Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Ar tikrai norite pažymėti šį komentarą kaip netinkamą?
Pažymėkite patikrinimo varnelę:
xxx
2013-01-13 10:32
sveiki,
gal paaiskintumet kuo skiriasi regresas nuo subrogacijos,aciu
1. Net
2013-01-13 13:28
Subrogacija-reikalavimo perėjimas trečiajam asmeniui regreso tvarka,tai kai:1.reikalavimas patenkinamas iš trečiojo asmens turto.2.treč.asmuo,kurio turtas buvo įkeistas užtikrinant prievolės įvygdymą,ivygdo už skolininką prievolę.3.treč.asmuo įvygdo už skolininką prievolę,kad būtu išvengta turto,nors jam nepriklausančiu, arešto,jeigu tą turtą areštavus šis asmuo prarastu į jį nors kokias teises.4.skolininkas ir skolą sumokėjęs treč.asmuo sudaro sutartį dėl skolos sumokėjimo,jeigu apie šią sutartį dėl skolos kreditorius skolos mokėjimo metu žinojo arba apie ją jam buvo pranešta. Regreso tvarka-reikalavimas pagal įstatymus pereina treč.asmeniui šiais atvejais:1.kreditorius sumoka kitam skolininko kreditoriui,kurio reikalavimas buvo užtikrintas įkeitimu(hipoteka)arba buvo pirmesnės eilės- kreditoriui.2.kai turto įgijėjas įvygdo prievolę kreditoriui,kurio reikalavimas buvo užtikrintas to turto įgijėjui.3.kai asmuo įvygdo prievolę,kurią jis turėjo vygdyti su kitais skolininkais arba kurią įvygdyti buvo pagrįstai suinteresuotas-šiam asmeniui.4.kai palikėjo prievolę savo turto sąskaita įvygdo įpėdinis,kuris tos prievolės vygdyti neprivalėjo-šiam įpėdiniui.5.kitais įstatymų nustatytais atvejais.Treč.asmeniui,kuriam pereina reikalavimo teisė,negali įgyti daugiau teisių negu jų turėjo pradinis kreditorius.Kaip matyti,regreso tvarka jau išvardinta platesnis ratas tų,kas įgija į prievolės ir reikalavimo teisę.
2. Navikas Petras
2016-11-01 09:39
Prieš pusantrų metų įvyko eismo įvykis, kurio metu buvo labai nežymiai pažeisti abiejų automobilių bamperių dažai. Abiejų automobilių valdytojai apdrausti privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu. Vieno automobilio savininkas pareiškė pretenziją draudimo kompanijai padengti remonto išlaidas, o kito automobilio nepareiškė. Išmokėjusi išmoka pareiškusiam pretenziją asmeniui, pareikalavo, kad ją padengtų kito automobilio vairuotojas, nors jis yra apdraudęs savo atsakomybę draudimo kompanijoje Ar draudimo kompanija turi teisę regreso tvarka reikalauti apmokėti kito automobilio remonto išlaidas ? Ar draudimo kompanija privalo padengti abiejų automobilių remonto išlaidas?
3. JK 2. Navikas Petras
2016-11-02 15:13
Nebent buvo to vairuotojo kaltės, dėl ko draudimo kompanija atsisakė pripažinti įvykį draudžiamuoju, tačiau ir tai yra nuansų.
Jūsų komentaras/atsakymas
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.