Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Baudžiamoji teisė > Šmeižtas ir įžeidimas inter...


    


Marija 2011-12-22 08:03
Laba diena, norėčiau patarimo vienu klausimu. Ar realiai įmanoma kažką pasiekti, pateikiant skundą dėl viešojoje erdvėje pateiktos realybės neatitinkančios informacijos? Situacija tokia, aš esu savo srityje pakankamai žinomas žmogus (paslaugų teikėjas), viename forume buvo įvardinta (aptariamos tokio tipo paslaugos), kad esu psichikos ligonis, todėl į mane negalima kreiptis paslaugų. Jokiomis psichikos ligomis nesergu. Kas parašė teiginį žinau. Ar verta pateikti skundą policijai? Ar tai tebūtų tuščias laiko švaistymas?

1. lex 2011-12-22 08:33
sunku. nusikaltimai elektroninėje erdvėje pakankamai nauja rūšis, teisminės praktikos maža. galit rašyti pareiškimą, tačiau jei patikrinus IP paaiškės, kad tai kokios interneto kavinės, reikalas žuvęs. jei IP priklauso fiziniam asmeniui, dažna būna versija, kad buvo vakarėlis, pasikviečiau daug žmonių, buto durų nerakinau, kompas buvo įjungtas kas norėjo tas priėjo, svečių nepažįstu ir t.t. kas parašė nežinia... įdėsit daug laiko o rezultatas miglotas. galit parašyt pareiškimą policijai.

2. Marija 2011-12-22 08:55
Ačiū, tačiau juk yra tokių bylų, kurios baigėsi sėkmingai ar ne? Nes kitu atveju kiekvieną kartą galima sakyti, kad buvo vakarėlis, tačiau žodiniai, įrodymais nepagrįsti teiginiai ar gali būti laikomi pakankamais įrodymais?

3. Marija 2011-12-22 08:58
Ir dar noriu paklausti, kaip man skunde nurodyti, kurioje vietoje patalpinta tokia informacija? Pateikti internetinę nuorodą ar pan.? Kokiu straipsniu vadovautis šmeižimas ar įžeidimas, o gal galima abiem?

4. Juki 2011-12-22 09:07
Būtinai atspausdinkite tą tekstą, nurodykite internetinį adresą. Remkitės abiem straipsniais. Praktikos vis daugėja, reikalas nėra beviltiškas.

5. bang 2011-12-22 11:38
"pasikviečiau daug žmonių, buto durų nerakinau, kompas buvo įjungtas kas norėjo tas priėjo, svečių nepažįstu ir t.t. kas parašė nežinia... " - toks bajeris nepraeis.

6. lex 2011-12-22 11:53
Mano nuomone, pagrindas bus IP savininkas ir prieinamumas prie kompiuterio, kurio IP nustatytas. taigi situacija ne beviltiška. Dar priklausys kaip komentarą įvertins Žurnalistų etikos komisija, kadangi jie byloje duoda išvadą dėl komentaro turinio.

7. D. 2011-12-22 12:43
Šmeižimas ir įžeidimas priskiriamas privataus kaltinimo bylų kategorijai, jose ikiteisminis tyrimas neatliekamas (BPK 407 str.)

8. EgidijusM 2011-12-22 12:52
Tačiau jei kaltininkas nėra tiksliai žinomas, ikiteisminis tyrimas visgi yra atliekamas. Prielaida teismui, kad iš slapyvardžio ar kitų duomenų tiksliai identifikavo asmenį vargu ar praeis, taigi, be policijos pagalbos, šiuo atveju, neišeis nieko padaryt.

9. Marija 7. D. 2011-12-22 16:57
O tai kokiu būdu man surinkti įrodymus? aš žinau, kas parašė, nes pažįstu tą žmogų ir žinau, kad jis jau daug metų rašo tuo slapyvardžiu, bet tai nenueisi į teismą ir to nepasakysi. Kiek domėjausi praktika, visada pradinė stadija buvo skundas policijai, jei esu neteisi, argumentuokite, koks yra pradinis žingsnis.

