Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Kiti klausimai > VDU ar MRU ?


    


andrius.s 2010-06-22 16:03
sveiki,
kaip manote kurias studijas geriau pasirinkti baigus kolegiją, VDU vientisąsias teisės studijas ir po 4 metų gauti teisės magistrą ( studijos vakarinės ) ar MRU bakalauro trečiąjį kursą (neakivaizdžiai) . kaip manote kurios studijos vertingesnės įgaunamų žinių atžvilgiu ir diplomo vertinimu, o gal kas pakomentuosite plačiau?
tikiuosi sulaukti Jūsų nuomonės.
ačiū

pagarbiai,
andrius.s

1. ausra 2010-06-22 16:29
Diplomo atzvilgiu neverta nei tas, nei tas. VDU apskritai teises neismoko, jau nekalbant apie neakivaizdini MRU...

2. Zilvinas /Juf! 1. ausra 2010-06-22 17:14
Ar ponia/panelė Aušra baigė VDU teisę ir jaučiasi neišmokusi? ;-)

3. andrius.saz 1. ausra 2010-06-22 17:28
kodėl manote VDU neišmoko. kiek girdėjau seniau tikrai nekokia teisės studijų programa buvo, dabar pasikeitė kiek žinau. gal galetumete argumentuoti ?
įdomu išgirsti pagrindinius skirtumus tarp šių mokymo institucijų

4. Ausra 2010-06-22 18:32
Panele Ausra baigusi VU dienini (vientisosios).
Neuztenka geros ar nelabai programos - reikia specialistu, kurie sugebetu pateikti informacija. Jei reikia tik "popieriaus" - keliaukite i neakivaizdini MRU, jei tik siaip "pasedeti" savo malonumui ir pastudentauti - VDU, jei mokytis ir ziniu - VU

5. EgidijusM 2010-06-22 19:00 Reitingas: 2 ( 1 ) 
Pateikti informaciją yra viena, daug svarbiau yra tai, kad studentas norėtų tą informaciją pasiimti. Šiuo atžvilgiu nei viena mokymo įstaiga nėra pranašesnė už kitą.

6. Ausra 2010-06-22 19:12
Na pabandykite su patyrusiais teisininkais pakalbėti - atsakymas bus vienareikšmis. Ir tai vieša paslaptis, kad MRU nelabai mėgsta, o link VDU net nežiūri (net darbo skelbimuose tai dažnai nurodoma). Baigęs VDU net nesvajokite apie advokatų/notarų/antstolių kontoras (nebent tenkina administratoriaus, asistento, padėjėjo pareigos)..

7. andrius.s 1. ausra 2010-06-22 19:31
ačiū Jums už informaciją.
o VU tęsiant teisės studijas pagal papildomųjų studijų programą mokaisi metus, po to pereini į bakalauro penktąjį semestrą , aišku vėliau į magistrą. o stojant po kolegijos šios studijos užskaitomos vėliau kaip vientisosios ?
vėlgi, jei ir VU pretenduoti studijuoti tai tik neakivaizdžiai.

8. Ausra 2010-06-22 20:09
Dėl papildomų studijų VU pasidomėkite VU TF. Tai gana naujas dalykas, atsiradęs tik prieš metus ar dvejus, todėl detalių tikrai nepasakysiu. Baigus papildomas studijas, pereinama į V semestrą vientisųjų studijų ir baigiama kartu su tais, kurie mokėsi nuo pirmojo kurso (bendrai gaunasi 4 mokslo metai).
Beje, dar pasiskaičiuokite studijų kainą - ko gero ir tai gana svarbus dalykas ir nuo universiteto gali skirtis.

9. K 2010-06-23 11:03
del tu vu islyginamuju studiju tai zinau kad labai brangu.ir labai spaudzia ten juos,daug neislaiko tu egzaminu.

10. andrius.s 2010-06-23 12:02
VU bakalauras truktų plius dar keturis metus, per ilgai .

11. bimbam 2010-06-23 12:03
Kazkaip netenka skaityt atsiliepimu vdu baigusiu. Kiek zinau apie 90 proc, is ju dirba advokatais,tai greiciausiai neturi laiko forumuose diskutuot, skirtingai nuo vu ir mru. Kiek zinau ten nera baudziamosios, darbo teises specializaciju. Jei jus domina sitos, tada neikit. O del destytoju: labai daug kviestiniu is JAV, Europos universitetu, tai jei su anglu k. silpnai irgi sunku.

12. Petras 11. bimbam 2010-06-23 13:36
Idomu kaip gi 90 proc baigusiu gali tapti advokatais :D prajuokinote.
Ir ka gi gali padestyti destytojas is JAV, jei ten visiskai kita teises sistema? Tarptautines pagrindus? Suprasciau, jei sakytumete, kad kvieciasi is Vokietijos (dauguma istatymu nurasyta is ju), bet JAV ....

13. 000 2010-06-23 14:50
Ai nepradekite tersti vieni kitu universitetu. Bukit garbingi, juk zinios ir ju imlumas kiekvienam individualiai priklauso. Jei geras specialistas esi, nevargsi cia keldamas "reitinga" savo universiteto, o kelsi savo reitinga. Esme tame, kad viena ar kita universiteta baiges igauni teise dirbti tam tikra darba, o tavo klientai, imones ar dar kitos treciosios salys turi teise tave vertinti.

14. Kazusas 2010-06-23 15:19
vdu normalios studijos teises atsirado tik nuo sio rudens,taigi dar niekas vdu sitos teises nera baiges.
beje, andriau,vu bakalauro nera.

15. vdu 2010-06-23 15:24
Vienareikšmiškai - VDU.

16. Rimtaute 2010-06-23 16:25
VDU studijos yra dienines, tik vyksta po darbo, nes tokia buvo ir tarpukario tradicija. Tie, kas raso, jog atsirado sitos studijos tik dabar, labai klysta, nes as siais metais jau gavau diploma, suteikianti teise dirbti viskuo ir visur. Isejome is viso 156 kreditus teisiniu dalyku. Praktiskai per 3 metus sugrudo i galvas 4 metu kursa. Pati toki klausima turejau, bet kai pamaciau, jog po MRU studiju dar paskui reikia mokintis ir mokintis, todel pasirinkau VDU. Aisku, bus visokiu ir problemu, ir nesusisnekejimu, bet vieni geriausiu jaunuju advokatu yra baige VDU.

17. ne vdu 2010-06-28 21:00
Vdu jau nuo pat įsikūrimo grūdo per tris metus 4 metų kursą.

18. bimbam 12. Petras 2010-06-29 10:49
Turbut sutiksit, kad pries 20 metu LR teisines sistemos neturejo (sovietine nelaikoma teisine sistema). Apie kitas sritis nezinau, bet komerc. teiseje iki siol nera nei pakankamai teismu praktikos, nei normaliu teises aktu jas reglamentuojanciu. CK vos ne keli straipsniai yra apie zalas, LAT nutarciu irgi ant pirstu sukaiciuot, o JAV talmudai apie tai surasyti. Skaiciau LAT nutarti vos ne pazodziui nusirasyta nuo amerikoniskos bylos. O ka galit pasakyt apie intelektine nuosavybe LR, istatyme apgraibom aptarta kai kas, didzioji dalis visuomenes net neisivaizduoja kas tai yra, o plagiavimas visuotinai priimtinas net rasant mokslinius darbus. Jau nekalbant apie imoniu teise, patikejimo teise, kur LR tik uzuomazgos.
Del destytoju uzsienieciu, na mokslininkas ir Afrikoj mokslininkas. Jau patikekit, profesoriai sugeba panagrinet ta LR teises sriti apie kuria skaito ir dar padaryt analize ir palyginima su kt. saliu.
Is mano pazistamu vdu absolventu didzioji dauguma dirba advokatais ar padejejais. Kodel jums tai juokinga?
Jei jus kazko nesuprantant ar nezinot, tai nereiskia, kad to nera. Labai primityviai mastot.

19. sojeris 18. bimbam 2010-06-29 11:31
Iš mano VDU pažįstamų vienas dirba pardavimų vadybininku, kita - kabelinės TV vadybininke, trečia - kolegijos teisininke, ketvirtas - direktoriumi, penkta - "išėdė" mane iš darbo ir į mano vietą atsitūpė... Tai kur tie advokatai ir jų padėjėjai????? AŪŪŪ...
Paskaitų metų nagrinėję Kalifornijos saulėtąją teisę ir teismų praktiką, elementariai negebantys netgi taikyti LR DK. Bet užtat per tuos tris metus įgiję dar ir Mičigano universiteto kokį tai teisės sertifikatą, atseit per tris metus - 2 aukštieji. Gal kas papildysit, VDU fanai? Dar pridursiu, kad beveik 10 metų VDU teisės programa nebuvo akredituota. Tik berods užpernai buvo pereita prie vientisųjų teisės studijų, apimančių teisės bakalauro ir magistro programas. Pažanga.

20. Zilvinas /Juf! 19. sojeris 2010-06-29 12:15
Iš 5 išvardintųjų - du teisininkai ir vienas vadovaujantis. Nėra taip blogai :-). Gal su 90% ir perlenkta, bet dėl 50% būčiau linkęs sutikti. Beje, pasitaiko tokių, kurie nė neketina dirbti teisinio darbo (ir kas čia blogo), o teisės studijas baigia tam, kad praplėstų savo žinias ir pritaikytų tai savo esamojoje/būsimojoje kitos pakraipos veikloje.

