Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Šeimos teisė > Dėl vaiko gyvenamosios viet...


    


joli 2011-12-30 14:28
Tėvas su vaiku nebendrauja, nemoka alimentų,neatsiliepia į mailus, sms, telefonu.
Noriu teisme prisiteisti alimentus ir nustatyti gyvenamąją vieta su manimi.
Po kurio laiku planuoju išvykti gyventi į užsienį. Užsienio valstybei reikalingas tėvo sutikimas. Nemanau, kad aš tėvą rasiu ir prikalbinsiu pasirašyti sutikimą notariškai.
LT teismai nustato tik su kuriuo iš tėvų gyvens vaikas. Ar galiu iškart ieškinininame pareiškime prašyti teismo priteisti alimentus ir nustatyti vaiko gyvenamąją vietą su manimi Lietuvoje ir NUOLAT GYVENTI UŽSIENYJE.
Ar tik tradiciškai nustatyti gyvenamąją vietą? o po to vėl kreiptis į teismą, kad išduotų konkretų leidimą vaikui su manimi nuolat gyventi užsienyje.
Kaip teisingai padaryti?
kitas papildomas klausimas: žinau tik seniai deklaruotą ex gyvenamąją vietą- dabar jo tėvai iš ten išsikėlę, ir iš interneto spėju jo dabartines darbovietes. Ką nurodyti kreipiantis į teismą? buvusią deklaruotą vietą ir numanomas darbovietes? O jei teismas jo ten neras- kažkaip kitaip jį suras?

1. Atas 2011-12-30 19:26
Teismo prašote nustatyti gyvenamąją vietą su Jumis ir viskas. Teismui nustačius vaiko gyvenamąją vietą su Jumis, Jūs galėsite vykti ir gyventi kur tik norite, kito iš tėvų sutikimo tokiam veiksmui nereikės. Jei tėvas norės bendrauti su vaiku galės nusistatyti bendravimo tvarką.
Dėl atsakovo gyvenamosios vietos, imate pažymą iš Gyventojų registro tarnybos apie atsakovo gyvenamąją vietą ir ją teikiate teismui tuomet laukiante kopkia bus teismo reakcija, duos trūkumams šalinti jei negalės ten įteikti šaukimo. Antras variantas, nurodote teismui procesiniuose dokumentuose atsakovo asmens kodą, ir teikiate prašymą, kad per Sodrą išsiaiškintų kur dirba ir tada teismas jau pats į atsakovo darbovietę nusiųs šaukimą.

2. Jurgita 2011-12-30 20:50
Nepakanka prašyti nustatyti gyvenamąją vietą su Jumis. To nepakanka. Jei is Lietuvos išsivešite vaiką, tuomet tėvas (jei jis turi pakankamai ambicijų ir užsispyrimo) gali pradėti bylą dėl vaiko grobimo pagal Hagos konvenciją. Aišku, jei tėvas dingęs, išlaikymo neteikia, vaiku nesidomi, tikėtina, kad ir toliau neieškos. Tačiau išlieka tikimybė, kad vaiko tėvo mąstymas gali pasikeisti ir užsinorės tėvas bendravimo su vaiku.. Taigi, kad apsidrausti, geriau formuluoti konkretesnį reikalaivimą teismui, ne tik nurodyti, kad prašote nustatyti gyvenamąją vietą su Jumis.

3. joli 2011-12-31 09:54
Teisingai Jurita suprato apie ką kalbu. Pagrobimu gali apkaltinti ne tik tėvas, bet ir užsienio valstybė gali paprašyti tėvo leidimo vaikui gyventi užsienyje.
Galima tik laikinai su vaiku išvažiuoti be tėvo leidimo į Šengeno šalis. Jei užsienyje nori gyventi nuolat,reikia tėvo sutikimo.
Info pvz:
http://www.jcg.lt/placiau-23.html
http://www.ve.lt/naujienos/nuomones/nuomones/kas-yra-vaiko-grobimas-ivykdytas-tevu-5402/
Todėl ir klausiu ar galima į teismą kreiptis, kad jis išduotų tokį leidimą.( Nes exo tam nepriprašysiu, juolab kad jis vengia bet kokio bendravimo) Ir kaip tai padaryti, iškart nustatant vaiko gyvenamą vietą ar vėliau atskiru prašymu- kad teismas duotų tokį leidimą?
to Atas, Ar gyventojų registro tarnyba gali suteikti tokias žinias?

