Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Esame susituoke, tačiau aš noriu skirtis. Butas iki santuokos priklause man ir mano mamai. Priregistravau tame bute savo vyra. Vyras man grąsina, kad turesiu suteikti jam gyvenama vieta. Ka tai reiškia ir kodel turečiau tai daryti. Ir aplamai kuo vyro registracija mane įpareigoja ir kokias teises suteikia mano vyrui?
Vienintelę teisę - nedeklaruoti gyvenamos vietos. Tikriausiai, butas nėra įregistruotas kaip šeimos turtas. Tik tuo atveju, jeigu vyras finansiškai ar darbu prisidėjo prie buto kapitalinio remonto arba rekonstrukcijos, jis gali reikalauti , kad butas būtų teismo pripažintas bendrąja jungtine nuosavybe.
dabar privaloma deklaruoti gyvenamaja vieta, taigi jei jis registruotas jam to daryti nereikes (kol neisregistruosit), jei nesi registruotas reikia deklaruoti gyvenamaja vieta, antraip baudeles gali susilaukti, taciau jusu tai niekuo neipareigoja kaip jau minejome.
Vaiku neturiu. Vadinasi galiu (galesiu) bet kada ji isregistruoti nesuteikiant kokio tai gyvenamojo ploto ar panasiai? Kai ji registravome as ir mama turejome duoti rastiska sutikima kad nepriestaraujame jo registracijai. Man priklauso 1/4 buto o mamai 3/4. Tai ar galiu ji isregistruoti be jo sutikimo pvz dar iki skyrybu?
O jei gyvena ir net nesiruosia is mano namu iseiti. Jis motyvuoja tuo kad yra priregistruotas ir niekur neis nes jo tevai gyvena Kaune o jis dirba Vilniuje ir Vilniuje gyvenamosios kitos vietos neturi. Kaip as turesiu elgtis kai mes busim issiskyre, negi tis tures teise ramiai gyventi mano namuose nes ji priregistravau susituokus pas save?
Pats prisiregistravimo faktas nėra esminis. Skyrybas lydės turto pasidalinimas. Pagal turto pasidalinimą butas priklausys Jums su motina, tad jam teks išeiti. Aišku, jei geranoriškai neišsikels, Jums teks kreiptis į teismą. Pirmiausia, turi būti išspręsti skyrybų ir turto pasidalinimo klausimai.
kokiu pagrindu jam teks iseiti, jei jis yra registruotas pas mane. Juk jis neturi kur eiti. Ar as tikrai nebusiu ipareigota jam suteikti kitos gyvenamsios vietos jei is namu isvarysiu.
as irgi neturiu, bet jei tuo jau taip motyvuojant, kad gyvenu Vilniuj nes dirbu, o ne pas tevus, kadangi jie Kaune, taigis jei dirbi, vadinasi uzsidirbi, o jei uzsidirbi tai ir ieskok kur gyventi, jei neuzsidirbi - vaziuok pas tevus ar ne?:)
:) Nu taip bet vyras sake konsultavosi su teisininku ir jei as paduosiu pirma pareiskima (o jis neduos sutikimo) tai mane iskels gyventi i baraka. Vadinasi teisiskai issisukti visaip imanoma tik turek pinigu ane?
;-))) frazė "konsultavosi su teisininku" čia tapati "man Dievas sakė". Jeigu butas nuosavybės teise priklauso jums ir jūsų motinai, tai po skyrybų darote taip, kaip norite. Imate ir iškeldinate (teismo tvarka žinoma) bet kurį gyvenantį prieš jūsų valią. Nesureikšminkite registravimo, jis būdavo reikšmingas sprendžian teisės gyventi "valdiškame" bute klausimą.
Ne esmė. Esmė, tik tai, kad kol esate santuokoje, butas yra šeimos turtas ir jūs negalite laisvai juo disponuoti. Pasibaigus santuokai, pasibaigia ir šeimos turto teisinis režimas, ir su savo nuosavybe elgiatės, kaip tinkama.
cindirrella, zmones tau lietuviskai sako, kad
pasidalijus turta NIEKAS netures teises i tavo turta ir
ir nei buvusio vyro, nei busimo, nei manes ar dar kazko tais nereikes aprupinti gyvenamu plotu, nebent labai yra noras.