O iš esmės, ant vieno ar kito universiteto "varo" tik tie, kurie nesugeba tinkamai pritaikyti savo žinių ir gerai jas parduoti. Pats esu baigęs VDU ir niekada neteko sulaukti jokių su tuo susijusių priekaištų nei iš kolegų teisininkų (baigusių kitus universitetus), nei iš darbdavių ar klientų. Taip pat ir pačiam kažin kokių išsilavinimo spragų pajusti neteko, juolab, kad teisininko profesija yra tokia, kad mokytis nenustoji visą gyvenimą.

21. sojeris 2010-06-29 15:26
Aš tai nieko nebaigęs ir dirbu direktoriumi. Taip kad su tuo VDU muilo burbulo pūtimu jūs jau neperlenkit. Aš tai linkęs duoti kokia 5 proc. ir tikrai ne daugiau. Vakar beje buvo teisme viena advokatė, visai nesvarbu man ką ji baigusi, tai net pasisveikinti nesugeba, o apie teisę tai išmano kaip kiaulė apie debesis. Anoks čia pasiekimas - būti advokatu:)

22. Rimtaute 2010-06-29 17:43
Tai čia jeigu reikia "įrodymų" dėl VDU teisės: iš mano kurso tai tikrai 3 dirba advokatų kontorose, vienas dirba Kauno m. savivaldybėje kažkurio skyriaus vadovu, kai kurie dirba bankuose ir teisę pritaiko kildami karjeros laiptais. Kai kas ruošiasi dalyvauti konkursuose į teisėjo padėjėjo vietas, kai kurie šiomis dienomis ruošiasi pradėti adv. pad. karjeras. Tai tikrai nėra toks jau "liūdnas" vaizdelis. :)

23. šiaip sau 22. Rimtaute 2010-06-29 18:00
Tai čia iš to 3 metų studijų, kai įgyjami 2 aukštojo mokslo diplomo.
O kodėl tada Edita Gruodytė negalėjo tapti teisėja, baigusi VDU teisę, "tik" advokate beliko?
kaip čia suprasti: ... "kai kurie dirba bankuose ir teisę pritaiko kildami karjeros laiptais?"

24. Domas 2010-06-30 13:01
keisti tie komentarai apie procentus ir žinias. Visos programos yra akredituotos, diplomai pripažįstami, žinios gaunamos (nors dėl jų kokybės, nesimokęs visuose, negaliu ginčytis). VDU kelis metus nuo 2001 buvo pripažintas kaip geriausias ne tik LT, bet ir tarp Baltijos šalių. Kai baigdamas II VDU magistro kursą ėjau darbintis į verslo teisės advokatų kontorą Kaune, klausimų nekilo. Žilviną (kiti) priėmė ir po I kurso. Advokatu tapau po 2 metų nuo 2002 m. baigimo. VDU absolventai, pasirinkę teisinį darbą, bent jau Kaune dirba tikrai daug kur, daugiausiai advokatais, nemažai pradėjo dar anksčiau už mane. Taip kad tokie samprotavimai kaip "Baigęs VDU net nesvajokite apie advokatų/notarų/antstolių kontoras (nebent tenkina administratoriaus, asistento, padėjėjo pareigos).. " tikrai laužti iš piršto. Kam nepatinka studijos dalinai anglų kalba, vakarietiškas požiūris į mokslą, teisę apskritai ir, papildomai, - lyginamosios teisės studijos, turi galimybę rinktis Vilniaus universitetą ar MRU.
Nepamirškite, kad išvardintų profesijų ir darbo vietų įgijimas siejamas ne su diplomo spalva, o kvalifikaciniais egzaminais, kurių išlaikymo nei vienas universitetas negarantuoja.

25. zose 2010-06-30 22:06
Kalbėkime faktais: VDU teisės studijų programa nebuvo akredituota beveik 10 m. Dabar - jau taip. Ir studijos tapo vientisosios, apima bakalauro ir magistro. Baigėsi 3 metų intensyviųjų studijų su Mičigano universiteto priedėliu, a la antruoju teisės aukštuoju, era:).

26. Zilvinas /Juf! 25. zose 2010-07-01 09:58
Taip - faktais :-). VDU teisės Studijos vertintos 2002 metais ir rekomenduotos akredituoti. Po to iškilusi kliūtis buvo ne studijų kokybės stoka, o formalus studijų pavadinimas ir jų išdėstymas laike. Įstatymas nenumatė, kad magistro studijos gali trukti 3 metus ir su vasaros semestrais apimti apie 160 kreditų. Studijos pervardintos vientisosiomis ir problema išspręsta. Kiek šita administracinė problema galėjo realiai turėti įtakos pačių studijų kokybei, spręskite patys :-)

27. Faktas 2010-07-01 11:52

Tik nepradėkit pasakoti apie dirbančius advokatais su VDU diplomais. Prieš 2 metus buvau advokatų taryboje dėl įrašymo į advokatų padėjėjų sąrašus. Kartu su manimi buvo ir keletas žmonių, baigusių VDU. Baigėsi viskas tuo, kad turintys VDU diplomus nebuvo įrašyti į advokatų padėjėjų sąrašus dėl kelių priežasčių - dėl studijų neakreditavimo, dėl studijų trukmės (nepamenu kas tiksliai jiems užkliuvo). Citavo garsiai įstatymus pats advokatų tarybos pirmininkas. Dar pradėjo klausinėti koks dėstytojas kokius dalykus dėstė ir buvo pasiūlyta baigti papildomai studijas VU arba MRU.
Kadangi jau prieš 2 metus tokie žmonės nebuvo tvirtinami advokatų padėjėjais, kokiu būdu dauguma jų gali dirbti advokatais?

28. To faktas 2010-07-01 13:35
Juokingai cia pasakei - kazin kuom tenai dirbai advokatu taryboje jei nezinai kiek is VDU tuomet tapo advokatais :)))

29. Faktas 2010-07-01 16:54
Keistas tas žmogaus įprotis perskaityti tai, kas neparašyta. Kurioje vietoje rašiau, kad dirbau?
Gėda būtų advokatui nesuvokti parašyto teksto.

30. Zilvinas /Juf! 29. Faktas 2010-07-01 17:14
Keistas ir tas žmogaus įprotis daryti išvadas pasikliaunant kažkokiais vienkartiniais subjektyviaisi įspūdžiais. Asmeniškai pažįstų daugybę advokatų baigusių VDU. Google parašykite "advokatas Vytauto Didžiojo" arba "advokatė Vytauto Didžiojo" ir rasite aibę konkrečių vardų. Jais tapo ir tie, kurie baigė vien tik magistratūrą, bei, jokių kliūčių nebus tiem, kurie dabar baigia vientisąsias. Tai, kad advokatai visais įmanomais būdais kratosi konkurencijos, ne studijų problema. O gerų ir blogų teisininkų rasite kiekvieno universiteto absolventų tarpe.

Pasikartosiu, bet tikrai keista, kokio tikslo vedamas žmogus turėtų imti peikti universitetą, kuriame nestudijavo? Juk jam nuo studijų kokybės jame neturėtų būti nei šilta, nei šalta :-)

31. y 2010-07-01 18:38
Sakiau ir sakysiu: tikras teisininkas turi būti baigęs ne tik teisės magistro, bet ir bakalauro studijas:)
Tačiau auksaburniams advokatams tokie griežti reikalavimai kaip teisėjams nekeliami. Jeigu VDU teisininkai lygiaverčiai su kitų universitetų absolventais, tai pasakykite dabar man, kiek VDU absolventų tapo teisėjais?
Ir koks tešlagalvis gali per superintensyviųjų studijų tris metus įgyti 2 universitetų teisės diplomus?

32. y 2010-07-01 18:39
Advokatu, berods, gali tapti ir MRU teisės bakalauras.

33. Faktas 2010-07-02 09:33
Aš nepeikiu nei vieno universiteto. Ir sutinku su nuomone, kad gerų/blogų teisininkų yra kiekvieno universiteto absolventų tarpe.
Parašiau tai, ką savo ausimis girdėjau, savo akimis mačiau. Galbūt dabar, akreditavus studijų programą, tokių problemų nebekils. Pasinaudojau patarimu ir įvedžiau į Google "advokatas Vytauto Didžiojo". Ir nenustebau. Jokios aibės advokatų su VDU išsilavinimu neradau. Kiek tas yra 'aibė''? keletas? ir iš tų pačių viena turi socialinių mokslų (teisės krypties) daktaro laipsnį. Jeigu skaičiuoti procentine išraiška, tai baigusieji VDU turbūt sudarys kokius 0,5 procentus nuo visų advokatų skaičiaus, jeigu ne dar mažiau.
O VDU absolventų teisėjais netapo.

34. Zilvinas /Juf! 31. y 2010-07-02 09:38
:-D. Tikram teisininkui, deja, vien tik universiteto studijų nepakanka. Jis turi turėti šiai profesijai šiokį tokį pašaukimą, nuolatos taikyti savo žinias praktikoje ir kelti kvalifikaciją, ir šiaip - būti geru žmogumi :-). VDU neįgyjami 2 universitetų diplomai. Michigano valstijos universiteto sertifikatas - nėra diplomas. Ir išduodamas jis todėl, kad dalis studijų turinio (kurio tam pakanka) atitinka tam sertifikatui gauti nustatytus reikalavimus. Kita vertus - papildomas sertifikatas niekam dar nepakenkė, o kažkodėl štai čia ponams jis labai kliūna :-)))). Juokinga.

