Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Ar tikrai norite pažymėti šį komentarą kaip netinkamą?
Pažymėkite patikrinimo varnelę:
laime
2014-06-18 19:12
Sveiki. Viena auginu du nepilnamecius vaikus, gyvenamoji vieta nustatyta su manimi. Nustatyta matymosi tvarka su tevu, taciau tevas su vaikais nebendrauja nei pagal grafika,nei niekaip kitaip.
Siuo metu yra galimybe man su vaikais isvaziuoti dirbti ir gyventi i uzsienio sali (Skandinavija), taciau tevas piktybiskai nesutinka duoti sutikimo issivezti vaikus nuolatinai gyventi.
Advokatas sako,kad jei vistik issivesiu, tuomet jis kreipsis i policija del vaiku pagrobimo ir mus visus deportuos. Notaras teigia,kad net jei tevas ir noretu rasyti toki sutikima, tai nera net formos jokios, nes vaikus mama gali veztis laisvai ir ten gyventi i bet kuria Sengeno sali. Reikia sutikimo tik jei ne EU ar Sengeno salis. Vaiku teises sako,kad issivezti galima tik pakeitus bendravimo su tevu tvarka ir patvirtinus ja teisme. nes gal jis nores,jog as jam kelione apmokeciau pas vaikus pvz.
KAIP YRA IS TIKRUJU???!!!
1. teisininkas vln
2014-06-18 20:12
Notaras akyvaizdziai neteisus.
Advokato ir VTAS pozicija teisingesne, bet iki galo ne tiksli. Ar deportuos, spres konkrecios salies institucijos, kad butinai deportuos tai ne garantija.
VTAS teisi, kad reikia keisti bendravimo tvarka. Kad teismas ipareigotu apmoketi tevo keliones islaidas pakankamai nerealu.
Jei tevas sutiktu duoti sutikima, kad ir uz pinigus, pvz 500-1500 (pigiau nei bylinetis teisme), susiradus kita notara reiktu toki sutikima iforminti, o kad formos nera, tam ir galva duota, ar padejejas, kad sukurti.
2. laime 1. teisininkas vln
2014-06-18 21:41
Tai is esmes vistiek nelabai suprantu kaip elgtis galeciau, jei tevas neduotu sutikimo net ir uz pinigus.
As bedarbe, gyventi neturime kur, skestu skolose. Vienintele iseitis isvaziuoti svetur. Tai nejau net jei gyvenama vieta nustatyta su manimi ir vaziuojam i EU sali, vistiek skaitytusi kaip vaiko pagrobimas ir tevas galetu eiti i policija kelti man baudziamaja byla?
Nes jei dar teks mums cia bylinetis metus, kol tevas duos sutikima arba teismas pakeis kokia tai lankymo tvarka, tai per visa gyvenima skolu neissimokesiu :(.
3. teisininkas vln
2014-06-18 22:22
Vaiku teises sako,kad issivezti galima tik pakeitus bendravimo su tevu tvarka ir patvirtinus ja teisme - reiktu tokiu rekomendaciju prisilaikyti, kad neprisidaryt bedos.
4. laime 1. teisininkas vln
2014-06-19 00:02
o galite ka nors is kodekso pacituoti sia tema? butu aiskiau. nes cia jau nebe teisinis pokalbis gaunasi.
5. laime
2014-06-19 08:11
as JAU BEDOJ! ir labai labai didelej. PADEKITE KAS NORS!
mes isvaziuojam jau kita menesi su sutikimu ar be jo. nejau CK niekur nieko nereglamentuoja siuo klausimu?
Vienareikšmiškai keisti bendravimo tvarką esu turėjęs tokių situacijų, kurios baigiasi deportavimu iš šalies ir dokumentų paėmimu.
7. laime
2014-06-19 08:55
o galima pradeti tvarkos keitima jau isvaziavus? (cia jei nepavyktu susitarti ir taikos sutarties rasytine tvarke tvirtinti) kiek supratau i sengeno salis laikinai galima veztis ir be tevo sutikimo iki puses metu.
niekur nerandu istatymo jokio, kuris reglamentuotu nuolatini vaiko isvezima, kalbama tik apie laikina. kitose forumo temose irgi cituojama tik laikino isvezimo reikalavimai.
