Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Šeimos teisė > Turto dalybos skiriantis


    


Pyzikas 2014-11-15 00:43
Santuokoje gyvenam 16 metu, auginame 14metu sunu. Mano tevai dovanojo man buta, likus iki santuokos 1 menesiui. Butas buvo kapitaliskai suremontuotas po 9 metu sanuokinio gyvenimo. Visa santuokos laikotarpi uz zmona uzdirbu zymiai daugiau. Santuokoje pirktas sodas, masina. Bendru susitarimu nutarem skirtis. Kokia turto dalis priklausys man skyrybu atveju? Kaip ir kokiu santykiu dalinami pinigai esantys mano banko saskaitoje?

1. juristas 2014-11-15 04:23
Jei santuoką nutraukiat bendru sutarimu, tai turto pasidalinimą reikia nurodyt sutartyje dėl santuokos nutraukimo pasekmių. Šią sutartį, kaip ir daugiau dokumentų privaloma pridėti prie pareiškimo teismui.

2. toplaw 2014-11-15 10:10
Tėvai dovanojo butą Jums iki santuokos, todėl jis priklauso Jums asmeninės nuosavybės teise, jis ir liks Jums. Atitinkamai, jeigu buvo suremontuotas už Jūsų bendrus pinigius, t.y. Jūsų atlyginimą ar kitas gautas santokos metu pajamas (jeigu jos nepatenka į išimtis, pvz. kokia nors kompensacija už Jūsų asmeniškai patirtą neturtinę žalą), tai sutuoktinei priklausytų kompensacija, lygi pusei remonto vertės. Jeigu nepavyks išssiskirti taikiai ir vaiko gyvenamoji vieta bus nsutatyta su motina, šiai neturint kur gyventi, butu naudotis uzufrukto teise teismas gali priteisti žmonai, kol vaikui sukaks 18 metų (tai galite nustatyti ir sutartyje dėl teisinių santuokos nutraukimo pasėkmių). Automobilis ir sodas būtų dalijami perpus (t.y. vienam daiktas, kitam pusės vertės kompensacija), pinigai banko sąskaitoje irgi dalijami per puse.

3. toplaw 2014-11-15 10:15
Ankstesniame komentare nurodžiau kaip maždaug galėtų turtą padalinti teismas, ginčo atveju. Santuokos nutraukimo pasėkmių sutartyje galite nusimatyti beveik ką norite, išskyrus tai, jog ji neturi pažeisti veiko interesų. Bet jeigu sutartis bus "į vienus vartus" ir visiškai nepalanki vienam iš sutuoktinių, tai abejoju ar jis sutiks ją pasirašyti ir ginčas neišvengiamai kils. Todėl visgi, jeigu tikrai siekiate išsiskirti taikiai, siūlau labai nenukrypti nuo mano anksčiau pateiktų turto padalinimo proporcijų - t.y. išlaikyti pusiausvyrą.

6. teisininkas vln 2014-11-15 14:08
Ginco atveju galimos ir kitokios, idomesnes sxemos pvz

Buto esancio x rajone y kaime verte 10 000. I kapitalini remonta investuota 18 000. Butas pripazintinas bendraja nuosavybe ir priteistinas moteriskei, vyrui ismokant 1/2 vertes kompensacija.

arba po 1/2 natura liaudiskai tariant kambariais padalinama.
pinigai banke jei negalima irodyti ju kilmes pvz palikimas, dovana dalinami per puse.

jei seima gyveno pagal senesni modeli - moteris rupinosi sunaus auklejimu - tevas alumi ant sofos ir tv, vaikas pasirinks gyventi su motina, tuomet galimas nukrypimas motinos naudai.

jei siuolaikiskai kur tevo rysys su sunumi stiprus - tuomet vaikas gali likti gyventi su tevu.

Vaiko islaikymui priteistinas islaikymas kurio vidutinis orientacinis dydis 517lt siai dienai.

7. Pyzikas 2014-11-15 14:43
Ar tikrai mano tevu dovanotas 3 kambariu butas priklausys man, jeigu dovanojimas-tik mano vardu, registruotas po baznytines santuokos iregistravimo, bet likus 1 dienai iki civilines santuokos iregistravimo? Baznytine santuoka sudaryta 1998m. rugpjucio men.8d., butas dovanotas - 1998 rugsejo men.8d., o civiline santuoka registruota 1998m. rugsejo men.9d.
Kokia suma teismas ginco tvarka padalintu pinigus mano saskaitoje, jeigu pinigai nuo saskaitos butu nuimti dar pries paduodant pareiskima skyryboms? Kaip teismas paskaiciuotu kompensacija (koks sumos dydis), jei priteistu zmonai kompensacija uz buto remontui isleistus pinigus (remontui buvo isleista zymiai maziau nei ikainuotas butas)? Ar yra sansu, kad teismas priteistu vaiko gyvenama vieta su manimi, kadangi skyrybu atveju motina neturi kur gyventi, jos oficialios pajamos yra tik siek tiek daugiau nei minimumas, apie 1200Lt?