Dėl studijų trukmės, galime paskaičiuot. Imkime 5 metus vientisųjų studijų kitame universitete ir lyginkime su soc. mokslų bakalauru (4 metai) plius 3 metais teisės magistro studijomis plius 2 vasaros semestrai (iš esmės - 4 metai). Išmeskime iš 5 metų vientisųjų visus ne teisės dalykus (juos rasime soc. mokslų bakalauro studijose), ir neabejoju, kad teisinių dalykų kreditų skaičius šiose programose nesiskirs (arba net lenks VDU naudai).

VDU teisėjų dar neturime, nes į išsilavinimo reikalavimus buvo pažiūrėta formaliai, o Konstitucinio teismo nutarime konstatuota visiškai priešinga Seimo valia, negu ji buvo iš tikrųjų. Panagrinėjus minimos Teismų įstatymo redakcijos priėmimo eigą, Teisės ir teisėtvarkos komiteto išvadas, pamatysime, kad Seimas sąmoningai neįtraukė teisės bakalauro studijų reikalavimo. Tačiau KT sprendimas galutinis ir neskundžiamas, taigi, kaip sakoma, po muštynių kumščiais nemojuojama... ;-)

Gi iš kitos pusės, vieninteliai žmonės, kuriems informacija apie studijų kokybę gali būti pagrįstai naudinga ir įdomi - būsimieji studentai. Šiuo atveju, VDU įdiegus vientisąsias studijas, neliko jokių formalių kliūčių rinktis bet kurią teisinę profesiją.

35. y 2010-07-02 11:18
Taigi, dabar VDU formaliai pagaliau tapo lygiavertis su kitais universitetais. O pripažinimas ir aukšti reitingai - ateities klausimas. Linkiu sėkmės. KT nutarime būtent ir yra pripažinta, kad neįgijus teisės bakalauro lapsnio, teisėju tapti galimybių nelieka (nors ir turint daktaro laipsnį). Todėl VDU susigriebė ir štai rezultatas - atsirado vientisosios teisės studijos. Sveikinu.
Šiaip jau nepagrįstas vieno ar kito universiteto absolventų gyrimasis, naudojant tokius argumentus, kaip antai - pažiūrėkite, kiek mūsiškių tapo advokatais ar pan., oponentus verčia pasiūlyti argumentų, kurie sutriuškintų pasipūtėliškumą.

36. bimbam 2010-07-02 11:47
Baikit. Jei pasiziuresit i virsu: diskusija prasidejo vu baigusios mergickos negatyvia nuomone apie vdu, autoritetinga neigiama nuomone pareiske zmogelis, kuris aplamai nieko nera baiges ir gal is viso vu nuo vdu neskiria.
Stebina zmones kategoriskai nusistate pries tai apie ka zino tik is nuogirdu. Apie vdu studiju privalumus ir trukumus zino tik tie, kurie ten mokesi ar mokosi. Kaip rase Zilvinas info apie vdu studiju kokybe aktuali tik busimiems studentams, o jokiu budu ne tiem kurie jau mokosi ar baige vu. Tai ko taip audringai reaguot?
O jei tapimas ar buvimas advokatu, jums atrodo baisus pasiputeliskumas, tai jau jusu problema ar kompleksai.

37. sita 36. bimbam 2010-07-02 16:02
Paskaitykite diskusijos antraštę, please:)
Apie advokatų pasipūtėliškumą prabilta ne šiaip sau - prieš tai palyginimui buvo pateiktas nerealus proc. tapusiųjų advokatais (beje, VDU absolvento bala žin iš kur ištraukti statistiniai rodikliai). Tūlas pilietis negali susilaikyti netaręs žodžio prieš tokią dezinformaciją.
Ilgą laiką vyko aršios pjautynės tarp MRU ir VU pasipūtėlių, dabar štai prisijungė vos ne 100 procentinis VDU absolventų - advokatų kontingentas. Gražu.
Jūsų nuomone, jeigu žmogus nieko nebaigęs, tai jis net ne žmogus, o tik žmogelis:) Tauru.

38. Zilvinas /Juf! 37. sita 2010-07-02 17:10
Diskusijos antraštė "VDU ar MRU ?" o diskusijoje labai dažnai minimas VU... Koks paradoksas :-)

Gi visas "flame" prasidėjo nu 1 komentaro, kuriame ponia/panele ausra pateikė savo kompetetingą nuomonę, kas kaip teisės neišmoko, nors klausimas gi buvai visai ne apie tai ;-).

39. zavu 2010-07-02 17:57
Tiesiog zavi diskusija :) Viena mergaite (ar ponia) leptelejo savo nuomone (beje klausima uzdaves asmuo to ir norejo), ir tiek rimtu vyru sukilo vieni su kitais gincytis! Ir to pakako, kad i tiesiogini klausima liko neatsakyta... Skaitau ir patiketi negaliu :) Amzinas karas tarp teisininkus ruosianciu universitetu.

Beje, baigus kolegija, asmuo ko gero nori tik zinias pagilinti, o ne tapti konstitucinio teismo teiseju..

40. y 39. zavu 2010-07-02 21:07
Prastas tas karys, kuris nesvajoja tapti generolu:))))

Taigi klausimas ir buvo, "kurios studijos vertingesnės įgaunamų žinių atžvilgiu ir diplomo vertinimu". Matyt, žmogus ne šiaip tik dėl diplomo stengiasi... Tada prasidėjo VDU garbinimas faktais tiesiog iš oro.


41. kauniete 2010-07-05 19:02
Sunku čia Jus suprasti. Galvojau, kad paskaičius ši forumą surasiu atsakymus į man rūpimus klausimus... Tačiau pastebėjau, kad nieko gero. Šiais metais baigiau vidurinę ir ruošiuosi studijuoti teisę. Tik niekaip neapsisprendžiu, kuriame universitete man būtų geriau. Norėjau pirmu numeriu rašyti MRU, tačiau dabar suabejojau. Apie VDU irgi čia ne kažką parašėte. Vieni giriate, kiti peikiate. Esu daug gero girdėjus tiek apie vieną, tiek apie kitą universitetą (kaip yra iš tikro, nežinau). Bet.. Nemažai girdėjau ir įvairių peikimų abiejų universitetų atžvilgiu. Tad neįmanoma susidaryti tinkamos nuomonės kur yra geriau. Jei paklausi ten studijuojančių žmonių, jie tik ir siūlo studijuoti jų universitete ir vardija kitų universitetų minusus...
Visada galvojau, kad MRU yra tikrai geras universitetas ir man tikrai apsimokėtų važiuoti studijuoti į Vilnių, tačiau dabar net nebežinau. Jei ir VDU yra neblogas universitetas ir tikrai yra tiek žmonių, kurie baigė šį universitetą ir dirba pagal specialybę, tuomet čia tik pliusas man, nes šiuo atveju net nereiktų keltis į Vilnių. Bet jei čia tos visos kalbos apie VDU yra iš oro...
Man reikia universiteto, kuriame aš galėčiau įgyti žinių, o ne tiesiog lengvai gauti diplomą. Manau, kad tikrais specialistais gali tapti tie, kurie gavo diplomą savo darbu, žiniomis ir gebėjimu jas pritaikyti.
Tad kaip teisingai apsispręsti būsimam studentui?

42. faktass 35. y 2010-07-07 13:48
Faktas, kad neturint teisės bakalauro, tačiau turint teisės daktaro laipsnį, galima tapti teisėju.

43. vasara 2010-07-07 20:31
Kaunietei: jei tik galit rinkites VU. Pažiūrėki kokį universitetą yra pabaigę teisėjai, ir viskas bus aišku, visi yra VU baigę. Dėstytojai VU, dažnai dar ir užima aukščiausius postus teisės srityje, priimant į darbą dažnai klausia kokį Universitetą esi baigęs/usi, jei VU, o kiti kitus, dažniausiai eisi be konkurso. Ir kiti univeristetai yra geri, bet realijos darbinantis yra jau tokios-VU pirmenybė. Plius svarbiausia - būtinybė mokytis, VU jei to nedarysi, niekaip nepraeisi:), kas ten mokėsi visi tai žino. Sėkmės moksluose!

44. vasarai 2010-07-08 15:51
Na ne visi teisėjai baigę VU, ne visi. Nereikia taip kategoriškai. Yra toks žodelis "dauguma".
Bet taip susiklostė todėl, kad VU buvo ilgą laiką vienintelis universitetas, ruošęs teisininkus. Todėl elementaru, kad teisėjais dirbo tik baigę VU. Tačiau šiuo metu teisėjais dirba baigę ir MRU (senansis pavadinimas LTU). Atsirado naujas universitetas, išleido absolventų laidas.

45. vasara 2010-07-08 17:51
Taip dabar "dauguma", anksčiau domėjausi, tai buvo tik VU:), šaunu, kad jau ir iš MRU yra. Tiesiog iš savo patirties, esu turėjus kursiokų -vieni bėgo į MRU, nes jau VU nedailaikė, o jei iš MRU ateidavo, tai ateidavo tam, kad kas patardavo dėl karjeros VU geriau baigti, tai galiu pasakyti šokiruoti buvo pirmus semestrus, nes teko priprasti prie kitokių pažymių ir dažnai perlaikymų, viena tokių kursiokių grįžo atgal į MRU.

