Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Ar tikrai norite pažymėti šį komentarą kaip netinkamą?
Pažymėkite patikrinimo varnelę:
Laima
2007-05-01 20:41
laba diena, vyras nupirko nama ir pas notara suforminom,kad jis yra jo asmenine nuosavybe,(pas notara pasirasiau sutikima)ne musu bendra jungtine.norejau paklausti,tokiu atveju,kaip vyktu turto dalybos t.y.to namo vyro mirties atveju,kai jis turi is pirmos santuokos viena pilnamete ir viena nepilnamete dukra.abi gyvena su jo pirmaja zmona.mes bendru vaiku neturim,taciau planuojam ir as susirupinau,ar nebus taip,kad musu bendras vaikas neturetu jokiu paveldejimo teisiu ar bet kokiu teisiu skyrybu atveju(nes as jokiu neturiu)i si nama,o is jo pirmos santuokos vaikai-taip.ir kokios gaunasi mano paveldejimo teises i si nama t.y. jo turtas pagal paveldejima dalintusi i tris dalis-man ir jo vaikams is pirmos santuokos?
o apskritai ar galima uzgincyti toki notaro suforminima, kad sis namas jo asmenine nuosavybe ir padaryti musu bendra jungtine?
Vaikai turės lygias teises į paveldėjimą pagal įstatymą nesvarbu kokioje santuokoje jie gimė ar išvis nesantuokiniai. Testamentu palikėjas gali savo turtą palikti bet kam. Su vaikais sutuoktinė paveldi vieną ketvirtadalį palikimo, jeigu vaikų ne daugiau kaip trys (visų palikėjo vaikų primėmusių palikimą - ir iš kitų santuokų, taip pat gimusiai po palikėjo mirties), neįskaitant sutuoktinio. Jeigu vaikų daugiau kaip trys, sutuoktinė paveldi lygiomis dalimis su kitais įpėdiniais.
Dėl užginčijimo. Ginčyti galima beveik viską :) Kadangi reikėjo sutikimo tai namas pirktas jums būnant santuokoje. Priklauso iš kokių lėšų pirko namą.
na, esme tai isvis yra tame,kad mes pasiemem paskola is banko kaip seimos poreikiams tenkinti, kreditoriai esam abu,o paskola 320 000 lt , namo verte pirkimo dokumentuose 400 000lt,tai 80 000 lt vyras sumokejo is karto pardavejams grynais pas notara. manau,kad nors ir jis savo uzdirbtais pinigais sumokejo 80 000lt,bet paskola tai mes rastiskai mokam abu uz jo asmenini turta.cia kazkokia nesamone gavosi ir panasu kad mano vyras save apsisaugojo bet kokiu atveju,o jau as likau kaip bus taip bus:(registru centre pasiule registruoti si nama kaip seimos turta,bet kaip suprantu,toks pavadinimas esmes nepakeicia,skyrybu atveju ar mirties jis vistiek lieka kaip vyro asmenine nuosavybe
CK 3.89 str. 1 d. 7 p. asmenine sutuoktiniu nuosavybe pripažistamas turtas sutuoktinio įgytas už asmenines lėšas arba lėšas gautas realizavus jo asmeninę nuosavybę esantį turtą.
CK 3.90 straipsnis. Turto, kuris yra asmeninė sutuoktinių
nuosavybė, pripažinimas bendrąja
jungtine sutuoktinių nuosavybe
1. Turtas, kuris yra vieno sutuoktinio asmeninė nuosavybė,
gali būti teismo pripažintas sutuoktinių bendrąja jungtine
nuosavybe, jeigu nustatoma, kad santuokos metu šis turtas buvo iš
esmės pagerintas sutuoktinių bendromis lėšomis arba kito
sutuoktinio lėšomis ar darbu (kapitalinis remontas,
rekonstrukcija, pertvarkymas ir kita).
bendrai mokama paskola, manyčiau, yra svarus įrodymas, kad turtas faktiškai yra bendroji jungtinė nuosavybė.
nepaminejau,kad sis namas yra dabar kadastre priduotas kaip 82 procentu baiktumo.tai jei si rudeni mes ji priduosim kaip 100 procentu baiktumo,kur man reiktu kreiptis,kad irodyti,jog mano lesomis sis namas buvo uzbaigtas ir kad ji pripazintu musu bendra jungtine nuosavybe?i teisma?as nesuprantu vieno-tai negi man mano vyra reiks duot i teisma,kad jo asmenine nuosavybe butu pripazinta musu bendra?o be teismo kito kelio nera?