8. AS
2014-06-19 09:06
PASKAITYKITE RINAU BYLĄ
9. zoo
2014-06-19 09:11
O tai kas jum trukdo kreiptis i teisma del bendravimo tvarkos pakeitimo? Vargiai tevo teise matytis su vaiku, kai ji nera vykdoma is viso bus iskelta auksciau vaiku interesu gyventi aprupinta gyvenima.
10. 123
2014-06-19 09:17
Jeigu vaika isvesite i uzsieni sio klausimo tinkamai nesuderinusi, tai bus tas pats kas is parduotuves isnesti prekes ir po to tartis del ju kainos.. ###
Rekomenduoju pradzioj susitvarkyti si klausima, o tik po to ieskotis darbo uzsienyje.
Be to, primigtynai rekomenduoju pasidometi skandinavu (norwegu) poziuriu i Lietuviu vaiku auklejima ir ju taikomas sankcijas kai auklejimas neatitnka ju poziurio, kad nebutu taip jog begdama nuo vilko uzbrisit ant tokios meskos, kad apraudosit kiekviena kilometra nuo Lietuvos iki Norvegijos.
11. laime 9. zoo
2014-06-19 09:53
niekas netrukdo :). bet as darba jau turiu, namai Lietuvoje parduoti,gyventi nebera kur, pajamu ner jokiu, o apie sia tvarka tik vakar suzinojau, tai laikas spaudzia stipriai.
12. laime
2014-06-19 10:03
o ar butina keisti ta bendravimo tvarka? gal uztenka tik notarisko patvirtinimo,kad leidzia issivezti visam laikui ir viskas?
teismai brangiai kainuoja labai...
13. zoo
2014-06-19 11:18
Dziugu kad radote darba ir pardavete namus, bet teismui tas visiskai neidomu ir jokios reiksmes neturi, kaip ir jusu nuomone siuo klausimu. Cia esminis klausimas yra abieju tevu teise bendrauti su vaiku remiantis patvirtinta bendravimo tvarka, visa kita neaktualu.
Todel manau, kad ne cia atsakymu ieskote. "Teksht pleksht" budu sio klausimo nesutvarkysite. Arba dabar susimokesite advoaktui uz kvalifikuota pagalba, arba veliau teks moketi brangiai uz tai kad dabar taupote.
Siulau kreiptis i seimos teises specialista ir kuo greiciau. Nes tik kvalifikuotas teisininkas, turintis patirties sioje srityje, tinkamai susipazines su jusu byla (bendravimo tvarka) gales padeti isspresti sia problema.
Kad cia forumuose pasikalbesit apie ora, tai nuo to pas jus niekas nepasikeis.. Kaip ir pati minejote, laikas spaudzia, tad jo ir negaiskite cia... nebent atsilieps seimos teises specas ir sutiks imtis jusu klausimo sprendimo.
Sekmes.
,,<...> Nustatyta matymosi tvarka su tevu, taciau tevas su vaikais nebendrauja nei pagal grafika,nei niekaip kitaip. Siuo metu yra galimybe man su vaikais isvaziuoti dirbti ir gyventi i uzsienio sali (Skandinavija), taciau tevas piktybiskai nesutinka duoti sutikimo issivezti vaikus nuolatinai gyventi".