Gerai gerai nepykite :-)), bet jei jo darbo knyguteje atlyginimas yra minimumas, Vilniuje gyvenamosios vietos daugiau jis neturi, o tevai jo atsisako ('tipo') priimti tai ka i tai pasakys teismas, kad as ji vis tiek galiu isvaryti ji? Man jisai sako kad teismas negali jo taip nuskriausti ir kad jo i gatve isvaryt negalesiu arba turesiu jam suteikt kita stoga virs galvos. Tai kur cia logika?
Ir dar vienas klausimas, tai gal visa esme cia slypi turto dalybose. Nors ir iki vedybu 1/4 buto teisiskai priklause man - teismas ne visa ta dali priskirs man ir tokiu budu tureciau grazinti jam priklausancia dali o mano dalyje jis neturetu jau teises gyventi nes turetu savo dali bent jau pinigais?
as tai esu zmona tik man 23 metai ir matyt nesu dar pakankamai protinga, todel ir bandau issiaiskinti galimus variantus, nes vyras tai tikrai ieškos bent menkiausios galimybes likti bute arba ispesti is to pinigu. Todel man idomus bet koks variantas galimas sioje situacijoje. Jeigu mes su vyru issinuomotume buta pagal nuomos sutarti ir jame pragyventume 6 menesius tai taip iseitu kad jis mano bute tuos 6 men negyveno. Ar tada galeciau be jo sutikimo ir be jo zinios ji isregistruoti is savo buto?
Pagal CK 3.89 str asmenine sutuoktinių nuosavybe pripažįstamas turtas - abiejų sutuoktinių atskirai įgytas IKI santuokos sudarymo. Taigi butas yra jusu asmenine nuosavybe o ne bendroji jungtine. Jeigu jis inedarė jame jokio kapitalinio remonto, kuris ženkliai padidino buto vertę, tai po skyrybų jis turės į tą butą tiek pat teisių kiek ir aš. Pagal CK 3.97 str., turtu, kuris yra asmeninė vieno sutuoktinio nuosavybė, šis sutuoktinis naudojasi, jį valdo ir disponuoja savo nuožiūra. Taigi jo dainelė sudainuota. Ir pasakykit jam, kad jus irgi konsultavotes su teisininku, ir ne su vienu:-)
Tvarkoj-skaitau iš naujo atsakymus: "Imate ir iškeldinate (teismo tvarka žinoma) bet kurį gyvenantį prieš jūsų valią" Kam reikalinga teismo tvarka? Ta teismo tvarka bus nustatyta skyrybu sutartyje, ar teismo tvarka reikalinga jei jis vis tiek neišeis iš mano namu neįsikišus teismui?
pakeičiate savo bute spynas kai vyro nera(vis tiek kazkada turetu iseiti i lauka jei nesukaupes atsargu metams) . Jei bando isilauzt, kvieciate policija. Tam tikrais baudžiamajame kodekse numatytais atvejais valstybe suteikia laikina gyvenama plota, nors ir ne labai patogų, bet nors nereikia moketi komunaliniu mokesciu :)
Vyro daiktų nedeginkite, butu geriau jam juos perduoti.
Bet policija paklaus ar jis tame bute registruotas, jis atsakys taip, tada policija ji ileis. Ar po skyrybu man užteks ištuokos liudijimo kad galėčiau nueti su motina i pasu poskiri ir ji isregistruoti .
31. Vanagas
2003-01-30 13:24
Policija į jūsų mamos ir jūsų butą vyro neįleis, kadangi policija nagrinėja tik tuos "šeimyninius ginčus" kai yra kraujas ir mėlynės.
Dėl išregistravimo turėtų pakakti, dar užpildysite kokius blankus, bet geriau pasidomėkite pasų poskiryje.
32. Norela
2003-01-30 13:47
Atleiskit, as dar noreciau pasidometi , o kaip tuomet su seimos turtu? As situacija isivaizdavau taip: butas, nesvarbu, kam jis priklause iki santuokos, yra ABIEJU sutuoktiniu nuosavybe, nes jis yra seimos turtas. Ir skiriantis teismas ta buta padalina i lygias dalis, ar ne taip?