8. toplaw 2014-11-15 17:21
Iš tiesų, turto padalinimo proporcijų ir formų gali būti įvairių. Bet nurodytomis aplinkybės realiausia aukščiau nurodyta forma ir padalinimo santykis (teismai siekiant išvengti konfliktų disponuojant bendrąja nuosavybe stengiasi daiktą natūra priteisti vienam sutuoktiniui, o kompensaciją kitam). T.y. butas pripažintinas asmeninės nuosavybės teise priklausantis Jums. Jeigu žmona turės pretenzijų į pusę sąskaitoje buvusių pinigų, tai joks nuėmimas pinigų nuo sąskaitos nepadės. Tuomet turėsite jai sumokėti pusę sąskaitoje buvusių pinigų. Kaip jau minėta, žmonai kompensacija už buto remontą skaičiuotina pagal remontui išleistų pinigų sumos pusę (ją būtų galima mažinti patalpų nusidėvėjimu). Žinant Lietuvos teismų praktiką, vaikams geriausia augti su mama. Tačiau reiktų vertinti konkretaus vaiko ryšius su kiekvienu iš tėvų. Sūnui jau 14 m., tai galimybė augti su tėvu irgi neatmestina (tokio amžiaus vaikas jau gali būti kviečiamas į teismo posėdį ir pats pareikšti savo svarią nuomonę, su kuriuo iš tėvų norėtų gyventi). Kaip jau minėta, skyrybų metu nebutinai motina neturės kur gyventi. Esant ginčui, ieškotis kur gyventi, iki vaikui sukaks 18 metų (jeigu jo gyvenamoji vieta bus nustatyta su motina) gali tekti ieškotis ir Jums. Jeigu yra detalesnės konsultacijos, dokumentų rengimo ar atstovavimo teisme poreikis, rašykite el. paštu, spausdamas ant vardo.

9. teisininkas vln 2014-11-15 18:18
14 metu jaunuolis turi pilna teise pasirinkti su kuriuo is tevu gyvens.

Tas jo pasirinkimas butinai atsispindes buities tyrimo akte ir gali buti isakytas teisme.

Teismas negali tokios bylos isspresti nezinodamas vaiko noro.

Jei vaikas pasirinks gyventi su tevu, 99,2 procento, kad teismas taip nuspres. Jei vaikas pasirinks gyventi su motina, sansai jog teismas nustatytu vaiko gyvenama vieta su tevu svyruoja nuo 0,8 iki 0.

Tokiu atveju kadangi skyrybu atveju motina neturi kur gyventi, jos oficialios pajamos yra tik siek tiek daugiau nei minimumas, apie 1200Lt teismas leistu bute gyventi motinai kol sukaks vaikui 18, be to galetu priteisti didesnius alimentus, kadangi vyras santuokos laikotarpiu uz zmona uzdirba zymiai daugiau.

10. Julius 2015-01-07 16:29
Laba diena. Prasau patarkite pakonsultuokite. Turiu paveldeta 1/2 namo dalies. Dabar joi gyvenu su zmona ir dukrele santuoka vyksta apie 2 metus. Per tuos du metus mes ta daly susitvarkeme ysirengeme pagal savo poreikius. Bet paslijo santykiai ir norim skirtis manau taikiai neiseis.

1- Skirybu metu ar dalina mano paveldeta turta (1/2) ar nea ?
2- Kaip yrodyt kiek zmona ydejo y nama y baldus ar buitine technika kiek as ?
3- Jaigu vaika priteise zmonai ar ji gali pretenduot y mano paveldeto namo daly ?
4- Jai gali kokia dalis lieka man is 1/2 ?

Aciu uz pagalba.

11. toplaw 2015-01-07 16:56
1- Skirybu metu ar dalina mano paveldeta turta (1/2) ar nea ?

Kadangi turtas paveldėtas, jis laikytinas asmenine sutuoktinio nuosavybę (nebent paveldėtas pagal testamentą, kuriame nurodyta, kad paveldėtojais skiriami abu sutuoktiniai) todėl teismas dalinti neturėtų.

2- Kaip yrodyt kiek zmona ydejo y nama y baldus ar buitine technika kiek as ?

Dėl daiktų ir investicijų į remontą, tai jau teks pasitart ir pasiderėti. Kadangi visos Jūsų gautos pajamos santuokos metu (atlyginimas ir kt. išskyrus keleta išimčių) yra pusiau žmonos, o jos pajamos - pusiau Jūsų. Tokiu atveju, jei laikysime, kad viską įsigijote iš legaliai gautų pajamų (nedirbote kur nelegaliai, "nechaltūrinote" po darbo ir pan.) viską reiktų dalintis pusiau, arba žmonai išmokėti pusės daiktų/investicijų vertės kompensaciją.

3- Jaigu vaika priteise zmonai ar ji gali pretenduot y mano paveldeto namo daly ?

