Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Baudžiamoji teisė > Šmeižimas


    


Tomas20 2017-01-14 10:50
Kaip yra traktuojamas šmeižimas?

Jeigu yra asmuo X apkaltinamas nusikaltimu ar pan. viešai, žodžiu (ne teisme), bet to nusikaltimo teisme niekas neįrodinėja arba vis tiek neįrodo, nors jis ir įvyko (būna taip, pvz., dingo įkalčiai, nėra daugiau liudininkų ir pan.).
Ar kalbantį viešai apie nusikaltimą vis tiek gali apkaltinti šmeižimu? Ar visi vieši kalbėjimai apie neįrodytus kieno nors nusikaltimus yra šmeižimas?

1. Andrius13 2017-01-14 11:20
Teismas vertina ar tai buvo šmeižtas ar ne ir tik jis gali asmeniui paskirti bausmę, pagal surinktas faktines bylos aplinkybes ar tai buvo šmeižtas ar ne, todėl jei teisme asmuo buvo kaltinamas šmeižtu, tačiau teismas pagal surinktus duomenis pripažino, kad tai nebuvo šmeižtas, asmuo yra nekaltas ir gali tai viešai kalbėti.

2. Tomas20 2017-01-15 01:24
Sukonkretinsiu. Jei jus is manes pavoget 100 euru ir as apie tai visiems papasakoju, bet paskui neirodau, kad jus is manes juos pavoget, tai jus galit paduoti mane i teisma uz smeizima ir laimeti?

3. Forum 2017-02-18 12:02
Nuomonė - faktais paremta tam tikro įvykio interpretacija, nebūtinai turi atitikti realybę, bet būtinai turi būti paremta objektyviais faktais.

Šmeižtas - objektyvios tikrovės neatitinkantys duomenys skirti diskredituoti, įžeisti, apšmeižti asmenį, neturi jokio faktinio pagrindo t.y. išgalvota niekuo neparemta.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.