Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Procesas > Civilinio proceso priemonės


    


Jovita9944 2016-12-09 18:17
Labas vakaras,
Gal kas galėtų pakonsultuoti tema ,,Baudžiamojo proceso dalyvių teisėtų lūkesčių užtikrinimas civilinio proceso priemonėmis"? Kas šioje temoje svarbiausia ir į ką daugiausiai atkreipti dėmesio?

1. teisininkas vln 2016-12-09 21:59
jei Baudžiamojo proceso dalyviai turi iliuziju, kad ju teisėti lūkesčiai gali buti užtikrinimi civilinio proceso priemonėmis, jiems nedelsiant reikia kreiptis i medikus ir pradeti vartoti vaistus

2. Jovita9944 2016-12-09 22:10
Jei gerb. teisininkas iš Vilniaus yra tokios nuomonės, tai ką daryti mokslus tik baiginėjančiam žmogui su tokia tema? Gal vis dėlto turėtumėte kokių nors įžvalgų šia tema?

3. juristas 2016-12-10 02:30
6.250 straipsnis. Neturtinė žala
1. Neturtinė žala yra asmens fizinis skausmas, dvasiniai išgyvenimai, nepatogumai, dvasinis sukrėtimas, emocinė depresija, pažeminimas, reputacijos pablogėjimas, bendravimo galimybių sumažėjimas ir kita, teismo įvertinti pinigais.
2. Neturtinė žala atlyginama tik įstatymų nustatytais atvejais. Neturtinė žala atlyginama visais atvejais, kai ji padaryta dėl nusikaltimo, asmens sveikatai ar dėl asmens gyvybės atėmimo bei kitais įstatymų nustatytais atvejais. Teismas, nustatydamas neturtinės žalos dydį, atsižvelgia į jos pasekmes, šią žalą padariusio asmens kaltę, jo turtinę padėtį, padarytos turtinės žalos dydį bei kitas turinčias reikšmės bylai aplinkybes, taip pat į sąžiningumo, teisingumo ir protingumo kriterijus.

4. teisininkas 2016-12-10 13:15
Greiciausiai cia kazkas kazko nusuprato arba kazkas pajuokavo.


temos ''Sniego formavimasis virš dzukijos ir aukstaitijos regionų, kur veikia aukštyneigiai oro srautai birzelio -liepos menesi" objektyviai parasyti neimanoma, nu nebent koks visiskas juristas galetu, nes birzeli sniego lietuvoje nera, taip pat kaip ir baudziamajame procese nera civilinio proceso priemoniu.

Aisku galima bandyti, nurodant kad ant žemės sniegas gali būti apibūdinamas kaip birus, purus, granulinis ir kaip ledas, bet truks biski rysio, kaip kad CK 6.250 str. niekaip nesusijes su civilinio proceso priemonemis.

Kokioje mokslo istaigoje tokias temas studentai/besimokantys gali pasirinkti, jei ne paslaptis?



5. Jovita9944 2016-12-10 14:45
Tokias temas gali pasirinkti MRU studentai.

Suprantu kad tema skamba nelogiškai, tačiau tema jau pasirinkta ir reikia kad kas nors patartų ką konkrečiai būtų galima rašyti...

6. Asa 2016-12-11 00:38
Na cia turbut reiketu kalbeti apie tai, kai pareiskiamas civilinis ieskinys baudziamojoje byloje ir kyla klausimu, kuriu BP nereguliuoja - tada remiamasi CPK normomis. Kitas dalykas, jei atsakovas baudziamojoje byloje pareiskus ieskini yra bankrutuojanti imone - ieskinys keliauja i bankroto byla ir taikomos CPK nuostatos. Dar vienas dalykas - ieskini galima teikti civiliniame procese, o ne baudziamojoje byloje - tais atvejais, kai baudziamojoje byloje jis neisnagrinejamas (paliekamas nenagrinetas arba pripazinta teise i ieskinio patenkinima, bet del dydzio paliekama nagrineti civilinio proceso tvarka) - tada civ ieskinys reiskiamas civilinio proceso tvarka. Tokiu atveju baudziamojoje byloje nustatyti faktai tampa prejudiciniais nagrinejant civiline byla, taciau pats ieskinys jau sprendziamas civilinio proceso priemonemis.
Gal kazka apie tai reiketu rasyti...

7. Jovita9944 2016-12-11 00:46
Gerb. Asa,
O laikinosios apsaugos priemonės ir laikinas nuosavybės teisių apribojimas taip pat tiktų šiai temai?

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.