Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Sveiki,
gamybine imones, darbuotojai dirba pagal sumine darbo laiko apskaita. Paaiskinkite pavyzdi,
darbuotojui pagal grafika iseina dirbti 156 val/men, o priklausytu dirbti 136 val./men, bet darbuotojas 36 val/men sirgo.
Klausimas:
ar statant kito menesio darbo grafika vis gi butina islyginti valandas t.y. 136-36 = 100 val.
1. pamastymai
2013-05-14 23:52
Ligos laikas neįskaitomas į apskaitinį laikotarpį.
Pacituosiu VDI poziciją šiuo klausimu:
Nacionaliniuose teisės aktuose, reglamentuojančiuose suminę darbo laiko apskaitą, nėra aptariama, ar darbuotojo ligos ir / ar atostogų laikotarpis yra įskaičiuojamas į apskaitinį laikotarpį, tačiau Direktyvos 2003/88/EB 16 straipsnio b punkto 2 dalyje yra įtvirtinta, kad darbuotojo nedarbingumo ir / ar atostogų laikotarpis nėra traukiamas į suminės darbo laiko apskaitos laikotarpį.
Remiantis išdėstytu, darbdavys, siekdamas apskaičiuoti maksimalų valandų skaičių (pagal 40 valandų darbo savaitės trukmę) per apskaitinį laikotarpį nurodytam darbuotojui, turėtų neįtraukti nei ligos, nei atostogų laikotarpių. Pavyzdžiui, suminė darbo laiko apskaita padaliniui yra įvedama vienam mėnesiui, per kurį padalinio darbuotojas sirgo/atostogavo 4 dienas. Darbdavys, siekdamas apskaičiuoti kiek per apskaitinį laikotarpį priklausė dirbti minimam darbuotojui (pagal 40 valandų darbo savaitės trukmę), turėtų apskaičiuoti kiek buvo tą mėnesį darbo dienų, neįtraukiant į minimą laikotarpį ligos ir atostogų laikotarpių, ir gautą darbo dienų skaičių padauginti iš 8 valandų. Gauta valandų suma yra maksimalus (pagal 40 valandų darbo savaitės trukmę) nurodytam darbuotojui suminės darbo laiko apskaitos laikotarpiu darbo laikas, o jį viršijantis darbo laikas yra laikomas viršvalandžiais.
2. catwoman
2016-10-24 11:10
Norint tinkamai taikyti suminę darbo laiko apskaitą [url=http://www.ucs.lt/sprendimai/darbo-laiko-apskaita]
personalo valdymui[/url] turi būti naudojamos efektyvios priemonės.
3. Simutis
2017-05-02 07:39
Sveiki dirbame pagal sumine darbo laiko apskaita kuri yra 3menesiai, per pirmus du menesius perdirbam 5 darbo dieno savaites valandas ir mum uz jas sumoka ne kaip virsvalandzius prie etatinio atlyginimo o kaip valandini, trecia menesi nedadirbam tiek valandu kiek buvom perdirbe per pirmus du menesius ir mum nuraso nuo etatinio atlyginimo kaip valandini ar teisetai elgiasi darbdavys?
4. to Simutis
2017-05-02 09:16
Teisėtai, kadangi apskaitinis laikotarpis - 3 mėnesiai, per kuriuos turi išsilyginti valandų skaičius.
Jūsų komentaras/atsakymas
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.