4. Atas 2011-12-31 14:11
Na ne visai norėčiau sutikti, kad jei vaiko gyvenamoji vieta bus nustatyta su motina, ir motina su vaiku išvyks gyventi į užsienį tai bus laikoma vaiko grobimu. Hagos konvencija reglamentuoja šiek tiek kitokią situaciją, nei kad yra aptariama (nebent ne viską nurodėte), nes jei laikytis kolegių nuomonės, tai gyvenamosios vietos nustatymas teisiškai gaunasi "oras" t.y. visiškai teisiškai nereikšmingas aktas, jei po to asmenį su kuriuo nustatyta vaiko gyvenamoji vieta galima apkaltinti vaiko grobimu. Man labai įdomų kokio įstatymo ir pagal kokį straipsnį motinai su kuria nustatyta vaiko gyvenamoji vieta, galima būtų pareikšti įtarimą ir nuteisti dėl vaiko grobimo. Tam, kad asmeniui inkriminuoti grobimą turi būti nustatomos tam tikros teisiškai reiksmingos aplinkybės, kurios sudasrytų pagrindą baudžiamajai atsakomybei kilti.

5. joli 2011-12-31 16:28
Yra pavyzdžių. Pvz Norvegijoje- norint deklaruoti vaiko gyvenamą vietą ten, policija prašo tėvo raštiško sutikimo vaikui gyventi užsienyje. Jie LT teismo abstraktų sprendimą (nustatyta gyvenamoji vieta su mama) traktuoja tik kaip leidimą vaikui su motina gyventi Lietuvoje. Kai kurios mamos praslysta ir be tokio leidimo, tačiau man nesinori rizikuoti.

6. Zero 5. joli 2012-01-03 00:11
Is aptartos situacijos neaisku ar:
1) tevai (sutuoktiniai ar sugyventiniai) oficialiai issiskyre ir yra isiteisejes teismo sprendimas
2) "tetusis" nebendrauja su savo vaiku todel , kad nera jo biologinis tevas ar del kitu prieasciu..
3) "tetusis" nenori ar negali bendrauti su "savo vaiku"

Sakyciau, kad pries isvykstant nuolatinai gyventi i uzsieni, mamytei reiketu nepamirsti, kad galioja s.m. LT galioja LAIKINO isvykimo su nepilnameciu vaiku tvarka. Teisiskai labai reiksminga nustayti, ne tik, kaip tevas mokes islaikyma, bet kaip bendraus su vaiku.

7. joli 2012-01-03 16:01
to Zero
1. sugyventiniai, todėl skirtis nereikejo.
2. Biologinis tevas. Tevyste pripazino notariskai.
3. Dėl alimentų, bendravimo susitarėme žodžiu- mokėjo apie metus, aplankė porą kartų. Vaikas tėvo net neatsimena. Nebendrauja daugiau kaip 3 metai. Kodėl? todėl, kad vaikas niekada nebuvo pirmoje vietoje.O dabar tiesiog patogiau atostogauti , savatgaliauti savo malonumui- nei laiką leisti su vaiku. Į mano bandymus kontaktuoti nereaguoja.

Planuoju ne laikinai, o nuolatiniam gyvenimui išvykti į užsienį. Tai ir klausiu kaip sutvarkius, kad ateityje nebūtų problemų.

8. proteinas 2012-02-17 19:03
Na labai gera tema.
Mano buvusi sugyventine isvyko su musu vaiku gyventi i uzsieni. Konkreciai i Olandija. Vaiko gyvenamoji vieta nustatyta su mama. Bendravimo tvarka nenustatyta. As sutikimo nedaviau.
Su vaiku bendravau reguliariai. Alimentus mokejau tvarkingai.
Buvau pas advokata tai pasake, kad man nera jokiu sansu susigrazinti vaikai, nes gyvenamoji vieta nustatyta su ja ir tikrai joks teismas nepatikes, kad buvo ivykdytas vaiko grobimas...
Aisku as taip lengvai ranku nenuleisiu ir vistiek kreipiausi i VTAT del to,kad pazeistos mano teises matytis su sunumi. Jie pazadejo pasidometi per Olandijos vaiku teises vaiko gyvenimo salygomis ir t.t., bet patare ruostis teismui.
Bet kaip sake advokate, tai bilinejimasis uztruks metu metus, o per ta laika vaikas integruosis Olandijoje tai kad sansu mazai turiu....

Gal kokiu patarimu? Ka man toliau daryti?? Gal yra kokiu budu susigrazinti sunu?

