Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Civilinė teisė > Servituto panaikinimas


    


Ausra 2007-04-16 09:44
Sveiki. Gal galetumet atsakyti i klausima del servituto panaikinimo. LR Zemes istatymo čę straipsnio 9 dalyje nurodoma, jog Administraciniu aktu nustatytas servitutas Civilinio kodekso nustatytais pagrindais baigiasi apskrities virsininko sprendimu panaikinti nustatyta servituta. Civilinis kodeksas (4.131 str. ir 4.135 str.) numato servituto pasibaigima servituto atsisakius arba isnykus jo butinumui. Taigi, klausimas butu toks - jei viespataujancio daikto savininkas rastu atsisako servituto arba sudaro su tarnaujancio daikto savininku susitarima del servituto pabaigos, tokiu atveju galima kreiptis i atitinkamos apskrities virsininka su prasymu servituta panaikinti? (beje, minetieji atsisakymas ir susitarimas turbut turetu buti notarines formos?) Is anksto dekoju uz atsakymus.

1. bang 2007-04-16 10:23
Šiaip atsisakymas pagal CK 1.74 str. 1 d. 1 p. turėtų būti įformintas notariškai, tačiau specialioji (CK 4.131 str. 4 d.) nustato, kad - pakanka rašytinės formos. Manau apskričiai pakaktų viešpataujančio daikto savininko rašto, kad išnyko servituto būtinumas. Šiaip pasiklauskite apskrities administracijoje.

2.  2019-07-27 08:14
Kas panaikina servitutą? Apskrities viršininkas? Maniau nac. žemės tarnyba?

3. Teisininku bendrija 1. bang 2019-07-28 16:55
Norint panaikinti (CK nustatytais pagrindais) servitutą, įregistruotą Nekilnojamojo turto registre, svarbu atkreipti dėmesį į servituto nustatymo pagrindą. Tuo atveju, jeigu servitutas buvo nustatytas sandoriu, jis gali būti naikinamas tik šiame sandoryje nurodytomis sąlygomis arba papildomu susitarimu, o esant ginčui dėl jo panaikinimo – teismo sprendimu.
Lietuvos Respublikos žemės įstatymo 23 straipsnio 9 dalyje reglamentuojama, kad administraciniu aktu nustatytas servitutas CK nustatytais pagrindais baigiasi, kai institucija, priėmusi sprendimą nustatyti servitutą, priima sprendimą tokį servitutą panaikinti.

4. Laurynas 2024-04-17 14:55
Sveiki, gal galite pasakyti kokio dydžio žyminis mokestis yra mokamas už pareiškimą teismui dėl servituto panaikinimo? Ir kur galima būtų rasti pareiškimo šabloną? Būčiau labai dėkingas už pagalbą, kas su tuo susidūrę

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.