Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Baudžiamoji teisė > Neblaivaus nukentejusiojo p...


    


Kaltinamasis 2017-04-11 23:36
Sunkiai suzalojau (netycia/savigyna/refleksas) neblaivu asmeni. Jis nori pakeisti/atsiimti savo parodymus/kaltinimus (duotus bunant neblaiviam). Kokios galimybes/sansai ta realizuoti nesukeliant nukentejusiajam teisiniu problemu? Dekui.

As galiu pasirinkti valstybes finansuojama advokata. Gal galeciau gauti patarimu renkantis ji?

1. ... 2017-04-12 17:34
sunkus sužalojimas rimtas nusikaltinmas, pakeisti atsiimti savo parodymų nelabai išeina, nes gali kilti baudžiamoji atsakomybė už melagingų parodymų davimą. Gali patikslinti-kad buvo susijaudinimas, įžeidimas, patvirtinti kad savigyna, pan. Susitaikyti-žiūrint kaip kvalifikuota veika, jei pagal Baudžiamojo kodekso 135 straipsnį- sunkus sveikatos sutrikdymas, negalima, nes sunkus nusikaltimas, jei kvalifikuota kaip 137 str. sužalojimas dėl neatsargumo, 136 Straipsnis sunkus sveikatos sutrikdymas labai susijaudinus-galima, jei nėra kitų kliūčių taikytis.

2.  2017-04-12 21:55
Dekui uz atsakyma. O neblaivumo faktas ar keicia ka?

Nukentejusysis sendien perskaites 'savo' parodymus sake, kad tokiu parodymu nedave. Kaip sprendziami gincai del parodymu adekvatyvumo?

3. ... 2017-04-13 16:19
neblaivus asmuo neturėtų buti apklausiamas. Jei jis iš tikrųjų buvo neblaivus, gali bandyti parašyti pvz., kad buvau neblaivus , nelabai supratau ką kalbejau, ne taip supratau situaciją.

4. teisininkas 2017-04-13 18:01


Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš pirmininko Olego Fedosiuko, Tomo Šeškausko ir pranešėjo Armano Abramavičiaus, teismo posėdyje kasacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo...

Kasatorius nurodo, kad nukentėjusioji nevykdė BPK 28 straipsnio 3 dalies, 235 straipsnių reikalavimų ir teisiamuosiuose posėdžiuose atsisakė duoti parodymus, o teismai nesilaikė BPK 4 straipsnio reikalavimų, nes jai netaikė BPK 83 ir 163 straipsniuose numatytų sankcijų.Nukentėjusioji pirmuosius parodymus ikiteisminio tyrimo metu davė būdama neblaivi, bet teismas nevertino, ar nepadarytas BPK 170 straipsnio 2 dalies pažeidimas. Nukentėjusiosios apklausa pas ikiteisminio tyrimo teisėją vyko pažeidus BPK 184 straipsnio 4 dalies nuostatas, nes kasatoriui kaip įtariamajam ir jo gynėjui apie apklausą nebuvo pranešta ir jie ...

Nekelia abejonių ir teismo išvada, kad ta aplinkybė, jog nukentėjusioji dėl savo amžiaus, gyvenimiškos patirties, būdo ir asmenybės ypatumų, tarp jų ir suvartoto alkoholio kiekio, negalėjo visiškai objektyviai atkurti įvykio išvakarių bei įvykio nakties aplinkybių, negali paneigti ikiteisminio tyrimo teisėjui jos nurodytų esminių prieš ją padarytos nusikalstamos veikos aplinkybių. Teismas konstatavo, kad to negali paneigti ir nukentėjusiosios 2011 m. sausio 13 d. ir 2011 m. vasario 14 d. pateikti pareigūnams prašymai bei jų pagrindu duoti parodymai.

Teisėjų kolegija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 382 straipsnio 1 punktu,
Nutarė

54Nuteistųjų A. J. ir E. S. kasacinius skundus atmesti.


5. Kaltinamasis 2017-04-13 21:56
@teisininkas Gal galite apibendrinti ta byla? Ne visiskai aisku kas buvo atmesta.

6. teisininkas 2017-04-13 23:21
negaliu. nera kada. biski daiginu bulves sejai. klauskite pas valstybes finansuojama advokata.

7. .. 2017-04-14 20:18
na suprantama, kad jei iš pradžių sakė, kad primušė, o paskui pasakys nemušė, bus melas. Bet jei ne iš esmės parodymus pakeistų, o kažkokias aplinkybes, pvz., pats elgiausi agresyviai, ir paaiškintų, kad buvo neblaivus, neadekvačiai suprato situaciją ir pan., tai gal ir nieko

9. Hs 2017-06-30 09:29
Nereikia skiesti cia nesamoniu-jums cia tikrai niekas nepatars, kaip padaryt, kad nukentejes pakeistu parodymus. Visi cia supranta, kad galimai susitarete su nukentejusiuoju ir dabar bandot nulipt nuo duotu parodymu. Tokiu budu abu galite uzsidirbti dar po viena byla. Elkites teisetai. Jeigu is tikruju yra nustatytas sunkus sveikatos sutrikdymas, tai visiskai pripazinus kalte, gailintis, atlyginus padaryta zala, gal butu galimybe per BK 54 str. 3 d. negauti realaus laisves atemimo.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.