Pirma, iš šių aplinkybių labai aišku, kad tėvas nesirūpina, nesidomi savo vaikais ir taip pažeidžia savo kaip tėvo pareigas: ,,Tėvų pareiga - auklėti savo vaikus dorais žmonėmis ir ištikimais piliečiais". Antra, tėvas piktnaudžiauja savo teise. Teisė negina jokio asmens, kuris piktnaudžiauja savo teise. Draudžiama įgyvendinti civilines teises tokiu būdu ir priemonėmis, kurios be teisinio pagrindo pažeistų ar varžytų kitų asmenų teises ar įstatymų saugomus interesus arba darytų žalos kitiems asmenims ar prieštarautų subjektinės teisės paskirčiai. Tai pasireiškia tuo, kad asmuo atlieka veiksmus įgyvendindamas savo teisę, tačiau atliekant tuos veiksmus neleistinai viršijamos teisės įgyvendinimo ribos ir pažeidžiamos kitų asmenų teisės. Tad atsiranda įstatyme numatyti padariniai. Teismas gali atsisakyti ginti teisę, kuri įgyvendinama piktnaudžiaujant teise, t. y. pažeidžiant leistinas subjektinės teisės įgyvendinimo ribas. Šiuo atveju reikės kreiptis į teismą, kad būtų išspręstas šis klausimas. Šis ginčas turėtų būti išspręstas taip, kad tėvui, jei jis nuspręstų pradėti bendrauti su vaikais, būtų sudaryta reali galimybė bendrauti su savo vaikais jiems esant užsienyje. Pavyzdžiui, tėvo bendravimas su vaikais atostogų metu jiems grįžtant į Lietuvą ar tėvo kelionės pas vaikus į užsienį. Tačiau tėvas negali jums blokuoti sprendimo laisvai judėti Europos Sąjungoje ir ribotai Ekonominės Erdvės valstybėse (Islandija, Norvegija, Lichtenšteinas) bei Šveicarijoje piktnaudžiaudamas savo teise. Dėl to jūs turėtumėte laimėti bylą bet kurioje teisminėje instancijoje. Šioje situacijoje nereikėtų pabijoti skųsti teismo sprendimą (jei nepalankus) apeliacine ar net kasacine tvarka. Tai tik laiko klausimas. Žinoma, teisminiai procesai gali būti sunkūs, bet čia reikia kantrybės ir ištvermės.
Keletas aspektų dėl ,,KONVENCIJOS ,,DĖL TARPTAUTINIO VAIKŲ GROBIMO CIVILINIŲ ASPEKTŲ".
Vaiko išvežimas ar laikymas laikomas neteisėtu, jei:
a) pažeidžiamos globos teisės, suteiktos asmeniui, institucijai ar kitai organizacijai atskirai ar kartu, pagal valstybės, kurioje vaikas nuolat gyveno prieš pat jį išvežant ar laikant, įstatymus; ir
b) jei išvežimo ar laikymo metu tomis teisėmis buvo kartu ar atskirai naudojamasi arba būtų buvę naudojamasi, jei vaikas nebūtų išvežtas ar laikomas.
Globos teisės, nurodytos a punkte, gali būti suteiktos pagal įstatymą arba teismo ar administracinės institucijos sprendimu, arba pagal susitarimą, turintį teisinę galią pagal tos valstybės įstatymus.
a) globos teisės apima teisę rūpintis vaiku, visų pirma teisę nustatyti vaiko gyvenamąją vietą;
b) teisė matytis su vaiku apima teisę ribotam laikui išvežti vaiką į kitą vietą, kuri nėra jo nuolatinė gyvenamoji vieta.
Bet kuris asmuo, įstaiga ar kita organizacija, teigianti, kad vaikas yra išvežtas ar laikomas pažeidžiant globos teises, gali kreiptis į vaiko nuolatinės gyvenamosios vietos centrinę įstaigą arba į bet kurios kitos Susitariančiosios Valstybės centrinę įstaigą dėl pagalbos užtikrinti vaiko grąžinimą.
Nepaisant ankstesnio straipsnio nuostatų, valstybės, į kurią kreipiamasi, teismo ar administracinė institucija neprivalo nurodyti grąžinti vaiką, jei asmuo, įstaiga ar kita organizacija, kuri prieštarauja, kad vaikas būtų grąžintas, įrodo, kad: b) yra didelė rizika, kad vaiką grąžinus jam būtų padaryta fizinė ar psichinė žala arba kad vaikas paklius į kitą netoleruotiną situaciją.
Teismo ar administracinė institucija taip pat gali atsisakyti nurodyti grąžinti vaiką, jei ji nustato, kad vaikas prieštarauja grąžinimui ir jau yra sulaukęs tokio amžiaus ir brandos, kai tikslinga atsižvelgti į jo nuomonę.
