Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Darbo teisė > Del neigalaus darbuotojo


    


Lina 2017-02-02 08:32
Laba diena,
Darbuotojas turi Neigalumo komisijos išvadą kurioje nustatytas 55 proc darbingumos lygis ir nurodyti veiksniai apribojantys jo darba t.y. negali kelti daugiau kaip 15 kg, viršvalandinius darbus, dirbti darbą susijusį su rankų judesiais, kai naudojama rankinė pastūma. Būvo siūstas atlikti neeiliniam sveikatos patikrinimui, gautas šeimos gydytojo atsakymas , kad dirbti gali paga; Neįgalumo komisijos pateiktas išvadas. Darbuotojas darbo keisti nenori, į kita pereiti nesutinka. Šitame darbe pats rašytinai paraše, kad neskirti jį atlikti tam tikrų darbų, kadangi jis nepakelia rankos, sunku jam įlipti išlipti, jaučia skausmą.
Darbuotojo šios pareigos jo darbe yra privalomos, įeina į pareigybių aprašymą.
KLAUSIMAS: pagal neįgalumo vertinimo tarnybą, jis negali atlikti tam tikrų veiksnių. Šie veiksniai jo darbe yra atliekami, jų panaikinti negalime. Šeimos gydytojas pateikė išvadą , kad darbuotojas dirbti gali pagal Neįgalumo vertinimo tarnybos išvadas. Darbuotojas keisti darbo nenori, išeiti iš darbo taip pat. Ką tomet su juo daryti? Ar galime mes dar kartą kreiptis į šeimos gydytoją kad patikslintų pateiktą išvadą? Ar pasiūlyti kitą darba, jam atsisakius rašytinai, atleisti? Gal turit dar kokių pasiūlymu kaip elgtis?
Ačiū už patarimus ir atsakymus

1. Justinianas 2017-02-04 00:39
Norėtusi jums patarti kažką, bet sunku nežinant situacijos detaliau. Bet bendrai...Jei asmuo tapo nedarbingas ne dėl su darbu susijusių veiksnių (ne dėl darbdavio kaltės), darbdavys kaip ir neprivalo asmeniui suteikti kažkokių išskirtinių sąlygų ar perkelti į kitą darbo vietą. Tad nėra aišku ką, anot jūsų, šeimos gydytojo pažymą pakeistų...Čia sunku patarti ir dėl to, kad neaiškus jūsų lūkesčiai; sakote, kad asmuo keisti darbo nenori, bet jame dirbti fiziškai negali...O ką tuomet daryti? Jei žmogus fiziškai negali atlikti pareigų, tai kaip bepažiūrėsi, teks keisti darbą.

2. Dalia 2017-02-13 13:35
LR DK 136 str. 1 d. 4 p. ir 140 str. 3 d.

3. Lina 2017-02-13 15:21
Ačiū Dalia už kodekso straipsius, bet juos rasti aš ir pati moku.

136 straipsnis. Darbo sutarties nutraukimas be įspėjimo

1. Darbo sutartis be įspėjimo turi būti nutraukiama šiais atvejais:

4) kai darbuotojas pagal medicinos ar Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos išvadą negali eiti šių pareigų ar dirbti šio darbo;

Netinka straipsnis, nes pateiktoje išvadoje darbuotojas DIRBTI GALI, nors iš tikro visi minimi faktai išvardinti yra darbe ir darbuotojas dirbti negalėtų.

Peršasi tokia išvada, kad gydytojas patvirtino leidimą dirbti neatsižvelgęs ir neįvertinęs neigalumo tarnybos išvadą. Nes pagal išvadą dirbti negali, bet praėjęs med komisija knygutėje įrašas yra, kad DIRBTI GALI. Be to ir pats darbuotojas dirbti nori, bet tik su didelėm išlygom. Žodžiu situacija nėra paprasta, kad būtų galima pritaikyti DK straipsnį ir viską išspręsti

4. Alma 1. Justinianas 2017-02-22 19:00
Sveiki, mano mama dirba vienoje baldų gamybos imonėje labai daug metų,prieš metus laiko stipriai sušlubavo sveikata,su širdim negerai ,ir daug visokių sunkių negalavimų taip ir nesibaigia kelionės pas daktarų. Dabar gavo 3 grupės invalidumą ir neužilgo reikės sugryžti į darbą,kuris yra begalo sunkus ir vyriškas,kurį dirbdama galima sakyti susigadino sveikatą. Sakykite,ar gali mano mama,budama 3-ios grupė invalidė reikalauti darbdavio lengvesnės darbo vietos ? Beje, lengvesnių darbo vietu darbovietėje yra labai daug,bet kažkodėl mano mamą visada pastatydavo į pačią sunkiausią vietą,pasiteisindami,kad truksta vyrų.. (Kito darbo ieškotis nėra galimybių,nes gyvena kaime.) Ačiu už atsakymą. :)

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.