Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Kiti klausimai > Del prekes grazinimo


    


Eivila 2016-07-16 16:46
Pirkėja nusipirko duoną kurios galiojimas buvo pasibaiges. Po poros dienų ją grąžino. Buvo atsiprašyta ir grazinti pinigai nors pirkimo cekio nepateikė. Dabar reikalauja, kad apmokėčiau kelionės išlaidas 5 eurus. Ar privalau apmokėti?

1. .. 2016-07-16 18:47
Neprivalėjote net grąžinti pinigų be kvito. O apie kelionės išlaidas net nėra ką kalbėti - absurdas.

2. Net 1. .. 2016-07-18 01:12
Jeigu mokėta su banko kortele,čekis ne problema,galima paprašyti kopijos.O šiaip pamąstymui,jeigu grąžino pinigus,reikštu,kad patį pažeidimo gaktą,kaip ir pripažino,vadinasi galima būtu prašyti ir neturtinės žalos.Tik ar verta prasidėti su tais 5€ ?

3. as 2016-07-18 10:22
Na galima prašyti daug ko - kelionės išlaidų kompensavimo (galima limuziną pasisamdyti ir važiuoti grąžinti duonos), neturtinės žalos (nes na, labai jau didelis sukrėtimas įvyko ir sveikata pablogėjo), tačiau nepamirškite, kad būtina patirtas išlaidas ir įrodyti.
Nepateikus pirkimo čekio (nesvarbu ar pirkta kortele, ar grynais) pinigų grąžinti neprivaloma. Pirkėja niekaip negalėtų įrodyti, kad būtent šią duoną būtent tą dieną pirko iš būtent tos pardavėjos. Jei čekis ir būtų pateiktas, kelionės išlaidų apmokėti taip pat neprivalote.

4. toplaw 3. as 2016-07-18 11:25
Nelabai tikslus Jūsų pasisakymas dėl pirkėjo pateiktinų pirkimo dokumentų. Galimas pardavėjui pateiktinų dokumentų sąrašas tikrai neapsiriboja kasos aparato kvitų. Pagal Daiktų grąžinimo ir keitimo taisykles pirkėjas gali pateikti bet kurį iš šių dokumentų: kasos aparato kvitas arba pirkimo–pardavimo kvitas, arba kitas prekės pirkimą–pardavimą iš šio pardavėjo patvirtinantis dokumentas (PVM sąskaita faktūra, sąskaita faktūra, mokėjimo kortelės sąskaitos išrašas, mokėjimo kortelės skaitytuvo čekis ir kt.) (toliau – prekės pirkimo–pardavimo dokumentas). Pateikus bet kurįiš šių dokumentų pačiam pardavėjui, o jeigu jam tingisi arba nėra geros valios pripažinti savo klaidą, valstybės institucijoms identifikuoti, koks daiktas buvo pirktas už kiek ir kada.

5. as 4. toplaw 2016-07-18 13:46
Taip, pirkimo dokumentų yra įvairių, tačiau pirkimo dokumente turi matytis kokia prekė pirkta. Jei kasos čekiukas tik su kaina - nieko čia nepadarytumėt. Tas pats ir su kortelės išrašu - jei pirktos kelios prekės, ten tikrai nesimato, kad pirkta duona. Kortelių išrašai aktualesni perkant vieną prekę iš konkrečios parduotuvės, pvz. perkant firminius batus - tuomet aišku, kad šių batų kaina tik tokia, aišku kur pirkta (parduotuvė ir jos adresas).
Beje, tingisi ar nesitingi, pardavėjai niekuomet bankų išrašuose neieško eilutės, kurioje matytųsi, kad Petriukas pirko mašinytę X parduotuvėje. Ir mažų mažiausiai dėl to, kad pareiga pateikti pirkimo dokumentą išlieka pirkėjui, o ne pardavėjui. Dar gi kitas dalykas - pardavėjas nemato pirkėjo duomenų, nes nurašoma suma nuo kortelės, ir išraše nesimato, kad ši kortelė yra Petriuko.

6. toplaw 2016-07-18 20:31
Petriukui gi nesunku būtų įgyvendinant bendradarbiavimo principą pasakyti pardavėjui paskutinius keturis savo kortelės skaičius, pagal kuriuos šis galėtų įdentifikuoti pirkimą ir kas buvo nupirkta. Jeigu būtų kaip Jūs sakote ir tokio čekio, kuriame nesimato operacijso turinio, nėra nupirktų prekių sąrašo, nebūtų galima pateikti pardavėjui su pretenzija dėl prekės grąžinimo, tai tokiu atveju, manau, visi pardavėjai nenurodytų pirktų prekių kvituose, o tik sumą galutinę ir galėtų prekes grąžinančius pirkėjus suntinėti toli.

