Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Kiti klausimai > Del testamento parasymo


    


zolia 2007-07-19 17:55
Privatus gyvenamasis namas pagal paveldejimo teise padalintas i 2 dalis:puse namo priklauso man su broliu, kita puse motinai.
Motina nuolat grumoja aprasysianati kitam asmeniui testamentu savo paveldeta dali.
Klausimas: Ar gali motina aprasyti savo dali?, Ar turi pirma pasiulyti mums su broliu pirkti?. Kokiais atvejais yra imanomas teisminis testamenro galiojimo uzgincyjimas?.
Labai dekinga busiu uz atsakyma.

1. Alena 2007-07-19 19:25
Motina gali ne tik grumoti, bet ir padaryti kaip grasina - t.y. uzrasyti (palikti testamentu) savo turta (visa, o ne tik 1/2 minetojo namo) kam tik nori (kaip yra mineta ankstesnese, pan. temose - tiems kas prisitrina su skaniais patiekalais, arba baznyciai, vaikystes draugei, arba kaimynui is rytines sklypo puses). Tokia jos teise itvirtinta istatyme.

Del pirkimo - taip, jei motina ketintu kam nors parduoti mineta 1/2 dali - turetu pirmiau pasiulyti pirkti jums su broliu, kaip bendrasavininkams, o jums atsisakius - parduoti kam nori, bet ne uz mazesne, kaip jums siulyta, kaina.
Siam dalykui apeiti puikiai tinka dovanojimas ar mainai svetimam zmogui - tokiu atveju pirmenybes teises bendrasavininkai neturi.

Uzgincyti testamenta, jei jis sudarytas pas notara (kuris patvirtina, kad asmuo parase testamenta savo valia, niekeno neverciamas, yra veiksnus), o jusu mama niekad negulejo psichiatrineje ligonineje, ir taip pat nesirgo - nesigyde nuo tokiu ligu, neturejo problemu del alkoholio ar narkotiniu medziagu vartojimo, - arba tas nera uzfiksuota atitinkamose institucijose ir t.t. - neturite sansu.

2. zolia 1. Alena 2007-07-19 19:45
Labai aciu uz atsakyma.
Isties graudu kad istatymuose nera jokiu saugikliu kad asmuo nepiknaudziautu turto aprasymu, dar daugiau grumotu.
O tai reiskia vaikai privalo t.y.priversti parduoti savo dali ir eit kur nori, o stai motina gali aprasyti kad ir kokiam valkatai.
Teisimine sistema is viso del turto paveldejimo netobula. Pasilikes asmuo su savo dalimi gali terorizuoti elgtis kaip tik patinka ir siuo atveju savo vaikus ne kiek materialiskai kiek moraliskai niekinti.
Idomu tada ar is viso yra kokia atsakomybe uz tokia moraline skriauda kuri tesiasi metu metais? Ar vel galima is savo vaiku tyciotis kad sie neturi materialines galimybes isinuomoti kitur?

3. bang 2. zolia 2007-07-20 10:51
Įstatymuose nėra jokių saugiklių, kad aš negalėčiau savo saldainio atiduoti kam noriu, o tik būtinai pasiūlęs jį jums :))))
Dažniausiai būna atvirkščiai, vaikučiai terorizuoja savo pagyvenusius tėvus.

4. zolia 3. bang 2007-07-23 18:45
Reiktu teisininkams geriau apsiziuret kas ka daugiau terorizuoja.
Ir nereikia cia legendu pint kad vaikai skriaudzia tevus. Kiek blogybiu pridaro. O teisminis kelias mat nieko nenumato.
Taip as irgi savo paveldeta dali galiu valkatomis apleisti. Bet yra morale.
Teismams morale mat nelabai patinka. O kam cai tuos saugiklius statinet?. Palikti svieigai. Tegul terorizuojasi!!!

5. bang 2007-07-24 10:06
"Taip as irgi savo paveldeta dali galiu valkatomis apleisti" - tai kodėl motina negalėtų ? Moralė yra toks dalykas, kurį priešingos pusės supranta savaip ir dažniausia savo naudai.

6. Zilvinas /Juf! 4. zolia 2007-07-24 11:09
Na kurių galų gvieštis to svetimo turto. Viską juks patiems galima užgyventi.