Mano vyras irgi taip mano, nes jis išsiregistravo iš savo namu nes aš sutikau už jo ištekėti ir priregistravau ji pas save, o dabar skyrybu noriu aš o ne jis (jis nesutiks su skyrybom). Ir jo logika tokia, kad jei aš jį išvarau, tai turiu suteikti jam gyvenama plota arba atiduoti savo puse dalies pinigais
Neteisingai. Šeimos turtas nėra ABIEJU sutuoktinių nuosavybė, jeigu tas turtas buvo kažkurio iš sutuoktinio įgytas iki santuokos sudarymo. Šeimos turtu pagal CK pripažįstama ir TEISė naudotis šeimos gyvenamąją patalpa. Aukščiau minėtu atveju asmuo (vyras) būtent ir turėjo tokią teisę, nes buvo registruotas. Daugiau jokių teisių jis neturėjo į tą butą. Šeimos turto teisinis režimas pasibaigia nutraukus santuoką, ją pripažinus negaliojančią ar sutuoktiniams pradėjus gyventi skyrium (separacija). Todėl nutraukus santuoką, aukščiau minėtas vyras praranda ir teisę naudotis šeimos gyvenamąja patalpa. Ir niekas to buto į lygias dalis nedalins.
Yra dar kai kurie būdai išspirti sutuoktinį iš buto kai jis buvo nupirktas po santuokos ir buvo jungtinė sutuoktinių nuosavybė (buvo praktikoje, l.gerai veikia).
Tik jums. Vyras neturi jokių teisių į jūsų paveldimą turtą. Jis turėtų tik tuo atveju, jeigu Jūsų mama testamente būtų parašiusi, kad jos turtas turi atitekti jums su vyru kartu (dalis testamente irgi galima nustatyti). Jūsų mama gali savo turtą palikti bet kam, ir Jus neturesit į jį jokių teisių jeigu neįrodysit, kad tas asmuo kuris gavo neturi teisės į tą turtą. Tada reikia ginčyti palikimo priėmimo teisėtumą bei išduotą paveldėjimo teisės liudijimą per 1 metus nuo palikimo atsiradimo dienos. Bet jums tai negresia
manau jums labai daug gan paprastu ir papildomu klausimu kyla, taigi patarciau 1 kart apsispresti ir nueiti pasikonsultuot pas teisininka(advokata), per valanda atsakys i visus klausimus zodziu, betarpiskai ir nebekils (kartais net kvailoku) klausimu.
Sekmes
Tu netbukai, bet man atrodo prieš keletą metų ir būdavo tokia tvarka kaip mes rašome, o dabar tikriausiai kažkas pasikeitė įstatymuose, o kas pasikeitė konkrečiai mes moteriškės nežinome todėl ir nebesusigaudome.
galima operacijos kreiptis pas gydytoja, bet galima ir pakalbejus su juo, nusipirkti skalpeli ir paciam issioperuoti ar ne, tada tikrai nekainuos pati operacija.
Patikekit teisej beveik analogiska.
Ir siaip vandenis kai ka ir teisybe pasake, nes naudojates OBS'u (odna baba skazala).
45. Vandenis 44. Barbaras
2003-01-30 15:51
Dar pridursiu, kad lietuviams būdingas principas "man kaip nors paprasčiau, kad pigiau būtų". tai vat neikite cindirrella (dar su dviem rr ir ll) pas jokį advokatą, geriau pakentėkite dar 5 metus-kaip tik per tą laiką baigsite VU teisės fakultetą ir įgysite praktikos šeimos bylose.
o kalbant rimčiau - advokatų valandiniai įkainiai skirtingi. Bet svarbiau yra tai, ar Jūs patikėsite tuo, ką Jums sako Jūsų advokatas, ar ir toliau jį varginsite visokiai klausimais, į kuriuos jau atsakyta. tokiu atveju atitinkamai reikės apmokėti už ilgesnį konsultacijos laiką.
na o kalbant visai rimtai - Jūs įsitikinusi, kad mes su Jumis bendraamžiai?
46. gince
2003-01-30 16:05
jei dar imanoma, taikykis su vyru.
Pradedu tiketi, kad po skirybu vyrui atiteks visas butas ir dar liksi skolinga.
O jeigu vyras bute padaro remonta, tai jis turi teise reikalauti tik kompensacijos už buto remontą, ar tai jam butu kelias igyti teise pretenduoti tame bute gyventi? (o tai kiek Jums metų?)
Remontas turi būti esminis (kapitalinis) dėl kurio žymiai padidėjo buto vertė, be to, turi būti atliktas už asmenines lėšas. Tik tokiu atveju jis realiai galėtų pretenduoti į kompensaciją, bet ne į buto dalį (praktiškai) ir juo labaiu ne į teisę bute gyventi.
Man 29 :)
Kiek suprantu Jus pati nenorite paleiti savo vyro arba tiesiog norite pabendrauti. Taciau taip savo seimyniniu problemu neispresite, o uzdavusi dar kelis panasaus pobudzio klausimus, galite sulaukti ir nekorektisku atsakymu Jusu adresu...