7. Net 2016-07-18 21:08
To as;
Man keista jeigu tamsta nežinote ir taip drąsiai komentuojate.Visi kasos aparatai muša du čekius,tiksliau vienam daro kopiją,kuris lieka prekybininkui,o pagrindinis atiduodamas pirkėjui.Todėl faktiškai yra tvarka pagal,kurią pirkėjo raštu pateikus prašymą pardavėjai turi išduoti kasos čekio dublikatą.Kiek žinau,kažkodėl tik pirkus su b.kortele galima gauti čekio kopiją.

8. Net 2016-07-18 21:15
Tiesa,kas dėl čekio,nu paimkite parduotuvės čekį,gi ten parašyta kokią prekią pirkai,kokia kaina mokėjai ir data išmušta,kada pirkai.Su kortele pirkus matomi b.kortelės duomenys,todėl gavus dublikatą galima nustatyti pirkėją.

9. to Net 2016-07-19 09:12
Taip, žinau, kad aparatai muša du čekius ir vienas liekas pardavėjui, o kitas atitenka pirkėjui. Sakykite, kuo remiatės, kad pardavėjas turi pareigą pagal prašymą pateikti čekio kopiją? Galbūt kažko ir nežinau, tačiau pagal Jūsų argumentus gaunasi taip: aš nusiperku hypersupermarketą duonos prieš kelias dienas, po kelių dienų atvykstu į tą pačią tinklo parduotuvę (arba bet kurią to tinklo parduotuvę, nes gi pardavėjas tas pats - juridinis asmuo su kodu X, o vartotojai visuomet teisūs) ir sakau, kad čekio neturiu, bet duona su pasibaigusiu galiojimo terminu. Kokiu teisiniu pagrindu maxima man turėtų išduoti pirkimo čekio kopiją ir grąžinti pinigus? Ar bent įsivaizduojate parduotuvės apyvartą, kasų skaičių ir kiek žmonių per dieną perka duoną? Tikrai manote, kad sėdėtų kokia buhalterė tris dienas tikrindama kiekvienos kasos čekių kopijas ieškodama to vieno pirkėjo, kuris pirko tik duoną arba ne tik tą duoną, bet ir dar kitų pirkinių tame pačiame čekyje? Situacija hipotetinė, bet visgi - pateikite įstatyminį pagrindą, kur aiškiai nurodyta pardavėjo PAREIGA pirkėjui pateikti pirkimo dokumento kopiją net ir po kelių dienų. Ačiū.

P.s. mano aprašytoje situacijoje greičiausiai geranoriškumo pagrindu siekiant išvengti skandalų viešumoje pinigus parduotuvė vis tiek grąžintų ir be čekio, bet šio varianto nenagrinėkime. Aktualiau situacija, kai čekio pirkėjas neturi.

10. to Net 2016-07-19 09:18
Dar papildomai apie vartotojų teises tiesiai iš vvtat.lt puslapio:

Ar galima reikalauti, kad prekė būtų pakeista ar kitaip ginami teisėti vartotojo interesai, jei pirkėjas nepateikia kasos aparato kvito arba kito nustatyta tvarka išduodamo prekės pirkimą ir pardavimą iš šio pardavėjo patvirtinančio dokumento?

Jei pirkėjas nepateikia kasos aparato kvito arba kito nustatyta tvarka išduodamo prekės pirkimą ir pardavimą iš šio pardavėjo patvirtinančio dokumento, prekė keičiama ar kiti teisėti pirkėjo reikalavimai vykdomi tik PARDAVĖJUI SUTIKUS.

Bet atsakymo į 9 komentarą vistiek laukiu, nes labai drąsiai teigiate ką privalo pardavėjas pateikti.

