Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Procesas > Nutarties apskundimo terminas


    


Akumo 2012-04-11 14:35
Teismo posėdyje teismas sprendė klausimą dėl civilinės bylos stabdymo. Teismo posėdyje teismas informavo, kad nutartis bus priimta x dieną. x dieną teismas priėmė nutartį, kurią proceso šalis gavo paštu.
Nutartyje parašyta, kad žodinio rpoceso metu teismas priėmė nutartį, todėl ji skundžiama per 7 dienas, skaičiuojamas nuo nutarties priėmimo dienos.

Kaip traktuoti tokią situaciją ? Teikti prašymą dėl termino atnaujinimo ? Ar vis tikt eismas apririko rašydamas, kad nutartis skundžiama per 7 dienas, skaičiuojamas nuo nutarties priėmimo dienos ?

1. as 2012-04-11 15:49
o kas negerai? juk ta diena galejote ta nutarti pasiimti teisme visai nelaukiant, kol bus iteikta kopija.. o teismas nesuklydo:

335 straipsnis. Atskirųjų skundų ir atsiliepimų į atskiruosius skundus padavimo tvarka ir terminai
1. Atskirieji skundai paduodam per tą teismą, kurio nutartis yra skundžiama, per septynias dienas nuo nutarties priėmimo dienos. Kai skundžiama teismo nutartis šio Kodekso nustatyta tvarka yra priimta rašytinio proceso tvarka, atskirasis skundas gali būti paduodamas per septynias dienas nuo nutarties patvirtintos kopijos įteikimo dienos.


2. nesvarbu 1. as 2012-04-11 20:41
iš situacijos darytina išvada, jog nutartis priimta rašytinio proceso tvarka, tai skundžiama nuo gavimo, tai kaip ir negerai

3. as 2012-04-11 22:38
Nutartis del sustabdymo turi buti rasytine, bet tai nereiskia, kad ji priimama rasytinio proceso tvarka. Pats pasakete, kad klausimas buvo sprendziamas teismo posedzio metu - vadinasi priimta zodine tvarka ir tokia nutartis paprastai skelbiama netgi ta pacia diena. Jei butu pateiktas rasytinis prasymas del sustabdymo ne teismo posedyje - nutartis butu priimta rasytinio proceso tvarka.
Galite prasyti termina pratesti, bet manau sunku bus irodyti, kad ta pacia diena buvo ypatingai svarbiu priezasciu nutarties nepasiimti..

4. Akumo 2012-04-11 23:13
Patikslinsiu. Teismo posėdžio metu buvo pateiktas prašymas stabdyti bylos nagrinėjimą. Teismas išklausė šalių nuomonę šiuo klausimu, bet sprendimo nepriėmė. Tiesiog nurodė, kad sprendimas bus priimtas x dieną.

Tai vis tik, ar teismas nutartį priėmė rašytinio proceso tvarka ar žodinio ? Žinoma, teismas matomai x dieną nutartį skelbė posėdžio metu (į kuriuos praktiški niekas neina).


5. as 2012-04-12 08:42
Galbut bus kitu nuomoniu, bet as manau, kad tuo atveju, kai prasymas sprendziamas teismo posedzio metu (jis pateiktas posedzio metu, isklausoma nuomone ir tuomet teismas eina apsispresti) - tai zodine tvarka; kai teismas gauna prasyma rastu ir prasyma sprendzia teismas ne posedzio metu - tai rasytine tvarka.
Nutartis, jei ji gali buti skundziama atskiruoju skundu, - visada buna rasytine, bet nutarties priemimo tvarka gali buti tiek zodine, tiek rasytine. Zodine nutartis apskritai negali buti skundziama, ji tik irasoma i protokola.

6. as 2012-04-12 08:43
Galbut bus kitu nuomoniu, bet as manau, kad tuo atveju, kai prasymas sprendziamas teismo posedzio metu (jis pateiktas posedzio metu, isklausoma nuomone ir tuomet teismas eina apsispresti) - tai zodine tvarka; kai teismas gauna prasyma rastu ir prasyma sprendzia teismas ne posedzio metu - tai rasytine tvarka.
Nutartis, jei ji gali buti skundziama atskiruoju skundu, - visada buna rasytine, bet nutarties priemimo tvarka gali buti tiek zodine, tiek rasytine. Zodine nutartis apskritai negali buti skundziama, ji tik irasoma i protokola.

