyti - tai bus sudėtinga (nes manau pareikalaus 50 +1 proc. visų namo patalpų savininkų sutikimo), pirmas žingsnis - kreiptis į apskrities viršininko administraciją.

4. paktas 2. Beta 2006-02-22 08:19
Nueiti pas architektą , paruošti rekonstrukcijos projektą , jį suderinti ,ir gavus leidimą rekonstrukciją atlikti ūkio būdų, be jokių komisijos parašų įteisinti.Projekto parengimas nuo 6 lt. už kv. m.,geras architektas pats suderinimus padarys.Leidumas apie 100 lt.

5. abrams 4. paktas 2006-02-22 09:34
tokius "bairius" galima daryti tik nuosavame name. Daugiabutyje bet kokiu turėtų būti organizuojamas viešasis aptarimas ir gaunami daugiau negu pusės savininkų sutikimai.
Jei tokiu būdu (kai nesiafišuojama, kad atlikti tam tikri darbai) bus bandoma gauti statybos leidimą, kaip minėjau, vis tiek reikės organizuoti vieš. aptarimą. tokiu būdu gyventojai, manau, labai supyks, kad kaimynai dar nori rekonstruoti butą, kai butas neseniai jau buvo rekonstruotas.

kitas kelias tvarkytis dokumentus kaip priklauso - nuo apskrities viršininko administracijos. Praktiškai reikės atlikti tokias pačias procedūras, kaip kreipiantis į savivaldybę dėl statybos leidimo gavimo, tik truputėlį ilgiau užtruks, na gal dar piktas inspektorius skirs ne įspėjimą, o baudą.

6. paktas 3. abrams 2006-02-22 10:25
Taip, viešą aptarimą reikia rengti, reikalingas protokolas, registruoti laiškai gyventojams, informaciniai lapeliai kieikviename narvelyje(tai projekto rengimo stadijoje-pati procedūra).Tačiau jokių sutikimų gyventojų nereikai , tik informuoji, o visus techninius klausimus suderini su kompetitengomis institucijomis(architektas suderina).
PS.Beta.
Nueiti pas architektą ir paaiškins- tai daroma labai paprastai:))Žymiai papračiau nei per apskrities viršininko administraciją.

7. abrams 6. paktas 2006-03-01 12:44
Prašyme išduoti statybos leidimą yra tokia grafa “įrašas apie planuojamos statybos vykdymą, pradėti ar nepradėti statybos darbai”. Jei šioje parašymo grafoje asmuo, norintis gauti statybos leidimą, nieko neįrašys, tai bus nelabai gerai, jei paaiškėtų reali situacija.

8. dėdė pranas 2006-03-01 18:04
Pirmiausia reikėtų pasitarti su išmanačiu- gal butas rekonstruotas taip, kaip negalima, su gresme aplinkiniams, tuomet geriau matyt nepirkti.
Jei tokia rekonstrukcija iš esmės galima- nusipirkus užsisakyti kadastrinių matavimų bylą ir kreiptis į statinių inspekciją. Kadangi pirkėjas nelegalių statybų pats nevykdė, vargu ar jam taikytina administracinė atsaskomybė. Statinių inspekcija turėtų parašyti nurodymą, ką reikia padaryti/pataisyti ir per kiek laiko. Tuomet vėl pas architektą, kuris išeinant iš nurodymo paruoštų statybos projektą ir tt.


9. Solveiga 2006-03-31 21:46
prašau skubaus patarimo- Gyvenu asmeninės nuosavybės teise priklausančioje namo dalyje, Kaune, Žaliakalnyje. Noriu prisistatyti 9 kv. priestatą, nes turiu nepilnametį sūnų ir jam reikia atskiro kambario. Iki šiol gyvename viename kambaryje.Jei priestatą pasistatysiu savavališkai, kokios tolesnės teisinės pasekmės. Tikiuosi kvalifikuoto patarimo. Ar rizikuoti statyti be leidimo.

10. Zilvinas /Juf! 2006-04-03 14:37
Komentaras apie patį pirmą klausimą:

O ar ši situacija nepapuola po statinio paprastojo remonto sąvoka (LR Statybų įstatymo 2 str. 21 d.: "Statinio paprastasis remontas - statinio remontas, kai: <...> keičiamos pertvarų vietos; <...> atliekamas bendrųjų statinio inžinerinių sistemų dalių, kurios skirtos tik butų ar kitų patalpų reikmėms, remontas pertvarkant, pakeičiant visiškai ar iš dalies šias sistemų dalis, <...>.") O pagal to pačio įstatymo 23 str. 1 d. 2 p. statybos leidimas paprastąjam remontui yra nereikalingas.

11. frantikaz 2007-06-28 20:58
Kaip as grioviau neatramines pertvaras Kauno senamiestyje. Parasiau prasyma savivaldybei ir paveldui, t.y. laisvos formos pranesimas kas bus daroma ir brezinys kuriame matosi senos ir naujai daromos pertvaros. Kadangi pertvaros neatramines, tai pasirase be problemu ir greit.

12. jurgita 2016-04-22 10:22
laba diena kaip galima isiteisinti buta kuris neturi jokiu dokumentu. tai yra murinis keturbutis o registru centre arhyvuose ieskojom niekojom neradom. mes gyvenam jau 5metus o savivaldybe nieko nezino jei neydomu. kaip butu galima padaryti ismatavimus,pasidaryti dokumentus kiek tai kainuotu.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.