Jums buvo suteikta issami konsultacija, beliko Jums apsispresti norit Jus skirtis ar ne. :)
50. Barbaras
2003-01-31 16:45
,
man susidare ispudis,kad iesko prikabiu,kaip pateisinti savo nesiskyrima......
Jeigu vyras teisme įrodo, kad žmona jam buvo neištikima (nors taip nėra) arba kad skyrybos įvyko dėl žmonos kaltės, ar jam teismas gali priteisti buto dalį?
gera Jums gudriai darytis įspūdį, kai tokių problemų patys neturite :))
Išskirtinai Cindirellai
Pagal naująjį civilinį kodeksą, jei žmona buvo neištikima vyrui (ne teismui ) ir vyrui pavyksta tą įrodyti , skyrybų atveju netenka teisės į bendrąją jungtinę ir asmeninę nuosavybę, o taip pat tam tikrais įstatymų numatytais atvejais teisės į nuosavybę netenka kaltojo sutuoktinio tėvai ir/arba seneliai.
Jūsų atveju reiktų taikytis su vyru arba kuo greičiau kreiptis į kvalifikuotą teisininką.
Cindirela, kaltasis sutuoktinis tures tik apmoketi teismo islaidas, jei tokiu bus pripazintas, o teises i nuosavybe gali buti atimtos tik baudziamojoje teiseje(kaip bauda - pvz., turto konfiskavimas). Jungtine nuosavybe reiskia, kad turtas priklauso jums abiems su vyru. Ir sita nuosavybes teise yra nekvestionuojama.
Idomu kaip vyras teisme galetu irodyti, kad zmona neistikima, jei tai nera:))
kai net ir esama neistikimybe sunku irodyti.
O del gudrumo, manau, gudriausia esate Jus, kadangi vel ir vel randate absurdisku pretekstu palikti buto dali vyrui. Nesikankinkit- palikit visa buta.
O jei rimtai, kokia skyrybu priezastis bebutu, butas priklauso Jums ir Jusu mamai.
Be to manau, kad Jus siulote tik ivairias hipotetines situacijas "o jei butu..., jei butu..." bei tycia bandote kolegu kantrybe. ? Nors rezultatas puikus, artejate prie simto komentaru :)
Kad taip i sudetingus teisinius kazusus reaguotu....
58. Gintukas 2018
2018-02-23 06:35
Esam susituokę,turim namą įgyta santuokos metų,jis žmonos vardu.ji čia registruota.as negaliu prisiregistruot nes jos sutikimo reikia seniūnijoje.ji motyvuoja kad neturi laiko,darbas ir t.t.ypac kaip apsipyke.buvau registruotas pas jos tėvus toje pačioje seniūnijoje,bet isregistravo kaip pridavem nama.isigijau mašiną, kurią negaliu priregistruoti savo vardu,nes nėra deklaracijos.kaip elgtis????
59. Stasys
2018-02-23 08:02
Skirtis reikia, arba kreiptis i teisma del padalijimo bendrai igyto turto, jeigu jau graziuoju neiseina. O jeigu rimtai, tai ir registruotis, ir sutikima tam suteikti galima elektroniskai, nebutina po jokias seniunijas tampytis, per elektroninius valdzios vartus galima.
60. f
2018-02-24 12:19
Kokiu būdu namas įgytas? Pirkimas-pardavimas, paveldėjimas, dovanojimas? Sprendžiant iš to, kad reikalauja žmonos sutikimo jūsų deklaracijai, namas yra asmeninė jos nuosavybė. Tuomet be jos sutikimo ir nebūsite deklaruotas.