46. y 42. faktass 2010-07-09 23:44
KT nutarimą ta tema skaitei? Faktas, kad ne. Kai paskaitysi - sužinosi, kas galima ir ko ne....

47. faktass 46. y 2010-07-10 13:22
Labai puikus pavyzdys, kodėl verta baigti tik VU, nes ir neturint teises bakalauro, galima tapti teiseju :) Paskaitykit pretendentu i teisejus CV, galesit rasti VU destytoju, kurie neturi bakalauro teises, taciau teises dr. laipsni ir jiems kliuciu jokiu nera.

48. y 47. faktass 2010-07-11 23:44

Pats metas mažiau šypsotis ir daugiau skaitinėti teisės aktus, o ne teisėjų biografijas:

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2002 m. spalio 4 d. nutarimu Nr. 1568
KVALIFIKACINIAI AUKŠTOJO TEISINIO IŠSILAVINIMO REIKALAVIMAI ASMENIMS, NORINTIEMS ĮSTATYMŲ NUSTATYTA TVARKA EITI TEISĖJO PAREIGAS

1. Asmenys, norintys eiti teisėjo pareigas, privalo atitikti kvalifikacinius aukštojo teisinio išsilavinimo reikalavimus.

2. Kvalifikaciniai aukštojo teisinio išsilavinimo reikalavimai asmenims, norintiems įstatymų nustatyta tvarka eiti teisėjo pareigas (toliau vadinama – kvalifikaciniai aukštojo teisinio išsilavinimo reikalavimai), taikomi Lietuvos Respublikos piliečiams, baigusiems universitetines teisės krypties studijas ir įgijusiems teisės magistro kvalifikacinį laipsnį arba jam prilygstantį teisininko profesinį kvalifikacinį laipsnį (vienpakopį teisinį universitetinį išsilavinimą).

49. Kipshas 2010-07-12 12:35
Gaila, kad išsivystė tokia diskusija, nes seniau labai patikdavo skaityti kaip pešasi VU ir MRU studentai.
Ar tai davė ką nors? nemanau. Kiekviename universitete yra savų privalumų ir trūkumų.

Ieškantiems informacijos apie VDU TF gyvenimą siūlau pasiskaityti jų Facebook tinklapį - yra informacijos ir apie dėstytojus ir apie renginius ir apie dalykus.

Viename tinklapyje kažkas už mane jau yra atsakęs į daugelį čia iškeltų klausimų. Tad skaitykite patys:

Ar paskaitų lankomumas privalomas?
Keliami ypač griežti reikalavimai specialybės dalykų lankomumui – lankomumas kasdien žymimas, o be pateisinamų priežasčių praleisti galima ne daugiau kaip 25% vieno dalyko paskaitų. Šias taisykles pažeidžiantiems neleidžiama laikyti egzaminų. Lankomumo taisyklė sukelia daug nepasitenkinimo studentų tarpe, nes vistik esame suaugę žmonės, tačiau universitetas argumentuoja, kad šitaip jie stengiasi paruošti kompetetingus specialistus (juk nei vienas nenorėtumėte, kad jus teisme gintų advokatas, kuris studijuodamas bėgdavo iš paskaitų). Taip kad nusiteik keliauti į paskaitas net jei tai penktadienio vakaras..

Ar įmanoma suderinti du aukštuosius?
Universitetas suteikia galimybę studijuoti gretutinę specialybę ir gauti dviejų skirtingų specialybių diplomus. Krūvis be abejo bus labai didelis, tačiau labai norint tai pasiekti galima. VDU Teisės fakultete, studentai turi galimybę įgyti Michigan State University transnacionalinės teisės sertifikatą – reikia sėkmingai baigti studijas ir besimokant sėkmingai išklausyti ne mažiau kaip 20 kreditų iš Michigan State University aprobuotų dėstytojų dėstomų studijų dalykų anglų kalba. Šis sertifikatas patvirtina, kad asmuo yra įvaldęs ne tik tarptautinę teisę, bet ir teisinę anglų kalbą, o tai labai praverčia norintiems toliau studijuoti ar dirbti užsienyje.

Ar įmanoma suderinti mokslus ir darbą?
Pirmaisiais metais derinti studijas ir darbą gali būti šiek tiek sudėtinga (nors, aišku, priklauso nuo žmogaus). Kadangi aukštesnių kursų studentams specialybės paskaitos vyksta vakarais, jie daug lengviau gali suderinti studijas ir darbą (didžioji dalis mano kursiokų dirba (kai kurie netgi kitame mieste!)). Visi mūsų dėstytojai, aišku, akcentuoja, kad studijos yra dieninės ir dieną mes turime ruoštis paskaitoms, ir dėl to užduoda daug namų darbų. Tačiau labai norint studijos ir darbas tikrai yra suderinami.

Kas yra Sokratinis studijų metodas?
VDU Teisės fakultete studijos vyksta Sokratiniu metodu. Tai reiškia, paskaitos metu nėra tik konspektuojama ką pasako dėstytojas, o diskutuojama tam tikra tema. Todėl į paskaitą turi ateiti jai pasiruošęs (perskaitęs nurodytą literatūrą, atlikęs namų darbus), nes dėstytojas gali bet kada paprašyti tavęs pakomentuoti tam tikrą situaciją, pristatyti bylą ir panašiai. Dėl šitos priežasties tenka tikrai daug skaityti ir domėtis, o vėliau ir argumentuotai pristatyti savo nuomonę auditorijai. Dėl didelių apimčių tas skaitymas dažnai atsibosta ir įkyri, tačiau viso to privalumas yra tas, kad taip išmokstama atsirinkti esminius dalykus literatūros daugybėje, o diskutuojant išmokstama nebijoti kalbėti prieš auditoriją, argumentuoti savo nuomonę, analizuoti ir kritiškai vertinti. Ruošdamiesi paskaitoms perskaitome labai daug bylų – taip mokomės pritaikyti teisės normas praktikoje ir analizuojame pagrindines teisės problemas.

Kokia egzamino vertė?
Šiek tiek neįprasta tai, kad VDU Teisės fakultete nėra tarpinių atsiskaitymų – 100% galutinio įvertinimo sudaro egzaminas. Tai nėra labai paranku studentams, nes tuomet reikia itin atsakingai ruoštis egzaminui – juk nuo to priklauso kokį galutinį pažymį gausi! Dėstytojai savo ruožtu gali sumažinti galutinį pažymį jeigu studentas neatlieka privalomų namų darbų (dažniausiai tai bylų analizės ar maži rašto darbai kokia nors tema).

Kokia situacija su dėstytojais?
VDU Teisės fakultete dėsto daug kompetetingų teisės specialistų ir teisininkų-praktikų (advokatų, notarų, prokurorų), kurie per paskaitas pateikia daug naudingos informacijos iš savo praktikos (o ne tik iš vadovėlių). Dėstytojai tikrai labai geranoriški ir maloniai paaiškins jeigu kažko nesupranti, tačiau žinių ir darbo (ruoštis paskaitoms) iš tavęs taip pat reikalaus. Be to, VDU Teisės fakultetas išsiskiria tuo, kad čia nuolat dėsto dėstytojai iš įvairių JAV ir Europos universitetų. Šios paskaitos vyksta anglų kalba, todėl baigęs studijas problemų su teisine anglų kalba tikrai neturėsi.

Kokia situacija su literatūra?
Studijuojamas turėsi skaityti labai daug teorinės medžiagos (lietuvių bei anglų kalbomis), Lietuvos bei užsienio šalių teismų sprendimų, įstatymų, tarptautinių sutarčių ir pan. Teisės fakultetas turi savo skaityklą, kurioje galima rasti visus (na beveik visus – gali pasitaikyti vienas kitas naujesnis, kurio jie dar neturi) reikalingus vadovėlius bei kitą literatūrą. Čia taip pat suteikiama laisva prieiga prie internetinių duomenų bazių. Gaila, bet universiteto biblioteka (abonementas) vadovėlių turi tik po keletą egzempliorių ir visiems jų tikrai neužtenka, todėl, jeigu esi nusiteikęs viską sąžiningai skaityti, dažniausiai tenka juos kopijuoti arba pirkti (atsižvelgiant į tai, kad teisinė literatūra nėra pigi, o ir kopijavimo paslaugos kainuoja, pinigėlių išleidžiame tikrai nemažai..). Visa kita, kas yra reikalinga paskaitoms ir ko negalima rasti skaitykloje ar bibliotekoje, dėstytojai pateikia Teisės fakulteto konferencijose (universiteto intranete) arba palieka fakultete medžiagą, kurią galima nusikopijuoti.

Kokia studijų paklausa?
Iki šiol į Teisės fakultetą buvo priimami tik studentai jau turintys bakalauro diplomą ir baigę kolegijas (išlyginamosioms studijoms), tačiau nuo kitų mokslo metų (2009-2010) tvarka keisis ir į teisės studijas VDU bus priimami visi baigę 12 klasių mokykloje, todėl stojimo balo ir kitų su priėmimu susijusių duomenų kol kas pasakyti negaliu. Turint galvoje, kad teisė išlieka viena iš tų specialybių, kur norinčiųjų studijuoti skaičius didžiausias, įstoti gali būti nelengva.