9. Era 2012-02-22 15:44
to joli
Laba diena mano tokia pati situacija ketinu su dukra vykti i Norvegija gyventi pas dabartini vyra. Turiu 9 metu vaika .Vaiko gyvenamoji vieta nustatytas su manimi, buves sutuoktinis alimentu nemoka ir dar vaika nuteikineja pries mama.Niekur nedirba, ir niekur neregistruotas.
Vaikas viesedamas pas buvusi mano vyra netycia prasitare,kad mes norim vykti gyventi i uzsieni.Nu ir prasidejo nesamones.
Pirma dalykas jis mergaite pasiieme is mokyklos kita diena nuleke su ja i policija parase pareiskima, kad neva mergaite pati pas ji atejo pesciomis.Neitiketina atstumai kur mes gyvenam yra pakankamai dideli?Ir dar faktas vaikas nuo keturiu metuku yra veziojimas su masina.Tai kaip jis tada pas ji atsidure?Policija si ivyki atsisake tirti.Tada jis teismui nuleke ir apskunde, kad policija atsisake tirti si ivyki (Siuo metu vyksta teismai, del sito ivykio.)
Po sio ivykio mergaite taip ir pasiliko pas ji. Po keliu dienu ji gryzo namo trumpam man verke ir sake kad jau nebenori likti pas teti ir nori gyventi su manim.Tada paprase manes, kad ja nuvesciau pas mano buvusi sutuoktini, kad galetu pasiimti daiktu.As ja nuveziau bet kai ji uzlipo pasiimti daiktu jos paprasciausiai neisleido. Buvo tos dienos mano pereiskimas kad sugyventinis neatidave pyktybiskai man dukros. Policija perdave teismui visa medziaga .Jis gavo ispejima uz tevu valdzios panaudojimas arba nepanaudojima priesinagai nepilnametes dukros interesams.Tai ir si sprendima apskunde.Manau nei jam vaikas rupi jis tycia kenkia man.
Tai Cia noralu vaikas pasimetes pradejo visko bijoti.Mes paskutiniu metu nieko nedarom kaip vaikstom po policijas po teismus, pas mus lankosi vaiku teisiu atstovai.O man reikalingas jo sutikimas isvykti i uzsieni. Tai siuo metu atsiduriau tokioje beviltiskoje situacjoje, kad jau nebezinau ka daryti.Gal kas buvo su panasia situacja susidure?

10. Lija 1. Atas 2012-07-23 00:27
Sveiki visi, turiu du vaikus,issiskyriau,nevykde vyras teismo issipareigojimu,nemokejo alimentu,nebendravo su vaikais. Visko buvo! Esme ta,kad mes neturejom kur gyventi,nuomavom buta 3m ir laukem kada atiduos ex man priteistus pinigus,nesulaukus ir prisiklausius melavimu isvykom gyventi i svedija, tada ir prasidejo istorija... Mane apskunde vaiku pagrobimu, iskele byla stocholme, byla laimejau priskaiciavo ex dideles islaidas,tada jis apskunde i auksciausia teisma kuris vyks po men, nezinau kaip bus ar atims vaikus su polocija ir isves i lt,kaip jie zada? Nezinau bijau net pagalvot,nes lt neturim kur gyvent ir kaip pragyvent. Vyresnis cia eina i baige viena klase,as turiu namus darba gal i tai atsizvelgs,kad yra itrauktos saknys nes pragyvenus metus jie negali isvaryti taves is salies.turiu lt du advokatus,sved advokata ir vistiek teisybe ziauri ir tiek iki teismu ir dabar visko buve,kad visko neaprasysi. Dabar daryciau kitaip,niekam nesakyciau kur mes esam..

11. rio 2016-10-16 23:22
sveiki ,esu issiskyres turime bendra dukra kuri yra nepilnamete,vaiko globa priteista motinai ,jos gyvena norvegijoj,as anglijoj, buvus zmona reikalauja is manes notaro patvirtinimo kad vaikas gali gyventi norvegijoj su ja bet as nesutinku kad vaikas gyventu norvegijoj ,kas gali buti jei as neduosiu notaro patvirtinimo ?

12.  2017-08-23 16:11
 

13. Ud 2017-08-23 16:50
Siaip jokie notaru patvirtininai nereikalingi. Vaiko gyvenamoji vieta nustatyta su motina. Reiskia gali gyventi bet kuriame pasaulio taske. Tavo sutikimo cia ir nereikia. Kitas aspektas, vaikui su motina isvykus gyventi i kita valstybe, atsiranda pagrindas keisti bendravimo tvarka su vaiku.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.