7. rasa 2009-12-15 11:45
2009m.rugsejo 2d.mire mano senelis.Kreipiausi i kauno miesto 5-aji notaru biura ir suzinojau jog senelis 1990 birzelio 12d,testamentu visa turta ,gyvenamaji nama ir ukini pastata perrase mano netikram pusbroliui ir jo zmonai. As esu ten gimusi ir augusi nuo pat kudikystes su tevais ,sese,broiu,seneliu.Mano tevai tame name gyveno vos susituokus,nuolat remontavo nama ir aplinka stengesi ir kure gerbuvi sau ir savo vaikams.Kai mire mano tetis mes su mama broliu ir seserimi persikraustem sale esanti ukini pastata.I pagrindi nama atsikrause mano netikras pusbrolis kuris yra ivaikinas mano tetos bet senelis pasijame ji pas save. Mano "pusbrolis" yra jau mires. Mano zinioms jis priklause nusikalstamam pasauliui,slapstydamasis nuo policijos jis isvyko i Vengrija.,kiek zinau jis ten ir buvo nuzdudytas.Nuo to laiko kai atsikrause ta zmona mano pusbroliui man,mano mamai sesej ir broliui su seneliu buvo uzdrausta bendrauti. pusbrolio zmona pamacius kad kuris nors seimos narys lauke pakalbedavo su TIKRU SENELIU ji tuoj pat vydavo ji namo. Viena karta mano broliui pavyko pasikalbeti su seneliu del testamento ir senelis uztikrino kad viskas yra gerai kad mes nebusime palikti gatveje ir kad viskas bus padalina lygiomis dalimis.Senelis pastaruoju metu sunkiai sirgo ,esu maciusi nemazai melyniu ant jo kuno.Senelis mire nesulaukes mediku pagalbos,atvaziave greitosios pagalbos medikai buvo pakraupe esanciomis melynemis ant senelio kuno sako "kaip konclageri".mano pusbrolio zmona nuolat musdavo savo vaikus,taipogi esu ne karta girdejusi kaip smurtavo ir pries seneli.as esu bedarbe mano vyras islaiko mane mano sunu ir mano invalide mama. siaip ne taip susiremontavom ta ukuni pastata,susitvarkeme kiema,pasistateme tvora..Arr mes laimetume ka nors teisme jeigu jau testamentas parasytas kitam zmogui nors seneliui praktiskai ji niekas yras. nes jau isgyvene esame 40 metu. turetu buti ir atsizvelgta i mano motina invalide ir tai kad 4seimos nariai glaudziames 2mazu kambariu ukiniame pastate. Aciu uz atsakyma

8. bang 2009-12-15 11:54
Ieškinį dėl testamento ar jo atskirų dalių pripažinimo negaliojančiomis gali pareikšti tik kiti įpėdiniai pagal įstatymą arba pagal testamentą, kurie paveldėtų, jeigu testamentas ar jo atskiros dalys būtų pripažintos negaliojančiomis.

9. bang 7. rasa 2009-12-15 12:02
Čia mandriai norėjau pklausti, kas paveldės pagal dabartinį testamentą ir ar pretenduotumėt jūs, jei testamentas būtų pripažintas negaliojančiu ar atimta paveldėjimo teisė iš testamentinio įpėdinio :)

10. Jane 2020-12-12 21:20
Sveiki norėčiau paklausti ar yra galimybė sužinoti apie testamento sudarymą.Padėtis yra tokia,kad anūkas su mumis nepasitaręs nusivežė močiutę pas notarą dėl žemės dovanojimo[čia kaip ir viskas gerai mes buvom tai aptarę dėl žemės],bet mes turim įtarimą kad jis galėjo ir namus pasidovanoti.Nes grįžusi močiutė komentavo kad daug popierių teko pasirašinėti,ji namų nesiruošė niekam dovanoti,Močiutė dar gyva ,bet turi psichikos problemų.Mes esame penki vaikai,viena iš dukrų mama prižiūri ir rūpinasi,anūkas prie to neprisideda.Kur mums kreiptis kad sužinotumėm apie testamentą ar galimą tai užginčyti.

11. Alda 10. Jane 2020-12-13 12:06
Kreipkitės į VĮ Registrų centro testamentų registrą,pateikite užklausimą,pažymėję,kad esate įstatytiminė įpėdinė ir norite sužinoti ar yra sudarytas testamentas.

12. Jorum 2020-12-14 09:34
Testamentų registro duomenys yra nevieši ir kitiems asmenims (ne testatoriui) gali būti atskleisti tik po testatoriaus mirties.

13.  2020-12-15 20:44
Alda..

Informacija apie testamento sudarymą ir jo turinį yra konfidenciali (CK 5.28 straipsnis)...

14. aivaras - 13 2020-12-15 20:46
P.S. Nereikia painioti žmogaus.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.