Kokia studijų specifika atskiruose kursuose?
VDU Teisės fakultetas siūlo vientisąsias teisės studijas. Tai reiškia, kad po 5 studijų metų sėkmingai apsigynęs baigiamąjį darbą gausi magistro diplomą.

Per pirmuosius 2 studijų metus studentai išklauso bendrojo pobūdžio dalykų kartu su kitais universiteto studentais (užsienio kalba, informatika, psichologija, ekonomika ir pan.) ir keletą įvadinių teisės dalykų (logika, lotynų kalba, teisinė anglų kalba, romėnų teisė). Paskaitų laiką ir dėstytoją bendriesiems universiteto dalykams kiekvienas studentas gali pasirinkti pats ir tai yra vienas geriausių dalykų studijuojant VDU (dėl to jis ir vadinamas liberaliuoju).

Nuo trečiojo kurso šiek tiek keičiasi sistema, todėl kad studentai pradeda studijuoti daugiausia specialybės dalykus: paskaitos kasdien prasideda 18:00 ir tęsiasi iki 21:00, be to, atsiranda papildomas vasaros semestras (nuo balandžio vidurio iki birželio pabaigos). Krūvis be abejo padidėja (čia jau „nepastudentausi“..), atsiranda užsienio dėstytojų paskaitų, tačiau ir mokytis pasidaro žymiai įdomiau.

Penktame kurse studentai turi atlikti praktiką, o mokslo metų pabaigoje prieš tarptautinę komisiją apsiginti savo magistro darbą.

Kokie specialybės privalumai?
Teisė - viena populiariausių profesijų Lietuvoje. Tai labai įdomus ir atsakingas darbas, reikalaujantis didelės įžvalgos, kritinio mąstymo ir nuolatinio mokymosi. Profesija patraukli dėl savo lankstumo (gali rinktis skirtingas sritis: advokatūra, notarai, teisininko darbas privačiame sektoriuje) ir finansinių perspektyvų.

Kokie specialybės trūkumai?
Teisininkų Lietuvoje paruošiama labai daug, todėl susirasti darbą pabaigus studijas gali būti sudėtinga, tačiau tai be abejo priklauso nuo kiekvieno asmeniškai. Jeigu labai norėsi ir labai stengsiesi viskas įmanoma!

Kokie studijų privalumai?
Pasirinkęs vientisąsias studijas „sutaupai“ vienus metus ir iškart gauni magistro diplomą. Kadangi dėsto teisininkai-praktikai gausi daug naudingų žinių ne vien iš vadovėlių. Ypač įdomios ir naudingos dėstytojų iš užsienio universitetų paskaitos, o baigusieji studijas taip pat gauna Michigan State University transnacionalinės teisės sertifikatą. Studijų metu galėsi įsilieti į lokalinės Europos teisės studentų ir jaunųjų teisininkų asociacijos grupės (ELSA VDU) veiklą.

Kokie studijų trūkumai?
Reikia tikrai labai daug skaityti (ir lietuviškos, ir angliškos literatūros). Krūvis išties nemažas, todėl pirmaisiais metais studijas ir darbą derinti labai labai sunku. Silpniau mokantiems anglų kalbą nemažai streso sukelia užsieniečių dėstytojų dėstomi dalykai. Didelį studentų nepasitenkinimą sukelia lankomumo taisyklės bei tarpinio atsiskaitymo nebuvimas.

Kokios perspektyvos baigus studijas?
Baigę studijas VDU Teisės fakultete studentai įgyja magistro laipsnį ir gali dirbti bet kurį teisinį darbą (advokato, notaro, antstolio, teisėjo, dirbti teisės specialistais įvairiose valstybės institucijose ar teisininkais privačiame sektoriuje). Be abejo, norintieji gali tęsti studijas doktorantūroje kituose universitetuose.

Panaudota informacija iš www.olimpiados.lt

Na ir papildomai informacijos:
Teisės studijos VDU atsirado 1995 metais. 2002 metais jos buvo akredituotos. 2005 perregistruotos į vientisųjų studijų programą, kurią sudaro 230 kreditų (daugiausiai iš teisės studijų Lietuvoje). Tie kurie priimami į aukštesnį kursą - jiems gali būti užskaitomi bendro lavininimo dalykai ar studijų pagrindų dalykai (jų yra kiekvieno universiteto bet kurioje programoje).
Jei dalis profesūros atvyksta iš JAV - tai nereiškia, kad jie moko JAV teisės. Vien 2010 metais VDU dėstė 5 Harvardo universiteto absolventai (vienas iš jų dirba Vokietijoje, kitas - Šveicarijoje, trečias - Lenkijoje). Kas buvo dėstoma?: Lyginamoji konstitucinė teisė, Europos sutarčių teisė, Intelektinės nuosavybės teisė, Lyginamoji bendrovių teisė, Tarptautinė viešoji teisė. Pavyzdžiui intelektinės nuosavybės dalyką dėstė Pasaulio intelektinės nuosavybės asociacijos tarybos narys, advokatas, Dolby firmos viceprezidentas ir vyriausiasis teisininkas. Vardinti būtų galima ir daugiau.
Bet apie ką ši diskusija?

Aš siūlau sulaikyti savo ambicijas nes išvada yra paprasta - kiekvienoje aukštojoje pasitaiko ir gerų ir blogų studentų. Susitikite teisme ir tada aiškinkitės kuris yra geresnis.

Peace.


50. bang 49. Kipshas 2010-07-12 12:50
Pagal mane reikia studijuoti ten, kur lengviau pabaigti :) (aišku, jei diplomas suteikia tokias pat teises). 90 proc. žinių įgyjama iš teisinės praktikos.

51. jo 2010-07-12 22:29
teisės literatūrą anglų kalba skaito visi teisės studentai.... deja, ne vien tik VDU....

52. Minas 2010-07-15 13:06
Įstojau į VDU TI prieš 8 metus. Šiandien dirbu advokatu kontoroje, kur yra žmonių ir iš VU, ir iš Riomerio, ir iš VDU. Ką galiu pasakyti - kiekvienas universitetas rengia pakankamai gerus specialistus, ir kolektyvas, sudarytas iš visų trijų universitetų absolventų puikiai dera, nes vieni papildo kitus. Joks universitetas negarantuoja, kad jo absolventas bus geras specialistas. Diplomas, sakyčiau, lemia gal kokius 5-10 proc. (jei darbdavys protingas - jis tą supranta). Likusius % lemia sunkus darbas ir papildomas mokymasis (specializavimasis) jau po baigimo.

Man asmeniškai žinias iš studijų laikų pavyksta pritaikyti vos ne 100% (ypač ES teisės reiklaus). Aišku, mokytis tenka kasdien net ir šiandien, bet čia ne universiteto, o būtent teisinio darbo specifika nuolat mokytis. Tiesa, kadangi VDU studijuojant teko teisinę anglų kalbą iškalti tikrai gerai - man ir mano kolegoms iš VDU mūsų kontoroje tenka dirbti su tarptautiniais klientais, atstovauti ES institucijose, važinėti į tarptautines konferencijas. Kitų universitetų absolventai pagrinde dirba su LT klientais.

Jei šiandien tektų iš naujo stoti (arba rinktis specialistus savo kontorai), prioritetas būtų VDU. Priežastis paprasta: VDU absolventai, kol gauna diplomą, iškenčia žvėriškas sąlygas - pabaigia studijas gal kokie 25 % visų įstojusių. Tie kas pabaigia - turi stiprią motyvaciją dirbti teisinį darbą ir yra "užgrūdinti". Gal todėl iš mūsų kurso šiandien teisinį darbą dirba beveik 100%.

Kolegė iš VU tik ką patvirtino, kad iš jos grupės teisinį darbą dirba gal kokie 10 % pabaigusių studijas.

53. perfectum, o aš iš VU 2010-07-15 22:46
Po kokių 10 m. teisinį darbą dirbs koks 1 proc. VU absolventų...
Tačiau jeigu pasigilinsime, kokias būdais patenkama į tarnybas, tai turbūt žiauriai nustebsime, nes didžioji dalis tarnybą susiranda pagal pažintis, protekcijas ir t. t. Todėl tai, kad beveik 100 proc. absolventų dirba būtent teisinį darbą yra ne rodiklis.
Savo laiku iš 300 įstojusiųjų į VU pirmo kurso pavasario sesiją baigė 10 proc. studentų. Va, čia tai kankinimas...
Mačiau vieną VDU absolventą prieš 5 metus Darbo kodeksą aiškinantį, gaila jo pasidarė, vargšas taip susimėtė, kad galiausiai kažką tik neaiškiai vograudamas mestelėjo kad pasiaiškins su kažkuo...

54. Auris 2010-07-20 13:34
Beprasmis gincas.
Jei noresi kazko ismokti - ismoksi visur. Nenoresi ismokti - nei vienas universitetas neismokins.
Ne kitu menkinimu irodomas savo pranasumas, o konkreciais darbais.
Zinoma jei nori pasirodyti svaresnis (grazesnis) gali ant kito uzpilti pamazgu kibira, ir pries apipilta pamazgomis atrodysi svaresnis, taciau ar istikruju esi svaresnis?
Kitu universitetu menkinimas ne kas kita kaip savo nepilnavertiskumo demonstravimas, todel gerbiamieji verciau gyvenime, kiekvienoje teisineje situacijoje irodykite savo pranasuma, o ne derkite kitus.