11. Net 2016-07-19 12:27
Atsakysiu į jūsų 9 komentarą tokia vieno str.ištrauka.
Nors Lietuvoje kuo toliau, tuo geriau veikia prekių grąžinimo sistema, tačiau kartais tai kainuoja ir laiko, ir nervų. Kasos čekio kopijos laukė dvi savaites Neseniai „Senukuose“ įsigijome keptuvę. Mokėjome apie 90 litų. Tačiau naujasis pirkinys džiugino vos dvi dienas. Nei iš šio, nei iš to nukrito rankena. Bet to, etiketėje žadėtas „nesibraižantis paviršius“ jau po kelių naudojimų panašėjo į katės sudraskytą delną. Kadangi pastaruoju metu į namus keliavo nemažai pirkinių, ne visų jų pirkimo kvitai buvo išsaugoti. Kita vertus, ar daugelis saugome visus pirkinių kvitus? Nemanau. Tačiau raminome save, kad mokėta banko kortele, tad parduotuvėje neturėtų kilti rūpesčių norint gauti kvito kopiją. Prieš važiuodami į Kauno prekybos centre „Mega“ esančią „Senukų“ parduotuvę paskambinome telefonu. Taip, mus patikino - jeigu mokėta banko kortele, kvito kopiją gauti NESUNKU.
Tai pasirodo įmanona prekę atgauti be čekio.
Skaitykite daugiau: http://verslas.lrytas.lt/rinkos-pulsas/norintiems-grazinti-nekokybiska-preke-kantrybes-egzaminas.htm?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy

12. as 2016-07-19 14:19
Tai visgi priėjome prie išvados, kad jei PARDAVĖJAS SUTINKA, tai ir pinigus grąžina. Jei ne - tai ne.

Apie kortelių bankinius išrašus galėsime padiskutuoti vėliau. Turbūt pačiam akivaizdu, kad el.bankininkystėje žinant kortelės numerį surasti sumokėtą sumą ko gero 100 kartų greičiau nei kasos rulonėlius (neskaitmenizuotus) skaityti? Iš aprašytos situacijos daugiau negu aišku, kad ne kasos čekio ieškojo, o patvirtinimo, kad pirkinys apmokėtas (banko sąskaitos išrašo eilutės).
Taigi klausimą dėl kasos čekio, kai mokėta grynais, laikau neatsakytu. Beje, teisinio pagrindo ir nepateikėt - tik 2012 metų pirkėjo skundą iš laikraščio.

13. Net 2016-07-19 17:15
Apie teisinį pagrindą aš ir neminėjau,bet iš šio straipsnio matyti,kad prekybos centruose yra vidinės taisyklės,kada galima prekę grąžinti be kasos čekio.Kas liečia pirkinio grąžinimo,pirkto grynaisiais,na sutikite,kad yra įmanoma tai padaryti,tik reikia daugiau duomenų,kada buvo pirkta prekė,o ir apsaugos ksmeros filmuoja.
Tai gi darant išvadą,noriu pasakyti,kad reikia ne tk vadovautis teorinėmis žiniomis ir įstatymais parašytais juodu ant balto,bet ir vadovautis praktiniais veiksmais.

14. as 2016-07-20 15:46
Visgi čia atrodo teisininkų forumas, o ne Lietuvos ryto skiltis Bendraukime.
Viskas įmanoma kai nori - tačiau žmogus klausia patarimo ir jį klaidinate. Pardavėjas šiuo atveju nieko neprivalo grąžinti, tolabiau kelionės išlaidų apmokėti. Jei klaustų pirkėjas, galėtume diskutuoti apie jo teises. Pardavėjas gali sutikti grąžinti pinigus, gali nesutikti.
Vidinės prekybos centrų taisyklės paprastos - dėl mažų sumų niekas nesismulkina, prekės apdraustos vagysčių atveju, taip pat prekybos centrai turi "rezervą" galimiems nuostoliams ir tiesiog nurašo į tuos nuostolius. Apie apsaugos kameros geriau jau nepasakotumėte - jų įrašai pateikiami tik policijai prašant, nusikalstamai veikai išsiaiškinti. O ne pirkėjui įrodinėti, kad duoną pirko. No offence, bet patarimas nesivadovauti įstatymais, o sapalioti kaip rašo dienraščiai senuose straipsniuose - ne teisinis.

15. Net 14. as 2016-07-20 16:24
Aš dažniausiai būnu eilio gyventojau pusėje ir stengiuosi jam padėti.Tas sapaliojimas,kaip jūs tai pavadinote,dažnai padeda paprastam,eiliniam lietuvos piliečiui ir dar kartą tai įrodo,kad nieko nėra neįmanomo.

16. as 2016-07-20 17:01
Taip, paskui tokie piliečiai vaikšto pas pardavėjus ir terotizuoja atlyginti kelionės išlaidas ir moralinę skriaudą be jokio pagrindo :) Visgi siūlau likti objektyviam ir remtis teisės aktais. Bylą į teismą galima visada paduoti ir bandyti, bet dažnai objektyviai įvertinus supranti, kad neverta ir jokių šansų nėra, jei kita pusė išprususi.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.