Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Ar tikrai norite pažymėti šį komentarą kaip netinkamą?
Pažymėkite patikrinimo varnelę:
maida
2016-01-08 14:11
Laba diena,
Santuokos nutraukimo metu nebuvo numatyta konkreti bendravimo tvarka tevui su vaiku. Ar norit nustatyti sia tvarka butina kreiptis i teisma ar uztenka pasirasyti kazkoki dokumenta? Kur turetume kreiptis pirmiausia ir kokie dokumentai reikalingi? Aciu
1. Ats.
2016-01-08 14:36
Sveiki,
jeigu su vaiko mama sutariama gražiuoju, pasirašote sutartį, kurioje numatote bendravimo tvarką ir teikiate teismui tvirtinti. Tokiu atveju nereikės nieko mokėti.
Jei gražiuoju nesutariate - kreipiatės į teismą bendra tvarka, tenkinus jūsų reikalavimus, bus priteisiamos išlaidos iš vaiko mamos.
Susitarti galite dėl bendravimo vakarais, šventėmis, atostogų metu ir pan.
Linkiu šį reikalą išspręsti gražiuoju :)
2. Ats.
2016-01-08 14:38
Kaip pvz.
"ieškovas kreipėsi į teismą, prašydamas nustatyti bendravimo su sūnumi J. E., gim. 2003-12-30 tvarką: tėvas bendrauja su sūnumi kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį nuo 17.00 val. iki 19.00 val.; kiekvieno mėnesio antrą ir ketvirtą penktadienį nuo 17.00 val. sūnus bendrauja tėvu iki sekmadienio 17.00 val., tėvui parvežant vaiką į ieškovės gyvenamąją vietą; vaikas praleidžia su tėvu vieną vasaros atostogų mėnesį kiekvienais metais, pranešant ieškovei apie konkretų mėnesį iki einamųjų metų gegužės 1 d.; sūnus praleidžia su tėvu lyginiais metais pavasario atostogas, nelyginiais rudens atostogas; sūnus praleidžia su tėvu lyginiais metais Kalėdų laikotarpį (gruodžio 25-26 d.), nelyginiais metais Naujuosius metus (gruodžio 31-sausio 1 d.)."
3. maida
2016-01-11 09:53
Sveiki,
Aciu uz issamu atsakyma ir pvz. Deja esu mama su kuria gyvena vaikas ir nelabai pavyksta susitarti su teciu. Kadangi tetis nori matyti vaika kiekviena savaitgali ir ne tik, neatsizvelgadamas i vaiko mokslus ir popamokinius uzsiemimus. I dar vienas klausimelis, jei isvyktume i uzsieni, kokie butu mano isipareigojimai teciu del bendravimo su vaiku?
4. Ats.
2016-01-11 14:25
Teismas atsižvelgia į vaiko interesus, kiek jam metų, ir pan. Tėvui pateikus ieškinį dėl bendravimo tvarkos, jūs galite teikti priešieškinį, jeigu norite kitokios tvarkos, taip pat tokioje byloje dalyvaus vaikų teisių specialistas.
Dėl užsienio - galima susitarti irgi sutartyje kada vaikas atskrenda į Lietuvą arba tėvas pas jus. Taip pat, tėvai numato galimybę kada vaikas bendrauja su tėvu per skype, telefonu ir panašiai.
Aciu uz atsakymus. O isvykstant i uzsieni nuolat gyventi, kas turi patvirtinti tevo sutikima ir bendravimo galimybe su vaiku? Kadangi teiravausi pas notara, jis sito netvirtina.
Sveiki. Klausimas toks,: ar galima teismui teikti prašymą (dėl matymosi tvarkos) , kad be matymosi per internetą, būtų nustatytas matymasis gyvai , bet tik Lietuvoje ? Vienas iš tėvų yra ne Lietuvos pilietis. Ir vaikas irgi turi dvi pilietybes. Ar galima neleisti išsivežti vaiką į kitą šalį? Yra didelė tikimybė kad vaikas bus neparvežtas. Tai priešiška mums šalis. Bet jeigu ir taip, tai kaip tai padaryti fiziškai? Vaikas turi dvi pilietybes, ir žinoma dviejų šalių dokumentus.
9. Ats.
2016-01-13 14:07
Rengėme teismui taikos sutarty dėl bendravimo su tėvu tvarka, taip pat joje numatėme, kad tėvas sutinka, kad vaikų gyvenampji vieta būtų x valstybėje. Teismas sutartį patvirtino, mama vaikus išsivežė.
