Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Ar tikrai norite pažymėti šį komentarą kaip netinkamą?
Pažymėkite patikrinimo varnelę:
varna
2014-08-05 09:59
Du asmenys isibrove i sodo teritorija, esant seimininkui. Sukele skandala, jam grasino. Vartai buvo neuzrakinti. Policijos igaliotiniui del isibrovimo prisipazino.
Kokiu priemoniu galima imtis jiems nubausti, kad tai daugiau nepasikartotu?
1. varna
2014-08-05 10:02
Ar cia tiktu ATPK 188 str. ar BK 294 str. Kokios gali buti nuobaudos del grasinimo ir psichologinio diskomforto? Ar bylinetis reiktu privacia tvarka, ar ta medziaga turetu perduoti atitinkamoms tarnyboms policija?
2. atsakymas
2014-08-05 10:23
čia šitoj situacijoj gali tikti BK 165 straipsnis. Neteisėtas asmens būsto neliečiamumo pažeidimas
1. Tas, kas neteisėtai slapta ar atvirai, panaudodamas apgaulę ar smurtą arba kitokiu būdu prieš savininko ar jo įgaliotų asmenų valią įsibrovė į kito žmogaus gyvenamąjį namą, butą ar kitą gyvenamąją patalpą arba jos priklausinius, įskaitant saugomą būsto teritoriją,
baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.
2. Už šiame straipsnyje numatytą veiką asmuo atsako tik tuo atveju, kai yra nukentėjusio asmens skundas ar jo teisėto atstovo pareiškimas, prokuroro reikalavimas arba kai ikiteisminis tyrimas pradėtas nustačius smurto artimoje aplinkoje požymius.
Baudžiamųjų bylų dėl nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 139 straipsnio 1 dalyje, 140 straipsnio 1 dalyje, 148, 152, 154, 155, 165, 168 straipsniuose, 187 straipsnio 1 ir 3 dalyse, 188, 313 straipsniuose, procesas pradedamas tik tuo atveju, kai yra nukentėjusiojo skundas ar jo teisėto atstovo pareiškimas. Šiose bylose ikiteisminis tyrimas neatliekamas, išskyrus BPK 409 straipsnyje numatytus atvejus.
BPK 408 straipsnis: 1. Privataus kaltinimo bylose skundą paduoda ir kaltinimą teisme palaiko nukentėjusysis. Teisme jis įgyja privataus kaltintojo statusą.
Dėl psichologinio diskomforto galima mėginti prisisteisti neturtinę žalą, tik daug įrodinėjimo
3. atsakymas
2014-08-05 10:27
o dėl BK 294 straipsnio taikymo tai šioje situacijoje nematau sudėties. nebent jie atvažiavo kokią skolą "išsimušti" arba už kokį draugelį pastovėjo. o ką jam grasino? nes yra dar BK 145 straipsnis. "Grasinimas nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą arba žmogaus terorizavimas
1. Tas, kas grasino nužudyti žmogų ar sunkiai sutrikdyti jo sveikatą, jeigu buvo pakankamas pagrindas manyti, kad grasinimas gali būti įvykdytas,
baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų."
4. Adomas
2017-09-07 08:12
O jei sunys ilenda i aptverta privacia valda,kaip tada reiktu elgtis ? Nes ka gali zinot,agresyvus jis,o gal dar ir pasiutes,negi ir reik kviest policija
Jūsų komentaras/atsakymas
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.