Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Baudžiamoji teisė > Probacija


    


tadas 2013-03-25 23:09
Sveiki,

Zmogui paskirta bausme 18men. nuo 22 iki 6 buti namuose iskyrus jei tai susyje su darbu ar mokslu. Draudimas isvykti panaikintas. Ar yra galimybe isvaziuoti dirbti i uzsieni?

Dekui

1. studentas 2013-04-02 18:06
Sveiki,

jeigu asmuo nekėtina išvykti į užsienį ilgesniam kaip 183 dienų laikotarpiui, tai Jam nereikia deklaruoti savo naujos gyvenamosios vietos, tačiau, jeigu, asmuo išvyksta ilgesniam nei 183 dienų laikotarpiui, tai Jam privalu deklaruoti naują gyvenamają vieta.

Pagal BVK 47str. 3d. nuteistasis privalo ne vėliau kaip prieš septynias dienas pranešti nuosprendį priėmusiam teismui arba šią bausmę vykdančiai institucijai apie planuojamą gyvenamosios vietos pakeitimą.

Nei teismas, nei pataisos inspekcija tokiu atvėju neturėtų drausti arba riboti nuteistojo teisės pakeisti savo gyvenamąją vietą. Tuo labiau - išvykimo draudimas, anot Jūsų, panaikintas, todėl, teismui ar bausmę vykdančiai institucijai, turbūt, nepanašu, kad asmuo slapstysis ir vengs bausmės.

Reikia paminėti tai, kad BV kodekse įtvirtinta, jog "laisvės apribojimo bausmę vykdančios institucijos pareigūnai privalo lankytis nuteistojo gyvenamojoje vietoje ir tikrinti, kaip nuteistasis laikosi jam nustatytų draudimų ir vykdo paskirtus įpareigojimus", taip pat "nuteistasis kartą per tris mėnesius turi atsiskaityti už paskirtų draudimų ir įpareigojimų vykdymą laisvės apribojimo bausmę vykdančiai institucijai.".
Taigi, įdomu tai ar užsienyje esantiems nusikaltusiems asmenims yra sudaromos tokios sąlygos ir ar yra pareigūnų, kurie atliktų minėtas funkcijas.

Taipogi, įdomi norma BVK yra 46str. 3d.: Nuteistasis, kuriam paskirtas laisvės apribojimas, šaukiamas privalo atvykti į šią bausmę vykdančią instituciją.

Esmė tokia, kad jeigu užsienyje nėra bendradarbiaujama probacijos tikslais, tai, mano nuomone, vargu ar asmeniui bus leista išvykti, nes, kaip matome, BVK įtvirtinta nemažai funkcijų, kurios gali būti vykdomos bet kurią dieną ir asmuo turi būti pasiekiamas būtent tą dieną, čia ir yra laisvės apribojimas - nuteistasis turi būti pasiekiamas, jo veikla turi būti kontroliuojama. Tačiau, įdomu tai, kad draudimas išvykti yra panaikintas ir, galbūt, būtent tai leistų asmeniui išvykti.

Galiausiai, manau, nuteistajam tiesiog reikia kreiptis į nuosprendį priėmusį teismą arba šią bausmę vykdančią instituciją. Manau, bandyti verta, nes nei BK, nei BVK nėra įtvirtinto tiesioginio draudimo išvykti į užsienį esant laisvės apribojimui.

2. studentas 2013-04-02 18:31 Reitingas: 1 ( 1 ) 
Būtų įdomu sužinoti kokį atsakymą gavote - pasidalinkite juo.

3. algis 2013-04-11 08:17
Pagal LR BVK 5 str. 2 d. "Nuteistų asmenų teisių bei laisvių apribojimus ir nuteistų asmenų pareigas nustato tik Lietuvos Respublikos įstatymai";
pagal LR BPK 346 str. 1 d. nustatyta, kad "Įsiteisėję teismo nuosprendis ir nutartis yra privalomi visoms valstybės ir savivaldybių institucijoms ir pareigūnams, įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms bei asmenims ir turi būti be prieštaravimų ir netrukdomai vykdomi visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje";
pagal LR BVK 17 str. "Laisvės apribojimo bausmę vykdo probacijos tarnybos";
Tai apibendrinus ankščiau paminėtus straipsnius darytina išvada, kad Probacijos tarnybų veiklos teritorija yra tik Lietuvos Respublika ir neturi jokių įgaliojimų kitos valstybės teritorijoje, dėl to negalėtų užtikrinti tinkamo nuosprendžio vykdymo, t.y. tinkamos nuteistojo priežiūros, užsienio valstybėje, dėl to Probacijos tarnybos ir negali išleisti nuteistųjų išvykti už LR teritorijos ribų.


4. Armani 2018-12-11 14:13
Sveiki. Turiu apribojima dar iki 2019 spalio buti namie nuo 23 iki 6 ryto. Kaip suzinoti ar praleis pro siena ar ne?

5. [email protected] 2019-07-27 17:28
Sveiki, apribojimas nuo 22 val.iki 6 val.ryto ,ar galiu išeiti parūkyti prie laiptinės 24 val.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.