Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Šeimos teisė > Ar gali buvusi zmona i alim...


    


TAV2014 2014-06-26 09:45
Laba diena,

norėčiau sužinoti tokį dalyką. Esam išsiskyrę, vaikui kas mėnesį moku po 600 Lt alimentų. Kaip suprantu tokią pat sumą turi skirti ir motina.

Prieš rudenį motina pareiškė, kad mergaitei reikalingas naujas rašomasis stalas, lova, spinta. Taip pat nori atlikti vaiko kambaryje remontą. Ji aiškina, kad šias išlaidas turiu pusiau kompensuoti ir aš. Kaip yra iš tikrųjų????
Mergaitė bent 2 dienas (viena iš jų yra mokyklos diena) per savaitę būna su manim. Aš taip pat galėčiau sakyti, kad ir man reikalingas naujas stalas ir dar kažkas... ką reiktų apmokėti ir jai dalinai...

Kitas klausimas - ex į vaiko alimentų panaudojimą įtraukia buto nuomos išlaidas. Tačiau neseniai įsigijo būstą su paskola. Ar ji gali į vaikui skirtų alimentų panaudojimą įtraukti savo vardu įsigyto būsto mėnesinių įmokų kažkokią dalį? Būsto paskolą moka ir tėvas, t.y. aš.. Vaikas pas mane būdamas gyvena ne lauke, o namuose...
Jeigu gali, tai kitas klausimas būtų ar šios pasikeitusios aplinkybės gali lemti didesnių alimentų priteisimą?? Šiuo metu yra mokama 600 Lt per mėnesį.



Ačiū.

1. Simas Šuminas 2014-06-26 12:15
Sveiki.

Jei protingai atsilieptumėte į ieškinį dėl išlaikymo padidinimo, jo tenkinti neturėtų. Šiaip kadangi vaikui skiriama net 1200 Lt per mėnesį, tai jau yra padori suma, iš kurios motina galėtų sugebėti nupirkti vaikui baldus. Abu tėvai turi vienodai prisidėti prie vaiko išlaikymo, o jį ieškiniu galima keisti tuomet, kai iš esmės pagerėja arba pablogėja vieno iš tėvų turtinė padėtis ir tai įrodoma (ieškinio pagrindas). Tačiau kadangi šiuo metu teikiate išlaikymą didesnį, nei LAT praktikoje numatytas vidurkis (500 Lt) ir jei nepradėjote uždirbti ženkliai daugiau, o žmonos finansinė būklė iš esmės nepablogėjo ir vaikas neturi spec. poreikių, toks ieškinys būtų menkai pagrįstas.

Pagerinti žmonai priklausančio nekilnojamojo turto Jūs neprivalote (čia dėl remontuotino vaiko kambario). Žmona gali planuoti NT pagerinimo darbus atsižvelgdama į Jūsų teikiamą vaiko išlaikymo dalį, todėl padidinti išlaikymo remonto tikslais Jūs neprivalote. Žinoma, geranoriškai skirti daugiau lėšų Jums niekas nedraudžia.


2. TAV2014 2014-06-26 14:50
Ačiū už išsamų atsakymą.

Neaiškus liko klausimas dėl to, ar įsigijus butą su paskola vaiko mama, gali mokėdama mėnesines įmokas už butą, kažkokią dalį šios sumos padengti iš vaikui mokamų tėvo alimentų?
Turi minty ar pateisindama tuos 600 Lt, ji gali įtraukti ir mėnesines įmokas bankui už įsigytą butą.

Dar kartą dėkoju.


3. teisininkas vln 2014-06-26 17:30
Gali matyt. Vaikui reikalingas stogas virs galvos.Gi negali vaikas kaip mauglis miske gyventi?

Tiek nuomojant, tiek isigyjant su busto paskola mokami numpinigiai/ar palukanos/ kredito grazinimas is ko seka, kad islaidos reikalingos. Moteriskes sprendimas ne nuomotis, o pirkti su paskola ekonomiskai protingas ir pagristas.

Dabar del issamaus atsakymo - nustatant/keiciant islaikymo dydi saveikauja 3 segmentai a. vaiko poreikiai ir turtas b. tevo pajamos ir turtas, c. motinos pajamos ir turtas. Keiciant dar aktualus a, b, ir c. pokyciai nuo sprendimo priemimo.

Kadangi nei vienas segmentas, nei pokyciai isskyrus remonta ir rasomaji stala nera zinomi, spresti ar 600lt yra tas islaikymo dydis, kuris turetu buti, išsamiai galetu nebent pranasas Mozė.

Alimentu skalė yra įvairi, prasideda nuo 200lt (pvz vartojantis narkotikus ligotas kalinys) , 500-600 mazas ir vidutines pajamas 1500-2200 gaunantis neligotas vilnietis, 4500 jei spauda nemeluoja buvo priteista is simo jasaicio.

Kurioje skales dalyje galima butu patalpinti TAV2014 ir ar ieskini atmestu deja negalima spresti neturint duomenu.




4. Leon 3. teisininkas vln 2014-06-27 13:17
Tai "matyt" ar gali? Ar yra kur nors teismų praktika, kad po skyrybų alimentais vyras žmonai dar ir naujo buto dalį perka iki vaiko pilnametystės? Konkrečius vaiko poreikius, kurie viršija vidutinius, visų pirma dar reikia įrodyti. O kad alimentais (kurie skirti vaiko asmeniniams poreikiams) ar jų dalimi reikėtų mokėti už žmonos būsto dalį pirmą kartą girdžiu, teisininke. Komunalinių įmokų dalį priskirti vaiko poreikiams gal ir būtų logiška, o būsto paskolos įmokos dalį - visiška nesąmonė. Tai jei motina nusipirks naują auto lizingu iš "Krastos" už 150 gabalų, tai motyvuodama, kad veža vaiką į darželį, dar ir lizingo už auto dalį į vaiko poreikius įtrauks? Artistas...

