Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Ar tikrai norite pažymėti šį komentarą kaip netinkamą?
Pažymėkite patikrinimo varnelę:
Nežinantis
2009-03-23 10:06
Kas geriau siekiant prisitiesti tam tikrą sumą: reikšti prašymą dėl skolos priteisimo (teismo įsakymo išdavimo) ar ieškinį dokumentinio proceso tvarka? Koks šių dviejų būdų prisiteisti turtinę žalą skirtumas, neminint, kad skiriasi žyminis mokestis?
Pas mus vienas asmuo įsipareigojo mokėti turtinę žalą dalimis, mokėjimą išdėstant per 2 metus. Mokėjo 1 metus ir sustojo.
Teismo isakymo tvarka greitesne ir paprastesne, bet skolininkui parasius priestaravimus vis tiek privalesite rasyti ieskini.
Ieskinio tvarka ilgesne ir brangesne, bet patikimesne, nes dokumentinis pracesas nebutinas, galimas ir zodinis, kur Jusu pergale, turint visus irodymus, beveik uztikrinta.
Bet, jeigu galimybe galu gale gauti pinigus labai maza(zmogus nieko neturi),geriau eiti pigesniu keliu ir paduoti pareiskima del teismo isakymo
Pareiskimas del teismo isakymo isdavimo paprastai tinka tik tada, kai yra negincijama skola, ir nera jokiu netesybu ar pan. praktikoje teisejai (ar kiti asmenys rasantys procesinius dokumentus) imasi spresti reikalavimo pagristumo, netesybu dydzio ar kitus klausimus. o to rezultatas - pareiskimas grazinamas pareiskejui. taip gaistamas laikas, ir vis tiek griztama prie ieskinio.
Taip pat pareiskimas grazinamas gavus vieninteli skolininko zodi "nesutinku" :( motyvu priestaravimams teismas nereikaluja.
Tad jei planuojate prisiteisti ne tik skola, bet ir netesybas - teikite teismui is karto ieskini.
Teisingumo ministro2002 m. gruodžio 19 d. isakymas Nr. 362 yra isnagrinetas ir pernagrinetas, taciau kai praktikoje is 5 pareiskimu gauni 4 grazinimus, nes teisejui (ar jo padejejui) nepatiko 0,2 proc. delspinigiai, ar dar kokie reikalavimai, tai ir pagalvoji, ar verta gaisti laika.
Kiek teko sneketis su kitais kolegomis, tai panasi problema egzistuoja gana placiai.
Keista jūsų praktika. Delspinigiai normalus dalykas, NIEKADA dėl jų pareiškimas nebuvo grąžintas, netgi su 0,5 proc. delspinigiais. Net grąžinimo pagrindo tokio nėra.
O pareiškime dėl skolos priteisimo galima minimaliai nurodyti aplinkybes, dėl ko sudidarė skola, na pvz. Krditorius A pateikė skolininkui B sąskaitas faktūras, X Lt sumai, buvo apmokėta X Lt, skolininkas liko skolingas X Lt. ?
Bet nebūtina aklai viską rašyti pagal formą. Mes pareiškimą dėl teismo įsakymo esame rašę ne pagal formą. Aišku, visi privalomi rekvizitai būtini, tačiau nėra svarbu, ar jūs faktines aplinkybes (kaip susidarė skola) pateiksite toje vietoje, kur reiškiate prašymą (vadovauajnatis CPK 435 str. bei ......) ar ten, kur nurodote kreditorių ir skolininką prieš išdėstant prašymą)...
CPK 202. Jus pameginkite pav. Vilniaus 1 teismo registraturoje pagal si str. paduoti ieskini...manau tik teismo pirmininko nurodymu priims. Ir jokia teismo nuoziura jiems nebeisakymas
287-3. turima omeny, kad salims galite prideti kopijas nuo teismui pateikto egz., kuris privalo buti nuorasas. T.y. kopija nuo nuoraso. Aisku, yra teismu, kuriose praeis ir paprasta kopija, taip pat kopijos nuo tam tikru dokumentu( pav. CMR). Bet Vilniuje man kol kas tokio bajerio prastumti nepavyko. Trukumu salinimas geriausiu atveju
Vistiek nesupratau, kuo gi skiriasi tinkamai patvirtinta kopija nuo t:inkamai ptvirtinto nuorašo.
