Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Ar tikrai norite pažymėti šį komentarą kaip netinkamą?
Pažymėkite patikrinimo varnelę:
as
2013-05-02 08:50
Laba diena, paduodant ieskini del skyrybu reikia pateikti dokumentus is regitros. Jeigu tiek zmona tiek vyras turi nuosavus auto, kaip suprantu tai ieina i bendra turta. Taciau parduodant automobili kito sutuoktinio sutikimo nereikia, tai reiskia jeigu vienas kuris sumatytu padovanoti, parduoti savo auto, galetu tai ramiai padaryti (turiu omeny dar pries paduodant ieskini) ir taip sumazinti savo turima turta? Ar teisingai suprantu?
1. Net
2013-05-02 11:21
Jeigu automobilis pirktas iš asmeninių lėšų,ar pirktas santuokoje vieno sutuoktinio vardu,bet nėra užregistruota,kaip bendra jungtinė nuosavybė,tokiu atveju kito sutuoktinio sutikimo leidimo nereikia.Kitai atvejais reikės.
2. as
2013-05-02 12:28
Taip is asmeniniu lesu, suprantu kad nereikia, bet ar gali kitas sutuoktinis motyvuoti kad specialiai automobilis pries skyrybas parduotas
3. kira
2013-05-02 12:52
Jei sutuoktinis irodys, kad pirko is asmeniniu lesu, sis turtas apskritai nebus dalinamas skyrybu byloje.
4. nesvarbu 2. as
2013-05-02 15:16
kokiu tikslu bus pateiktas motyvavimas, kad sutuoktinis pardavė savo turtą?
5. as
2013-05-02 15:57
Paduodant ieškinį teismui yra stebimas turto ,,vaikščiojimas'', ta prasme, kad iki ir po ieškinio padavimo negalima atlikti jokių veiksmų su kilnojamuoju tiek ir nekilnojamuoju turtu, kuris yra registruotas sutuoktinių vardu, išskyrus jų asmeninę nuosavybė. Skyrybų iniciatorius gali prašyti taikyti laikinąsias apsaugos priemones.
6. as
2013-05-02 15:58
Na taip, specialiai pardave kad butu kuo maziau bendro dalintino turto. Suprantu kad pirko is savo algos, bet gi seimoj viskas bendra kaip ir. Arba kazkur kazko nesuprantu...
Sutuoktinis, pasinaudodamas tuo, kad pardavimo iforminimas vyksta pasirasant prie regitros langelio platinamos pp sutarties sablona ir pakanka tik to paraso, kuris tex. pase irasytas savininku, be kito sutuoktinio automobili parduoda, neretai uzmazindamas kaina ar tiesiog uz simboline kaina ''perraso'' savo pazystamam, tekedamasis pergudrauti kita sutuoktini.
Jei automobilis buvo pirktas santuokoje, ne uz padovanotus ar paveldetus pinigus, teisiskai nera reiksminga uz kieno alga buvo pirktas - automobilis arba be sutikimo perleisto automobilio verte trauktina i turto balansa.
8. mmm
2013-08-23 08:54
Sveiki,
o jeigu masina parduota iki skyrybu? pvz. keli menesiai iki ieskinio del skyrybu pateikimo? ar gali buti kad teismas pripazins ta sandori negaliojanciu? kaip tokiais atvejais buna?
9. Funoil3
2013-08-23 11:31
Bet jūs žiūrėkite iš praktinės pusės, greičiausiai skyrybų atveju būtumėte pasidalinę automobilius - jums tas, kurį vairuojate, o jam - kurį vairavo ir pardavė. Ar parduotas automobilis buvo didelės vertės, ar bent jau didesnės nei jūsų ir ketinate prašyti kompensacijos?
10. Bandera
2017-09-21 23:50
Svieiki jai masinos savininkas esu as bet irases zmona kad galetu vazinet i masinos dokumentus ar parduodamas masina riek ir zmonos paraso regitroj?
11. Inga
2018-10-18 13:33
Brolis nusipirko automobilį santuokoje, bet dar neuzregistravo,yra tik prkimo-pardavimo sutartis. Šiuo metu ruošiasi paduoti dokumentus skiryboms.Ar geriau registruoti mašina mamos vardu, ar registruoti savo vardu, o po to daryti dovanojimą mamai, kad skyrybų metu išsaugotų automobilį?ką geriau daryti, kad teismas nepriteistu automobilio žmonai?
siekiant pergudrauti sutuoktine patogiau butu registrruoti tetos jadvygos vardu.
bet gi Brolis nusipirko automobilį santuokoje, bet dar neuzregistravo,yra tik prkimo-pardavimo sutartis. pirkimo pardavimo sutarti, kur brolis figuruoja kaip pirkejas, pardavejas pasiunte i regitra.
jei bus ipinama teta jadvyga, broliui reiktu pasidometi del advokato, bet ne to kur skyrybas tvarko, o kur baudziamosiose procesuose dalyvauja.
13. Mei
2018-10-19 07:58
Kadangi faktiškai sandoris sudarytas (pasirašyta pirkimo-pardavimo sutartis) santuokoje, visi bandymai registruoti automobilį kitam asmeniui yra labai akivaizdus būdas išvengti turto dalinimo ir toks būdas neturėtų daryti įtakos dalinant vis tik santuokoje įgytą turtą. Teisiškai tai kvalifikuojama kaip apsimestinis sandoris. Jei automobilis bus dovanotas mamai ar užregistruotas jos vardu, labai tikėtina, kad mamai teks sudalyvauti ir skyrybų byloje kaip nesąžiningam įgijėjui :)
14. Victrix
2018-10-19 19:54
Reikia perrašyti pirkimo-pardavimo sutartį iškart ant mamos.
15. teisininkas
2018-10-21 14:02
iškart ant mamos neiseina sutartis iškart ant brolio buvo. pardavejas jau savo egz tikriausiai nusiunte i regitra.
ir ka reiskia ''perrasyti''? pardavejas matyt nebus linkes neprotingai rizikuoti durnius, skirtingai nei cia rasantys pataria ir klastoti dokumentu nepanores. kam jam to/ikiteisminio reikia?
perasyti be pardavejo, bandant sukeverzoti pardavejo parasa?
zinote as jums nei rukytos mesos nei zurnalu su nuogom morimis/vyrais i pataisos namus nesiuntinesiu.
16. Klausimas
2019-04-09 16:07
Jeigu jau yra teismo sprendimas dėl santuokos nutraukimo, tačiau dar nepraėjęs mėnesio apskundimo terminas, ar gali viena sių sutuoktinių nusipirkti mašiną?
17. Mei
2019-04-11 12:00
Kol sprendimas neįsiteisėjęs (dar galima apskųsti), sutuoktiniai vis dar yra santuokoje. Siūlyčiau palaukti tas porą savaičių.
Jūsų komentaras/atsakymas
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.