Kaip buvo minėta pirmame atsakyme, pretenduoti negali. Tačiau, jeigu pati neturi kur gyventi ir neturi kur vaiko apgyvendinti, tokiu atveju gali prašyti teismo jai uzufrukto teise leisti naudotis Jums priklausančia 1/2 namo dalimi, kol dukrelei sueis 18 m.. Priklausomai kokio dydžio yra ta 1/2 dalis, Jums tokiu atveju gali tekti pasiieškoti naujos gyvenamosios vietos. Jeigu motina neturi gyvenamosios vietos, Jūsų pageidavimu teismas ko gero detaliai apmąstytų galimybę dukrelės gyvenamąją vietą nsutatyti su Jumis. Tokiu atveju, jau motinai tektų ieškotis, kur gyventi.

4- Jai gali kokia dalis lieka man is 1/2 ?

Atsakyta 1 ir 3 klausimuose.

12. Julius 3. toplaw 2015-01-07 17:12
Labai aciu uz geras zinias. O koki procentai man prisiteisti dukrele ?
1- Turiu irodymu kad zmona man neistikima ir del to skiremes.
2- Ar tai yrodymai ? trumposios sms skaip sms liudininkai ?
3- Zmona galetu gyventi, savo mamos bute 2 kambariu bet tenais jau gyvena 4zmones. Ar uztenka ploto aukt mano dukrytei kartu su zmona jai buto dydis kaskur 50m2 o jame gyvens 3 suauge ir du nepilnameciai vaikai ?
4- Mano 1/2 namo dalies turi 3 kambarius ir yra 100m2 jame gyvenu pokolkas su zmona dukryte
5- turiu is daktaru pazyma kad motina nesirupina vaiku
6- dauk liudininku paliudys kad vaikas paliekamas mociutes (mano mamos ) prieziurai.
7- As siuo metu verciuosi verslu turiu patenta pajamas dirbu namuose tvarkau automobilius alhoholiu nepiknaudziauju nesmurtauju.
8- zmona nedirba neturi pajamu as ja islaikau.

13. toplaw 2015-01-07 17:40
Įrodymais realiai gali būti bet kas, kas suteikia informacijos apie žmonos neištikimybę, tame tarpe ir SMS žinutės. Kad kažką detaliau pasakyti, reiktų pažiūrėti ir paanalizuoti tuos Jūsų išvardintus dokumentus. Jeigu reikia detalesnės kosnultacijos ar pagalbos ruošiant teismui dokumentus, susisiekite elektroniniu paštu, paspausdamas ant vardo.

14. mindaugas 1. juristas 2019-05-18 22:30
zmona palaidojo abu savo tevus turi antra invalidumo grupe sizofrenija mano tevai i remonta paklojo 40 tukstanciu litu gyvenu penkis metus vaiku neturim as turiu trecia grupe del apilepsijos butas skaitosi zmonos vardu kaip butu teisminiu budu jeigu skirciaus

15. juristas 2019-05-19 21:03
Jei butas įgytas santuokos metu, jis laikomas bendrąja sutuoktinių nuosavybe ir turėtų po santuokos nutraukimo būtų dalinamas po1/2 dalį kiekvienam. Santuoką nutraukiant bendru sutarimu, galima susitarti ir dėl kitokio pasidalinimo. Parašykit man į el. paštą, paspaudęs ant vardo.

16. Mama 2019-10-09 13:28
Sveiki, prašau patarimo, konsultacijos. Su draugu įsigijome butą, gyvenome kartu, paskolą mokėjome kartu, tačiau išsiskyrę dabar jo nepasidaliname. Santuokos nebuvo, turime nepilnametį vaiką. Bandau susitarti, jog parduodame ir pasidaliname arba jis man sumoka pusę sumos ir butas atitenka jam. Tačiau jis patogiai toliau jame gyvena (aš su dukra gyvename atskirai) ir jokios pusę sumos nesutinka mokėti, parduodant butą jam visada netinka kaina, jokių derybų nepriima. Kitaip sakant, piktybiškai atsisako visų variantų, nes tame bute jam patogu gyventi.

17. Laurynas 2019-10-09 14:26
Kreipkitės į teismą dėl atidalinimo

18. juristas 2019-10-09 20:58
Kieno vardu įregistrutas butas?

19. Mama 1. juristas 2019-10-10 08:19
Abiejų

20. juristas 19. Mama 2019-10-10 19:43
Kaip su jumis susiekti?

21. Tadas L. 2019-11-07 12:17
Sveiki,su zmona susituoke esame 6 metus,bet kartu gyvename ilgiau.Jinai pasake,kad nori skyrybu,bet dokumentai dar nepaduoti.pries santuoka buvo igytas vienas bustas jos vardu,o sia vasara as ji visa suremontavau uz savo lesas ir savo darbu (gyveno bute nuomininkai 5metus)Taippat su paskola esame igyje kita busta kuriame gyvenome mes,iki tol kol pasake ,kad skirtis nori.as isejau gyventi kitur,o jinai kaip suzinojau,jau gyvena su kitu vyru.As noriu perimti busto paskola ant saves vieno,bankas sutinka,bet palukanos auga daugiau nei dvigubai,bet jinai sutinka tai daryti tik gavus neadekvacia pinigu suma,nors namais visiskai nesirupino viskas tekdavo man,tiek tvarka bei svara kambariuose,bei lauke.namus irengiau taipogi vienas be jokios pagalbos.Kokios realios pinigu sumos ji gali reikalauti?

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.