Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Ar tikrai norite pažymėti šį komentarą kaip netinkamą?
Pažymėkite patikrinimo varnelę:
ogisas
2010-11-17 11:18
laba noreciau paklausti
darbutojas dirba istaigoje pagal dvi sutartis viena pilnu etatu dirba 10 metu, kita 0,5 etato 8 metus. Darbuotojas pagal pirma sutarti igijo teise i papildomas 3 k.d. atostogu, manau kad sios atostogos bus suteikiamos tik pagal pirma darbo sutarti, pagal antra neturetu, nes juk pagal antra sutarti, nepertraukiamas stazas gaunasi tik 8 metai, tai kad jis pagal pirma sutarti dirba 10 metu neturi reiksmes, nes jis pagal ja dirba ir toliau, niekur perkeltas nebuvo, ir tai pagal antra sutarti neitraukiama i jo nepertraukiama darbo staza sioje imoneje, kaip manote?
1. as
2010-11-17 11:34
O tai kaip siam zmogui skiriamos atostogos? Pagal viena sutarti atostogauja pvz 28 d rugsejo menesi, o pagal kita jau gali atostogauti 28 d spalio men?? :)
Cituoju DK:
4) nepertraukiamasis darbo stažas - tai laikas, dirbtas vienoje įmonėje, įstaigoje, organizacijoje arba keliose įmonėse, įstaigose, organizacijose, jeigu iš vienos darbovietės į kitą buvo perkelta darbdavių susitarimu ar kitais pagrindais, nenutraukiančiais darbo stažo, arba jeigu darbo pertrauka neviršija nustatytų terminų.
Atostogos suteikiamos asmeniui pagal darbo kodeksa, o ne pagal konkrecia sutarti. Juk jei dirba 0.5 etato, atostogos vistiek 28 k.d., o ne 14 :)
2. ogisas
2010-11-17 11:59
na tai pagal kiekviena sutarti atostogauja atskirai, tai manau ir nepertraukiamas stazas turetu buti atskirai skaiciuojamas
3. pamastymai 1. as
2010-11-17 12:22
o kodėl Jūs manote, kad negalima atostogauti pagal vieną DK rugsėjo mėnesį, pagal kitą - spalio mėnesį? Tai yra rekomenduotina, bet tikrai nėra uždrausta.
Taip pat yra su darbuotojais (pvz. gydytojas ir administratorius), dirbančiais vienoje darbovietėje pagal kelias darbo sutartis, kai pagal vieną DS priklauso pailgintos atostogos (pvz. gydytojams), pagal kitą - minimalios 28 k.d. (pvz. administratorius).
4. as
2010-11-17 13:20
Tai galima atostogauti ir du menesius atskirai, bet kokios cia atostogos, jei pagal viena darbo sutarti dirbi, o pagal kita ne?
Nepertraukiamas stazas skaiciuojamas dirbant vienoje bendroveje. Pagal kiek sutarciu visai nesvarbu. Nuo nepertraukiamo stazo ir priklauso papildomos 3 d. Kaip su skirtingoms pareigybems skiriamomis lengvatomis cia kitas klausimas (siuo atveju tiksliai nurodyta, kad pailgintos atostogos skiriamos butent gydytojo pareigas einantiems). O paprastiems darbuotojams papildomos 3 dienos atostogu skiriamos remiantis nepertraukiamu stazu.
5. ogisas 4. as
2010-11-17 13:31
na nemanau kad tai butu teisinga darbdavio atzvilgiu
6. as
2010-11-17 13:38
Blogesniu salygu nei numatyta DK darbdavys suteikti negali. Darbo santykiuose silpnesnioji salis yra darbuotojas, todel teisinga ir sazininga turi buti butent darbuotojo atzvilgiu. Darbdavys jauciasi labai nuskriaustas del 3 d per metus?
7. ogisas 6. as
2010-11-17 13:52
o tai manote butu teisinga skaiciuoti ir iseitine ismoka pagal vienos sutarties staza, pvz pagal viena dirbo 30 metu, pagal kita metus, nutraukia abi vienu metu??? manau nelogiska
10. Neri
2016-08-19 15:20
O gal Gerb. Davulis arba Gerb. Petrylaitė atsakytų tada, ką reiškia LR DK 144 str. 5 d., kurioje rašome apie darbo laiką: "Darbuotojų, dirbančių <...> vienoje darbovietėje pagal dvi ar daugiau darbo sutarčių, darbo dienos trukmė negali būti ilgesnė, kaip dvylika valandų". Jei pagal Jus, tai neįmanoma, tai apie ką rašoma šiame str.?
Jūsų komentaras/atsakymas
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.