Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Kiti klausimai > Kas teikia informaciją apie...


    


Tomas 2013-01-25 14:03
Sveiki, neskubus klausimas, bet smalsu:

Mirė tėtis, testamento nebuvo, bet su paveldėjimo paskirstymu mums viskas aišku, tačiau mes neturime tikslios infomacijos apie jo turėtas sąskaitas kreditinėse unijose, bankuose ar pan. Notarų biuras išrašė tik dokumentą pavadinimu: "dėl informacijos pateikimo", ir su jo kopijomis turime eiti į visas nuspėjamas finansines įstaigas, nes notarų biure mums teigė, kad apie mirusiojo turėtas sąskaitas informacijos užklausimu notarai ar neužsiima, ar - nebeužsiima. Tad mes bandome aplakstyti visus bankus ir unijas, kurias žinome. Žinoma, nemanome, kad tėtis dar būtų kur ko investavęs, turto daug neturėjo, bet įdomu, jei mes praleisime kokią įstaigą, tai pastaroji ir klajos nežinioje ir jų ateitsi , kaip ir liks nežinioje.
Notarų biure teigė, kad gali išrašyti popierių, su kuriuo galima keliauti pas anstolius, sumokėti nemažus pinigus už tai, kad gautum aprašą apie mirusio asmens sąsąkaitas ir pan.
Dabar užklaustieji bankai siųs notarų biurui informaciją apie turėtas sąskaitas, kad jose esantys pinigai būtų paskirstyti pagal paveldėjimo teisę. Paveldėjimas įsigalios po 3-jų mėnesių.
Klausimas: ar nėra kitokių, paprastesnių būdų sužinoti apie mirusiojo sąskaitas kreditinėse unojose, bankuose ir gal turėtas kitokias svarbias sutartis?

1. nesvarbu 2013-01-25 14:38
kol kas nėra registro, kuris parodytų visas turimas asmens sąskaitas, tad norint 100 rezultatų reikia kreiptis visur.

2. Tomas 1. nesvarbu 2013-01-25 16:26
Ačiū už atsakymą. Likau, kiek nustebęs. Žodžiu, apie žmogaus finansus greitai sužinoma, tik tada, kai jis yra kažkam skoloje.

3. nesvarbu 2. Tomas 2013-01-26 13:54
kodėl? nematau skirtumo ar kai žmogus skoloje, ar miręs ir ieškoma pinigų

4. keista 2013-01-28 03:37
keista, kad to nedaro notaras..juk, atrodo, nmotaras ir dare tai.

5. Tomas 4. keista 2013-01-28 18:08
Prieš kokius 5 metys teko matyti kitų artimų giminaičių bylą, kai mirė jų tėtis ir nebuvo testamento, tai buvo Kaune ir notarų biuras pateikė bankų sarašą, kuriose buvo mirusiojo sąskaitos, todėl dabar ir nustebau, kad to nepateikė mano atveju (Klaipėdoje), tėtis mirė šiais metais. Notarų biuras teigė, kad dabar bankai nebebendrauja, tokiu klausimu su jais. Žinoma, dabar yra pridygę visokių kredito inijų, gal koks įstatymas pasikeitė, tad viskas paliekama ant paveldėtojų pečių. Nežinau, jei miršta vienas iš senjorų poros sutuoktinių, o likęs gyvas sunkiai vaikšto ir tarkime jie neturi palikuonių ar kito patikimo jaunimo, kuris galėtų padėti aplakstyti finansines įstaigas, tai kaip suprantu, belieka anstoliams auka sukrapštyti.
Žinoma, aš gal neteisus, siūlydamas tokį kraštutinį istorijos variantą, bet vėl įdomu, ar tada kažkas pasikeistų?
Na, mano atveju, tai nedidelės sumos ir dar mes galime aplakstyti tuos bankus ir kitas įstaigas.
O tiksliausiai, tai turbūt turėtu kiekvienas žmogus turėti savo apskaitininką, kuriam apmoka paslagas, ir jam pateikti visus savo duomenis apie kažkur įnešamus ar išimamus pinigus, atidaromas ir uždaromas sąskaitas ir mirties atveju pastarasis notarui ar/ir artimiesiems pateikia aprašą apie viską.

6. regina 2019-02-15 10:28
Mirus mano vyrui,nuemiau pinigus nuo jo sąskaitos laidotuvu islaidomas,paminklo pastatymui.Vaikai is pirmos santuokos pareiškė,kad aš pavogiau pinigus ir grasina kalėjimu.Visus kodus ir slaptažodžius padavė pats vyras,nurodydamas ,ką aš turėsiu padaryti.Juk tai yra mūsų bendras turtas, Ką sako įstatymas konkrečiai negaliu surasti,gal galiu gauti nuorodą į įstatymą,o taip pat lauksiu jūsų paaiškinimo.Ačiū.

7. barrister.lt 6. regina 2019-02-15 10:58
Nenoriu Jūsų gasdinti, tačiau svetimos mokėjimo priemonės panaudojimas yra nusikaltimas, tad vaikai iš dalies yra teisūs ir jiems kreipusis dėl baudžiamosios bylos iškėlimo, pastaroji bus iškelta.
Atsižvelgiant į susiklosčiusią situaciją yra galimybė bylą nutraukti, tačiau nervų Jums tai kainuos, nes labai daug aplinkybių priklausys nuo asmeninės prokuroro nuomonės bei įsitikinimų.
Kilus papildomiems klausimams galite kreiptis paspaudę ant nuorodos.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.