55. VDU pabaigęs 2010-07-21 09:31
53-am. Tai sveikinu sutikus tokį vieną VDU absolventą. Man irgi tenka nuolat teisme susidurt su įvairių universitetų absolventais (net ir teisėjais), kurie nusišneka, pvz., apie Europos Bendrijos prekių ženklus arba CISG. Nu ir ką? Tai tik parodo, kad žmogus kaip asmenybė nenori, negali arba neturi laiko pasigilinti į teisinę problemą, praktiką, teisės aktus.

Savo laiku per visą Lietuvą kasmet baigdavo 20 teisininkų. Deja, tie laikai praėjo negrįžtamai.

Na taip taip, o VU ir MRU tai jau ne per pažintis darbo ieško ;).



56. VDU pabaigęs 2010-07-21 09:37
Ir dar - nei vienas LR universitetas nepapuola net į geriausių pasaulio universitetų 500-tuką. Taip kad "juokiasi puodas, kad katilas juodas". Beje, kažas paminėjo, kad VDU dirba su užsieniečiais. Tikra tiesa - mano klientai iš užsienio sudaro 90 % - o jiems yra visiškai dzin, ką tu Lietuvoj pabaigęs. Svarbu dirbti gerai.

57. Zilvinas /Juf! 2010-07-21 14:30 Reitingas: 2 ( 1 ) 
Va, pasirodo geriausias - KTU

"Naujausiame pasaulio universitetų reitinge tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų pirmauja KTU
(http://www.balsas.lt/naujiena/494263/naujausiame-pasaulio-universitetu-reitinge-tarp-lie"tuvos-aukstuju-mokyklu-pirmauja-ktu)

Kadangi aš ir šitą baigiau, galiu dabar užriesti nosį :-)))))

58. bang 57. Zilvinas /Juf! 2010-07-21 14:51
"paskelbtas naujausias 12 000 geriausių universitetų reitingas <...> Jame apibendrinamas informacijos apie universitetą prieinamumas interneto erdvėje".
Sveikinu.

59. Zilvinas /Juf! 58. bang 2010-07-21 15:13
Oops, ne tą nuorodą įkėliau :-)

Štai teisinga - http://www.balsas.lt/naujiena/494284/pasaulio-universitetu-reitinge-ir-lietuvos-aukstosios-mokyklos

60. bang 59. Zilvinas /Juf! 2010-07-21 15:18
Na irgi galiu prisiplakti prie KTU, kaip baigęs jo faktinį Klaipėdos filialą :)

61. perfectum 55. VDU pabaigęs 2010-07-22 08:17
Nepalyginsi, kur EB prekių ženklų brūkšniniai kodai, o kur Darbo kodekso elementarūs postulatai:)

62. e 54. Auris 2010-07-22 08:20
Niekas čia nieko nejuodina.
Tačiau nereikia ir patiems savo kokį tai pranašumą demonstruoti.

63. VDU pabaigęs - 61 -am 2010-07-22 10:04 Reitingas: 2 ( 1 ) 
Cho cho cho :)))) Ot ir apsijuokei viešai - prie ko čia brūkšniniai kodai? Nepatingėk info bent internete paieškot frazei "Europos Bendrijos prekės ženklas". Arba "Community Trademark". Va taip va - šis šaunuolis VU studijas pabaigęs :))))))))))))))))))))))). Gaila, kad ne teisme - būtume gerai pasijuokę ;)

64. VDU pabaigęs to perfectum 2010-07-22 10:49
Pamenu, kai laikiau advokatūros egzą. Ateina vienas bičiukas (kaip tyčia iš VU), išsitraukia bilietą ir palaimingai pradeda dėstyti. Po kokios minutės vienas iš komisijos narių sako: "Kolega, bet šis klausimas yra iš civilinio proceso, o ne iš baudžiamojo" :)))

Kalbant apie Darbo teisės ir kitus postulatus. Matosi, kad esi tik ką pabaigęs (o gal dar ir nebaigęs) studijas, nes tik pabaigus galvoje dar pilna nuostatų iš visų kodeksų ir atsimeni net straipsnių numerius. Po 5 metų tu arba vis dar atsimeni visus visų kodeksų straipnsius ir postulatus (kas reiškia, kad esi "visų galų meistras", imantis visus klientus iš eilės, nepaisant to ar tai baudžiakas, ar šeimos teisė). Jei taip tai - tai toks teisininkas yra paviršutiniškas, nes fiziškai nėra įmanoma būti geru specialsitu visose teisės sferose. Toks teisininkas žino visus postulatus, bet jei reikia gilesnių žinių - jų nėra.

Arba antras variantas - tu specializuojiesi, t.y. tu tampi geras specialistas vienoje sferoje ir užmiršti tas, kurių nenaudoji. Aš irgi specializuojuosi vienoje sferoje, ir prisipažinsiu - neatsimenu DK arba ATPK smulkmenų. Bet man jų ir nereikia. Kai aš teisme susitinku su "visų galų meistru" kitoje spusėje - perkeltine prasme aš jį "suvalgau", nes dirbdamas visose sferose jis fiziškai negali įsigilinti į subtilybes.

Tas pats ir su DK postulatais ir VDU absolventu - tau pavyko jį pagauti su DK, o jam kitą kartą pavyks tave pagauti su ES teise. Arba tuo pačio DK kitu postulatu. O gal nori pasakyt, VISUS postulatus žinai? ;))

Ir dar - pažįstu daugybę VU absolventų, kurie - būtent - specializuojasi. DK ar kokio ABTĮ postulatų jie nežino arba net niekada ir nežinojo, nes kai kuriais atvejais DK ar ABTĮ atsirado jiems jau pabaigus studijas ir jiems to DK ar ABTĮ niekada net ir nereikėjo. Bet jie yra geri specialistai toje sferoje, kur specializuojuos ir aš. Ir su jais yra tikras malonumas dalyvauti debatuose ar teisminiuose ginčuose. Dirbant su "visų galų meistru" malonumas vienas - lengvai laimėta byla. O dar kartais "visų galų meistro" klientai pereina pas mane :))

Dar kartą pasikartosiu - universitetas lemia gal kokius 10 % to, koks teisininkas tu būsi.

65. vasara 2010-07-22 12:49
Kaip rašė garsusis Napoleonas Hillas, ne už žinių turėjimą Jums mokės, o už sugebėjimą jas pritaikyti:)

66. Auris 62. e 2010-07-22 12:59
Komentaro nuostatos buvo taikomos visiems, tiek baigusiems VU, tiek MRU, tiek VDU.
Diskusijos klausimas, kur geriau mokytis. Pasikartosiu, diskusija beprasme. Is principo gerai visur. Jei noresi ziniu ismoksi bet kuriame universitete, jei nesimokisi nei vienas ziniu neikres.
O dabar diskusija panasi i grazuoliu konkursa. Vienam "blondine" grazesne, kitam "blondines" nepatika. Bet tai skonio reikalas. Lygiai tas pats ir su universitetais. Vienam vienas labiau patinka "grazesnis", kitam kitas patinka. Turbut ir gi suprantama, jog kiekvienas absolventas irodines, jog jo baigtas universitetas "grazesnis", nes prisingu atveju, kodel jis pasirinko "negrazu"?
Taigi manau nei vienas neturetu menkinti kito universiteto, taip pat neturetu diskusijose irodineti, jog jo universitetas "grazesnis".

67. perfectum 64. VDU pabaigęs to perfectum 2010-07-22 19:36
Nėra čia ką gaudyti, kai žmogus sėdi priešais tave, išsitraukęs DK, cituoja straipsnį ir interpretuoja jį pagal savo teisinio suvokimo lygį. Ir tokių žmonių yra ne vienas. Mandri, žiūrėkit ką mes studijavome, kokie garsūs pasaulio profesoriai mums dėsto, o čia - tik paprastutis lietuviškas darbo kodeksas...

68. perfectum 63. VDU pabaigęs - 61 -am 2010-07-22 19:43
Ar kartais neatrodo, kad juokiasi tamista pats iš savęs? Prekių ženklai, - na, ar nemanote, kad ir kituose univeruose apie juos dėsto šiais laikais? O kai susitiksime teisme, tada ir pažiūrėsime kas ir kaip, mitruoli:)

69. VDU pabaiges 68-tam 2010-07-23 09:39
Būtent - Intelektinę nuosavybę VU dėsto. Kaip ir visi kiti universitetai ... Bet tamsta, nusišnekėdamas apie brūkšninius kodus, panašu, pramiegojai tas paskaitas :))) . Nesakau, kad šis "briedas" parodo VU studijų lygį, nes Mizaras išmano savo darbą ir VU rengia tikrai gerus IP teisės specialistus. Bet kai kurių studentų lygį - oj kaip puikiai parodo:))))). Svarbiausia - turėjo šis šaunuolis ištisas valandas pasižiūrėti internete, kas tai yra (jei jau miegojo per paskaitas). Bet ne - šovė... ir prašovė taip, kad aš šiame forume iš gėdos iš viso po tokio komentaro daugiau nesirodyčiau (arba pasirodyčiau pakeitęs nick'ą iš "Perfectum" į ką nors kuklesnio.. kad ir "Perfect Goof")... Ir dar jis drįsta pasakoti, kaip kažką su DK pagavo, kai tik ką pats nusišnekėjo ant viso forumo :))))) Ir kaip tas jausmas, kai VU absolventą į vietą pastato VDU absolventas, ką? :)))) Cho cho cho :)))))

p.s. papasakok man dar ką nors apie prekių ženklus ko aš nežinau - savaitgalis artėja, noriu pažvengt biškį :)

p.s. 2. iš tamstos teisinių žinių lygio, kuris čia buvo pademonstruotas dabar labai drįstų abejot, ar ir su DK ką nors "pagavai", ar tik tau taip pasirodė :)))

p.s. 3. Peace VU v. VDU. :)). Labai gerai, kad šis šaunuolis baigė ne VDU - dabar mums gėdą ant viso "Infolex'o" darytų ... :)))

70. bang 69. VDU pabaiges 68-tam 2010-07-23 12:41
Žinoma, gėdos ant viso Infolex'o neužsitrauksi komentuodamas tik savo išmintį vienoje temoje.