7. Juli 2012-04-12 09:06
Iš pateiktos situacijos: "Nutartyje parašyta, kad žodinio rpoceso metu teismas priėmė nutartį<...>", manytina, kad visgi tai buvo priimta žodinio, o ne rašytinio proceso tvarka, todėl apskundimo terminas nustatytas teisingai.

8. zoo 2012-04-12 14:41
tai nutarties pradzioj turi buti parasyta kokia tvarka ji buvo priimta. jeigu ta diena kai ji buvo priimta, nebuvo paskirtas posedis teisme, apie kury salys buvo informuotos, tai akivaizdu kad nutartis priimta rasytinio proceso tvarka. tokiu atveju nutartis skundziama nuo iteikimo.

9. . 2012-04-12 16:09
Na tai gi viskas paprasta,paaiškinti galima paprasta kalba. Jeigu jūs pasiėmėte tą pačią dieną ar kitą kai paskyrta buvo diena ir pasirašydamas,kad nutarimą priėmėte,tai skaičiuojama nuo priėmimo dienos.Ir galite skaityti,kad žodine tvarka.Jeigu gavote paštu,skaičiuojama nuo gavimo dienos.Man taip atrodytu.

10. as 9. . 2012-04-12 16:32
Jei butu pasiemes, niekas nebebutu siunte :) nuo to, ar siusta pastu, ar paimta teisme priklauso kokia tvarka nutartis buvo priimta.

11. . 2012-04-12 17:01
Na tai aišku kad nebūtu siunčiama,čia paprastai sakant Jeigu atsiimtu teisme su parašu,tai galima laikyti žodiniu,jeigu buvo atsiūsta paštu,tai rašytiniu ir viskas.

12. as 11. . 2012-04-12 19:01
Jus kalbate apie iteikimo tvarka, o ne apie nutarties priemimo tvarka. Kaip pasiimti nutarti gal rinktis bylos salis, tai nereiskia, kad teismas kitokia tvarka priims nutarti.

13. . 2012-04-12 19:46
Faktiškai tą ir norėjo sužinoti žmogus,o tai dėstant teisiškais terminais,asmuo negalėjo suprasti ką jam norima pasakyti.O tą matomai ir norėjo sužinoti.Nuo kada tas terminas skaitėsi.Pats iš esmės as paminėjote straipsnį savo 1 komentare.Jeigu gavo paštu,tai skaitoma raštišku ir skaič.nuo gavimo dienos. Kam mums pradėti ieškoti ko nepasidėjome.

14. as 13. . 2012-04-12 19:52
Prasau paaiskinkite, kokios yra nutarciu priemimo tvarkos ir ju esminius skirtumus.
Jeigu pries priimant nutarti nera aisku kokia tvarka nutartis bus iteikta/atsiimta, tai teismas kokia tvarka priima nutarti?

P.S. apskritai - ar bent viena karta esate CPK perskaites? (jau net neklausiu ar dalyvaujate teismuose, nes akivaizdu, kad ne)

15. as 13. . 2012-04-12 19:53
Ir prasau pagriskite atsakyma teisiskai, o ne savo nuomone.

16. . 2012-04-12 21:06
Ką jus ant manęs važiuojate,skaites neskaites cpk?yra paprastas nutar.iteikim.,yra šalims neatvykus įteikimas ir t.t.ar to norėjo sužinoti asmuo?jam matomai senaties terminas svarbiau buvo.Ir paštu gavus,tai greičiausiai ir buvo raštiškas nutarimas.

17. as 2012-04-12 22:06
Niekas nevaziuoja, bet neskaicius CPK gal nereikia dalinti patarimu.. Apie koki senaties termina dabar snekate? Sioje diskusijoje apskritai nekalbame apie senaties terminus. (Ar zinote kas yra senaties terminas? Zinote terminu rusis?)

