Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Ar tikrai norite pažymėti šį komentarą kaip netinkamą?
Pažymėkite patikrinimo varnelę:
Martynas
2007-05-11 14:55
Ar gali antstolis uz civiline skola reikalauti sulaikyti pasienyje, neleisti isvaziuoti i uzsienio sali? Ar yra koks teises aktas, kuris apribotu skolininko laisve?
1. Zilvinas /Juf!
2007-05-11 15:46
Jeigu antstolis vykdo teismo sprendimą byloje dėl lažo sutarties pažeidimo, tai tikrai gali... nors, kita vertus, baudžiava Lietuvoje apie 1861 metus buvo panaikinta... ;-)
Sulaikyti policija gali, pavyzdžiui iškėlus bylą dėl vengimo išlaikyti vaiką - aišku turėjau galvoj baudžiamąją bylą.
5. companero
2007-05-11 17:09
Jūsų visų bajeriai šiuo atveju blankoki:
145 straipsnis. Laikinosios apsaugos priemonės
1. Laikinosios apsaugos priemonės gali būti:
1) atsakovo nekilnojamojo daikto areštas;
[...]
8) išimtiniais atvejais draudimas atsakovui išvykti iš nuolatinės gyvenamosios vietos;
[...]
Man neteko to įgyvendinti. Teorinė galimybė yra. Kai bandžiau tai įgyvendinti praktiškai, niekas nežinojo kaip ir ką daryti. Aš- prisipažįstu- taip pat nežinau- realios tvrakos. Bet kai kai nesąžiningam atsakovui prigrasinau šios nuostatos realizavimu, viskas baigėsi taikos sutartim. Būsiu dėkingas visiems, kurie pasidalintu savo realia patirtimi arba argumentuotais motyvais, o ne bla bla bla. Nebūkit 2007 m. Eurovozija
Nesupratau, apie kokius tu bajerius. Areštavus daiktą ar uždraudus išvykti galima sulaiktyti pasienyje ?
Visų pirmą klausimas buvo apie skolą, o ne kokius tai draudimus. Nu lai būna LAP dėl išvykimo, dėl kuriuo asmuo tuti būti supažindintas PASIRAŠYTINAI (CPK 148 str. 6 d.).
Kokia atsakomybė už šio apribojimo pažeidimą ? - kaltiesiems asmenims teismo nutartimi GALI BŪTI skiriama iki vieno tūkstančio litų bauda (ir aišku ATSKIRA teismo nutartimi). Be to, ieškovas turi teisę išieškoti iš tų asmenų nuostolius, atsiradusius dėl teismo nutarties dėl laikinųjų apsaugos priemonių neįvykdymo (CPK 149 str.).
Na ir kokiu pagrindu žmogų turi policija sulaikyti pasienyje ?
Manau, kad esant tokiai teismo nutarčiai, antstolis paima iš skolininko rašytinį pasižadėjimą neišvykti. Ir tiek.
11. anupr@s
2007-05-12 18:38
CPK 132 straipsnis. Atsakovo paieškos paskelbimas
Išimtiniais atvejais, atsižvelgdamas į bylos aplinkybes, jeigu nežinoma atsakovo buvimo vieta, teismas gali paskelbti atsakovo paiešką per policiją, jei ieškovas įrodo, kad jis ėmėsi visų priemonių atsakovo gyvenamajai vietai nustatyti.
Taigi, asmuo ir už "civilinę skolą" gali būti sulaikytas, tame tarpe ir pasienyje.
Dėl asmens ne tai kad sulaikymo, bet draudimo kirsti sieną, kaip lap, palaikau companero tiek CPK tiek VSATĮ tam teorines prielaidas sudaro. Sienos apsaugos tarnybos pareiga, kontroliuoti sienos kirtimo teisėtumą. Sienos kirtimas pažeidžiant teismo nutartį, kad ir civilinėje byloje, teisėtu matyt nelaikytinas. Tiesa, kaip praktikoje toks draudimas ta prasme būtų įgyvendintas duomenų neturiu.
Praktikoje šis reikalas įgyvendinamas taip: institucija paskyrusi apribojimą (draudimą išvykti iš šalies, atvykti į šalį, sulaikyti ir pan.) siunčia duomenis VSAT įvedimui į VSATIS duomenų bazę. Priklausomai nuo veiksmo duomenys įvedami į pošakį. Atvykus tūlam piliečiui į PKP tikrinami jo dokumentai ir VSATIS. Jei yra draudimas išvykti iš šalies, asmeniui grąžinami dokumentai ir nebeleidžiama vykti per sieną, jis gali ramiai pėdinti/važiuoti atgalios. Aptartas veiksmas nėra tapatus asmens sulaikymui.
Kaip sykis taip ir maniau. Jei kada prisireiktų realizuoti paskirtą lap "draudima atsakovui išvykti iš nuolatinės gyvenamosios vietos" nutartį su lydraščiu per antstolį ar tiesiogiai matyt vertėtų pasiūsti į vsat.
Statau 8 vs 2, ypač žinant karišką uolumą, kad geriau nepraleisti 10, negu praleisti 1, kurio nebuvo galima praleisti, kad asmuo nuo sienos ramiai pėdintų namo.
Bang'ui, o kas seka kada policija surandą paieškomą asmenį?
Nežinau tikslios procedūros, tačiau paieškos teismas per policiją gali (o kartais ir privalo) imtis, kai negalima išnagrinėti bylos šiam asmeniui nedalyvaujant, ty įstatymas draudžia priimti sprendimą už akių. Dažniausiai šeimos bylose. Paieška susijusi ne su asmens sulaikymu, o su tam tikrų faktų nustatymu (kad asmuo apskritai yra gyvas) ar paieškomo informavimu apie prasidėjusį procesą. Atskirais atvejais gali pareikalauti atvesdinti, tačiau procedūros ne civilinės ir antstolis čia visiškai ne prie ko.
17. Edvin
2018-05-10 00:43
Na o jaigu gavau pries metus bauda vaziuodamas be inciu
Renso. Bet nesumokejau iki dabar bet esu dabar lietuvoje ir noriu v.aziuoti i uk atgal. Ar mane praleis pro siena? Ar busiu suimtlas
Jūsų komentaras/atsakymas
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.