71. P 33. Faktas 2010-07-23 13:04
"O VDU absolventų teisėjais netapo. " Na tai ir šaunu - dabar žinom, kuris universitetas atsakingas, kad tarp teisėjų tokia korupcija ;)

72. Faktas 2010-07-28 16:42
Nagi nagi. Prašom plačiau. Ir kokia gi ta korupcija? Nesikuklinkit. Žinot konkrečiai ar vadovaujatės principu - man vienas pažįstamas pasakojo? Arba - visi taip kalba, todėl aš tikrai žinau?

73. vasara 2010-07-28 17:36
Infolexui: kaip galima dėti tokią reklamą??
Rasto darbai
Bakalauras - 2100 Magistras - 2500
www.darbuakademija.lt

74. Perfectum 69. VDU pabaiges 68-tam 2010-07-29 18:47
Taigi, turbūt jau visi čia suprato, kad sparnuotą junginį "prekių ženklų brūkšniniai kodai" pademonstravau siekdamas parodyti ne kurių šiuolaikinių teisininkų lygį. O tamsta primityviai užkibai... Tamsta, deja, net ir jumoro jausmo ne(be)turi, todėl ir ima viršų spazmuota puikybė. Čia toks mini eksperimentas tamstai buvo, vanas. Supratai? Patikėk, nereikia baigti sunkių teisės studijų VU TF, kad įgytum gebėjimų naršyti internete.
Dabar kikenk sau sveikas visą ateinantį savaitgalį ir visą likusią kadenciją. Man jau gana debatų su tais transatlantiniais žiniuoniais. Adios.

75. aldona 64. VDU pabaigęs to perfectum 2010-07-30 13:05
Pas mus, änt Lietuvos" ausies nerėžia terminas "sritis", kas nepasakytina apie "sferą" (Sphere). Maloniai nuteikia, kai valstybinės kalbos subtilumus išmano ne tik teisės, bet ir bet kurios kitos srities universitetines studijas baigęs asmuo.

76. Zilvinas /Juf! 75. aldona 2010-07-30 13:18
Jeigu jau vengti tarptautinių žodžių, tuomet vertėtų rašyti "sąvoka" vietoje "terminas", "ypatumus" vietoje "subtilumus" ir t.t. ir pan. :-))

Gi "sfera" yra priimtinas ir dabartinės lietuvių kalbos žodyne esantis žodis, kurio viena iš reikšmių ir yra "sritis".

77. aldona 76. Zilvinas /Juf! 2010-07-30 14:16
Terminas: lingv. tiksliai kurią nors mokslo, technikos, meno ar kitos srities SĄVOKĄ reiškiantis žodis ar žodžių junginys.

Sfera: 1. mat. rutulio paviršius.
2. dangaus erdvė.
3. prk. paplitimo sritis: Veikimo s. Įtakos s.
4. prk. visuomeninė aplinka: Diplomatinės sferos

Sritis: 1. Žemės, krašto, teritorijos dalis: Europos šiaurės s. Atogrąžų srķtys. Poliarinė s.
2. stambus administracinis teritorinis Rusijos ir kai kurių kitų šalių vienetas: Autonominė s.
3. ko nors buvimo, reiškimosi vieta: Skausmai širdies ~yjź. Radijo dažnių, laidumo, slėgio s.
4. veikimo šaka: Mokslo, meno s.

"Savitumas" mano pamąstymuose yra tinkamesnis už "ypatumą". Apie "sritį" ir "sferą" pasakytina tas pats.

Gi tūlas klerkas gal ir priblokš ką teisme savo gražbylystėmis, pagražintomis kalbos parazitizmais.. Bent jau išves iš pusiausvyros nepatyrusį oponentą.

78. aldona 76. Zilvinas /Juf! 2010-07-30 14:30
Vienas VDU (pa)baigęs man asmeniškai įrodinėjo, kad "sekančią dieną" yra labai geras išsireiškimas", nors tas "išsireiškimas" tinkamas visai kitoje "sferoje", pvz. "šuo, sekantis paskui lapę"... :)

79. Zilvinas /Juf! 77. aldona 2010-07-30 15:07
Ar ponia/panelė pastebėjote mano komentaro pirmo sakinio pabaigoje "ir t.t. ir pan. :-))"? Panašu, kad ne. Nesiėmiau išsamiai analizuoti tamstos sakinio turinio ir reikšmės. Na, bet jeigu jau jaučiate kažkokį nepilnavertiškumą, tai niekas nedraudžia išsilieti ir viešojoje erdvėje :-).

Diskusijos klausimas buvo kur geriau studijuoti, o dabar "diskutuotojai" bando įrodyti vienas kitam, kuris yra durnesnis :-). Gi kvailumas paprastai nepriklauso nuo universiteto kurio studijas pavyko pabaigti, nors kažkam ir norėtųsi būtent tuo tikėti :-).

80. aldona 79. Zilvinas /Juf! 2010-07-30 20:10
"ir t. t., ir pan...." Na, ir ką? Bandydamas mane sukirsti, ne pačius geriausius pavyzdžius pateikėte savo pasisakymuose?
Ar ponas/ponaitis pastebėjote, kad skyriau laiko ir išsamiai pakomentavau Jūsų pasisakymą? Vien už Jūsų asmeniui mano sugaištą laiką neturėtų man būti klijuojama nepilnavertiškumo kompleksą turinčios durnelės etiketė. Nemanau, kad esu geriausia kandidatė...
Jeigu ką - mano diplomas ne VU ar MRU, ir netgi ne VDU.

81. 111 13. 000 2010-07-31 14:29
Kas tos "trečiosios šalys? Gal - "tretieji asmenys?"

82. aveviva 2010-08-02 02:39

man ydomu,
2010 07 31 20:10Ydomu butu suzinoti, kiek VDU siemet prieme teisininku. Pernai metais net 248! pirmakursiu buvo priimti. O priimta visokiausiu- stojimo balas 6 ir maziau. Is tokio skaiciaus tik maza dalis rimtu, atsakingu, protingu.Del dalies net kyla klausimas, ka jie cia veikia? O paskui visa Lietuva stebisi- kas cia per teisine valstybe? Kaip tokie zmones uzima tokias aukstas pareigas? Ot jie baigia studijas ir uzima!

http://www.delfi.lt/news/daily/education/article.php?id=35010491&com=1&s=2&no=20

83. FygaroLaw 2010-08-02 10:40
Gerbiamieji kolegos, Visu pirma pastebejau sioje temoje jus sesupes vandeny bandote sukasti. Gerbiamieji jus man atsakykite, kas yra teise ir kas yra teisininkas? Leiskite man jus visus pabarti vien tik del to, kad jus esami ar net busimi teisininkai izeidinejate vienas kita, diksriminuojate del mokslo istaigos ir panasiu dalyku. Juk tai pastebeta ir irodyta pasauliniu mastu, kad nesvarbu kur tu studijuoji ka tu studijuoji svarbiausia kad tau tai patinka. Priedo jus busimi teisininkai ir esami giriat VU MRU VDU o ka daryti jei as studijuoju kolegijoje ar privaciam universitete teise? Reiskiasi as esu jau jusu akyse "nurasytas" ane?. Juk nustokit jus girti kekvienas savo mokslo istaiga o kita diskriminuoti, nes atrodote ne kaip. Jus studijuojate ir/ar studijavote teise kekvienas vis kitoje svietimo istaigoje, bet prisiminkite, kad teise studijavote is tu paciu vadoveliu to pacio autoriaus. Gerbiamieji jus dabar internetu vienas ant kito "varote ( juodinate) " bet paziurekite ateityje, kad nereiktu abiems jums buti partneriais kaip vienas i kita pazvelgsite? Jus esami ir busimi teisininkai tai esate kolegos tai nustokite diskriminuoti vienas kita. Talentai reikalingi, bet ne universitetai. Talentai teise studijuoja visur kolegijos, universitetuose ir nesvarbu siais laikais ju pavadinimas, o svarbiausia kaip tu isisavini ir kaip tu i tai orentuotas pats. Destytojas yra tik patarejas ir paaiskina ko nesupranti o tu pats studijuoji tai nera svarbu ar tu stini Vilniaus verslo ir teises akademijoje ar Vilniaus universitete svarbiausia ka tu sugebi ir koki talenta turi. Darbdaviams reikalingi talentai, savo srities geri specialistai. Tai gi kolegos pakantumo reikia ir baikit kariauti del nesamones. Geriau nagrinekite ir diskutuokite aktualiomis temomis apie teise ir pan. Sekmes jums. Vilniaus verslo ir teises akademijos studentas.

