Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Kiti klausimai > važiavimas pro nelegaliai u...


    


kelelis 2017-03-24 08:19
Planuoju sodų bendrijoje esančiame sodo sklype statytis namą. Noriu išvengti vienos problemos - keli toje pačioje gatvėje jau pastoviai gyvenantys kaimynai užsitvėrė įvažiavimą kelio užtvaru. Kelias pravažiuojamas iš dviejų pusių. Užtvarą įrengę kaimynai argumentavo tuo, kad per didelis automobilių srautas. Užtvaras pakeliamas paskambinus tel. nr. Likusių, kurie neprisidėjo prie užtvaro įrengimo, telefonų neprijungė prie sistemos. Užtvarą pasistatė gavę tik bendrijos pirmininko leidimą, bet praleidę užtvaro įrengimo terminus (tokie buvo nurodyti). Likusių kaimynų įtraukti nesiruošia ir atsisako išmontuoti užtvarą, nors pripažįsta, kad užtvaras pastatytas nelegaliai. Šiuo metu vyksta teismas dėl užtvaro išmontavimo.
Man asmeniškai problema ta, kad gali tekti ilgai laukti, o statyboms prasidėjus - reiks privežti medžiagas. Tai galima padaryti tik iš užtvertosios pusės, nes iš kitos krovininės mašinos neįsuka - per siauras įvažiavimas, trukdo aplinkinės tvoros, sienelės. Kaimynas sako, kad susitarti dėl praleidimo nepavyks, nes ir pats bandė.

Ką rekomenduotumėte daryti, kad pats nebūčiau apkaltintas savavaliavimu ar užtvaro (su)gadinimu (pvz. tiesiog per jėgą pakelti užtvarą arba laikinai nusukti užtvaro vamzdžio varžtus ir vamzdį nuimti). Drausti man naudotis miestui priklausančiu keliu negali, bet aš pats negaliu lįsti prie užtvaro, ar jo gadinti.

Taip pat susijęs klausimas - kelio dalį (~80 m) nuo užtvaro link savo sklypų kaimynai išsiasfaltavo. Be projekto ir suderinimo su savininku - miesto savivaldybe. Man pro tą kelio užtvarą reiktų juos visus pravažiuoti. Tai dar viena priežastis neleisti važiuoti kitoms ir, mano manymu, ypatingai sunkesnėms krovininėms mašinoms. Asfalto sluoksnis, spėju, tik toks, kad atlaikytų lengvuosius automobilius.

1.  2017-03-24 11:55
Sveiki, tokiu atveju galima kreiptis į Statybų inspekciją ir savivaldybę dėl statybų negavus leidimo ir pradėti nuo to. Blogiausiu atveju - kreiptis į teismą. Galėčiau Jums pagelbėti, jeigu susisiektumėte su manimi el. paštu [email protected]

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.