Diskusijos autorius pastu gavo nutarti. Nutartis gali buti :
1- zodine (irasoma i protokola) - ji negali buti skundziama atskiruoju skundu;
2 - rasytine (surasoma rastu) - ji gali buti priimama nagrinejant prasyma zodziu arba rastu. Nuo to priklauso koks terminas. Jei zodine tvarka - 7 d nuo priemimo; jei rasytine - 7 d nuo iteikimo.

Apie zodines nutartis sioje diskusijoje net kalbos nera, nes jos neskundziamos. Nagrinejame klausima apie rasytines nutartis, kurios gali buti priimamos zodine tvarka arba rasytine. Kokius skirtumus tarp pastaruju galite ivardinti? Mars studijuoti CPK!

18. . 2012-04-12 23:32
O tai kas ten minėjo prašymą,dėl termino atnaujinimo?

19. . 2012-04-12 23:48
Matyt Akmo norėjo sužinoti,dėl termino atnaujinimo,o ne dėl pačio nutarimo. Mano galva jam rūpėjo dėl 7 d.termino suėjimo,kada tas nutarimas įsigaliojo,ar nuo priėmimo,ar nuo gavimo momento. Gal pats Akmo patikslintu? O tai mes su as vienas kito nesuprantam.

20. as 2012-04-13 08:56
As klausiau prie ko cia tie senaties terminai jusu komentare? Ir kaip tai susije su procesinio termino atnaujinimu?
Terminas gali buti atnaujinamas tik del svarbiu priezasciu. Jei yra situacija kaip nurodo diskusijos autorius (bylos salis zinojo, kada bus priimta nutartis, dalyvavo posedyje, isreiske nuomone del bylos sustabdymo) - nera cia jokiu svarbiu priezasciu ir teismas tokiais atvejais termino neatnaujina (sakau is patirties).

77 straipsnis. Procesinių terminų pratęsimas
1. Teismo paskirti ir nepasibaigę procesiniai terminai teismo gali būti pratęsiami rašytinio proceso tvarka. Teismas, svarstydamas termino pratęsimo klausimą, gali pareikalauti užstato iki vieno tūkstančio litų, kurį turi sumokėti asmuo, prašantis pratęsti procesinį terminą. Nesumokėjus pareikalauto užstato, termino pratęsimo klausimas toliau nesvarstomas.
2. Užstatas pereina valstybei, kai asmuo, prašantis pratęsti terminą, neatlieka veiksmų, kuriems atlikti procesinis terminas buvo pratęstas.
3. Pratęsdamas procesinį terminą, teismas priima rezoliuciją. Atsisakydamas patenkinti prašymą dėl procesinio termino pratęsimo, teismas dėl jo priima motyvuotą nutartį.

78 straipsnis. Procesinių terminų atnaujinimas
1. Asmenims, praleidusiems įstatymų nustatytą ar teismo paskirtą terminą dėl priežasčių, kurias teismas pripažįsta svarbiomis, praleistas terminas gali būti atnaujinamas. Teismas turi teisę atnaujinti praleistą terminą ir savo iniciatyva, kai iš turimos medžiagos matyti, kad terminas praleistas dėl svarbių priežasčių.
2. Pareiškimas dėl praleisto termino atnaujinimo paduodamas teismui, kuriame reikėjo atlikti procesinį veiksmą, ir nagrinėjamas rašytinio proceso tvarka.
3. Paduodant pareiškimą dėl termino atnaujinimo, kartu turi būti atliekamas procesinis veiksmas (paduodamas skundas, dokumentai ar atliekami kiti veiksmai), kuriam atlikti praleistas terminas.
4. Pareiškimas dėl termino atnaujinimo turi būti motyvuotas. Prie pareiškimo turi būti pridedami įrodymai, pagrindžiantys praleisto termino atnaujinimo būtinumą.
5. Atnaujindamas procesinį terminą, teismas priima rezoliuciją. Atsisakydamas patenkinti pareiškimą dėl procesinio termino atnaujinimo, teismas dėl jo priima motyvuotą nutartį.
6. Dėl teismo nutarties, kuria atmetamas pareiškimas dėl praleisto procesinio termino atnaujinimo, gali būti duodamas atskirasis skundas.



21. . 2012-04-13 10:18
Malonu,kad jūs as taip gerai išmanote CPK,mano manymu esmė visos šios temos buvo,kada baigiasi senaties terminas.Ar nuo priėmimo ar nuo gavimo momento.Kadangi Akmo nepatikslina, tema galima baigti.