Kraustantis į kitą šalį, vėl reikalingas sutikimas iš tėvo.
Jeigu tėvas sutikimo neduoda, galima teismo keliu, tik pareiga įrodyti, kad vaiko išvežimas nuolatiniam gyvenimui į užsienį geriausiai atitinka vaiko interesus, ir kad tai iš esmės nepažeidžia skyrium gyvenančio tėvo (motinos) teisių, tokiu atveju tenka tėvui ar motinai, siekiančiam pakeisti nuolatinę vaiko gyvenamąją vietą.
Jeigu tėvai sutaria, sutikimas gali būti gaunamas ir be teismo.
10. Ats. 8. Darius
2016-01-13 14:10
Sveiki,
paskaitykite šį straipsnį: http://www.delfi.lt/news/daily/law/klausk-teisininko-ar-po-skyrybu-galiu-issivezti-vaika-i-uzsieni-be-jo-tevo-sutikimo.d?id=67169404
Darytina išvada, kad galite teikti tokį prašymą, nes kiekivenas iš tėvų turi teisę su vaiku vykti atostogų į kitą šalį, vadinasi, vaikas gali atvykti ir pas jus.
Beje, ar vaiko gyvenamoji vieta yra nustatyta su kažkuriuo iš tėvų? Jeigu ne - ji turi būti nustatyta, o jeigu ir nustatyta su mama - tėtis gali teikti teismui prašymą, kad vaiko gyvenamoji vieta būtų nustatyta su juo.
11. zero
2016-01-13 19:45
Neitiketina, bet faktas.
Po skyrybu vaiko mama (siuo atveju Maida) tariasi viesioje erdveje (teisininku portale) del tecio bendravimo su vaiku subtilybes... Retas atvejis.
Maida, Jus drasi ir protinga mama, taciau neuzmirskite, kad vaikas ne trofejus ir vaikas vienodai myli (bent jau turetu myleti) ABU tevus.
Tai vaiko dalybas ir bendravimo grafikai tik suvarzo jo teises, o ne atvirksciai.
Del tevu skyrybu vaikai neturetu kenteti.
Tai reiskia, kad tiek 2 val per savaite ar 3 kartu per metus "bendravimo tvarkos iteisinimas" , jau nekalbant apie vaiko isvezimo i uzsieni tikrai pazeidzia vaiku teises.
Apie tai rimtai pagalvokite...
12. maida 11. zero
2016-01-13 21:20
Aciu uz patarima, puikiai zinau, kad vaikas myli abu tevus, kad grafikai varzo ar pazeidzia jo teises. Bet siuo metu situacija yra tokia, kad as neturiu kito pasirinkimo. O del isvaziavimo i uzsieni, ne delto kad vaikas nematytu tevo (tikrai nesiruosiu sleptis ir drausti bendravimo su vaiku), ten as turiu darba.
13. Zero
2016-01-14 18:20
Kaip jau mineta, Jums reikes susitarti su vaiko tevu.
Bet pries tai butinai atsiklauskite vaika - ar jis pats nori fiziskai prarasti teva ir bendrauti su juo tik per Skype...
14. Sandrut
2018-06-06 22:17
Sveiki, su vaiko tevu nesame susituoke. Jis gyvena Anglijoje, o as su vaiku gryzome i Lietuva. Siuo metu ruosiami dokumentai teismui del vaiko gyvenamosios vietos. Noreciau suzinoti kaip daznai tevas gali bendrauti su vaiku telefonu iki teismo nutarimo? Pokalbio metu esu izeidinejama, turiu balso irasa. Vaikui 8men. Aciu.
15. MMM
2018-06-07 10:25
Abu tėvai turi lygias teises bendrauti su vaiku, išskyrus kai vieno iš tėvų bendravimas su vaiku gali pažeisti vaiko interesus. Kaip dažnai, priklauso nuo pačių tėvu, CK ar kitame įstatyme tikrai nerasite kiek kartų tėvas galite per dieną skambinti savo vaikui. Dėl įžeidinėjimo, pasidarykite garso įrašus, teisme bus jūsų naudai. Nurodote, kad vaikui 8 mėnesiai? Įdomu ką su tokio amžiaus vaiku galima bendrauti telefonu, nes spėju tokio amžiaus vaikas dar sunkiai gugu ir gaga pasako?
Jūsų komentaras/atsakymas
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.