be abejo, kad yra. galima susitarti su vyru gražiuoju:) įrodymai dėl prisidėjimo labai paprasti, jeigu bendrai mokate už paskola, tuomet iš jūsų sąskaitos matysis pervedimai bankui. jeigu tai tik formaliai abiejų vardu paimta paskola, o dengia ją vienas vyras, tuomet įrodyti gali būti kažkiek sunkiau, kad ir jūs prisidėjote.
1. Anonymous
2007-05-03 11:34
na kiek supratau tai jus norite padaryti bendra nuosavube ta nama kuri isigijote.na ir gerai..suseskite su vyru ir nuspreskite kad reikai sutarties kad turtas ygytas santuokoje yra jusu bendra nuosavybe.jei vyras nepriestaraus tiesiog sudarykite ta sutarti.ir be jokiu teismu. mano vyras pirko 3 kambariu buta kaip savo nuosavybe .po to garaza ,soda.as nepriestaravau nors santuokoje gyvenome 7 metus ir turejome vaika.jis pats pasiule sudaryti tokia sutarti(bendros nuosavybes).ir be teismu.
na, turbut butu paprasciausia, kad jis man puse namo padovanotu ir tas namas taptu bendra nuosavybe, bet vyrui kazkas "uzplauke" ir is pradziu jau sutarem kad taip padarysim, o dabar jau taip jis nebenori daryti. tai as tiesiog issigandau, kad jei jis taip persigalvoja,ar kada nenusvilsiu per savo toki dideli pasitikejima.nors vienas kita tikrai mylim ir puikiai sutariam,bet toks vyro sprendimas man pasirode gana keistas. banke pakeiciau saskaitos numeri, nes pries tai buvo nurodyta, kad pagrindine saskaita is kurios bus mokama paskola yra mano vyro, o dabar banke musu paimta paskola bus nuskaitoma nuo mano vardu esancios saskaitos ir nuo jo saskaitos ji bus nuskaitoma tik tuo atveju,jei manojoje nepakaktu lesu(as jau pasistengsiu kad taip nenutiktu). tai as dabar manau,kad jei neduok dieve musu seima kada nors isirtu,as bet kokiame teisme irodyciau, kad sis namas yra musu bendroji nuosavybe, o ne jo asmenine, kadangi paskola butu mokama mano, o jo tik inesti pradiniai 80 000lt.
8. elgeta
2007-05-07 19:58
Laimute, Jus vyras "ismaude". Labai patarciau apsilankyti pas advokata, kad daugiau nepripainiotumete. esant Jusu sutikimui, patvirtintam pas notara, teismai labai labai sunkiai ta nama pripazins bendra abieju sutuoktiniu nuosavybe. Kaip teismui irodysite, kad ta sutikima pasirasete ne savo noru? ivertinkite, kad apie 60 proc. Lietuvos santuoku isyra, be to, yra vaikai is pirmosios santuokos (=islaikytiniai).... Nepagailekit 100 Lt gerai konsultacijai, ramiau miegosite.
Sveiki norėjau paklaust mes su vyru pirkom namą namas yra ant mano vardo bet skaitome bendrasavininkai ar galiu be vyro parduoti namų jis sutinka
11. Mei
2018-06-13 10:55
Jurgita, namas yra registruotas arba jūsų vienos vardu, arba abiejų, negali būti tokios situacijos "namas yra ant mano vardo bet skaitome bendrasavininkai". Jei turtas įgytas santuokoje - tikėtina, jis yra abiejų sutuoktinių jungtinė nuosavybė. Visų pirma išsiaiškinkite šį aspektą.
Jeigu turtas yra jūsų asmeninė nuosavybė - vyro sutikimo nereikia.
Jeigu turtas yra jūsų abiejų nuosavybė - reikia ne tik vyro sutikimo, bet ir noro parduoti savo turto dalį :) Jeigu jūsų vyras sutinka su pardavimu, turbūt nebus problemų forminant sandorį nusivesti vyrą pas notarą ir pasirašyti dokumentus kartu.
Jūsų komentaras/atsakymas
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.