Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Ar tikrai norite pažymėti šį komentarą kaip netinkamą?
Pažymėkite patikrinimo varnelę:
Natalija
2016-11-08 14:41
Sveiki, su seima planuojam isvaziuoti gyventi i uzsieni. Nuo pirmos santuokos turiu vaikeli, exas niekaip neprisideda prie jo auklejimo ir auginimo, nei fiziskai nei finansiskai jau pora metu. Pora kartu i metus buna antstolis perveda kazkiek pinigeliu. Noriu suzinoti ar man reikes kazkokio tevo leidimo ar ko, kad mano vaikas galetu isvaziuoti kartu, aciu.
1. Vaiva
2016-11-08 17:15
Bendra taisyklė - tėvo sutikimas reikalingas. Realiai, galima išvažiuoti ir neturint sutikimo - jei tėvas vaiku nesidomi ir to nedarys ateityje, tai problemų nekils. Problemų kiltų, jei tėvas susigalvotų, kad vis dėlto nori matytis su vaiku ir juo rūpintis - tuomet jis turėtų galimybių susigrąžinti be jo sutikimo išvežtą vaiką. Žemiau įkeliu straipsnio nuorodą, gal rasit ką naudingo sau:
http://www.15min.lt/ji24/straipsnis/vaikai/teisininkas-atsako-teisetas-vaiko-issivezimas-i-uzsieni-kada-kieno-ir-kokios-formos-sutikimas-reikalingas-551-689869
Laba diena,
be tėvo sutikimo vaiko išvežti negalite.
Tokie veiksmai yra laikomi vaiko grobimu.
Pagal Hagos konvenciją, vaiko nuolatinė gyvenamoji vieta yra Lietuvoje, o neteisėtas vaiko buvimas užsienyje pažeis tėvo teises bendrauti su vaiku.
1980 m. Hagos konvencija dėl tarptautinio vaikų grobimo civilinių aspektų Lietuvai įsigaliojo 2002 m. rugsėjo 1 d., kurios tikslas, kad neteisėtai į užsienio valstybę išvežti ar laikomi vaikai būtų greitai grąžinti jų nuolatinės gyvenamosios vietos valstybę bei garantuoti, kad globos teisės ir teisė matytis su vaiku būtų gerbiamos visose valstybėse. Taigi, Hagos konvencija yra tarptautinis teisės aktas, kuris teisės šaltinių hierarchijoje yra prioritetinis nacionalinės teisės atžvilgiu.
tėvas, sužinojęs, kad vaikas neteisėtai yra išvežtas į užsienį,turi galimybę kreiptis į teismą dėl vaiko grąžinimo į jo nuolatinės gyvenamosios vietos valstybę.
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.