Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Ar tikrai norite pažymėti šį komentarą kaip netinkamą?
Pažymėkite patikrinimo varnelę:
JulijaK
2016-01-17 13:21
Sveiki, gal kas galite pagelbeti su uzdavinio sprendimu? Atsilyginciau.
Nuo pat vėlyvųjų viduramžių Norėnijos Karalystė buvo viena iš Europos galingiausių ir pažangiausių valstybių, turinčių daug kolonijų. Karalystės pietuose buvo išskiriami du teritoriniai regionai Almandija (gyventojai vadinami almandais) ir Baravija (gyventojai vadinami baravais). Jie turėjo savo atskiras kalbas, religinius ir kultūrinius skirtumus. Nors viso kolonijinio periodo metu Baravijos visuomenė buvo homogeniška, tačiau XX a. pradžioje nemažai baravų migravo į rytinę Almandijos teritoriją, vadinamą Paupio žemuma. Čia buvo palankesnės ekonominės sąlygos - nemažai naudingųjų iškasenų, įsikūrę abu Almandijos didieji miestai, laikomi ekonominiais regiono centrais.
Pagal 1910 metų duomenis, Almandijoje gyveno net 30% baravų ir 70% almandų. Ilgainiui, Paupio žemumoje apsigyvenę baravai asimiliavosi su almandais ir buvo imti vadinti atskiru pavadinimu almaravai, o Paupio žemuma Almaravija.
1925 m., Norėnijai paskelbus, kad didžioji dalis jos kolonijų tampa savarankiškomis valstybėmis, Almandija ir Baravija tapo nepriklausomomis respublikomis. Baravija nuolat siekė susigrąžinti kažkada į Almandiją migravusius baravus (kurie dabar save vadino almaravais), siūlydama jiems mokestines lengvatas.
2010 m. Almaravai, gyvendami ekonomiškai stipriame regione, ėmė vis garsiau kalbėti apie atsiskyrimą ir atskiros valstybės įkūrimą. Už šią idėja pasisakė ir Nacionalinis Almaravų Judėjimas (NAJ). Jį itin palaikė ir skatino Baravijos vyriausybė.
2014 m. vasarį regione prasidėjo neramumai. NAJ prašė Baravijos vyriausybės paramos, kuri jau kovo mėnesį įvedė apie tris tūkstančius savo karių į Almaravijos regioną ir nuolat susiremdavo su Almandijos kariuomene. Baravijos palaikomi, almaravai pradėjo planuoti referendumą dėl Almaravijos atsiskyrimo.
Birželio pirmąją dieną referendumas įvyko ir 67% balsavusiųjų pasisakė už Almaravijos atsiskyrimą. Nevyriausybinės organizacijos patvirtino, kad iš viso balsavo apie 80% Almaravijos teritorijos nuolatinių gyventojų.
Almandijos parlamentas pasmerkė Baravijos veiksmus, vadindamas tai kišimusi į kitos valstybės vidaus reikalus. Taip pat nepripažino ir referendumo teisėtumo, sakydamas, kad Almaravija yra neatskiriama Almandijos dalis.
Valstybės, negalėdamos išspręsti ginčo kreipėsi į Tarptautinį teisingumo teismą.
Atsakymus būtina argumentuoti konkrečiomis tarptautinės teisės normomis ir šaltiniais, t.y. kokios konvencijos ar kito dokumento konkreti nuostata numato tam tikrą reguliavimą, taip pat pateikti teismų praktiką analizuojamu klausimu.
Klausimai:
1) Ar Baravija pažeidė kokias nors tarptautinės teisės normas, palaikydama Almaravijos norą atsiskirti nuo Almandijos ir skatindama referendumo organizaviją? Įvardinkite konkrečiai ir įrodykite.
2) Įvardinkite, kokios Tarptautinio teisingumo teismo bylos/ konsultacinės išvados būtų aktualios kalbant apie laisvą tautų apsisprendimo teisę šioje situacijoje.
3) Ar almaravai turi teisę į laisvą tautų apsiprendimą ir kokiu būdu gali šią teisę įgyvendinti? Įrodykite.
1. ex1ts
2016-01-18 15:15
Patarimas būtų, dar kartą gerai perskaityti S. Katuokos knyga. Tarptautinės teisės šaltiniai. Ten rasite visus išsamius atsakymus, bent jau į 1 ir 3 klausimą tikrai.
Taip pat reikėtų praktiką paanalizuoti TTT. Katuokos knyga gera, bet ten visko nėra, net ir kalban apie pačius šaltinius, ne visi analizuojami...
3. JulijaK
2016-01-20 10:33
Aciu :)
4. inesa
2017-03-02 23:39
Sveiki, ar issprendet si uzdavini?
Jūsų komentaras/atsakymas
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.