"kopijos privalo buti nuorašai ir tuo pačiu kopijos nuo nuorašo" man nesuprantama ;)
Aha, dabar noriu paklausti 515, ar jis tokius nuorašus turėjo omeny (15 kom.) ir teikia teismui , ty kur nesimato parašų ir spaudų, o yra žodis "parašas", spaudo vietoje "A.V" ?
Visada tiek teismams, tiek proceso šalims pateikiame tik priedų kopijas, o ne nuorašus ir niekada nebuvo problemų. Ir apskritai, nelabai suprantu, juk nuorašą gali padaryti tik tą dokumentą išdavusi institucija, t.y. nededant parašo, o tik parašyti nuorašas. Juk dauguma įrodymų yra kitų įstaigų, asmenų ruošti dokumentai, tai man pasakykite, kaip iš ten ištrinti antspaudus, parašus ir vietoj jų parašyti A.V. ir <parašas>??? Ir kam to reikia?
Pagal mane kopija tai yra kopija...tiesiog kopijavimo aparato pagalba padaryta, be jokiu specialiu zymu.
Nuorasas - tai ta pati kopija, kur yra zyma "kopija(ar nuorasas) tikra (arba atitinka originalo)", yra asmens pareigos, vardas, pavarde, parasas, spaudas ir registro Nr.
Na dar notaro padarytam nuorašui yra dar papildomu reikalavimu(gali buti susiutas su kuo nors,vertimu ten pav.) ir t.t.
Teikiant dokus teismui teismo komplektas daromas is nuorasu(arba originalu), kur spaudai ir parasai yra originalus. Kitoms salims galima daryti tokius pacius nuorasus, o galima tiesiog nukopijuoti teismo komplekto nuorasus ir tai ne bus pazeidimas(kaip tik 287-3)
Teikiant priedus pagal 202 kyla daug sunkumu su pirminiu doku priemimu, nes priimantys dokus sekretores dresuoti priimti tik tokius, del kuriu paskui nereikes priimineti atskiru nutarciu ar siusti trukumu pasalinimui. Esant neaiskumams su priedais siulau teikti tokius priedus atskirai nuo pagrindinio pareiskimo prasymu priimti ir prijungti, kad pagrindinis ieskinis praeinant pirmini apdorojima turetu kuo maziau keblumu. Arba teikti veliau irgi prasant prijungti prie bylos.
Taigi, CPK neskiria nuorašo ir kopijos sąvokų (skirtumus teisingai nurodė ekspertugrupe 22 kom. - dokumento nuorašas yra atskiras dokumentas, padarytas ne kopijavimo būdu - atšvietus). Paprasčiausiai kaip priedai teikiamos tinkamai patvirtintos kopijos, ką ir norėjau pasakyti į tavo 15 kom. priekabę :) Bet matau ir pats jau sutinki "Nuorasas - tai ta pati kopija".
Teisingai. Matau cia tik zodziu zaidima, o interpretacija duoda teikiantys. Svarbu islaikyti teisinga ieskinio apiforminima. Niekada neprikabiavau prie zodziu, tiesiog 25 komentare isdesciau priedu padavimo eiga. Asmeniskai man tas pats, kopija tai ar nuorasas, svarbu kad priimtu ir praeitu:)
Tegu mokslininkas, kurie raso istatymus komentuoja. Praktikams reikia pergales, o ne traktuotes, ar ne?:)
Prašau pagalbos. Gavau teismo nutartį, kur išdėstyta, kad teismo įsakymas yra naikintinas, nes nepavyko įteikti dokumentų, surasti skolininko nei vienu žinomu adresu. Ką daryti tokiu atveju?
31. as
2010-11-22 18:21
Kreiptis ieskiniu pagal registracijos adresa (skolininko). Jei gris vel neiteikti, prasykite vieso paskelbimo. Priims sprendima uz akiu.
32. Aisak
2010-11-25 12:03
Aciu :)
33. Gintautas
2012-05-02 20:18
Sveiki,
iskilo klausimas.
jei paduodu teismui del isakymo isdavimo, ir jo napavyksta iteikti skolininkui bylanutraukiama.Ar galima poto duot i prokuratura?
Dekoju
34. as
2012-05-02 20:51
Del skolos reikia duoti ieskini, o ne kreiptis i prokuratura.
35.
2017-08-07 20:45
 
Jūsų komentaras/atsakymas
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.