22. Prisijungimo vardas 2012-04-13 10:29
Taigi viskas čia labai aišku, Akumo nenuėjo į sprendimo paskelbimą, nors aiškiai pats nurodo, kad žinojo, kokia dieną vyks paskelbimas, pats nenuėjo į teismą ir kitą dieną pasiimti nutarties, taigi pats savo pasyviais veiksmais užkirto sau kelią skųsti nutartį. Galit bandyt teikt pareiškimą dėl termino atnaujinimo, bet jis turi būti motyvuotas, šiuo atveju tikrai neužteks paaiškinimo, kad laukėt kol atsiųs nutartį.

23. as 21. . 2012-04-13 11:18
Dar karta klausiu - prie ko tas senaties terminas? Jis taikomas tik kreipiantis i teisma, cia procesiniai terminai! I teisma jau kreiptasi, pamirskite ta senati.

24. . 2012-04-13 13:12
Jis nutarimą gavo paštu,tai 7 d.terminas turėjo būti skaičiuojamas nuo gavimo dienos.Tai jis ir norėjo sužinoti turbūt,tas rašytinis ar žodinis jam greičiausiai nerūpi,nėra skyrtumo.

25. . 2012-04-13 13:14
Jis nutarimą gavo paštu,tai 7 d.terminas turėjo būti skaičiuojamas nuo gavimo dienos.Tai jis ir norėjo sužinoti turbūt,tas rašytinis ar žodinis jam greičiausiai nerūpi,nėra skyrtumo. Galėjo paklausti paprasta kalba ir nebūtu čia gynšų.

26. Juli 2012-04-13 13:30
Tai, kad nutarimą gavo paštu, dar nereiškia, kad terminas skaičiuojasi nuo įteikimo dienos. Įteikimo būdas nesąlygoja ir nepreziumuoja nutarties priėmimo proceso tvarkos.

AS jums paaiškino, kad RAŠYTINIO PROCESO TVARKA priimtos nutartims apskųsti 7 dienų terminas skaičiuojamas nuo JŲ ĮTEIKIMO ŠALIAI DIENOS; ŽODINIO PROCESO TVARKA - nuo JŲ PASKELBIMO DIENOS.

Nutartyje aiškiai parašyta, kad nutartis PRIIMTA ŽODINIO PROCESO TVARKA (normos dispozija). Todėl skundžiama per 7 dienas nuo nutarties PASKELBIMO DIENOS (normos išvada).

27. Prisijungimo vardas 19. . 2012-04-13 13:34
Gerb. "." visų pirmą ne nutarimo, o nutarties, o antrą tai nutartyje aiškiai parašyta, kaip pats Akumo minėjo, kad įsiteisėja nuo paskelbimo dienos, o ne nuo gavimo. Ir dar kaip teisingai pabrėžė "as" čia jokio senaties termino nėra, yra apskundimo terminas - 7 dienos nuo skelbimo.

28. as 25. . 2012-04-13 13:56
Bent jau nesigincytumete, jei nesuprantate apie ka eina kalba. Mat jums jokio skirtumo ar zodine, ar rasytine tvarka, o teismui ir istatymo leidejui vis delto skirtumas yra! Nuo to priklauso terminas skundui paduoti. Na bet neskiriant nutarties nuo nutarimo, o procesinio termino nuo senaties - daugiau su jumis nera ka diskutuoti. "Gynšas" baigtas.

29. alioshka 2013-04-25 17:38
O 7 darbo ar kalendorines dienos?

30. as 2013-04-25 21:31
Kalendorines

31. Vytas 2017-06-25 11:26
Kaip aš galiu apskusti teismo nutartį,srendima,jeigu jau praėjo11dienų o aš dar negaves nutarimo,tik iš pokalbio telefonu žinau, prašymas atmestas.

32. as 2017-06-25 17:04
Paprastai apskundimo terminai skaiciuojami nuo nutarties iteikimo dienos. Jei esate negaves, kreipkites i teisma - visada galite kopija gauti rastineje.
Koks prasymas buvo atmestas?

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.