10. bang 9. Marija 2011-12-22 17:02
Skaitot tik kas antrą komentarą ?

11. Marija 2011-12-22 17:12
Ne, skaitau kiekvieną, bet aš juk paprastas žmogus, ne teisininkė, tai kaip man žinoti, kuris teisus, kuris ne? Galbūt ponas D pateiks svarią nuomonę, kodėl yra teisus jis, o ne ponas Egidijus. Vis tik grindžia savo pasisakymą straipsniais, ar kažkas yra tame blogo, kad bandau atsikratyti pagrįstų abejonių?

12. EgidijusM 2011-12-22 17:14
Galiu ir aš savo nuomonę BPK straipsniais pagrįsti, bet šiaip čia diskusijų, o ne teisinės pagalbos forumas, tad tikėti manimi ar spręskit patys.

13. Marija 12. EgidijusM 2011-12-22 17:45
Savaime suprantama dėl jūsų nuomonės neturiu abejonių, tokią informaciją žinojau ir pati, mano komentaras asmeniui D buvo su lengva ironija.

14. EgidijusM 2011-12-22 20:07 Reitingas: 1 ( 2 ) 
Žodžiu geriau mažiau tuščiažodžiaukit bandydama išpešti kas ką galvojo ir norėjo pasakyt ir ko nedasakė, o kreipkitės į policiją, nurodykit žinomas Jums aplinkybes. Greičiau pareigūnai užfiksuos galimą pažeidimą, greičiau tiksliai nustatys ir pažeidėją. Tada su pareiškimu į teismą ir išspręsit šią problemą. :)

15. D. 2011-12-27 10:11
90% bus tokia skundo tyrimo eiga- tyrėjas išsikvies aplinkybių tikslinimui, vėliau gausite nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą ir bus pasiųlyta kreiptis į teismą privataus kaltinimo tvarka...

22. aš 2014-02-23 23:00
Nustačiau įtariamuosius kas galėjo surašyti skunda. Kreipiausi į teismą, Teismas išsiaiškino kam priklauso skundo autoriaus ip adresas bet vistiek priėmė sprendimą kad kaškas kitas galėjo prisijungti ir juos išteisino. Teko susimokėti ne tik savo advokatui bet ir jų advokato išlaidas. Tai ką tokiu atveju daryti? Lietuvos teismai visai negerbia ir neapgina nukentėjusių.

23. Iester 2014-02-24 09:58
Nežinau kaip įrodysite, kad žmogus yra IP savininkas. Nes jis negali būti jo savininkas. Jeigu komentaras yra registruoto vartotojo, galima kreiptis į policiją, tuomet jie kreipsis į tinklalapio administraciją. Tuomet jie privalės nurodyti kas parašė, jeigu ne, tuomet niekaip neįrodysite. Taip pat jeigu rašyta iš kokios kavinės, - situacija beviltiška. Pas mus nėra įstatymų, kurie tai reguliuotų. Įstatymai turi didelių spragų šioje sferoje. Atsakydama į #22 komentarą galiu atsakyti taip, kad IP keičiasi, tarkim studentai kurie gyvena bendrabučiuose, jie galėtų terorizuoti kiek tik nori Lietuvos piliečius, jie statosi swičus ir t.t, gali pasikeisti IP kodus, ypač kas nusimano. Internete ne tik pamoko kaip pasikeisti IP, bet kaip pasikeisti ir IMEI kodą. (Gaila, kad šioje sferoje mažai specialistų, nes nėra darbo vietų). Todėl teismui sunku įrodyti, kad tai padarė būtent jis. Kuo geresnės apsaugos, tuo gudresni vartotojai. :)
Šioje situacijoje siūlyčiau tiesiog pasikalbėti su savo priešu, ir nesielgti kaip nepridera.
Suprantu, kad įskaudino, tačiau kol kas Lietuva nepribrendo tokio pobūdžio byloms.

