Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Darbo teisė > DS nutraukimas darbuotojo p...


    


Klausimas 2015-07-03 13:31
Laba diena

Darbuotojas nori nutraukti sutarti, perspeja pries 14 darbo dienas (127 str.)
Vidury sio termino yra paimtos kelios kasmetiniu atostogu dienos (is anksto buvo suderinta su darbdaviu).
Kaip siuo atveju reiktu suprasti 127 straisnyje nurodyta "darbo dienu" savoka? Ar DS nutraukimo data bus po 14 darbo dienu, ar visgi po 14+sios atostogu dienos?
Aciu!

1. As 2015-07-03 15:46
Darbo dienos yra skaičiuojamos pagal darbo kodekse įtvirtintą sampratą, o ne pagal konkretaus darbuotojo dirbtas dienas. Darbo dienos yra pirmadienis- penktadienis, šeštadienis ir sekmadienis- poilsio dienos, taip pat dar darbo kodeksas numato švenčių dienas. Tai, kad darbuotojas atostogavo, neturi būti "išskaičiuojama" iš nustatyto 14 darbo dienų termino.

2. Net 2015-07-04 10:47
Atostogų laikas nėra įskaičiuojamos į įspėjimo dėl išėjimo iš darbo termino laiką.

3. g. 2015-07-06 17:44
wau???
DK nėra pateikta darbo dienų sąvokos.
jos t.r. suprantamos kaip darbdavio darbo dienos, nepriklausomai ar jomis dirba darbuotojas ar ne.
tuo tarpu atostogos ĮSKAITOMOS į keturiolikos d.d. terminą.

4. Klausimas 2015-07-12 02:25
Reiketu atkreipti demesi, kad nei vienas is komentuojanciuju nenurodo konkrecios normos.

Abejones kyla tiek del "darbo kodekse įtvirtintos Darbo dienos sampratos" (kur ji nurodoma?), tiek del to, kad atostogu laikas iskaitomas ar neiskaitomas i keturiolikos d.d. termina, arba darbo dienu supratima "kaip darbdavio darbo dienos" (kodel??)

5. varna 2015-07-16 09:34
Kitų normų nenurodo, nes viskas sukasi apie DK 127 str., riekia jį aiškinti. Galima sistemiškai aiškinti kartu su DK 165 str., kur pasakyta, kad kasmetinės atostogos skaičiuojamos kalendorinėmis dienomis ir kt. normom, bet tai nekeis esmės. Kasmetinės atostogos ir įspėjimo termino darbo dienos persidengia, atostogos apims plačiau, ne tik darbo dienas ir tiek.
Esmė ta, kad įspėjimas prieš 14 dienų nustatomas darbdavio interesais tam, kad darbdavys žinotų apie įspėjimą, galėtų tam pasiruošti, kitą darbuotoją priimti, kitaip darbą organizuoti kol ras pamainą ir pan. Todėl tai, kad darbuotojas per tas 14 dienų išeina atostogų, nėra aktualu, darbaviui nepakenkia, nes jis yra įspėtas, žino, kad praeis 14 dienų ir sutartis bus nutraukta.

6. Neringa 2018-06-28 16:39
Kas gali patarti, ar pagal naują darbo kodeksą reikia atidirbti 2 savaites, darbuotojui parašius pareiškimą išeiti iš darbo? Darbuotojas parašė prašymą atleisti iš darbo ir 2 savaites buvo biuletenyje. Darbdavis po dviejų savaičių biuletenio darbuotojo reikalauja atidirbti. Ar darbdavis yra teisus? Darbuotojas darbovėtėje yra išdirbęs 4 metus, ar jam nepriklauso išeitinė išmoka? Ačiū už atsakymą.

7. ats 2018-06-29 08:39
Pačiam prašant išeitinė išmoka nepriklauso. Atidirbti reikia ne 2 savaites, o 20 kalendorinių dienų. Jeigu tas 20 kalendorinių dienų darbuotojas serga tai jam po ligos atidirbti nereikia. Jeigu liga tęsiasi ir dar po tos dienos kai jau darbuotojui turėjo būti paskutinė darbo diena tai galima jį atleisti ir ligos laikotarpiu, tačiau ne ankščiau nei prašyme nurodyta data.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.