61. Deividas 2. Barbaras
2019-11-27 22:33
Laba diena norejau paklausti patarimo .mano mama turi 4 vaikus. sese ir as gyvename pas ja apie 20 metu . mama gulejo ant patalo mes ja ir ziurejom 3 metus, mama mire ir palikima (padovanojima) ji uz rasiusi kitai dukrai ji lyg pretenziju I buta neturi, ji nori padovanot sesei ir man nes mesnorim gyventi mamos bute , bet brolis gazdina kad mus ismes uztasys po teismus .mes sesei pazadejom kad brolio neisdursim kad ivertinsim buta (vertintoje issikvietem ir ivertino 50 k)ir paskui imsim paskola ar i menesi jei taip galima mokesim nes mamos valia buvo kad nenuskriaustume nei vieno .ir Dar norejau paklaust pas notare jau beveik sunesem visus dokumentus bet man pasirodo kad ji vilkiniai laika ar nebutu geriau pasisamdyti advokata,del ko klausiu nes sese pamirso savo santuokos dokumentus ir notare pasake kad jis daromas menesi laiko bet kitam miesta kur ji gyvena pasidare per dvi dienas ,dar toks idomus faktas kad brolio uosvene gyvena tam paciam name kur notare ir kas kaip keistai ji pirso broli ir vis siule parduot buta nors mes aiskinam kad norim gyventi jame visi prisiminimai senai jau givenam jame.atsiprasau kad tiek issipleciau. Gal galit ka patart
62. Alda 61. Deividas
2019-11-28 14:16
Galit ir 10 advokatų pasiimt,bet advokatas advokatui nelygu.Šiaip jūsų situacijoje sėsė yra teisėta ir pilnateisė buto savininkė,mamos valia išrinkta tokia būti.Būdama ypač geros širdies,ji nori tą butą padovanoti jum su kita sese.Pirmiausia-eikit pas notarą ir forminkit tą dovanojimą.Perėmę tą nuosavybę dovanojimo aktu,savanaudžiui broliui sakykite-eik kad ir į Aukščiausįjį teismą,nieks nepadės.Nejau imsite paskolą,kad jam atlygint,už ką?Kas slaugė mamą,aukojosi..Ar jūs suprantate,kas yra paskola?Kai liksite nuogi basi ,paskolą pasiėmę,tai brolis jūsų tikrai nepriglaus savo bute.Aplamai,niekada negailėkit savanaudžių brolių,reikalaujančių atiduot kažką..Jų gerklės niekada neužkišit,net ir išmokėję,patikėkit,kalbu iš teisinės praktikos.žėkit savo šeimų gerovės ir neįklimpkit į jokias paskolas.Jūs jam neskolingi,niekuo.Kitaip neverkit po kelių metų,kad bankas iškraustė iš namų..o egoistui broliui nepataikaukit..
63. Deividas 62. Alda
2019-11-28 18:16
Aciu labai nuraminot ,va antradieni uzsirasem paskutini dokumenta atnes sese santuokos .aisku jei vel nieko notare neprisigalvos kad vel kas kokio dokumento reik .Dekui labai
64. Alda
2019-11-28 18:49
Na net ir jei būtų suinteresuota notarė,vistiek iš esmės laikosi įstatymų,bijo prarasti darbą,nebijokite.O su broliu pasiruoškite,jis ilgai nenurims bet jūs visi laikykitės,patikėkit,išmokėję jam,jūs vistiek liksite priešais ,nes ne pagal jo fantazijas sumokėjot.lai negąsdina teismais,nes teisme tokie žodžio neišlemena,nesuvokdami ko nori...
65. Keri Afonzon
2020-06-16 01:53
Aš per savo santuoką išgyvenau pragarą, kai sutikau ponios, vardu Keri, parodymus. Ji papasakojo, kaip ji sugebėjo išsaugoti savo santykius padedant rašybos patarėjui dr. Ajayi, nes jos vyras ją paliko kitai moteriai be jų. turėdamas reikšmingų nesusipratimų, bet rašybos rašytojui dr. Ajayi, kurį palaimino jo protėviai, padėjo rašybos rašymas ir jos vyras grįžo sakydamas, kad nežino, kas nutiko per jį, aš turėjau beveik panašų atvejį, nes mano vyras nori užpildyti skyrybų, bet nenoriu sugadintų namų, nes 15 metų mes buvome kartu po to, kai perskaičiau Keri parodymus. Kreipiausi į rašytoją dr. Ajayi ir paaiškinau jam savo situaciją, jis man papasakojo keletą tam tikrų dalykų, kuriuos reikėjo padaryti ir Aš vykdžiau jo nurodymus po savaitės burtų, mano vyras man pasakė, kad jam gaila visų skausmų, kuriuos jis man ir vaikams pateikė, pažadėdamas, kad visi jis bus šalia mūsų ir nuo tada mes gyvenome ramybėje. Jei turite panašių problemų, tokių kaip mano, ar bet kokių problemų gyvenime, nesvarbu, ar tai būtų darbe, mokykloje, ar sveikatos problemos, susisiekite su dr. Ajayi, kad jo darbas būtų 101% garantuotas. Paštas: [email protected] Viber arba Whatsapp: +2347084887094
Jūsų komentaras/atsakymas
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.