5. abc 4. Leon 2014-06-27 15:46
Gali teismas išlaikymą paskirti keliomis formomis vienu metu: turto priteisimas (jei vaikas neturi būsto, tai gali priteisti butą vaikui nuosavybes teise), periodinės išmokos. Buto neįpareigos nupirkti teismas, bet jeigu tokį turi - tai pagrindus, jį galima priteisti.

Vaiko pinigai turi būti naudojami ne išimtinai vaiko poreikiams tenkinti (t. y. ne tik kad galėtų pateikti čekius, jog pinigai išleisti tik vaikui), bet vaiko interesams tenkinti. Tai yra platesnė sąvoka, nes vaiko ir tėvo interesas gali sutapti (neleis vaiko vieno į vandens parką, neleis vaiko vieno gyventi bute). Pareiga nuginčyti, jog alimentai naudojami ne vien vaiko interesams tenka alimentus mokančiam tėvui. Tai jis galėtų padaryti įrodant, jog vaikas neturi tokių specialių poreikių dėl kurių reikalinga tokia išlaikymo suma, kuri buvo nustatyta ankščiau, nes pasikeitė aplinkybės (kartu įrodymas mažinti išmokas), išlaikymo išmokos yra pagrįstos, bet su vaiku gyvenantis tėvas jų neskiria vaikui ir taip pažeidžiamos vaiko teisės (galimas regresinis reikalavimas vaiko naudai). Ar perkamas automobilis, butas ar kitas daiktas reikšmės neturi, nes nėra pažeidžiamos vaiko teisės. Jei ta išmoka dėl pasikeitusių aplinkybių yra per didelė ir dėl to lieka pinigų, kurie leidžiami ne vaikui - galima prašyti mažinti alimentus.

6. MM 2014-06-28 01:36
4000 Lt dydžio alimentus priteistų, jei žmona pateiktų įrodymus, kad ir pati gali tiek skirti vaikui kas mėnesį. Bet paprastai teismų praktikoje sumos svyruoja apie minimalų dydį. Prabangos dalykų įsigijimas sąlygojamas abiejų tėvų turtinės padėties. Jei žmona turi gyventi buvusio vyro sąskaita, tai nerodo jos didelių pajamų. Tad ir vaikas turi tenkintis kuklesniu gyvenimu. O ekonomiškai naudingesnis variantas yra nuomotis, o ne pirkti nuosavą būstą, kaip įrodyta ekonominiais apskaičiavimais.

7. teisininkas vln 2014-06-28 19:37
''O ekonomiškai naudingesnis variantas yra nuomotis, o ne pirkti nuosavą būstą, kaip įrodyta ekonominiais apskaičiavimais.''

ekonomiškai naudingesnis variantas yra ne nuomotis, bet aplamai gyventi neatlygintinai.


''Komunalinių įmokų dalį priskirti vaiko poreikiams gal ir būtų logiška''

gerb. teti, kodel abejojama? kam tos komunalines reikalingos, islaidavimas gi?, vaikui galima praustis upese ir ezeruose, o sildytis pries saulute ar ne, kaip įrodyta ekonominiais apskaičiavimais.


10. ..... 2016-09-29 08:48
jei vaikas auga pas motina, tai kaip galima reikalauti tiek pat kiek iš tėvo? Tėvas neaugina vaiko. Tai kur proporcingumas?Visa naštą ant motinos užkraunate, o tėvui laisvos rankos, gal skirtumą pajauskite. Ir turbūt, komentuoja teisininkai vyrai arba rašo išsiskyrusių vyrų sugyventinės.

11.  2018-07-18 18:54
Sveiki! Ar gali mama, mano vaiko reikalauti alimentus , eigu vaikas dokumentuose yra be tevo ir gym liud. yrgi nera uzraso..
Dar tuomet ir pasalpos gauna is valstybes, kaip vienisa...nors as kaip biologines tevas,alimentu moku pats, savo noru...

12. . 2018-07-19 07:35
Kadangi jau vaiko motina prašo išlaikymo, tai turbūt nelabai ką mokate, o valstybės parama vienišai motinai tikrai nėra įspūdinga, o auginti mažametį vaiką kainuoja ne tik pinigus bet ir daugybė laiko, tad niekada nesuprasiu vyrų, kurie nesirūpina savo vaikais. Nenorėsite mokėti išlaikymo gražiuoju, vaiko motina galės pareikšti ieškinį teisme dėl tėvystės nustatymo vaikui, būsite pripažintas vaiko tėvu ir teks atlikti savo vyrišką pareigą, išlaikyti savo vaiką. LAT orietancinė praktika dėl išlaikymo nepilnamečiui vaikui 1 MMA - 400 Eur, t. y. po 200 Eur turi prisidėti kiekvienas iš tėvų, plius įvertinus vaiko poreikius ir tėvų finansinę padėtį. Atkreipčiau dėmesį, kad esant vaiko tėvui darbingam, ir kad pvz. jis nedirba, arba pats tik MMA gauna, nereiškia kad ženkliai jums mažins mokėtino išlaikymo vaikui dydį.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.