Valstybės, į kurią kreipiamasi, teismo ar administracinė institucija, nustatydama, ar vaikas buvo neteisėtai išvežtas ar laikomas, kaip nurodyta 3 straipsnyje, gali tiesiogiai atsižvelgti į vaiko nuolatinės gyvenamosios vietos valstybės teisės normas, taip pat į teismo ar administracinius sprendimus, oficialiai pripažįstamus arba nepripažįstamus vaiko nuolatinės gyvenamosios vietos valstybėje, netaikydama specialių procedūrų tų teisės normų egzistavimui ir turiniui nustatyti, taip pat užsienio valstybių institucijų sprendimų pripažinimo procedūrų, kurios kitu atveju būtų taikomos.
Pagal šią Konvenciją priimtas sprendimas grąžinti vaiką nėra laikomas lemiamu iš esmės sprendžiant vaiko globos klausimus.
Prašymas imtis priemonių, kad būtų veiksmingai įgyvendinta ar užtikrinta teisė matytis su vaiku, gali būti pateiktas Susitariančiųjų Valstybių centrinėms įstaigoms ta pačia tvarka, kaip ir prašymas grąžinti vaiką.
7 straipsnyje nurodyti Centrinių įstaigų bendradarbiavimo įsipareigojimai įpareigoja jas ginti teisę nekliudomai matytis su vaiku ir skatinti vykdyti visas sąlygas, taikomas norint naudotis ta teise. Centrinės įstaigos, kiek įmanoma, imasi visų priemonių, kad būtų pašalintos visos kliūtys šiai teisei įgyvendinti.
Centrinės įstaigos tiesiogiai arba per tarpininkus gali iškelti ar padėti iškelti bylą, siekdamos įgyvendinti ar ginti tą teisę ir užtikrinti, kad būtų vykdomos sąlygos, taikomos norint naudotis ta teise.
Susitariančiųjų Valstybių nacionaliniai subjektai ir asmenys, kurie nuolat gyvena tose valstybėse, turi teisę su šios Konvencijos taikymu susijusiais klausimais gauti teisinę pagalbą ir konsultacijas bet kurioje kitoje Susitariančiojoje Valstybėje tokiomis pat sąlygomis, tarsi jie būtų tos valstybės nacionaliniai subjektai ir nuolat joje gyventų.
IŠVADA: tai negalėtų būti laikoma vaiko pagrobimu, nes tėvas piktnaudžiauja savo teise ir nesirūpina vaikais. Tačiau reiktų kreiptis į teismą dėl vaiko gyvenamosios vietos pakeitimo, remiantis aukščiau minėtais argumentais, kad vėliau nekiltų teisinių problemų. Be to, to reikalauja Lietuvos civiliniai įstatymai. Taip pat, kaip minėta, labai svarbu susitarti dėl bendravimo su vaiku tvarkos, jei tėvas norėtų bendrauti su savo vaikais ateityje. Tačiau toks bendravimas neturi daryti vaikams bet kokios žalos ar kitaip kenkti jų interesams.
16. exstoras
2020-07-19 17:40
Sveiki
turiu rimta problema ir niekaip jos išspręsti paprastai nesigauna, nes Lietuvoje pasirodo įstatymai Europos ir Hagos konvencija niekam net neįdomi. sutuoktinė pagrobė dukra ir laiko Lietuvoje. aš viska dariau kaip priklauso pagal įstatymus buvo prašymas gražiuoju gražinti dukra y jos nuolatine gyvenamaja vieta. bet deja ji atsiusakė tada kreiptasi y teisma ir pateiktas prašymas dėl leidimo išsivešti atgal mergaite. Bet teismuam lietuvoje niekas nesvarbu jie nieko nedaro kas liečia vaiko gerove, pritaikė hagos konvencijos 12str. 2d. tipo prisitaikė mergaitė per kelis mėnesius. ydomiause tai kad žmona ir gryžusi y lietuva po gero mėnesio padavė skyrybu ir vaiko gyvenamosios vietos nustatatyma su ja. ir mano nustebimui lietuvis teismas nors būdamas neteismingas vis tiek pripažysta kad ale jiems teisminga. aš asmeniškai susidarau nuomone kad jei iš užsienio y lietuva pagrobsi vaika tai tave gins lietuvos teismai o nukentėjusi pusė tai vaikas ir vienas iš tėvų niekam nesvarbus ir net neginami interesai
Kaip tai aplamai galima teisinėja valstybėja. ???
Jūsų komentaras/atsakymas
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.