84. as 2010-08-03 14:05
Aš baigiau studijas Vilniaus verslo ir teisės kolegijoje (dabar tarptautinė aukštoji teisės ir verslo mokykla). Ir galiu pasakyti, kad sugaišau net 5 metus, o gavau tik profesinį bakalaurą. Neturiu kur dėti tą diplomą, ir toliau dirbu fabrike prie konvejerio juodą darbą. Taigi galiu pasakyt kad tikrai labai svarbu pasirinkti gerą mokyklą. Jeigu tik būčiau turėjusi gerą galvą ir gerus baigimo balus būčiau stojusi tik į VU.

85. VDU 84. as 2010-08-18 11:10
Šiais laikais teisininko abslovento pastangos susirasti darbą man primena vieno filmo pavadinimą: "Get rich or die trying" :))

Klientui yra visiškai dzin, ką tu pabaigus. Manęs per 5 metų darbo praktiką NEI KARTO nėra klausę, ką baigiau (tik vis paklausia, kad per žalias angliškas sertifikatas su auksine štampo žvaigžde kabo kabinete :)). Klientui teiki konsultaciją - parodai savo žinias. Nusišnekėsi - nepadės joks diplomas.

Sutinku, kad problematiška įsidarbinant kai dar neturi jokios darbo praktikos, nes VU pabaigę galvoja, kad tai jie po Lietuvos padange yra teisiausi, ir todėl neima darbuotojų iš kitų universitetų (bet tai jų trumparegiškumo bėdos). Na bet ir be jų darbo norint - galima susirasti. Blogiausiu atveju - jei manai, kad studijų metu kelnių veltui netrynei ir TIKRAI išmanai teisę - yra variantas pačiam steigti įmonę. Gi priviso dabar visokių "Skyrybų centrų" ir "Teisininkų ordinų" ir panašių. Darbinės praktikos trūksta? Tai pradėk nuo ko nors paprasto, kaip kad elementarūs darbo ginčai, vartotojų gynimas, įmonių steigimas.

Na o kai stažo jau porą metelių yra - visiems, net ir darbdaviams yra nesvarbu, ką tu baigei. Svarbu, kokie rezultatai.

86. VDU 2010-08-18 11:18
Kolegijų studentams kaip tik lengviau darbo susirasti. Pamenu, dar sudijų laikais dalyvavau viename konkurse į notarų biurą. Man tiesiai pasakė - mums tavęs nereikia, nes tu po metų baigsi studijas, jau būsi pas mus išmokęs kaip dirbti, ir eisi geresnio darbo ieškot. Todėl geriau pasirinksime kokį kolegijos studentą, kuris pas mus šimtą metų dirbs už minimumą. Aišku, irgi stereotipas, nes po metų mes su tuo pačiu kolegijos studentu gal kito darbo kartu ieškosim, ir jį priims dirbti, o ne mane, nes jis turi stažo, o aš ne. Ir kas durniausia - tokiu atveju jau mažai kam rūpi, koks tavo diplomas, nes stažas darbdaviams reiškia daugiau.

87. MadMan 2010-09-30 11:52
Statistika iš vakar dienos advokatūros egzo:
1) 20 laikė, iš jų 2 studentai iš VDU (laikantys egzą pirmą kartą);
2) testą raštu išlaikė 7 žmonės. Iš jų: 2 studentai iš VDU, 3 VU, 2 MRU;
3) žodinę dalį išlaikė ir advokatais taps: 2 studentai iš VDU, 2 MRU, 1 VU.

Išvadas pasidarykit patys.

88. krabas 87. MadMan 2010-09-30 23:31
Skaičiai gražūs, aptakūs, iškalbingi, ir ne viename komentare paberti...
Galima informacijos šaltinį please?

89. Antanas 2010-10-04 14:13
Diskusja is esmes beverte, galutiniam variante viskas vistiek susiveda i zmogu ir jo sugebejimus. Aisku jei vaikomasi prestizo ar popierinio ivertinimo tai beabejo reikia rinktis VU, jei del saves tinka bet kuris is siu triju juk mokaisi pats o ne universitetas uz tave. VDU gal tik isvisu issiskiria savo tarptautines praktikos pritaikymu (kopijuoja harvardo sistema) bet cia Lietuvos rinkai teisinku jokio praktiskai pliuso neduoda, cia tik patiems zmonems akirati siek tiek praplecia, o MRU kiek teko susidurti tai svis jokio yspudzio nepadare, bet kaip jau minejau turint noro mokytis o ne skustis tinka bet kuris is siu triju.
P.S. cia zmones diskutuoja apie advokatura - tai reikia suprasti kertini dalyka, advokatu visu pirma reikia gimti, o ne rinktis aukstaja mokyklla ar begti egzaminus laikyti, sitas darbas toli grazu ne visiems...

90. 88-tam 2010-10-11 15:28
Informacijos šaltinis - dalyvavimas laikant egzą ir kaip nebūtų keista (o gal ir visai nekeista) - ir netgi ten prasidėjusi diskusija, kas ką baigė, kas ko nebaigė.... Juokingas tas VU "kėlimasis". MRU ir VDU - va čia ateities teisininkai.

91. 90 am 2010-10-12 08:58
būrimas iš kavos tirščių?

92. Laura 2010-12-01 23:37
VDU per metus baigia ~ 50 teisininku. Tai irodo, jog baigia tik gabiausi ir atsakingiausi, rimti teisininkai. MRU kaip koks konvejeris, kasmet ~ 400. Ir kam sitiek reikia??? Todel vien del to manau, kad VDU.

93. alyba 2010-12-02 08:16
1. Koks skirtumas koks universitetas?
2. Visur discilpina destoma panasiai.
3. Teisininko auksto pilotazo neuzrekomenduos ne vienas universitetas be jo paties pastangu ir noro dirbti, t.y. igyti patirties :)




94. Paulius 2012-03-17 14:40
"120 baigė, 2 dirba advokatais", - Jūs labai naivūs. Teko bendrauti su vienu teisėjų, kuris dirba teismuose jau 25 metus, ir jis pasakė: - Taip, jūs negalvokite, kad baigsite ar vdu, ar vu ir jums kiš darbą į rankas. Aišku, jeigu esate talentingas, taip galbūt. Bet esmė, kad teismai/advokatų kontoros pilnos yra, dėl to ir daug baigusiųjų nedirba advokatais, bet palaukite teisė nėra lygu teisėjo, ar advokato darbui. Teisė yra universalus dalykas, nes ją baigęs gali būt tiek vadovas, tiek advokatas, tiek politikas, valstybės tarnautojas, tiek derybininkas ir t.t. Gausu nišų šiems žmonėms, ir nereiškia, kad baigiu teisę einu į teismą, ar advokatų kontorą. O tuo labiau kaip kažkas minėjo į notarus. Jų skaičius ribotas per visą Lietuvą, ir negalvokit, kad jūs vienintelis norite į tą darbą. Visados žiūrėkite į alternatyvas, o ne tai kas parašyta: "dizainas - dizaineris". Nes jeigu ištiesų taip būtų, tai dar daugiau kvalifikuotų Lietuvos gyventojų liktų be darbo:)

95. Disidentas 2012-03-17 17:56
labai teisingai sakoma, kad mokslas duoda tik žinių. Vien universiteto diplomas nieko nesako, nes ir vienuose, ir kituose universitetuose studijas baigia ir protingų, gabių žmonių, o kartu ir kvailų tinginių. Vien diplomo teisėd srityje kažko pasiekt nepakanka. Reikalinga ir darbo praktika, ir savarankiškai domėtis teisės naujienomis, teismų praktika. Asmeniškai pažinojau kolegų, baigusių ir VU, ir MRU magistraturą, kurie savarankai elementaraus skundo nemokėjo surašyti, žinių lygis nulinis.
Taip kad , didžiuotis VU ar MRU diplomu-kvaila. Didžiuotis reikia savo sugebėjimais pritaikyti tas žinias praktinėse situacijose ir apginti savo interesus.

96. grazu 2012-03-17 20:19
Malonu matyti protingus komentarus, nors kvailos temos prikėlinėt nereikėjo:)

97. Advokatas 2015-05-30 00:48
Tik VDU.

98. Studentas 2018-11-01 18:03
Jeigu labai gerai mokate anglų kalba, tai VDU, jeigu tenkina prasti vertinimai, tai MRU. VDU, labai daug dalykų anglų kalba.

99. tu 2018-11-01 19:38
teko bendraut su baigusiais vdu tai nuomone labai teigiama apie zmoniu zinias labai teigiama(bet gal cia nuo kiekvieno priklauso). mru neakivaizdiniam labai sunku(bent taip girdejau), bet mru labai priklauso nuo specializacijos, jei idomu labai lengva.

100. Juozas 2018-11-02 10:20
Baigiau MRU 2005 metais, šiemet baiginėju VDU magistrantūrą, pasirinkimas vienareikšmingai VDU. Intensyviai mokytis labai gerai, gali dirbti, plius mokslai čia gyvesni, daugiau diskusijų, o ne vien paskaitų klausymasis. Plius daug mokslų anglų kalba, kas tikrai naudinga.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.