24. . 23. Iester 2014-02-24 13:00
Jūs klystate,kad kavinėje ar pvz.bibliotekoje neįmanoma sužinoti,kas rašė komentarą.Turbūt seniai ar visai nesinaudojote minėtų vietų paslaugomis,kiekvienas internautas turi savo prisijungimo kodą ir asmen.slaptažodį,tai pat yra fiksuojamas prisijungimo ir darbo pabaigos laikas.Viską labai panorėjus galima išsiaiškinti,kas ir kada naudojosi kompiuteriu.

26. Moteris 2023-03-30 23:48
Laba diena. Aš taip pat turiu problemą, kuri tęsiasi nuo 2018m. Buvęs vaikinas ir jo draugė mane aprašinėja, netikrus faktus rašo apie mane po skelbimais Siulo.lt. Grąsina mafijos susidorojimu,vadina prostitute ir rašo daugybę skundų į institucijas. Tai yra šmeižtas, realybės neatitinkantys komentarai faktai. Tai daro trys žmonės nestabilus. Finale atėjo ir moteris prie mano namų durų ,kuri mane šmeižė. Nes buvo paviešinti mano kontaktsi.Ji buvo siųsta manobuvusio vaikino. Tai policiją iškviečiau. Ir skundai buvo į darbą. Įkyrūs skambučiai su skelbimų pasiūlymais. Daug užblokavau numerių. Vienu žodžiu čia jau virš visko. Klausimas kur kreiptis? Ir kaip nustatyti IP tų komentatorių? Kaip sužinoti iš kokio renginio ir vietos rašoma?

27. Laurynas 2023-03-31 09:14
Kreipkitės į policiją su pareiškimu, jeigu gausite paskui atsisakymą pradėti ikiteisminį tyrimą, kreipkitės su skundu į prokuratūrą.

28. Moteris 2023-03-31 11:25
Į policiją kreipiausi seniau . Buvo ikiteisminis tyrimas. Mano pareiškimų policija nepriims. Nes pareiškimus rašiau. Nes ta moteris ėjo į mano darbą,o vėliau į vaikų teises skundus rašė. Bet nieko nepešė. O va būtent dabar šmeižikė pati prirašė prieš mane daug pareiškimų,neva aš ją šmeižiu. Tai dėl to bendradarbiauju su policija. Viskas krypsta į mano pusę. Bet kas juokingiausia, aš pati dirbu mokytoja ir auginu vaiką ir turiu vyrą. Ir dvi moterys ir buvęs vaikinas patys man grąsina kamuolinių mafija. Vadina ubage,prostitute,kad mano nosis ilga. Atseit vyrai į mane nežiūri. Kuria fantazijas kad policija mane muša,prievartauja. Patys rašo pareiškimus ir patys šmeižia. Nes tai faktai neatitinkantys realybės. Jie neturi reikšmės mano gyvenimui. Ir net nežinau ar verta kreiptis į teismą prieš tris psichinius ligonius?. Kaip prikibo prie manęs taip neatkimba jau 5 metus. Pila purvus ant manęs. Grąsinimai mafijos susidorojimas su manimi. Mano veido subjaurojimas sieros rūgštimi. Jie ir taip rašo. O rašymai yra siulo.lt pažinčių portale. Norėčiau kad,policija atrastų jų IP ir konkrečiai pasakytų kas? Nes kol kas tik įtariu kas? Arba gal buvusi vyro meilužė? Nes kitaip nesuprantu. Moterys būtent būna žiaurios ir konkurentę nori sutrypti. Prikiša man atseit su šeima gyvenu. Jie nori kad būčiau viena. Teroras ir skambučiai,sms seniau buvo. Atseit pazintis siūlo vyrai. Tikslas sužinoti tiesą.

29. Moteris 2023-03-31 11:30
O pareigūnas jau dėl to buvo pas mane. Tikuosi šis reikalas pagaliau pajudės. Nes jie mato kas rašo melagingai. Jei reikės į prokaratūrą kreiptis,kreipsiuos. Nes tikrai niekaip tai nesibaigia. Nes jei iki tokio lygio daėjo,kad šmeižikė atlėkė prie mano namų ir skandalą kelia, tai.... Nes mano numerį ir adresą paviešino. Nes buvęs draugas žinojo kur gyvenu

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.